Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Playlist tipa m3u u cue listu

[es] :: Audio softver :: Playlist tipa m3u u cue listu

[ Pregleda: 2824 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

veradj

Član broj: 83318
Poruke: 14
*.neobee.net.



Profil

icon Playlist tipa m3u u cue listu05.05.2008. u 07:55 - pre 194 meseci
Da li neko zna, da li postoji program koji bi za datu playlistu tipa m3u napravio cue-listu za rezanje audio CD-a? Ako nema takvog programa, da li se to može ručno?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Playlist tipa m3u u cue listu05.05.2008. u 17:52 - pre 194 meseci
Ja to uradim u foobaru mada mi je mnogo lakši i sigurniji način da eksportujem numere u posebne wav fajlove i onda režem kao najobičniji audio CD.
 
Odgovor na temu

veradj

Član broj: 83318
Poruke: 14
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Playlist tipa m3u u cue listu05.05.2008. u 20:49 - pre 194 meseci
Znao sam to, ali to je ručni posao, ređanje fajlova po redosledu, kao što je na originalnom albumu. Ja konkretno tražim sledeće
Recimo, imam fajlove iz albuma u FLAC formatu i playlistu za njih, m3u. Da bih rezao audio CD potrebna mi je CUE-lista, pomoću koje su fajlovi poređani redosledom koji treba da bude na originalnom albumu, a taj redosled već imam u m3u fajlu.
Dakle, samo mi treba program za pretvaranje m3u u CUE, ako takvo nešto postoji.
 
Odgovor na temu

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
*.yuheritage.com.



+6 Profil

icon Re: Playlist tipa m3u u cue listu06.05.2008. u 10:20 - pre 194 meseci
Citat:
veradj: Znao sam to, ali to je ručni posao, ređanje fajlova po redosledu, kao što je na originalnom albumu. Ja konkretno tražim sledeće
Recimo, imam fajlove iz albuma u FLAC formatu i playlistu za njih, m3u. Da bih rezao audio CD potrebna mi je CUE-lista, pomoću koje su fajlovi poređani redosledom koji treba da bude na originalnom albumu, a taj redosled već imam u m3u fajlu.
Dakle, samo mi treba program za pretvaranje m3u u CUE, ako takvo nešto postoji.




Konvertuj m3u u toc (Koristeći program m3u2toc)
Konvertuj toc u cue (Koristeći Cueconvert, deo programa Cuetools)

Napomena, m3u fajlovi su tačni u pogledu trajanja fajla u sekundu, a cue u 1/75 sekunde.


http://freshmeat.net/projects/m3u2toc/

http://freshmeat.net/projects/cuetools/
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Playlist tipa m3u u cue listu06.05.2008. u 17:07 - pre 194 meseci
Zašto ručni posao? Startuješ m3u listu, u foobaru napraviš CUE pa radiš kako si planirao ili eksportuješ u posebne wav fajlove (koji su naravno po pravom redosledu) pa režeš kao najobičniji audio. Ja imam loše iskustvo sa direktnim rezanjem iz lossless fajlova pošto se Nero ponekad zbuni pa mi je sigurnije da pravim WAV fajlove a mrzi me da eksperimentišem sa drugim programima za rezanje.

Kad malo razmislim, CUE fajl je potreban kada imaš lossless u jednom fajlu a ako je već naseckan na više FLAC fajlova, mislim da bi to moglo da se direktno reže.
 
Odgovor na temu

veradj

Član broj: 83318
Poruke: 14
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Playlist tipa m3u u cue listu06.05.2008. u 17:17 - pre 194 meseci
Hvala Draganmi na odgovoru. Skinuo sam oba "programa", ali ne znam kako da ih kompajliram, pa ako možeš pomozi, ili mi pošalji kompajlirane fajlove.
 
Odgovor na temu

[es] :: Audio softver :: Playlist tipa m3u u cue listu

[ Pregleda: 2824 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.