Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako i kome prijaviti trovanje pasa lutalica?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako i kome prijaviti trovanje pasa lutalica?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 20518 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

WAZZUP
Srbija

Član broj: 43003
Poruke: 94
195.178.57.*



+2 Profil

icon Kako i kome prijaviti trovanje pasa lutalica?04.04.2008. u 02:02 - pre 195 meseci
Evo bas sad dolazim u kucu i zgrozen sam onim sto sam video. Znaci ekipa, registrovana firma koja se bavi deratizacijom i dezinsekcijom, celo vece kruzi gradom kao odred smrti. Posto inace za nasim drustvom zna da ide grupa lutalica, kao i veceras, oni su se nasli u situaciji da su morali da kruze gradom i da cekaju da mi odemo kuci. Kada smo se vec razdvojili i krenuli svako svojim putem, pocinju da dozivaju kerove i da im bacaju otrovnu hranu, na sta kerovi valjda po nekom osecaju odgovaraju uzasnim lavezom. Sad ne znam sta je dalje sa njima, ali verujem da je zakonom regulisano ovakvo postupanje sa psima. Da je ova operacija legalna, ne verujem da bi se desavala u 2:30.
Ako mozete da pomognete, recite, price tipa "ujelo ovog, ujelo onog" nisu dobrodosle.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Kako i kome prijaviti trovanje pasa lutalica?04.04.2008. u 02:28 - pre 195 meseci
Ako je tebi i tvom drustvu stalo do tih pasa sto ih niste odveli na neko sigurno mesto gde ce biti pod necijim nadzorom....
Ovako se neko sigurno osetio ugrozenim i resio je da ih se resi.

www.elitemadzone.org/t266105
www.elitemadzone.org/t317093
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.229.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Kako i kome prijaviti trovanje pasa lutalica?04.04.2008. u 02:42 - pre 195 meseci
Nije to nista, pazi sad:
Pre koju godinu, sedim ja kuci ucim, oko 5 ujutru je. Odjednom cujem pucanj.
Nije nikakav praznik, pomislim, ali ajde. Trenutak posle, jos jedan pucanj.
Sad mi vec postaje sumnjivo (moje je naselje mirno), i otvaram prozor da vidim
sta se napolju desava. Pogledam sa II sprata, a dole, ulicom seta lepo lovac sa
lovackom puskom na ledjima, nosi jednog mrtvog psa za nogu do gomile
na kojoj se vec nalazi nekoliko mrtvih. Za njim trckara veselo jos jedno kuce.
Malo dalje vidim jos jednog lovca. Gledam i ne verujem. Ljudi ladno idu po
naselju kao kauboji i pucaju iz lovackih pusaka. Na pse. Malo kasnije ovaj sto
ga je kuce pratilo uzme pusku i ubije to kuce kad se malo odaljilo. Uzme i njega
i baci na onu gomilu mrtvih pasa. I tako, pobise oni nekoliko pasa tu po naselju,
ja sve gledam sa prozora i ne mogu da verujem. Kontam da je to gradu valjda
bilo najjeftinije resenje, a i prilika da lovci u nesto pucaju, ali stvarno ono je
bilo uzas. Jedan je preziveo, sakrio se negde ispod stepenica pa ga valjda nisu
ni videli.

Jesam za to da se resava pitanje pasa lutalica, ali ne da se truju po ulici ili
sto je jos gode, kao ovde kod mene, ubijaju iz lovackih pusaka u naseljenom mestu.
 
Odgovor na temu

WAZZUP
Srbija

Član broj: 43003
Poruke: 94
195.178.57.*



+2 Profil

icon Re: Kako i kome prijaviti trovanje pasa lutalica?04.04.2008. u 02:53 - pre 195 meseci
Citat:
Kernel-1:Jesam za to da se resava pitanje pasa lutalica, ali ne da se truju po ulici ili
sto je jos gode, kao ovde kod mene, ubijaju iz lovackih pusaka u naseljenom mestu.


Takodje.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
77.46.194.*



+363 Profil

icon Re: Kako i kome prijaviti trovanje pasa lutalica?04.04.2008. u 09:29 - pre 195 meseci
Toga je bilo i kod mene u gradu pre 5-6 godina ali kad su dobili krivicnu prijavu prestalo je. Btw. najbolje se zaliti nekom drustvu za zastitu prava zivotinja. Oni imaju najvise energije da
procesuiraju slucaj...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

smfilip
Beograd

Član broj: 12580
Poruke: 1630



+4 Profil

icon Re: Kako i kome prijaviti trovanje pasa lutalica?04.04.2008. u 09:46 - pre 195 meseci
vi sto toliko brinete o njima...fino im stavite ogrlicu,odvedete ih kuci i sve je ok, nece niko da ih dira... Pa ljudi, vidite li vi neko drugo resenje ovog problema sem 'unistavanje' lutalica,posto je cuvanje tih pasa u azilima preskupo, a i nemaju neogranicen broj mjesta?!
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Kako i kome prijaviti trovanje pasa lutalica?04.04.2008. u 10:05 - pre 195 meseci
Psi su toplokrvne zivotinje, sisari. Ono sto je otrovno za njih je najverovatnije otrovno i za nas, i na to sto oni bacaju da otruju te jadne pse se, verovatno, moze otrovati i neko dete, ili neki skitnica koji jede iz kontejnera, ili.... bilo koji covek koji iz nekog treceg razloga to pojede. Prijavi to lepo policiji, to je njihov posao, ili skoci direktno do tuzilastva. Ugrozavanje javne bezdednosti, onda razne odredbe o postupanju sa otrovnima materijama.... sve zavisi kako tuzilac bude raspolozen, takve stvari se gone po sluzbenoj duznosti. Ja bi to gonio kao pokusaj ubistva, sto i on moze, mada verovatno nece. Takvim idiotima treba zatvoriti firmu, a njih oterati u zatvor.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Kako i kome prijaviti trovanje pasa lutalica?04.04.2008. u 10:16 - pre 195 meseci
Takodje i pucanje iz vatrenog oruzja po gradu - sta ako ti moroni nekog slucajno povrede ili, ne daj boze, ubiju?

Ili, u najboljem slucaju - sta ako nekom okrznu kola ili fasadu od kuce? Nikom nista?

Odmah prijavi sve to policiji.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr11.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Kako i kome prijaviti trovanje pasa lutalica?04.04.2008. u 10:47 - pre 195 meseci
Ortaku iz beograda je iznenada uginuo ljubimac star 9 godina od trovanja jer je pojeo otrovanu hranu u parku. Nece lutalice da pojedu sve sto im se baci, oni mnogo bolje znaju sta treba, sta ne treba da se jede. Kucni odgajani psi nemaju toliko razvijeno to culo uopste. Pojesce sta god nadju...

Citat:
smfilip: Pa ljudi, vidite li vi neko drugo resenje ovog problema sem 'unistavanje' lutalica,posto je cuvanje tih pasa u azilima preskupo, a i nemaju neogranicen broj mjesta?!


To resenje ne funkcionise jer se oni razmnozavaju brze nego sto ti mozes da ih ubijas, osim ako ne predlazes 24/7 rat trovanjem i puskama po gradovima? Kad ubijes jednu lutalicu, otvorio si njegovo mesto u "ulicnom ekosistemu" - drugim recima, ima vise hrane pa ce drugi dzukac da ga zameni i to odmah.
 
Odgovor na temu

smfilip
Beograd

Član broj: 12580
Poruke: 1630



+4 Profil

icon Re: Kako i kome prijaviti trovanje pasa lutalica?04.04.2008. u 11:07 - pre 195 meseci
pazi,ja sam dao misljenje o resenju koje ja smatram da je jedino odrzivo, zelio bih da cujem vase misljenje o tome sta je najbolje raditi sa njima,posto mislim da se svi slazemo da nije bezbjedno da se oni setaju ulicama bez kontrole?
 
Odgovor na temu

WAZZUP
Srbija

Član broj: 43003
Poruke: 94
195.178.57.*



+2 Profil

icon Re: Kako i kome prijaviti trovanje pasa lutalica?04.04.2008. u 12:21 - pre 195 meseci
Znam da je drzanje u azilima preskupo, a sad da kazem da treba da se "humano" ubijaju, bilo bi s**nje. Zivim u malom gradu, tako da od prijavljivanja policiji nema nista, a takodje ni od prijavljivanja nadleznim inspekcijama, jer su to one verovatno i organizovale. Koliko sam sinoc video na netu, kod nas su ove organizacije za zastitu zivotinja mnogo staticne. Cela prica me podseca na dokumentarac (BBC ili Discovery) o konjima u Dablinu. Konje inspektori moraju da kupe u 5 ujutru i u najvecoj tisini, jer bi protivnom doslo do masovne tuce. Naravno, potpuno i razumem strah, pogotovu kod roditelja koji se plase za svoju decu. A opet, posto su ove pse vecinom hranila deca, koja su odrasla uz njih, ne verujem da ce bilo koje dete ostati ravnodusno kada vidi les psa kome je iscurela pena na usta, ili psa koji je jos ziv i trese se u nekom uglu. Zatim, ker se obicno zavuce negde da umre, pa se desavalo ispred se ispred zgrade oseca smrad 20 dana i da nijedna sluzba ne reaguje.

I, da:

KRIVIČNI ZAKONIK

Zagađivanje hrane i vode za ishranu odnosno napajanje životinja
Član 273.

(1) Ko kakvom škodljivom materijom zagadi hranu ili vodu koje služe za ishranu ili napajanje životinja i time dovede u opasnost njihov život ili zdravlje,
kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do jedne godine.
(2) Kaznom iz stava 1. ovog člana kazniće se i ko kakvom škodljivom materijom zagadi vodu u ribnjaku, jezeru, reci ili kanalu ili poribljavanjem iz zaraženih voda prouzrokuje opasnost za opstanak riba ili drugih vodenih životinja.
(3) Ako je delom iz st. 1. i 2. ovog člana prouzrokovano uginuće životinja ili druga znatna šteta,
učinilac će se kazniti novčanom kaznom ili zatvorom do dve godine.

Ubijanje i mučenje životinja
Član 269.
(1) Ko kršeći propise ubije, povredi ili muči životinju,
kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do šest meseci

 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr11.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Kako i kome prijaviti trovanje pasa lutalica?04.04.2008. u 12:24 - pre 195 meseci
O ovome smo pricali prekjuce na drugoj temi.

Pazi to tvoje resenje je neefikasno, uzaludno, opasno i trajalo bi doveka. Problemi se bolje resavaju na uzroku nego na posledicama. Problem sa lutalicama je sto se razmnozavaju prebrzo i previse. Koliko god da ih ubijes, sutra ce doci jos toliko novih. Nije da nagadjamo ovo, vec je to realnost. Evo ti u ovoj temi i zivih primera za to.

Jedino resenje je da im se uskrati mogucnost razmnozavanja (sterilizacija). I to svih pasa bez ozbira da li su lutalice ili kucni. To i otvaranje nekog sklonista za napustene pse...
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Kako i kome prijaviti trovanje pasa lutalica?04.04.2008. u 13:25 - pre 195 meseci
te ekipe ne truju pse, to je sigurno... tako nesto je zabranjeno i niko sa tim nece da se sali jer su kazne velike, a i firma koja radi DDD nece da se igra sa takvim glupostima i da izgubi mogucnost da vise ucestvuje u dobijanju tendera u buducnosti... psi mogu da pojedu sve ono sto je namenjeno u nekom cosku za pacove i insekte bez znacajnih posledica jer su ti preparati slabo toksicni za njih... na stranu to sto nece da ih jedu inace... ako niste sigurni u ono sto pricate - nemojte da sirite neistine...
 
Odgovor na temu

WAZZUP
Srbija

Član broj: 43003
Poruke: 94
195.178.57.*



+2 Profil

icon Re: Kako i kome prijaviti trovanje pasa lutalica?04.04.2008. u 13:47 - pre 195 meseci
Citat:
superbaka: te ekipe ne truju pse, to je sigurno... tako nesto je zabranjeno i niko sa tim nece da se sali jer su kazne velike, a i firma koja radi DDD nece da se igra sa takvim glupostima i da izgubi mogucnost da vise ucestvuje u dobijanju tendera u buducnosti


Da li si siguran?

Veterinar si, valjda znas kome treba i kako da se obratim.
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr11.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Kako i kome prijaviti trovanje pasa lutalica?04.04.2008. u 15:08 - pre 195 meseci
bako ti ko da verujes u nas pravosudni sistem i opste moralne vrednosti kod svih :) bole njih za kazne, a pandure bole da ih jure za ovo...
 
Odgovor na temu

WAZZUP
Srbija

Član broj: 43003
Poruke: 94
195.178.57.*



+2 Profil

icon Re: Kako i kome prijaviti trovanje pasa lutalica?05.04.2008. u 01:42 - pre 195 meseci
@superbaka
Odovaraj, pomazi, gde i kako da ih prijavimo. Npr., ranije su ljudi imali obicaj da se biju sa trovacima, ali time se ne postize nista, jer to su ljudi koji za neku sicu rade svoj posao, tj. kao u vojsci, po principu komandne odgovornosti. Nas cilj su budze iz opstine koje su ovaj projekat zapoceli, i naravno, odvojili pare iz budzeta. Ne ide nam na cast bas, al u ovoj truloj drzavi tako mora, poceli smo da trazimo vezu u opstini, i imamo je, al pitanje je koliko ce biti delotvorna.

Zato, verujem da si upoznat sa institucijama koje su nadlezne za ovakve slucajeve, pa reci kako da postupimo.
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Kako i kome prijaviti trovanje pasa lutalica?05.04.2008. u 03:28 - pre 195 meseci
Citat:
fino im stavite ogrlicu,odvedete ih kuci i sve je ok, nece niko da ih dira


Upravo.

A sto se tice pucanja po gradu, to jeste zeznuto bas iz razloga koje je I. Dimkovic naveo...
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

WAZZUP
Srbija

Član broj: 43003
Poruke: 94
195.178.57.*



+2 Profil

icon Re: Kako i kome prijaviti trovanje pasa lutalica?05.04.2008. u 03:41 - pre 195 meseci
Citat:
Naslov teme:Kako i kome prijaviti trovanje pasa lutalica?

Toliko o ogrlicama itd...
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Kako i kome prijaviti trovanje pasa lutalica?05.04.2008. u 03:48 - pre 195 meseci
Jedino sto mozes da prijavis je za pucanje i onda ce ih goniti zbog ugrozavanja javne bezbednosti, sto se tice trovanja, jedino ova "drustva" ako se iscimaju i to je to, pa covece opljackaju te i nikome nista, boli nekoga za lutalice...
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Kako i kome prijaviti trovanje pasa lutalica?05.04.2008. u 08:44 - pre 195 meseci
prosto sam siguran da nijedna opstina u Srbiji nece raspisati tender za unistavanje pasa lutalica na ovakav nacin... jos vise sam siguran da ni jedna firma nece da placa radnike da to rade dzabe, onako na svoju ruku... trovanje pasa se prijavljuje policiji, eventualno veterinarskoj inspekciji... od toga uglavnom ne bude nista...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako i kome prijaviti trovanje pasa lutalica?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 20518 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.