Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

frizder-problem-zastita

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: frizder-problem-zastita

[ Pregleda: 4369 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dedaroga

Član broj: 7736
Poruke: 20
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon frizder-problem-zastita06.04.2008. u 11:45 - pre 195 meseci
Imam stari kombinovani frizder-zamrzivac KONCAR. Pre 10 god mu je menjan motor i ugradjen je Aspera sa nekom "strujnom" zastitom.
Od jutros ne radi normalno. Radi minut, pa se iskljuci na 5 minuta, i opet. A, kad se iskljucuje i ukljucuje cuje se kao da nesto skljocne (pretpostavljam rele), i ne hladi dobro. Ovaj zvuk se i ranije cuo kad ga iskopcam iz zida, pa kad ukljucim on miruje 5 minuta, onda skljocne i pocne da radi. Pretpostavljam da je to ta zastita.
Da li neko ima ideju sta bi mogao biti kvar? Da li je stradao motor ili samo ova zastita, ili je mozda nesto trece?
Znam da je najbolje resenje novi, ali ovaj me je dobro sluzio, a i ne daju mi se pare ako bas ne moram.
dedaroga
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: frizder-problem-zastita06.04.2008. u 15:16 - pre 195 meseci
Nisam serviser za rashladne uredjaje, tako da ovaj moj odgovor uzmi sa rezervom. Ako se ukljucuje i iskljucuje, verovatnije je, da je strujna zastita u redu, ali da nesto nije u redu sa motorom. U svakom slucaju, nemas izbora, moras zvati majstora specijalistu.

Meni je pre vise godina crkla ta zastita na novom frizideru (!), sto sam utvrdio vizuelnim pregledom - crno brate, izgorelo, i kad je seviser dosao nije mi nikako verovao da se radi o tome, kao "sta ovaj zna". Posle se cudom cudio, to se kao ne dogadja. Ali, meni taj frizider nije vise radio nakon crkavanja zastite. Posle zamene je radio normalno.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Pajapatak
Srbija,Bgd

Član broj: 26601
Poruke: 791
212.200.204.*

Sajt: www.frigoservis.rs


+10 Profil

icon Re: frizder-problem-zastita06.04.2008. u 17:07 - pre 195 meseci
Ili ti je neispravan startni rele ili je neispravan kompresor a zastita sluzi za zastitu.Ostavi ga ugasenog jedno dva sata da se ohladi pa onda ga ukljuci,ako se isto ponasa moraces da se obratis servisu za pomoc. Naravno proveri napon da nije kojim slucajem ispod dozvoljenog.
Serviser rashladne tehnike
 
Odgovor na temu

dedaroga

Član broj: 7736
Poruke: 20
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: frizder-problem-zastita07.04.2008. u 17:05 - pre 195 meseci
Evo sad je bio majstor, i dijagnoza crk'o motor. Tdjokic bio si u pravu... nazalost.
Posto se zamena ne isplati (100e), kupujem nov. Zna li neko gde ima mnogo dobar za smesno male pare?
Hvala na odgovorima.
dedaroga
 
Odgovor na temu

Pajapatak
Srbija,Bgd

Član broj: 26601
Poruke: 791
212.200.204.*

Sajt: www.frigoservis.rs


+10 Profil

icon Re: frizder-problem-zastita07.04.2008. u 22:32 - pre 195 meseci
Nema nigde.
Serviser rashladne tehnike
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: frizder-problem-zastita

[ Pregleda: 4369 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.