Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

rad sa stringovima

[es] :: Java :: rad sa stringovima

[ Pregleda: 2179 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

glamoc

Član broj: 125620
Poruke: 346
*.rcub.bg.ac.yu.



+1 Profil

icon rad sa stringovima31.05.2008. u 09:35 - pre 193 meseci
Hocu da kad ispisujem neke stringove poravnavanje vrsim uz neku ivicu kao sto je moglo u c preko printf ali ne znam kako to da uradim u javi
takodje me muci kako da neki string dopunim nekom karakterom teko da mi uvek bude fiksne velicine
npr String s="FF" ja zelim da ukoliko je sam string manji od 4 karaktera da se dopuni na 00FF.Unapred hvala
Kad covjeka napusti Sunce njegovog zavicaja ko ce mu posvijetliti na putu povratka
 
Odgovor na temu

augustus
Novi Sad - Beograd

Član broj: 101581
Poruke: 358
*.dynamic.sbb.rs.



+46 Profil

icon Re: rad sa stringovima31.05.2008. u 09:44 - pre 193 meseci
Ljudi da li je moguce da google ne radi i da se nigde ne moze naci java help na netu?

Ma ako za String nije objasnjena svaka perverzija na netu onda ne znam zasta jeste?!

Misim baka probaj pitati google nema sanse da ti ne nadje!!! Nadji java help na netu skini ga i imas sve operacije sa stringovima pa probaj!!
Ako imas neki pametni IDE stavi tacku posle promenjlive pritisni ctrl+space i ponudice ti sve metode za string pa probaj redom!


"Čovek je biće koje se na sve navikava, i ja mislim da je ovo njegova najbolja definicija."
Fjodor M. Dostojevski
 
Odgovor na temu

Astral Projection

Član broj: 36254
Poruke: 714



+4 Profil

icon Re: rad sa stringovima31.05.2008. u 17:00 - pre 193 meseci
System.out.println() - mozes \t koristiti za <TAB> razmak (ako sam dobro shvatio pitanje)
String klasa - obrati paznju na length() metodu.

http://java.sun.com/javase/6/docs/api/
:(){ :|:& };:
Peace, Love, Unity, Respect!
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: rad sa stringovima

[ Pregleda: 2179 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.