Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

laka tavanica kao sanacija karatavana

elitemadzone.org :: TechZone :: laka tavanica kao sanacija karatavana

[ Pregleda: 28388 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

emiljanic
student
Beograd

Član broj: 177675
Poruke: 3
195.252.96.*



Profil

icon laka tavanica kao sanacija karatavana04.04.2008. u 14:01 - pre 195 meseci
U toku sam priprema za adaptaciju tavana porodicne kuce, izgradjene 1931.god.
Da bi bilo sta poceo da radim prvo moram da resim kako da se sanira medjutavanska konstrukcija, naravno u pitanju je karatavan (nosece grede ispunjene trskom, odascane i preko dasaka 5 do 10 cm nabijena i sljaka).

Od svih predloga cini mi se kao najbolji sistem koji mi je ponudila firma EREHTEON iz Beograda -

www.erehteon.co.yu

ULTRALAKA MONTAZNA TAVANICA
Bez podupiraca, brzo i jednostavno.
50% laksi od ostalih sistema.
Samo 8% betona na licu mesta.
Za 100m² UMT ploce samo 0.7m³ betona!
"Suva gradnja"
Idealan za nadgradnje i sanacije
Rucna montaza i manipulacija

Da li je neko imao iskustva sa ovim sistemom gradnje?

Ima li neki drugi predlog?
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.teamnet.co.yu.



+32 Profil

icon Re: laka tavanica kao sanacija karatavana04.04.2008. u 15:23 - pre 195 meseci
sta ti zapravo planiras, da postavis taj sistem na karatavan, ili da rusis postojeci i da radis novu plocu, sa ovim sistemom?
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

emiljanic
student
Beograd

Član broj: 177675
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: laka tavanica kao sanacija karatavana04.04.2008. u 18:14 - pre 195 meseci
Mora da se skine izbaci nabijeni sut (5 do 10cm) a isto tako i sledeci sloj (daske) koliko je potrebno.

Potom se paralelno sa postojecim drvenim nosecim podnim gredama, montiraju ove nove, koje se oslanjaju na centralni noseci zid i spoljni zid kuce. Ove nove grede su oko 5cm iznad nivoa postojecih drvenih. Nove paralelne grede medjusobno se spajaju sa manjim vec gotovim elementima - plocama. Na kraju se dobija nova ravna ploča koja treba samo da se na spojevima ploča i greda izravna sa betonom. Na tako dobijenu površinu mogu dalje da stavljam parket, plocice ili neki drugi zavrsni pod.

Prednost ovog sistema je da je veci deo ugradnje vec od formiranih elemenata, nema potrebe za podupiranjem (imam raspone od 4 do 6 m), nosivost i stabilnost novog poda je izuzetna, nema vibracija a isto tako u stanu koji je ispod tavana nece vise biti pucanja plafona jer je svu tezinu preuzeo novo napravljen pod.

Sutra mi dolazi ekipa iz navedene firme da utvrdimo detaljnije kao bi se sve odradilo a na osnovu toga bi trebao da dobijem i ponudu koliko bi me kostala ova varijanta.
 
Odgovor na temu

emiljanic
student
Beograd

Član broj: 177675
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: laka tavanica kao sanacija karatavana04.04.2008. u 18:17 - pre 195 meseci
Naravno da je osnovna prednost sto ne skidam kompletan karatavan i radovi na tavanu nemaju nikakvog uticaja na stan ispod.
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.teamnet.co.yu.



+32 Profil

icon Re: laka tavanica kao sanacija karatavana04.04.2008. u 21:31 - pre 195 meseci
pa da li ti uredjujes taj tavan za stambeni prostor ( pretpostavljam da )

samo , ne vidim logiku

ja sam imao isti slucaj, samo sam je sve skinuo, uradio betonsku gredu skroz po vanjskim zidovima i jos po sredini unakrsno, sa 9 nosecih stubova usecenih u zidove ( sa stopom) , i postavio fert sa ispunama + armaturne mreze od 6 mm

ako skidas pokrov od gore, te daske , ostaju ti samo vitlovke, tj. slama sa blatom oko nekog stapa,
i na sve to pravis beton ( taj sistem)

pa zar ti nije jednostavnije brodski pod na vec postojeci deo, kad vec ne skidas ceo plafon, posto ce ti pri livenju betona procuriti na sve to ispod, i na kraju - opet imas stari plafon

ili izlijes laku kosuljicu, beton pomesan sa piljevinom( ne znam tacnu razmeru)


jedine prednosti tvog predloga vidim u jednostavnosti postupka, i nista vise



koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: laka tavanica kao sanacija karatavana

[ Pregleda: 28388 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.