Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gospodar Prstenova, Srednja Zemlja ...!?

elitemadzone.org :: MadZone :: Gospodar Prstenova, Srednja Zemlja ...!?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13030 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

markozelenovic
Kratovo

Član broj: 152567
Poruke: 231



Profil

icon Gospodar Prstenova, Srednja Zemlja ...!?18.05.2008. u 15:56 - pre 193 meseci
Sta Mislite o ovome djelu? Da li ste ga citali ili pak gledali film?
Sta mislite o ukupnom uticaju djela JRR Tolkina, Srednjoj Zemlji.?

Knjiga je jedna od najcitanijih, Film najgledaniji a ima veliki uticaj i na Muziku i Video Igre.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
*.static.ikomline.net.

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Gospodar Prstenova, Srednja Zemlja ...!?18.05.2008. u 16:43 - pre 193 meseci
jedna od najboljih knjiga koje sam citao. Procitao sam je kad se pojavila kod nas, negde krajem 80-ih ako ne gresim. Prvo Hobit, pa onda i G.Prstenova, tako sam i zavoleo epsku fantastiku
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.206.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Gospodar Prstenova, Srednja Zemlja ...!?18.05.2008. u 16:50 - pre 193 meseci
Knjiga je odlicna i citav njegov svet koji je kreirao. A film... pa film 'ko film (nije los) - ne moze se porediti sa knjigom :)
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Gospodar Prstenova, Srednja Zemlja ...!?18.05.2008. u 17:28 - pre 193 meseci
The Lord of the Rings je, 1999-te, proglasen, glasovima na Amazon.com-u za najbolju knjigu prosleg milenijuma. Ko ga nije citao, nek se stidi, i nek odma uzima Hobita u ruke. Bar Hobit i Gospodar Prstenova, kao jedina dva dela koja je Tolkin sam zavrsio i objavio, predstavljaju dragocen i nezaboravan deo detinjstva, cak i onima koji ga procitaju kao mnogo stariji.... Prelepa, ali prelepa prica.

Svet koji Tolkin stvara posluzio je kao inspiracija mnogima, pocev od MERP-a, preko AD&D-a, pa na dalje. Veliki procenat "strebera" provodio je dobar deo studentskih dana zamisljeno gledajuci u tu, magicnu, d20. :D Citanje kako izgubljenih tako i zaboravljenih prica, predstavlja ipak steceni ukus i poslasticu samo za prave sladokusce. Treba probati, pa videti.

Filmska trilogija "Lord of the Rings" predstavlja prekretnicu u radu Petera Jacksona. Odmah posle "Heavenly creatures", koje ga je postavilo na put kultnog reditelja, ovaj film ga prebacuje u tipicne autore holivudskih blockbustera. Tehnicki savrseno snimljen, izuzetne muzike, scenografije, kostima, kamere i produkcije ovaj totalni drek od filma lisen je poslednje trunke duse, scenarija iskasapljenog da nalikuje jos jednoj bljutavoj holivudskoj sapunuci, likova unakazenih sa ciljem da film priblize sto sirim, prostijim i glupljim narodnim masama film predstavlja pravi trijumf sunda i istinski spomenik pop-corn kulture. Zaobici u sirokom luku, zali boze para i vremena koje sam bacio na tih 4-5 sati u bioskopu.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
89.216.94.*

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Gospodar Prstenova, Srednja Zemlja ...!?18.05.2008. u 18:24 - pre 193 meseci
Pricas o filmu koji je na IMDB #13 svih vremena? Zanimljiva recenzija...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

boban779

Član broj: 16815
Poruke: 433
*.adsl-3.sezampro.yu.



+41 Profil

icon Re: Gospodar Prstenova, Srednja Zemlja ...!?18.05.2008. u 18:40 - pre 193 meseci
Ta IMDB lista je vrlo diskutabilna.
Keep clicking.
 
Odgovor na temu

M-84 AB1

Član broj: 85667
Poruke: 519
*.adsl-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Gospodar Prstenova, Srednja Zemlja ...!?18.05.2008. u 19:07 - pre 193 meseci
Od kad sam procitao Silmarilion, drugacije gledam i na Gospodara i Hobita, jednostavne neke stvari se bolje sagledaju - celokupnost Tolkinove ideje.
Sto se tice filma, mogu reci samo da onoga sto je mene privuklo u knjigama nema u filmu. Film mozda jeste odlican, jer je prilagodjen najsiroj publici a o vizuelnom dozivljaju da ne pricam, ali svu kompleksnost Tolkinovog dela koje ga cini takvim kakvo jeste nema, mnogo je uproscen.
Mogao bi komotno da se snimi rimejk i da bude jos toliko bolji od Dzeksonove interpretacije. Nece biti bas za sve, ali - boze moj.

POZ

 
Odgovor na temu

markozelenovic
Kratovo

Član broj: 152567
Poruke: 231



Profil

icon Re: Gospodar Prstenova, Srednja Zemlja ...!?18.05.2008. u 22:01 - pre 193 meseci
U filmu se ne prikazuju Tom Bombandil, Glorfindel, Thranduil, Gloin.
Silmarion opisuje geografiju i istoriju srednje zemlje i njene stanovnike.

Sto se tice IMDB:
http://www.imdb.com/boxoffice/alltimegross?region=world-wide

LOTR:RoK je drugi a ostala dva djela su medju prvih 15.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Gospodar Prstenova, Srednja Zemlja ...!?18.05.2008. u 22:39 - pre 193 meseci
Citat:
markozelenovic: Sto se tice IMDB:
http://www.imdb.com/boxoffice/alltimegross?region=world-wide

LOTR:RoK je drugi a ostala dva djela su medju prvih 15.


Vodite racuna o :

- 1130 miliona dolara LotR: RotK iz 2003-ce je manje para nego 800 miliona Star Warsa iz 1977-me. Nije ni blizu. Takodje to nije nikakvo merilo bilo cega sem ZARADE filma.

- To sto je film izglasan dobro ukljucuje i glasanje gomile dece koja uvek glasa "10", uz neki ZOMG komentar na bilo sta sto ima dovoljno efekata.... Ne kazem da je film lose odradjen TEHNICKI, nego da je tematski upropascen i iskasapljen. Ovome ne treba Re-Make, treba mu Make. :). Posten, od pristojnog reditelja, i bez "pisanja scenarija", lepo po knjizi. Mozda ce trajati deset sati, i mozda nece biti popularan, ali ce uhvatiti sustinu dela. Zbilja, jedna lepa serija od 10-20 epizoda bi mozda bila fini medijum za takav opus. I da, mogla bi i deca da gledaju.

Film je djubre, prica je upropascena i ja ostajem pri tome. To sto se nekome svidelo.... cujte, velika vecina gradjana ove zemlje slusa narodnjake. Pa? Hocete li na neki turbo-koncert? Prvi na Balkanici, po glasovima....
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

markozelenovic
Kratovo

Član broj: 152567
Poruke: 231



Profil

icon Re: Gospodar Prstenova, Srednja Zemlja ...!?19.05.2008. u 15:39 - pre 193 meseci
Ovo je necuveno, da li si ti ikako gledao film?
Cccc.

>>Considered to be one of the biggest movie projects ever undertaken, with an overall budget of $280 million
>>The films were critically acclaimed, winning 17 out of 30 Academy Awards nominated in total
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Gospodar Prstenova, Srednja Zemlja ...!?19.05.2008. u 15:46 - pre 193 meseci
Citat:
nkrgovic: Posten, od pristojnog reditelja, i bez "pisanja scenarija", lepo po knjizi. Mozda ce trajati deset sati, i mozda nece biti popularan, ali ce uhvatiti sustinu dela.

Pa kad bi se filmovi snimali dobrovoljo i bez ikakvih ulozenih para mozda bi se i napravio film bas onako po knjizi, kako ti kazes.
Samo glavna svrha holivudske industrije je zarada para a ne zadovoljavanje ljubitelja knjiga.
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.cpe.vektor.net.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Gospodar Prstenova, Srednja Zemlja ...!?19.05.2008. u 15:47 - pre 193 meseci
Zasto necuveno, pa ima covek potpuno pravo da mu se ne dopada... Sad, to sto on pokusava da progura kako je film "objektivno" djubre i upropasten, to je druga prica :) De gustibus non disputandum est...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
*.static.ikomline.net.

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Gospodar Prstenova, Srednja Zemlja ...!?19.05.2008. u 15:47 - pre 193 meseci
ja ne bih bas toliko pljuvao po filmu.
Film nikada ne moze biti kvalitetan kao knjiga, a za ovaj film smatram da je odradjen zaista vise nego pristojno jer je ipak bio cilj uciniti ga sto komercijalnijim, tj pristupacnijim siroj publici.
Iskreno, ja sam uzivao u filmu i podsetio se knjige koju sam citao, kao sto sam vec napisao, pre mnogo godina kao klinac.
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

M-84 AB1

Član broj: 85667
Poruke: 519
*.adsl-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Gospodar Prstenova, Srednja Zemlja ...!?19.05.2008. u 18:35 - pre 193 meseci
Citat:
DaliborP: Pa kad bi se filmovi snimali dobrovoljo i bez ikakvih ulozenih para mozda bi se i napravio film bas onako po knjizi, kako ti kazes.
Samo glavna svrha holivudske industrije je zarada para a ne zadovoljavanje ljubitelja knjiga.

To je to.
Jednostavno film jeste dobar, ali je mogao da bude N puta bolji.
Citat:
Mozda ce trajati deset sati, i mozda nece biti popularan, ali ce uhvatiti sustinu dela. Zbilja, jedna lepa serija od 10-20 epizoda bi mozda bila fini medijum za takav opus. I da, mogla bi i deca da gledaju.

Problem je sto je i ovih 10 sati cele triologije moglo bolje da se iskoristi.
Druzina Prstena ispada najbolja od sva tri, najvernija knjizi i sustinski a i vizuelno.
Uvek sam zamisljao Srednju Zemlju sa severnjackom florom i faunom ;)

Pozdrav

 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
*.static.ikomline.net.

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Gospodar Prstenova, Srednja Zemlja ...!?19.05.2008. u 18:49 - pre 193 meseci
da stvarno, interesantno je da su u filmu neke "scenografije" prikazane veoma slicno onom kako sam ih ja zamisljao.
To mi se najvise svidelo u filmu
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

M-84 AB1

Član broj: 85667
Poruke: 519
*.adsl-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Gospodar Prstenova, Srednja Zemlja ...!?19.05.2008. u 19:34 - pre 193 meseci
Pa znas kako, flora Rohana i Gondora me podseca na Sutomore, a ne na neku epiku.
Ja sam i to zamisljao zelenije. ;-)
 
Odgovor na temu

markozelenovic
Kratovo

Član broj: 152567
Poruke: 231



Profil

icon Re: Gospodar Prstenova, Srednja Zemlja ...!?19.05.2008. u 21:10 - pre 193 meseci
Ja imam sve tri knige, u jednoj je dodatak i mapa srednje zemlje.
Jako ljepo gledas mapu, zamisljs sve ljepo.
Jednom sam se udubio i procitao 300 stranica odjednom.

Jos nesto sto je extra je to sto knjiga sadrzi puno poezije, tih epskih pjesama itd...

Jedan za Mracnog Gospodara
Na njegovom prestolom tamnom
U Zemlji Mordor
Gde Senke traju

Jedan Prsten da svima gospodari
jedan za svima seze
Jedan prsten da sve okupi
i u tami ih sveze
u Zemlji Mor-Dor gde
Senke Traju
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Gospodar Prstenova, Srednja Zemlja ...!?19.05.2008. u 22:47 - pre 193 meseci
Citat:
markozelenovic: Ovo je necuveno, da li si ti ikako gledao film?
Cccc.

>>Considered to be one of the biggest movie projects ever undertaken, with an overall budget of $280 million
>>The films were critically acclaimed, winning 17 out of 30 Academy Awards nominated in total

Da, gledao sam film. U bioskopu. Pa? Cisto da i to ne pitas, citao sam i Hobita, i Gospodara i Silmarilion, na srpskom i engleskom, i citao sam i izgubljene i zaboravljene price (na engleskom). Dovoljno? Hoces fotografiju moje police sa Tolkinom? Ima 27 svezaka....

To sto je film imao budzet ili to sto je zaradio novac ga ne cini dobrim filmom. Isplativim finansijski - da. Dobrim? Ne.

Citat:
DaliborP: Samo glavna svrha holivudske industrije je zarada para a ne zadovoljavanje ljubitelja knjiga.

Dobro. Pa? Kako to menja to da li je film dobar?

Evo, pogledaj: Ovde. Najskuplja kuca na sveta. Kostala je, koliko kapiram, milijardu dolara... tj. kostace kad se napravi. Da li bi ziveo u njoj zato sto je skupa? Ili pogledaj ovde. Najskuplje slike na svetu. Slobodno pogledaj i prvu i drugu i odluci koja ti se vise dopada :D Kapiras sad? Ruzno i skupo - to postoji. Stavise... :D

Citat:
etjen: ja ne bih bas toliko pljuvao po filmu.
Film nikada ne moze biti kvalitetan kao knjiga, a za ovaj film smatram da je odradjen zaista vise nego pristojno jer je ipak bio cilj uciniti ga sto komercijalnijim, tj pristupacnijim siroj publici.

Dobro, nemoj? :) Ja cu :D. Kao sto sam vec rekao - film mozes praviti da bude dobar ili da bude finansijski isplativ. Oni su odabrali da bude isplativ i los. Nisam rekao da je odradjen lose, film je tehnicki sjajan. Ali je i dalje (tehnicki sjajno) djubre.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Gospodar Prstenova, Srednja Zemlja ...!?20.05.2008. u 09:03 - pre 193 meseci
Citat:
nkrgovic: Dobro, nemoj? :) Dobro. Pa? Kako to menja to da li je film dobar?

Evo, pogledaj: Ovde. Najskuplja kuca na sveta. Kostala je, koliko kapiram, milijardu dolara... tj. kostace kad se napravi. Da li bi ziveo u njoj zato sto je skupa? Ili pogledaj ovde. Najskuplje slike na svetu. Slobodno pogledaj i prvu i drugu i odluci koja ti se vise dopada :D Kapiras sad? Ruzno i skupo - to postoji. Stavise... :D

Gledaj, film je odradio svoju prvobitnu svrhu - zaradio je pare i to jako velike. E sad verujem da ima zagrizenih ljubitelja Tolkinovih dela kojima ce uvek nesto smetati i koji ce priznati film pravljen samo i iskljucivo po knjizi bez scenarija i licnog utiska reditelja ali realnost je da se takvi filmovi ne prave u holivudskoj produkciji cesto.

Tebi je film tesko djubre, i ta ga posmatras samo sa jedne osnove - koliko je verodostojno preslikao knjigu. Ne znam zasto mora da bude isti kao knjiga, nije Peter Jackson potpisao ugovor sa Tolkinom, vec ga je napravio kako se njemu licno svidjalo.

Mozda je 300 bio jedini film koji je doslovce bio preslikan, ne znam koji jos. Gospodar prstenova je sasvim pristojan film, privlacan i za one koji nisu citali knjige.
 
Odgovor na temu

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
77.46.179.*



+32 Profil

icon Re: Gospodar Prstenova, Srednja Zemlja ...!?20.05.2008. u 09:29 - pre 193 meseci
Eto citam ove komentare i... ubedili ste me da procitam knjigu. Gde uopste moze da se nadje knjiga? Zivim u Rumi ali mi nije problem da odem i do Novog Sada. Da li da knjigu trazim u nekim knjizarama ili...? I koliko kosta knjiga?

Verovatno admini nece dati da se postavi tacna lokacija, pa ako moze, molio bih da mi se mesto gde ima knjiga da se uzme posalje na PM. Hvala.
Ljubav, mir & sir
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Gospodar Prstenova, Srednja Zemlja ...!?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13030 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.