Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kradja metala - igre bez granica...

elitemadzone.org :: MadZone :: Kradja metala - igre bez granica...

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 22166 | Odgovora: 61 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vladokv
Vladimir Knezevic
Svuda po gradu
Sopstvena Gewerbe
Berlin

Vladokv
Član broj: 31521
Poruke: 478
212.200.249.*

Sajt: goo.gl/ZbvDC


+16 Profil

icon Re: Kradja metala - igre bez granica...27.05.2008. u 20:18 - pre 193 meseci
Pa nek pocnu da prave šahtove od tvrde plastike // - crni humor
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Kradja metala - igre bez granica...27.05.2008. u 22:10 - pre 193 meseci
Bio je prilog pre par dana, covek prica kako su mu ukradena mesingana slova sa nadgrobnog spomenika cerke. Zna ko je (covek iz njegovog sela), videle ga neke zene, pa nije stigao sve da poskida. Policija nista ne moze (vrednost ukradenih slova manja od 500din). Kazu preostaje mu samo privatna tuzba.
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
41.204.224.*

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Kradja metala - igre bez granica...27.05.2008. u 22:58 - pre 193 meseci
Nije mi jasna jedna stvar. Zasto nas sistem gleda iskljucivo vrednost ukradenog dela, a ne i potencijalnu vrednost (stetu) nastalu kao posledicu te konkretne kradje? Sta ce se desiti na nepreglednom prelazu preko zeleznicke pruge ako neko ukrade parce kabla za signalizaciju i neko pogine? Da li je to:

1. Sitna kradja, koja se ne goni po sluzbenoj duznosti?

2. Ubistvo iz nehata, mozda i visestruko?

Meni vise lici na ovo pod (2). Imam negde primerak krivicnog zakona, moracu da pogledam.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-168-89.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Kradja metala - igre bez granica...27.05.2008. u 23:14 - pre 193 meseci
ma sta da vam kazem,kod nas u ulici vec jedno pola godine umesto vrata na catv kutijama stoje najlonski dzakovi za smece
u citavoj ulici je poskidano :(
tj. i sire

Citat:
flighter_022: Nije mi jasna jedna stvar. Zasto nas sistem gleda iskljucivo vrednost ukradenog dela, a ne i potencijalnu vrednost (stetu) nastalu kao posledicu te konkretne kradje? Sta ce se desiti na nepreglednom prelazu preko zeleznicke pruge ako neko ukrade parce kabla za signalizaciju i neko pogine? Da li je to:

1. Sitna kradja, koja se ne goni po sluzbenoj duznosti?

2. Ubistvo iz nehata, mozda i visestruko?

Meni vise lici na ovo pod (2). Imam negde primerak krivicnog zakona, moracu da pogledam.


manje posla onda imaju?ili im je takva direktiva iz vrha

treba ih pitati
a vidim da ovde na forum zalaze neki plavci,pa mozda znaju odg.
 
Odgovor na temu

101010

Član broj: 166349
Poruke: 112
91.150.115.*



+18 Profil

icon Re: Kradja metala - igre bez granica...27.05.2008. u 23:42 - pre 193 meseci
Na zgradi tehnickih fakulteta stoje natpisi fakulteta na engleskom sacinjeni od verovatno mesingnih slova, natpisi oduvek izgledaju kao slagalica ili igra veshanja :) najnizi/najdostupniji je cini mi se " cult of el tric engin ring" ili tako nesto :).
A koliko vidim digli su i bakarnu plocu sa spomnika Nikoli Tesli ispred fakulteta.
 
Odgovor na temu

Kenjee

Član broj: 94651
Poruke: 19
79.101.67.*



+44 Profil

icon Re: Kradja metala - igre bez granica...28.05.2008. u 00:02 - pre 193 meseci
Hmmm da pustimo ovakvu pricu?:

Kad su nas bumbarduvali u pi.... znas da s` onda bacali one bombe...
..one sto zracu u pi.... i kad su gadjali u smederevu...znas.. su ozracili sve..u pi...
...i moj komsija sto je radijo tamo..znas.. umro majke mi.. od zracenje..
i kaze on da je tamo sve ozraceno u pi... i da su šahti ozraceni..
..a ja znam iz Austriju.. moze ruka da ti se osusi u pi... i da t` se k... osusi od zracenje...
Imas sto dinara?
 
Odgovor na temu

dr.NPN

Član broj: 55785
Poruke: 908
79.101.182.*



+9 Profil

icon Re: Kradja metala - igre bez granica...28.05.2008. u 01:05 - pre 193 meseci
Citat:
Laki Gen: Donesu poklopac za saht na kome pise "Livnica Kikinda"!!!
Otkud znas da je livnica kikinda
Citat:
Laki Gen
Mozda ne zadovoljava standarde, pa ga je fabrika skartirala? To hoces da kazes?
Skart se vraca nazad na topljenje.
Citat:
Laki Gen
Sto ne kradu po Njemackoj ili Svedskoj kablove za regulisanje zeleznicog saobracaja ili telefonske kablove ili poklopce sahtova?
Zato sto se tamo niko normalan ne bi usudio da ih otkupi.?
Ne znam da li kradu signalizaciju, ali kradu i to na veliko po firmama, organizovano, ulazi se kamionima u krug objekta, sve je isplanirano, iznose se velike kolicine, ne znam koliko si dobar sa ciganima sto kradu po nemackoj, recimo, pa da te malo upute u tematiku?

I ovde se organizovano krade, u to nemam sumnje, od radnika do direktora...
A kroz papire, ne smem ni da pomisljam sta se radi... Nemam dokaze, ali kontam... Kao i svugde.
Citat:
Horvat:
pa ako ti preti nozem i batinama to nije u "neposrednoj zivotnoj opasnosti" ?
Ne. Mora prvi da te udari. Ili tebe ili kolegu iz patrole.

Citat:
Kenjee: Hmmm da pustimo ovakvu pricu?:

Kad su nas bumbarduvali u pi.... znas da s` onda bacali one bombe...
..one sto zracu u pi.... i kad su gadjali u smederevu...znas.. su ozracili sve..u pi...
...i moj komsija sto je radijo tamo..znas.. umro majke mi.. od zracenje..
i kaze on da je tamo sve ozraceno u pi... i da su šahti ozraceni..
..a ja znam iz Austriju.. moze ruka da ti se osusi u pi... i da t` se k... osusi od zracenje...
Imas sto dinara?
Hehe.. Topili su se ozraceni tenkovi i ovde... Pa nikom nista... Sekli, lomili, pa malo u burice za radioaktivni otpad, a malo u pec... Vozi misko...
Zanimljivi i korisne spravice za vas dom! Posetite www.sniff.rs
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Kradja metala - igre bez granica...28.05.2008. u 08:24 - pre 193 meseci
Dobro je sto ljudi znaju da se skart vraca. Kako onda objasnjavate da se takav poklopac (ovih iz Kikinde je najvise, koliko sam primjetio) nadje na nekom otkupnom placu?
Jel' to kradja ili ne? Meni se cini da je to dovoljan osnov da se vlasnik uhapsi, a biznis zatvori. Nema otkupljivaca - nema kradje.
Sto se tice kradje po firmama u Njemackoj, zabolje me. Govori se o sitnim lopovlucima koji stvaraju mnogo stete i veliku opasnost.

 
Odgovor na temu

dr.NPN

Član broj: 55785
Poruke: 908
79.101.182.*



+9 Profil

icon Re: Kradja metala - igre bez granica...28.05.2008. u 17:52 - pre 193 meseci
Citat:
Laki_Gen:  Nema otkupljivaca - nema kradje.
He, pa ne moze to tako. Ne postoji nijedan zakon koji bi to regulisao.

Uostalom, sta je problem da ovde zatvore nekoga, odu ljudi lepo za Novi Sad i prodaju tamo po jos vecoj ceni...
A ne mozes zatvoriti apsolutno sve...
Zanimljivi i korisne spravice za vas dom! Posetite www.sniff.rs
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Kradja metala - igre bez granica...28.05.2008. u 18:55 - pre 193 meseci
Ko je odgovoran sto nema zakona? Mada, ako policija kod nekoga nadje (ocigledno) kradenu robu, zar ne postoji nesto sto se zove "postupanje po sluzbenoj duznosti"!?
Ja sam ubjedjen da je moguce nekoga uhapsiti ako se nadje kradena stvar kod njega, zamisli vozis "komsijin" auto koji si "pozajmio" .
Jel' policije ima samo u Beogradu ili je ona nadlezna za cjelu teritoriju Srbije?
Naravno da je nemoguce sve pohapsiti ali, kada krene akcija i hapsenja, otkupljivaci bi poceli da se ceskaju kada ima donesu 10 poklopaca za sahtove.
 
Odgovor na temu

dr.NPN

Član broj: 55785
Poruke: 908
79.101.182.*



+9 Profil

icon Re: Kradja metala - igre bez granica...28.05.2008. u 19:26 - pre 193 meseci
Citat:
Laki_Gen: Ko je odgovoran sto nema zakona?
isti onaj ko vodi drzavu u...

Citat:
Laki_Gen: zamisli vozis "komsijin" auto koji si "pozajmio" :-).

Nije ti dobro poredjenje.
Vidi, ako kupis ukraden auto, ti neces odgovarati. Jednostavno, nisi znao da je ukraden.
Zanimljivi i korisne spravice za vas dom! Posetite www.sniff.rs
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Kradja metala - igre bez granica...28.05.2008. u 19:42 - pre 193 meseci
Haha nisi znao, pazi ti njega...
Smisli ti onda genijalno objasnjenje kada ti murija nadje desetak poklopaca od sahtova na kojima pise "Livnica Kikinda", "Livnica Ljig", "Kanalizacija" ili saobracajne znakove sa sve stubovima.
Donela deca, sta deca znaju sta je tesko ...
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
41.204.224.*

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Kradja metala - igre bez granica...28.05.2008. u 20:17 - pre 193 meseci
Problem nije kod nas toliko postojanje zakona vec njihovo striktno sprovodjenje. Ali bas striktno. KOd nas se, na zalost, zakoni pocnu primenjivati pred izbore, kao "evo, vidite kako smo mi dosledni" ili kad treba politickog ili biznis protivnika poslati iza resetaka.
 
Odgovor na temu

101010

Član broj: 166349
Poruke: 112
91.150.115.*



+18 Profil

icon Re: Kradja metala - igre bez granica...29.05.2008. u 02:48 - pre 193 meseci
Citat:

Vidi, ako kupis ukraden auto, ti neces odgovarati. Jednostavno, nisi znao da je ukraden.
Samo da te ispravim iz prakse, ako te uhvate sa takvim autom odgovaraces, a ti dokazuj da nista nisi znao...
 
Odgovor na temu

dr.NPN

Član broj: 55785
Poruke: 908
79.101.182.*



+9 Profil

icon Re: Kradja metala - igre bez granica...29.05.2008. u 04:24 - pre 193 meseci
Tacno je da si u Svrbiji, ako si osumnjicen, automatski kriv, a ti vadi oci da dokazes da nisi, umesto kao u normalnim zemljama, da si osumnjicen, a neka oni dokazuju da si kriv...

I iz dana u dan se to ponavlja...
Zanimljivi i korisne spravice za vas dom! Posetite www.sniff.rs
 
Odgovor na temu

popusicko

Član broj: 12568
Poruke: 679



+729 Profil

icon Re: Kradja metala - igre bez granica...Iliti Novi Sad grad bez poklopaca na sahtovima.19.05.2012. u 06:28 - pre 145 meseci
U kompletnom mom naselju je ukradeno 90% poklopaca.Vidim i u drugim delovima grada
u svakom drugom sahtu je ubodena stara guma ili grana od drveta.
U kadama kod Merkura uzduzne resetke su pokrali vrlo brzo nakon sto su ih postavili.
Zaista bi trebala jedna racija da se napravi i da se malo poplase vinovnici.
Ispred kuce imam saht koji jos ima resetku.Samo cekam momenat da se tamic mafija pojavi.Ima da ih
omlatim lopatom pa nek se zale!!!!!
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.112.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Kradja metala - igre bez granica...19.05.2012. u 09:28 - pre 145 meseci
to je epidemija. I u BG-u isto.
U mom kraju (Banovo brdo i okolina) u poslednjih 2 meseca, Cigići pokupili sve rešetke od kišne kanalizacije. Nisu normalni. Rupe na sve strane.
Sreća samo što je kišna odmah pored trotoara pa su manje šanse da upadneš točkom nego da su više ka sredini, ali u svakom slučaju je opasno.
Samo vire grane kojima su ljudi obeležavali rupčage.

Sada sam čuo da će zabraniti otkup, tj proveravati one likove koji otkupljuju i tope bakar. Mislim da je vrlo lako tome stati na put, ne verujem da ih ima mnogo koji otkupljuju. Odereš ih po ušima od kazni i nema potražnje - nema ni krađe. (ionako Cigićima ne mogu ništa)
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Kradja metala - igre bez granica...19.05.2012. u 09:40 - pre 145 meseci
Citat:
etjen: Sreća samo što je kišna odmah pored trotoara pa su manje šanse da upadneš točkom nego da su više ka sredini, ali u svakom slučaju je opasno.

Pa, nekom sreca, nekom nesreca. Manja je sansa da opadne tockom auto ali veca da se to dogodi biciklisti. Doduse, u BG-u su biciklisti ugrozena vrsta ionako i malo ih ima, ali u NS-u je to mnogo cesci nacin prevoza.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Kradja metala - igre bez granica...19.05.2012. u 10:38 - pre 145 meseci
Spuštanje bajsom niz Lisičiji potok je prava avantura čiji je ulog život, jer pola šahtova fali.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Kradja metala - igre bez granica...19.05.2012. u 13:42 - pre 145 meseci
koliko je meni poznato, svi ti vlasnici otpada su veoma dobro situirani, i zatvaranje istih nekim lex specials-om ne bi bio nikakv zlocin protiv demokratije vec priblizno pravda... svedoci smo otimacine u zemljama latinske amerike u mnogom vecem obimu, bez mnogo bitnijeg razloga, a ne mozemo ovde da resimo ovaj problem koji gradjanima zagorcava zivot na svakom koraku... moz' misliti... mnogo bi me bilo briga za demoktaiju i ljudksa prava prema nekome ko svesno otkupljuje ukradene stvari, ukljucujuci sahte, kablove, delove skupih masina, krovove, nadgrobne spomenike i slicno...

problem je sto naje**vaju vlasnici firmi koje uredno posluju, a ovakvi su u stanju da potkupe bilo koju inspekciju, da ne kazem i kabinet predsednika republike...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kradja metala - igre bez granica...

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 22166 | Odgovora: 61 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.