Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ucitavanje stringova(fscanf) (ne osnovno)...

[es] :: C/C++ programiranje :: ucitavanje stringova(fscanf) (ne osnovno)...

[ Pregleda: 2790 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aleksa Stankovic

Član broj: 147264
Poruke: 38
*.smin-1.sezampro.yu.



Profil

icon ucitavanje stringova(fscanf) (ne osnovno)...16.04.2008. u 17:15 - pre 195 meseci
Znam kako radi scanf funkcija, ali se pitam da li bi se pomocu nje moze uraditi nesto ovako:

dat je recimo c string u fajlu(recimo lala.txt) "rec1:rec2"

hocu da ucitam rec1 i rec2 odmah, tj da li je moguce da rec1 i rec2 direktno ucitam pomocu scanf funkcije?

Probao sam nesto ovako:


Code:

FILE *in;
in=fopen("lala.txt","r")
char rec1[20],rec2[20];
fscanf(in, "%s:%s",&rec1,&rec2);
printf("%s\n%s", rec1,rec2);
system("PAUSE");


ali nece. Mene zanima da li mogu da izbegnem ucitavanje slova po slova dok ne dodjem do ":", pa onda da ucitavam reci...

Svaka pomoc je dobrodosla...
 
Odgovor na temu

karas

Član broj: 5574
Poruke: 482
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: ucitavanje stringova(fscanf) (ne osnovno)...17.04.2008. u 08:21 - pre 195 meseci
strtok() ?
Ili %* za ignorisanje parametra.

[Ovu poruku je menjao karas dana 17.04.2008. u 11:49 GMT+1]
Sveti Avgustin: "Dobar hrišćanin treba da se kloni matematičara i svih onih koji daju lažna proročanstva. Postoji opasnost da su matematičari već sklopili pakt sa Đavolom, da pomrače čovekov um i da ga okuju okovima pakla."
 
Odgovor na temu

Aleksa Stankovic

Član broj: 147264
Poruke: 38
*.smin-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: ucitavanje stringova(fscanf) (ne osnovno)...17.04.2008. u 15:39 - pre 195 meseci
Jel znas neko mesto na netu de pise o ovome, jer ja ne znam kako ovo sto si mi napisao radi... ili makar primer...
 
Odgovor na temu

karas

Član broj: 5574
Poruke: 482
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: ucitavanje stringova(fscanf) (ne osnovno)...17.04.2008. u 16:09 - pre 195 meseci
Trebalo bi da imaš sve u dokumentaciji kompajlera.
Više možeš naći npr. na http://www.gnu.org/software/li...x.html#Input-Conversion-Syntax i http://www.gnu.org/software/li...tml#Finding-Tokens-in-a-String.
Za primere proguglaj malo, trebalo bi da ima, mada se može razumeti i iz dokumentacije.
Sveti Avgustin: "Dobar hrišćanin treba da se kloni matematičara i svih onih koji daju lažna proročanstva. Postoji opasnost da su matematičari već sklopili pakt sa Đavolom, da pomrače čovekov um i da ga okuju okovima pakla."
 
Odgovor na temu

itf
Zagreb

Član broj: 59794
Poruke: 993
161.53.237.*



+9 Profil

icon Re: ucitavanje stringova(fscanf) (ne osnovno)...18.04.2008. u 12:29 - pre 195 meseci
Probaj ovako:

fscanf(f, "%[^:]%c%s", pom1, pom2);
 
Odgovor na temu

Aleksa Stankovic

Član broj: 147264
Poruke: 38
*.smin-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: ucitavanje stringova(fscanf) (ne osnovno)...18.04.2008. u 18:38 - pre 195 meseci
Ovo super radi! To je bas ono sto sam mislio. Mnogo ti hvala. Samo ne bi bilo lose da mi das neki link gde pise o obradi fajlova, jer ja sam mnoge procitao, ali ovo nisam mogao nigde da nadjem... Ili neki bolji tutor, ako nije problem...
Primetio sam i da kad stavim recimo char rec1 na duzinu [3] zanimljivo da kad posle stavim da ucitava fajl i stavim ucitavanje rec1 on ucita samo tri slova, bez obzira da li naidje ili ne na separator... ili evo koda za ovaj problem ukoliko znam duzinu separatora(recimo da je duzina separatora 2, tj da je separator :

Code:

char rec1[20],rec2[20], rec3[2];
fscanf(in, "%[^:-]%s%*s%s", rec1, rec3, rec2);


Jel ovo dobro? Meni radi , samo mi bas nije jasno kako to da ne dodje do indexerror-a, kada u citava rec3...

U fajlu se nalazi "rec1:-rec2".

Hvala vam jos jednom, mnogo ste mi pomogli!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: ucitavanje stringova(fscanf) (ne osnovno)...

[ Pregleda: 2790 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.