Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ciscenje klime ili ne

elitemadzone.org :: AutoZone :: ciscenje klime ili ne

[ Pregleda: 12028 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

alexandar05
aleksandar miskovic
srbija

Član broj: 93170
Poruke: 143
212.200.200.*



Profil

icon ciscenje klime ili ne24.04.2008. u 23:48 - pre 193 meseci
Da li se kod automobila / recimo Golf 4/ , samo menja filter klime koji je ujedno i filter za vaduh koji ulazi u kabinu ili je povremeno potrebno i " neko dodatno" ciscenje klime....sta znam neka dezinfekcija asepsolom ili sta vec. Ako jeste - kako se to radi ?
Pozdrav
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.240.*



+5251 Profil

icon Re: ciscenje klime ili ne25.04.2008. u 15:36 - pre 193 meseci
Preciznije receno prskanje ventilacije baktericidnim sredstvima, i kanala za odvodjenje kondenzata, zbog neprijatnog mirisa. Koksaki virus je malo teze eliminisati.
Postoje namenski sprejcici za tu upotrebu, i odrzavanje tih delova je slicno odrzavanju kucnih klima uredjaja, samo sto je malo teze oprati resetke izmenjivaca.

Polen filter se menja prema potrebi, najkasnije u redovnom intervalu. Voznja po zagadjenim i prasnjavim predelima, sigurno znaci raniju zamenu, a ne po uputstvu..
A moze i nikada da se menja, to je na Balkanu najpopularnije...da se ne bacaju pare

Poz
 
Odgovor na temu

alexandar05
aleksandar miskovic
srbija

Član broj: 93170
Poruke: 143
212.200.200.*



Profil

icon Re: ciscenje klime ili ne25.04.2008. u 16:00 - pre 193 meseci
Ok Vladd, znaci odvojili smo polen filter od ostalog dela klime,to jest ventilacionog sistema kabine.
E sada ,filter je lako ocistiti ,recimo ususivacem ,ali treba paziti sa koje strane se usisava - trebalo bi sa one na koju spoljna prasina i dolazi. U suprotnom bi se necistoca samo jos vise i nabijala u njega.
Ali sta sa ostalim delovima, posebno sa RESETKAMA IZMENJIVACA ??? Kako do njih doci ,gde se one nalaze? Da li recimo moze samo blago prskanje na otvoru gde se stavlja polen filter uz ukljucenu ventilaciju ??? Pa ce strujanje vazduha samo naneti sredstvo svuda po sistemu ?
Kao sredstvo za dezinfekciju i otklanjanje mirisa uglavnom se preporucuje Asepsol, kao naj delotvorniji i naj pristupacniji, a ima ga u svim apotekama . Samo se prvo treba razblaziti sa vodom, procentualno koliko to ne znam,raspitacu se.

Nasao sam ,i to bas na ovom forumu: Kazu da se 20ml Asepsola rastvara sa 1L vode .
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.227.*



+5251 Profil

icon Re: ciscenje klime ili ne25.04.2008. u 20:07 - pre 193 meseci
Polen filter bolje zameni. Usisavanjem se ne dobija nista, osim sto se jos vise zagadi.
Asepsol mozes da koristis, kako si pomislio, a za dodatak, mozes da ga naprskas i po kanalima za ventilaciju.

Poz.
 
Odgovor na temu

vidan kv
Pavlovic Vidosav
Autoservis Srbo,vlasnik
Kraljevo

Član broj: 59792
Poruke: 1632
213.137.127.*



+115 Profil

icon Re: ciscenje klime ili ne26.04.2008. u 12:19 - pre 193 meseci
Vodeći proizvođači auto kozmetike imaju u svojoj ponudi i sredstava za čišćenje AC sistema na vozilima,jako dobri,efikasni i delotvorni..dovoljno je samo da pročitaš uputstvo koje se nalazi na bočici.....a možeš i da odeš do nekog majstora koji se bakće sa auto klimama pa da ti i on to isto odradi+uzme 20-25€...pozzz...
....ο τολμών νικα!
 
Odgovor na temu

alexandar05
aleksandar miskovic
srbija

Član broj: 93170
Poruke: 143
212.200.200.*



Profil

icon Re: ciscenje klime ili ne26.04.2008. u 18:35 - pre 193 meseci
Imao si tako nesto, sta pise na uputstvu ? Sumnjam da moze postojati drugaciji nacin primene od onoga ,sto sam naveo, znaci skines polen filter ,ukljucis ventilaciju na maximum i polako prskas , recimo prskalicom sto ti je ostala od merglasa ili sl.
 
Odgovor na temu

vidan kv
Pavlovic Vidosav
Autoservis Srbo,vlasnik
Kraljevo

Član broj: 59792
Poruke: 1632
213.137.127.*



+115 Profil

icon Re: ciscenje klime ili ne26.04.2008. u 19:50 - pre 193 meseci
......ma tebra,prošetaj po prazniku malo po radnjama....Wynns,Wurth,Cyclo,samo su neki od proizvođača....kao što rekoh samo će ti se kazati.......pozzz!
....ο τολμών νικα!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.165.*



+5251 Profil

icon Re: ciscenje klime ili ne26.04.2008. u 23:41 - pre 193 meseci
A nisu bas ni tako skupi, da odbijaju ljude. Ipak, imalac klime moze da odvoji 8-10 evrica, za ocuvanje zdravlja, plus otklanjanje smrada..

Poz
 
Odgovor na temu

alexandar05
aleksandar miskovic
srbija

Član broj: 93170
Poruke: 143
77.46.185.*



Profil

icon Re: ciscenje klime ili ne27.04.2008. u 11:02 - pre 193 meseci
Vladd slazem se sa tobom, to nije puno para cak i za nekoga ko vozi neki jeftiniji automobil i to bez klime,da par puta godisnje ocisti i dezinfikuje ventilacioni sistem. Ali sada tu postoji drugi razlog ,a to je opravdanost kupovine takvih sredstava. Sta ona nude vise osim dezinfekcije i mirisne arome ?Pogledaj na primer koliko tih stvari ima za odrzavanje i ciscenje plastika po kolima.... u osnovi to je silikon sa jacim ili slabijim procentom neke arome.... onda sredstva za gume.... "novo -super efekat...sjajnih guma..itd..itd" - garantujem da obicno silikonsko mleko daje apsolutno iste rezultate,ako ne cak i bolje od bilo kog takvog sredstva. Wurh sredstvo koje dodas u posudu za vodu za pranje vetrobranskog stakla..... dodaj malo Merglasa i eto ti potpuno isti efekat .A pogledaj koliko kosta ta mala Wurth bocica...a koliko 750 ml Merglasa. Cak i TurtlreWax , kupi njihovu mirisnu konzervicu pa vidi koliko ce ti trajati .... U osnovi mnoge te firme prave sasvim korektne proizvode,ali sa ,mnogim drugim sredstvima opste namene , postizes apsolutno isti ,cak i bolji, efekat, i onda koja je opravdanost svega toga ??? Zasto bih kupovao tamo nesto i za 20 evra kada kada sa necim od 3 evra postizem to sto zelim ? OK za neke proizvode koji su bas bas dokazani i za koje adekvatna zamena ne postoji.
Pozzzz
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: ciscenje klime ili ne06.06.2010. u 23:11 - pre 168 meseci
Čemu konkretno služi filter klime (tzv. polenski filter)? Zašto je potrebno menjati ga u redovnim servisnim intervalima ukoliko nije prljav?

Dok mi je auto bio u garanciji, u redovnim servisnim intervalima u zvaničnom servisu su mi menjali filter klime koji nije baš jeftina stavka, i svaki put sam tražio da mi daju stari filter da ga sačuvam. Imam ih dakle nekoliko, i mogu reći da su svi kao novi (tj. skoro pa se i ne može reći da li je nov ili korišćen).

Iz navedenog se da zaključiti da prašina u ventilacionom sistemu kod mene i nije bog-zna-kakva opasnost za filter klime, odnosno da ukoliko je prašina jedini razlog za postojanje i zamenu filtera, onda taj filter kod mene ne treba menjati duuuuugo vremena (bar par godina). Opet, ako je polen razlog za postojanje filtera, ja nemam potrebe da ga menjam jer nisam alergičan na bilo kakav polen, pa mi i nekakvo eventualno propuštanje polena usled "slabljenja" filtera neće nimalo smetati.

Da li taj filter ima eventualno neko dezinfekciono/antiseptičko dejstvo, ili je to zaista samo filter prašine/polena?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: ciscenje klime ili ne07.06.2010. u 08:44 - pre 168 meseci
Citat:
pisac:...pa mi i nekakvo eventualno propuštanje polena usled "slabljenja" filtera neće nimalo smetati.

Da li taj filter ima eventualno neko dezinfekciono/antiseptičko dejstvo, ili je to zaista samo filter prašine/polena?

Taj filter nece poceti da propusta cestice vec ce sve manje propustati vazduh kako se zasicuje prasinom.

Na redovnim servisima se praktikuje preventivna zamena, po uputstvu proizvodjaca bez obzira koliko je stvarno zaprljan filter.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ctrl alt del
BG

Član broj: 48501
Poruke: 534
*.dynamic.sbb.rs.



+183 Profil

icon Re: ciscenje klime ili ne07.06.2010. u 11:36 - pre 168 meseci
Da li vazduh prolazi kroz filter klime kad god se uključi ventilacija u kabini ili samo ako je uključen i klima uređaj? Tj, da li se filter zaprlja i ako nismo koristili klima uređaj već samo ventilator?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: ciscenje klime ili ne07.06.2010. u 11:46 - pre 168 meseci
S obzirom da se polen filter nalazi izmedju spoljasnjeg i kabinskog vazduha, prlja se uvek kada se koristi ventilacija, bilo prorodna, ventilatorom, ili kada je ukljucena klima.

Deluje malo preterano, da se jedan relativno skup filter menja pri redovnom sevisu, bez obzira na stepen zaprljanosti, ali s obzirom na kolicinu bakterija koju sadrzi, i vaznost kvalitetnog vazduha u kabini, nije neopravdano.

Sa druge strane, otezan rad ventlatora, i eventualno klime, moze da izazove obimne zahvate na enterijeru vozila, nevezano za samu velicinu ili cenu kvara, sto nije bas radosna vest.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: ciscenje klime ili ne

[ Pregleda: 12028 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.