Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Patos star 40 godina a zdrav, šta raditi ???

elitemadzone.org :: TechZone :: Patos star 40 godina a zdrav, šta raditi ???

[ Pregleda: 4057 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zuja1

Član broj: 168388
Poruke: 24
77.46.155.*



Profil

icon Patos star 40 godina a zdrav, šta raditi ???12.04.2008. u 22:53 - pre 195 meseci
Kupio sam stan u kome se po sobama nalazi patos. Postavljen je pre 40 godina. Ofarban je i naravno bio je zastrt itisonima od zida do zida.
On deluje zdravo. Ideja mi je da nađem hobl mašinu za parket i da ga preglačam, a onda premažem lakom.
Komšija iz stana do mog mi kaže da je povadio parket, da je bio zdrav u potpunosti, odozdo je daska bila žuta kao zejtin, da je sakriveno(u falc) pričvršćivan ekserima za štafle koje su visine 10 cm, a međuprostor je bio popunjen peskom. U toj demontaži nije mu ni jedan patsni deo ostao ceo tako da to sad koristi za pripremu roštilja.
Moja dilema je: hteo bih da ga zadržim i prehoblujem i lakiram, ali... Naime smatram da taj pesak koji je u debljini od 10 cm nije adekvatan izolator, pogotovu što je moguće i da stvara prašinu, prilikom hodanja. Samo još da napomenem da je stan u visokom prizemlju, i da su ispod podrumske prostorije.
Mislio sam da ga zadržim jer smatram da je drveni patos lep i ne treba ga prekrivati, pogotovo ne od zida do zida.
Ili ga izvaditi pa položiti a da u tu debljinu 10-12 cm uradim podno grejanje na plin ??
 
Odgovor na temu

brainless

Član broj: 98065
Poruke: 276
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Patos star 40 godina a zdrav, šta raditi ???13.04.2008. u 09:39 - pre 195 meseci
nisam bas strucan, ali mislim se podno grejanje radi iskljucivo sa plocicama.. a to se tice osvezavanja, mislim da je bolje da majtor to odradi, nije velika cifra u pitanju. Meni je majstor to odradio u dnevnoj sobi pre par god, mislim da , kao hoces to kvalitetno da odradis,
treba profi masina, i profi "ruke".
 
Odgovor na temu

zuja1

Član broj: 168388
Poruke: 24
77.46.155.*



Profil

icon Re: Patos star 40 godina a zdrav, šta raditi ???13.04.2008. u 11:12 - pre 195 meseci
Ako ga budem zadržao, svakako će majstor imati posla.
Ako se odlučim da ga izbacim onda podno grejanje i svakako keramičke pločice, to mi je jasno.
Ali šta sa onim peskom između štafli, vaditi ga pa staviti stirodur?
Stručnjaci sa iskustvom šta raditi?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16358



+2922 Profil

icon Re: Patos star 40 godina a zdrav, šta raditi ???13.04.2008. u 15:55 - pre 195 meseci
Citat:
zuja1: A
Ali šta sa onim peskom između štafli, vaditi ga pa staviti stirodur?
Stručnjaci sa iskustvom šta raditi?

Pesak bacis naravno :D

Ako hoces da uradis kako treba podno grejanje onda ti treba ovo:
http://www.austrotherm.com/imp...ect/katalog_podno_grejanje.pdf
a preko se postavi ravnajuci sloj.

Za podno grejanje mozes koristiti i laminat.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.madnet.sohosistem.net.



+6 Profil

icon Re: Patos star 40 godina a zdrav, šta raditi ???13.04.2008. u 21:54 - pre 195 meseci
Citat:
bakara:

Za podno grejanje mozes koristiti i laminat.

Za podno grejanje mislim da treba poseban laminat namenjen za to , ja imam podno grejanje na keramickim plocicama i stvarno je extra stvar , i stedljivije je mnogo , npr nemoras da zagrevas vodu na 60-70 nego na 40-45 i greje super

pozdrav Marko
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Patos star 40 godina a zdrav, šta raditi ???

[ Pregleda: 4057 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.