Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Srbija ima 7.4m stanovnika i 6.7m glasaca - cudno zar ne

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Srbija ima 7.4m stanovnika i 6.7m glasaca - cudno zar ne
(Zaključana tema (lock), by Srđan Pavlović)
Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 32504 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bata
Branimir Nikolić
Beograd

Član broj: 7232
Poruke: 202
93.86.90.*



+181 Profil

icon Re: Srbija ima 7.4m stanovnika i 6.7m glasaca - cudno zar ne25.01.2010. u 21:59 - pre 173 meseci
Citat:
pisac: Ja imam dece, dovoljno. A deca imaju sve što im treba, a njima zamislite pare uopšte nisu na listi potrebnih stvari, iako nam naš dragi TV BRAT time puni glavu svakog dana.


a možda te se plaše, ne smeju da kažu.

a možda si od njih napravio one koje sam pomenuo "što će kas'ti očo ..." pa iako bi intimno hteli da jednom probaju
kako miriše more, kako golicaju balončići u džakuziju, kojeg je ukusa indonezijski paprikaš (i kuvarica) ,
a oni jadni prvo moraju da se požene/udaju i izrode ti unučad.
a onda se jednog dana trgnu, shvate da si ti omatoreo i više im ne predstavljaš (podsvesnu) pretnju, ali avaj, kasno je,
na vrat su nakačili obavezu prema porodici koju su stekli životnim stilom koji nikad iskreno nisu želeli već su ispunjavali tvoje vizije
koje si im nabijao u mozak. shvate da ne vole taj ishod, ali kako da to priznaju ? počnu da potiskuju, preusmere stres i frustraciju
prema nečemu iracionalnom - na primer prema opštem opadanju morala, prema neradnicima razmaženim zbog kojih propade rasa,
ovaj, ups, htedoh reći narod. počnu o tome da drobe po vas' dan i u kući i na poslu i na forumima, i postanu...kao ti.


jesam li preterao ?
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Srbija ima 7.4m stanovnika i 6.7m glasaca - cudno zar ne25.01.2010. u 22:03 - pre 173 meseci
He, treba da pitaš ljude koji stalno se čude kako to da su moja deca stalno nasmejana i vesela. Mora da je to jel sam im ja usadio u glavu batinama na silu takvo veselo ponašanje, jelte? Kako to mogu da budu veseli kada im ništa ne kupujem od igračkica sa TV-a? Mora da tu nešto nije u redu, ma neko zlostavljanje 100%

Ko to još to može da bude veseo ako nema sve potrošačke izmišljotine sa TV-a kao što imaju sva druga normalna komšijska namrgođena deca, čiji roditelji non-stop jure novac i nema ih kući po ceo dan, a sve to da bi svom detetu obezbedili odlične uslove u vidu najnovijih superdeluks mobilnih telefona, patika i LCD televizora? A?
 
0

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Srbija ima 7.4m stanovnika i 6.7m glasaca - cudno zar ne25.01.2010. u 22:14 - pre 173 meseci
Šta je sa vama ljudi? Pa zar stvarno mislite da neko ima decu zarad države, nacije ili čovečanstva? Ima decu zato što to želi! Ko ne želi ne treba da ih ima. Eto tu su razna kontraceptivna sredstva u krajnjem slučaju - abortus. Ja se nadam da ću jednog dana imati petoro ili više dece i da im neće ništa faliti i da će živeti dugo u sreći i veselju. Ali neću imati decu da bi bilo više ili manje glasača i da bi bilo više Srba. Čak bih svoju decu najradije imao u nekoj drugoj zemlji ili ih bar odgajao tamo. A to što se naši nacionalisti busaju u grudi mogu slobodno od drugog da traže da pravi i rađa decu kako bi oni imali nekog ko će da radi za njihove penzije.
Ako ova država želi da ima nartalitet, neka skine porez na sve dečije potrebštine, od pelena i dečije hrane do dečijih kolica i igračaka. Treba urediti porodilišta i vrtiće. Treba organizovati školstvo. Treba dati nadu u budućnost i razlog da ljudi požele da imaju decu u ovoj državi.
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Srbija ima 7.4m stanovnika i 6.7m glasaca - cudno zar ne25.01.2010. u 22:19 - pre 173 meseci
Citat:
component:Ako ova država želi da ima nartalitet, neka skine porez na sve dečije potrebštine, od pelena i dečije hrane do dečijih kolica i igračaka. Treba urediti porodilišta i vrtiće. Treba organizovati školstvo. Treba dati nadu u budućnost i razlog da ljudi požele da imaju decu u ovoj državi.


Srbija je bogatija od 85% sveta. Kroz kakve to TV cvikere gledaju ljudi koji ovde ne vide budućnost?
 
0

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Srbija ima 7.4m stanovnika i 6.7m glasaca - cudno zar ne25.01.2010. u 22:37 - pre 173 meseci
Meni je ovde teško da vidim budućnost. Zemlja u kojoj živim mi sve više liči na privatnu državu gde moja deca imaju malo šta da traže. Ako 85% sveta živi lošije od nas, možda treba da se ugledamo na onih 15%, zar ne?
 
0

Bata
Branimir Nikolić
Beograd

Član broj: 7232
Poruke: 202
93.86.90.*



+181 Profil

icon Re: Srbija ima 7.4m stanovnika i 6.7m glasaca - cudno zar ne25.01.2010. u 22:38 - pre 173 meseci
pre nekoliko meseci u blicu objave neki tekst koji je bio baš u ovom fazonu "neće omladina da se osamostali jer su neodgovorni i lenji, pa je sve više
nevenčanih 30 i 40 -godišnjaka koji žive sa roditeljima"
i onda pošto imaju na svom sajtu mogućnost da čitaoci pišu komentare, dobili su lavinu reakcija. to je bilo "štivo
koje se čita u jednom dahu"


i bilo je ljudi koji kao ovde g. pisac imaju taj stav koji imaju, koji podržava postavljenu tezu autora tog novinskog članka,

ali bilo je i ljudi koji daju neke bolno prizemne izjave tipa: "ako treba i ja da se gužvam sa decom u podstanarskim jazbinama
kao što su se moji roditelji gužvali sa mnom, radije ću da umrem sam"


g. pišče, ne radi se ovde (u Srbiji) o razmišljanjima "neću da imam decu dok mu ne obezbedim mesto na Harvardu, i kupatilo od
20m^2 sa gorepomenutom kadom sa balončićima" već o mnogo surovijoj činjenici da generacije odrastaju a da nemaju ni svoju
sobu.
Roditelji odraslih ljudi mole boga da ne žive dugo, da bi deca imala mesta za svoju decu.(to ako se vole)
Braća se sude/ubijaju oko nekoliko kvadrata koji su im preostali od starijih, ne samo roditelja, nego više generacija, zato što je nedovoljno za
dve porodice.

e TO ja zovem moralnim porazom cele nacije, TO je rak koji ubija ovaj narod, a ne "razmaženi intelektualci ogrezli u konzumerizam".

a to je zaostavština takvih koji su se rodili na plastu sena, igrali sa desetoro braće u balezi, a onda došli u grad i postavili JUS standard
po kojem se trosobnim stanom zove nešto što ima u stvari jednu i po.
ali o ovome sam pisao na ovom forumu pre nekoliko godina, sad se setih (u pm iznervirosamse).
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Srbija ima 7.4m stanovnika i 6.7m glasaca - cudno zar ne25.01.2010. u 22:48 - pre 173 meseci
Aj' da ti ja to malo pojasnim: TO JE RAZMAŽENOST.

Šta misliš, koliko soba su to imala deca koja su se rađala pre 40-50-60-70 godina? I šta misliš, da li im je detinjstvo zbog toga bilo nesrećno? Možda će da te zapanji činjenica da je moj ćale (rođen u uslovima koje sam naveo, i rastao u jednoj sobi 6x5m sa celokupnom porodicom, i pešačio 5km do škole po snegu) pun srećnih doživljaja iz detinjstva.

Kako to može da bude? Uslovi grozni (po sadašnjim shvatanjima "civilizacijskih dostignuća"), a dete srećno i to srećnije nego masa sadašnje luks opremljene dece?

Eto, ja mogu opet i ponovo da ponavljam: "današnji svet je razmažen", ali to većina jednostavno ne može da ukapira jer je ta većina koja diskutuje isto tako razmažena i ne percepira to svoje osećanje kao razmaženost.

Introspekcija, dragi moji, introspekcija.

P.S. Da dodam još jednu bolnu istinu: Ko se smatra siromašnim, sam je za to kriv. Nije mu kriva nikakva država što on nema para. Najlakše je kriviti drugog za svoju nesposobnost, to je stvar psihologije. Ko će pa sebi da prizna: ja sam lenj i nesposoban. Jok, lakše je reći: država mi nije obezbedila uslove.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Srbija ima 7.4m stanovnika i 6.7m glasaca - cudno zar ne25.01.2010. u 22:51 - pre 173 meseci
Citat:
pisac
Eto, ja mogu opet i ponovo da ponavljam: "današnji svet je razmažen", ali to većina jednostavno ne može da ukapira jer je ta većina koja diskutuje isto tako razmažena i ne percepira to svoje osećanje kao razmaženost.


Mora da je mnogo lepo biti ti... :)

Mislim, pronaci smisao zivota, vaspitati srecnu decu, umeti odrzavati svoja kola bolje od servisa... a jos se i truditi da objasnis ljudima kako si bas ti u pravu i kako si srecniji od njih. Respekt :)

Mogao bi neku knjigu da napises - to je bas super tema "kako biti srecan u zivotu", "pronaci smisao zivota", "biti srecan". Mislim, naravno, uvek mozes da je delis za dzabe, da ne ispadne da to radis iz nekih necistih razloga.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

nalickana

Član broj: 192749
Poruke: 88
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Srbija ima 7.4m stanovnika i 6.7m glasaca - cudno zar ne25.01.2010. u 22:55 - pre 173 meseci
i deca u Zvečanskoj pevaju svaki dan od sreće...
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Srbija ima 7.4m stanovnika i 6.7m glasaca - cudno zar ne25.01.2010. u 22:56 - pre 173 meseci
Pa trebalo bi - zivot u Zvecanskoj je 100x bolji nego pre 100 godina, a mozemo reci i da su ta deca bogatija od bar 70% sveta.

Sto ne bi bila srecna - ako nisu srecna, onda su jednostavno razmazena, iskvarilo ih potrosacko drustvo i TV :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Srbija ima 7.4m stanovnika i 6.7m glasaca - cudno zar ne25.01.2010. u 22:58 - pre 173 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Mora da je mnogo lepo biti ti...

To zna samo nas par procenata na zemaljskoj kugli

A da sam srećniji od većine, jesam. I da su moja deca srećnija od većine, jeste. A i da imaju mnogo manje konzumerističkih gedžeta, isto jeste. A i da (za sada) nemaju svoju sobu već svi spavamo u istoj sobi 3x3m, i to jeste.

Ma mora da smo mi srećni bolesni u glavu, a vi nesrećni (što nemate svako svoj LCD TV i svako svoju sobu) ste u stvari u pravu. Jel da?
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Srbija ima 7.4m stanovnika i 6.7m glasaca - cudno zar ne25.01.2010. u 23:02 - pre 173 meseci
Ne, naravno - nema nista bolesnog u bivanju srecnim.

Medjutim misliti da si srecniji od svojih sagovornika koje nisi ni video u zivotu je vec... hm, pa ja bih rekao razlog za brigu :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Srbija ima 7.4m stanovnika i 6.7m glasaca - cudno zar ne25.01.2010. u 23:05 - pre 173 meseci
A tema je... broj stanovnika u odnosu na broj glasaca, tako bese? :)
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Srbija ima 7.4m stanovnika i 6.7m glasaca - cudno zar ne25.01.2010. u 23:05 - pre 173 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:Medjutim misliti da si srecniji od svojih sagovornika koje nisi ni video u zivotu je vec... hm, pa ja bih rekao razlog za brigu :)


Nisam rekao srećniji od tebe, već od većine, a citat tvog posta mi je samo poslužio kao povod. Većina je jedan sasvim drugačiji pojam. Osim ako se ti lično smatraš članom te nesrećne većine.

A primer većine je upravo neki post iznad:


Citat:
Bata: ali bilo je i ljudi koji daju neke bolno prizemne izjave tipa: "ako treba i ja da se gužvam sa decom u podstanarskim jazbinama
kao što su se moji roditelji gužvali sa mnom, radije ću da umrem sam"

...

Roditelji odraslih ljudi mole boga da ne žive dugo, da bi deca imala mesta za svoju decu.(to ako se vole)
Braća se sude/ubijaju oko nekoliko kvadrata koji su im preostali od starijih, ne samo roditelja, nego više generacija, zato što je nedovoljno za
dve porodice.

e TO ja zovem moralnim porazom cele nacije, TO je rak koji ubija ovaj narod, a ne "razmaženi intelektualci ogrezli u konzumerizam".
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Srbija ima 7.4m stanovnika i 6.7m glasaca - cudno zar ne25.01.2010. u 23:09 - pre 173 meseci
Cek bre, pisac, odakle sad pa ti znas da Bata nije srecan :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Srbija ima 7.4m stanovnika i 6.7m glasaca - cudno zar ne25.01.2010. u 23:17 - pre 173 meseci
Pa i naši roditelji su imali gadgete, evo, moje čale je imao gramofon i LP ploče (neke još sad čuva).... a meni je gadget recimo laptop+mobilni. Cena tog gramofona sa pločama (u radnim satima) je otprilike ista kao danas za taj laptop.

Treba na njivu da se vratimo? Nema više toga... promenili se seljaci....
Danas da si seljak imaš dve mogučnosti:
-Američki stil, stotine hektara, avioni, <n> traktora, <m> sezonskih radnika iz Meksika
ili
-Skandinavski stil, manji hangar, 15 "spratova" salate, iznajmljujes bube, da ne treba da prskas sa pesticidima, i januara jedeš svež paradajz.

I za jedno, i za drugo treba škola. A i škola košta.... a i nove pantalone, knjige, naravno za obrazovanje treba i kompjuter i internet,.....

E sada, pogledaj da večina tih ~30g starih ljudi, nemaju pare ni za garsonjeru, kamoli da održavaju decu.
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Srbija ima 7.4m stanovnika i 6.7m glasaca - cudno zar ne25.01.2010. u 23:18 - pre 173 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Cek bre, pisac, odakle sad pa ti znas da Bata nije srecan

Pusti ti to koga sam citirao, nego vidi šta sam citirao.

Nego, idem ja da radim pametnije stvari. Gradim (još) kuću (sopstvenim rukama), i ima dosta pametnijih stvari koje treba uraditi od prepucavanja na forumu. Treba da uvedem podno grejanje kako bi moja deca (ako požele) imala svako svoju luks sobu sa podnim grejanjem.

Meni država isto (kao i mnogima drugima) nije obezbedila skoro ništa, i rastao sam (srećno, zamislite) kao podstanar u dobrom delu detinjstva, ali me za to apsolutno zabole q*, jer sam ja još pre par decenija shvatio da ako uvek čekam nešto od drugih, neću nikada ništa ni imati. A ovi "nesrećnici" što se žale da im niko nije obezbedio uslove da gaje decu, pa... kao što rekoh, razmaženi su
 
0

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+109 Profil

icon Re: Srbija ima 7.4m stanovnika i 6.7m glasaca - cudno zar ne25.01.2010. u 23:23 - pre 173 meseci
Podaci jesu tacni sto otvara mnoga pitanja narocito oko glasanja !
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Srbija ima 7.4m stanovnika i 6.7m glasaca - cudno zar ne26.01.2010. u 00:42 - pre 173 meseci
Citat:
Bre, ja ovde kažem da je moderan čovek krajnje razmažen, i da ima 40x bolje uslove nego pre 40 godina, a da se rađa 40x manje dece jer je uobrazio da nema uslove.

To je bre bolest. To nije civilizacijsko dosignuće.

Nigde nisam naveo da oni uslovi od pre 40 godina treba da se vrate. Samo sam naveo da je čovečanstvo bolesno u glavu, poludelo.


Ljudi na svetu ima sve više i više, teško da je čovečanstvo u opasnosti. Naprotiv, pre će se desiti manjak prostora nego manjak stanovnika.

Citat:
Da, zato je bolje da nemaju nijedno dete, i da nacija odumre. Bolje nego da rode 6 dece od kojih 4 preživi.


Nacija? Koga briga za naciju?
 
0

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Srbija ima 7.4m stanovnika i 6.7m glasaca - cudno zar ne26.01.2010. u 10:19 - pre 173 meseci
Citat:
vaske71: Podaci jesu tacni sto otvara mnoga pitanja narocito oko glasanja !


I ja mislim da ovde ima dve teme, gde se broj glasača ne slaže sa stvarnim brojem (starosnom strukturom) stanovnika.
Činjenica jeste da je "bela kuga", ali i da se manipuliše brojevima, već po potrebi statistike, koja se izvodi.

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Srbija ima 7.4m stanovnika i 6.7m glasaca - cudno zar ne
(Zaključana tema (lock), by Srđan Pavlović)
Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 32504 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.