Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Slabi mi signal zbog kabla...Treba mi POMOC...

[es] :: Wireless :: Slabi mi signal zbog kabla...Treba mi POMOC...

[ Pregleda: 2669 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

laki91

Član broj: 101631
Poruke: 26
*.ptt.yu.



Profil

icon Slabi mi signal zbog kabla...Treba mi POMOC...07.05.2008. u 13:42 - pre 193 meseci
E pozz. Imam jedan problem sa kablom..Kabal je nastavljan na vise mesta i to rucno (bez konektora) i kabal iz kompa je isto tako rucno povezan sa antenom.Znaci kabal je na 2 mesta nastavlja rucno.Da li ovo moze da dovede do gubitka signal quality?
Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
87.250.122.*



+122 Profil

icon Re: Slabi mi signal zbog kabla...Treba mi POMOC...07.05.2008. u 15:40 - pre 193 meseci
e sad jos kazi da je kabal bele boje to jest obicni koaxijalni sa "buvljaka" pa ce sve biti jasno!
a odgovor je da tako nastavljan kabal i ti na toliko mesta ne samo sto unosi gubitke nego bi bilo cudo da uopste imas ikakvog signala sa tim.
jedino resenje ti je zamena novog kvalitetnog kabla,naravno iz komada i sa originalnim konektorima na krajevima.

pozdrav
 
Odgovor na temu

laki91

Član broj: 101631
Poruke: 26
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Slabi mi signal zbog kabla...Treba mi POMOC...07.05.2008. u 15:56 - pre 193 meseci
Ma znam druze..Meni se cesto i gubi signal uposlednje vreme..Mada moram ti priznati da mi je net radio 2 meseca bez problema..Ali naravno da cu promeniti kabal..
Hvala u svakom sluicaju..Samo sam hteo da proverim svoje pretpostavke..
PoZz
 
Odgovor na temu

laki91

Član broj: 101631
Poruke: 26
*.inffo.net.



Profil

icon Re: Slabi mi signal zbog kabla...Treba mi POMOC...07.05.2008. u 17:53 - pre 193 meseci
E moze li mi neko pomoci oko montiranja konektora?
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
87.250.122.*



+122 Profil

icon Re: Slabi mi signal zbog kabla...Treba mi POMOC...07.05.2008. u 21:51 - pre 193 meseci
ne znam kako ti mozemo pomoci...
jedino da ti neko objasni kako se stavlja konektor na kabal mada tu nema neke mudrolije vec je caka da imas lemilicu (da znas malo da radis sa njom) i sto je bitnije da imas klesta za krimpovanje konektora.
mislim da ti je bolje kupiti kabal i konektore i odneti nekom da ti ih namontira ko to radi ili jos bolje tamo gde kupis kabal kazes da ti sve to namontiraju odmah,tako ti verovatno nece naplatiti montazu konektora ako si vec pazario kod njih.
znam ljude koji su montirali konektore pomocu stapa i kanapa i umesto klesta za krimpovanje koristili...pazi sad...rocangle (vodoinstalaterska klesta) umesto krimp klesta.
to naravno nije licilo ni na sta a o variranju signala da ne govorimo a nejveca fora je bila da ako bi se kabal minimalno zategao izasao bi momentalno iz kucista konektora jer ipak rocangle nisu predvidjene za te namene.

poenta je da ako hoces da napravis to da radi nemoj vise da "budzis" vec uradi kako treba.
na kraju ces na taj nacin najvise ustedeti nego ovako krpiti redom.

pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Slabi mi signal zbog kabla...Treba mi POMOC...

[ Pregleda: 2669 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.