Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

TV signal preko IP

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: TV signal preko IP

[ Pregleda: 2633 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
81.93.77.*



+12 Profil

icon TV signal preko IP08.06.2008. u 19:16 - pre 193 meseci
Pozdrav Svima,

Da li postoje neki uredjaji koji rade back-to-back, tako da preko IP mreze prenesem TV signal... nekakvi media konvertorili ili ako nesto.

Znaci ne konvertori tipa 50 omski u 120 omski nego bas na IP.

Znaci jeda uredjaj ima coax i eth konektor i drugi isto tako. u jedan stavim kabal od antene a u drugi kabal od tv. podesim im ip adrese i kazem da sve sto prvi spakuje taj drugi raspakuje... nesto na tom principu.
Bojan
 
Odgovor na temu

SaleSk
Siemens Healthcare
Skopje

Član broj: 74689
Poruke: 512
78.157.31.*

ICQ: 81016620


+43 Profil

icon Re: TV signal preko IP09.06.2008. u 00:44 - pre 193 meseci
to ti je kablovska TV...TV signal i internet ti idu preko istog kabla....moras da imas modulator i demodulator odnosno sa jedne strane modulator, a sa druge kao demodulator su ti cable modem i tjuner TV-a....ne znam kolko ce ti se to iplatiti individualno da radis, jer ne vidim svrhu....??? zasto bi to radio naravno...e sad...mreza kako mreza...nasta mislis mreza...mreze su ranije bile sa bnc standardom a danas su sa rj45...postoji sve samo sto je skupo...IP mozes i na bnc i na rj da menjas.....ali koliko vidim tebe bas zanima rj45....moze sve .....ali nerazumem zasto?
Sale
 
Odgovor na temu

alexa_pg
Podgorica

Član broj: 52266
Poruke: 2026
77.222.6.*



+115 Profil

icon Re: TV signal preko IP09.06.2008. u 02:33 - pre 193 meseci
Citat:
Da li postoje neki uredjaji koji rade back-to-back, tako da preko IP mreze prenesem TV signal...

Ako si mislio na IPTV, uredjaji postoje. TV signal izmenju T-coma i korisnika prenosi se tel. paricom IP protokolom. Korisnik u stanu ima modem (ili ruter) i prijemnik. Kakvu skalameriju imaju u T-comu ne znam ali se TV program prenosi. Ako te ovo zanima, vise informacija imas na stranicama T-coma CG, Hr kao i De
 
Odgovor na temu

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
81.93.77.*



+12 Profil

icon Re: TV signal preko IP09.06.2008. u 07:24 - pre 193 meseci
Ljudi znam sta je IPTV jako dobro ali nema smisla da dizem gomilu servisa da bi TV signal prebacio do objekta do kog imama samo wireless link a treba mi i TV. Znaci zanimalo me samo da li imaju neki konvertori kao sto imaju recimo fiber to etherent, E1 to IP, ATA za telefone, da to jednostavno odradim.
Bojan
 
Odgovor na temu

marko37
Nera Networks
Novi Beograd

Član broj: 6545
Poruke: 714
*.adsl.beotel.net.



+104 Profil

icon Re: TV signal preko IP15.06.2008. u 21:18 - pre 193 meseci
Pa treba ti MPEG-2 enkoder i dekoder (dva uređaja), sa IP-based izlazom. Eventualno sa ASI izlazom i nekim ASI to IP konvertorom. To ti je uglavnom oprema koju koriste telekom operateri, a od proizvođača imaš recimo Scopus koji se najviše koristi kod nas, Scientific Atlanta, Tandberg, kao i goooomila drugih.
Ali nije baš tako jeftino kao što misliš. Mada, možda bi se moglo rešiti jeftinije sa nekom TV capture karticom i kompom na jednom kraju, odgovarajućim softverom i kompom i grafičkom sa tv izlazom na drugom kraju.
 
Odgovor na temu

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
81.93.77.*



+12 Profil

icon Re: TV signal preko IP15.06.2008. u 22:28 - pre 193 meseci
Kako sam ti napisao u PP, radi se o tome da sam doneke nasao rijesnje ali problema nastaje tu gdje moras da zadajes komande daljinskim, jer to ne ide korz kodere.., a ja zelim to da gledam na TV-u. Ima i neka opcija IR to COM port da prenese i signal daljinskog, ali je pre komplikovano, da bi samo gledao TV
Bojan
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: TV signal preko IP

[ Pregleda: 2633 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.