Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Spašavanje yu domena

elitemadzone.org :: MadZone :: Spašavanje yu domena

[ Pregleda: 5368 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Spašavanje yu domena14.06.2008. u 09:35 - pre 192 meseci
Ljudi, iskreno da vam kažem meni je žao što su naši "nadležni" koje je ne-znam-ko ovlastio da donose takve odluke po sopstvenom nahođenju, odlučili da ugase .yu domen.

Žao mi je jer mi se prvo sviđa .yu (.rs mi je krajnje glup i po meni asocira na Republiku Srpsku), a drugo što nema nikakvog razloga da se taj domen gasi, i što da se ne sačuva ako već može? Pa i Rusi čuvaju .su (Soviet Union), to navodim samo kao primer da to nije nikakav problem.

Postavlja se pitanje da li i šta građani/korisnici Interneta, entuzijasti (zanesenjaci, nazovite se/nas kako god hoćete) mogu da učine da eventualno spreče ovu glupost?

Da pišemo neku peticiju ili šta?

Ima li uopšte neko interesovanja za ovo pitanje?
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.adsl.wanadoo.nl.



+3 Profil

icon Re: Spašavanje yu domena14.06.2008. u 13:37 - pre 192 meseci
Vec imas podforum posvecem slicnim pitanjima: http://www.elitesecurity.org/f230-Registar-Nacionalnog-ID

Inace, ICANN je doneo takvu odluku u skladu sa pravilnikom da ne postojecim drzavama ne trebaju domeni ;-)
RNIDS sprovodi odluku ICANN-a.

Da - domen moze da se sacuva vrlo verovatno, sa ulozenih par meseci truda, peticija, pregovaranja, dopisivanja i slicno. Ali ajde iskreno - zasto se drzati domena drzave koja vise ne postoji? Slazem se da je mozda .yu 'lepsi' od .rs, ali isto tako verujem da je to samo stvar navike i da ce za par meseci svima biti samo normalno da koriste .rs umesto .yu.

Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr11.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Spašavanje yu domena14.06.2008. u 13:58 - pre 192 meseci
Nije sto je taj novi domen ruzan, nego sto uopste ne asocira na drzavu ili jos gore - asocira na drugu drzavu.

Jbg kad su nam Surinam, Solomonska Ostrva, Slovenija, Svalbard i Saudi Arabija pokupili sve normalne domene.
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
79.101.161.*



+294 Profil

icon Re: Spašavanje yu domena14.06.2008. u 14:22 - pre 192 meseci
Niste 'teli .ss, pa eto vam ga sad

Inače, slažem se da bi bilo ok ako bi se zadržao .yu domen, čisto za komercijalnu upotrebu, i da bude slobodan za registraciju za svakoga - pojedince i firme iz celog sveta.

S jedne strane, pošto je to generalno protivno pravilima ICANN-a, možda je to i teško ostvarivo, ali mišljenja sam da, ukoliko bi se možda napravila neka zajednička akcija svih bivših yu-republika, možda bi nešto moglo da se napravi.

Da ne pominjem da bi interesovanje stranaca za reg .yu domena verovatno bilo veliko, zbog toga što bi se .yu moglo tumačiti kao „you“. fuck.yu, ilove.yu, just4.yu itd...

A što se tiče našeg novog ccTLD-a, situacija je takva, kakva je - kolko god taj .rs izgledao neodgovarajuće, ipak je srećom baš taj tld izabran, pa zamislite da je bilo .ss ili .sx, ili ne-daj-bože .cp što su neki predlagali (kao, ćirilica u nazivu domena, koji je inače latinični)
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Spašavanje yu domena14.06.2008. u 14:42 - pre 192 meseci
Ma nisam ja mislio da se svi trebaju odreći .rs domena. Samo sam za to da se .yu ne ugasi ako ikako može. Ako nije ugašen .su ne vidim zašto ne bi moglo isto da se izvede i za .yu. Ili bar da se pokuša.

A to što smo ispušili za domen, klasična naša posla. Nismo stali u red kad je bog delio pamet.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Ilic Igor
Vlasnik
Vlami d.o.o.
Beograd

Član broj: 14961
Poruke: 756
212.200.65.*

ICQ: 46969546
Sajt: www.gradjevinskinajlon.rs


+5 Profil

icon Re: Spašavanje yu domena14.06.2008. u 14:53 - pre 192 meseci
Pa da mi polako razmisljamo o domenu za Beogradski pašaluk?
http://www.gradjevinskinajlon.rs/
Gradjevinski najlon i džakovi za šut.
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.adsl.wanadoo.nl.



+3 Profil

icon Re: Spašavanje yu domena14.06.2008. u 14:56 - pre 192 meseci
Da ima komercijalnog smisla zadrzavati .yu domen, verujem da bi GoDaddy ili slicne velike (multimilionske) privatne firme vec potegle za istim. Posto niko ne trza na to, ne verujem da bi to imalo prodju.

Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

Gayo

Član broj: 138840
Poruke: 178
89.216.96.*



+1 Profil

icon Re: Spašavanje yu domena14.06.2008. u 18:46 - pre 192 meseci
Citat:
vindic8or: Jbg kad su nam Surinam, Solomonska Ostrva, Slovenija, Svalbard i Saudi Arabija pokupili sve normalne domene.


Moglo je biti .4s

.sr bi bilo sasvim ok ali posto je zauzeto zasto nije moblo biti .srb? Da li je pravilo da su samo dva slova? .com, .net, .org su po tri slova ali to su ipak ameri.
 
Odgovor na temu

Marisav
Guberniя Serbiя

Član broj: 149900
Poruke: 99
91.143.222.*

Sajt: www.gamezer.com/billiards


+1 Profil

icon Re: Spašavanje yu domena14.06.2008. u 20:20 - pre 192 meseci
"rs" je mnogo lepse od "yu". kakav "yu"..lol
 
Odgovor na temu

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
79.101.161.*



+172 Profil

icon Re: Spašavanje yu domena14.06.2008. u 20:51 - pre 192 meseci
Mislim da su dva slova obavezna kad je u pitanju naziv drzave.
Sta fali domenu .rs? Podseca na Republiku Srpsku, ali ne na republiku Srbiju? Koje su to price........
Jugoslavije vise nema, ne znam sto bi se .yu domen cuvao i sto bi postojao.....
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
79.101.170.*



+638 Profil

icon Re: Spašavanje yu domena14.06.2008. u 20:59 - pre 192 meseci
pa vidis da jos ne mozemo da se otkacimo od tih gluposti, yugoslavije i sve vezano za nju
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
93.86.76.*



+3 Profil

icon Re: Spašavanje yu domena14.06.2008. u 22:05 - pre 192 meseci
pa jugoslavije nema al i dalje ti na nekim drzavljanstvima/izvodima iz maticnih knjiga, pise da je jugoslovensko i sl gluposti...tako da je kod nas sve moguce...
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

Silencer
Mitrović Stevan
Smederevo

Silencer
Član broj: 399
Poruke: 480
79.101.162.*

ICQ: 76958890


+72 Profil

icon Re: Spašavanje yu domena14.06.2008. u 22:09 - pre 192 meseci
Meni zao sto imam neke .co.yu domene koji mi imaju lep page rank na google :P
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Spašavanje yu domena14.06.2008. u 22:11 - pre 192 meseci
Ma ljudi niko nikome ne brani da se otkačinje od čega god hoće, ali zašto se dobrovoljno odricati nečega što već imaš? Po nekim vašim mišljenjima ispada da je gašenje .yu domena poslednja etapa raspada Jugoslavije. To nema veze s tim, to je jednostavno domen koji mi imamo i koji se nekima sviđa i koji je u krajnjem slučaju na neki način simboličan. Možda se nekima ne sviđa ta simbolika ali se ona ne može poreći. Mi imamo jedinstvenu poziciju da smo u mogućnosti da baštinimo tu simboliku ali se "nadležni" toga dobrovoljno odriču u ime svih nas.

A kao što rekoh ne postoji ni Sovjetski Savez, pa sam negde skoro čitao da je u porastu registracija .su domena. Ko zna šta može biti u budućnosti.

Nije da ima veze sa .yu domenom ali npr. koliko ljudi dolazi u kuću cveća godišnje pa šta sad? Mi se tome možda smejemo ali nismo srušili kuću cveća samo zato što podseća na Jugoslaviju. Neki se zabavljaju neki idu tamo i svima lepo. Zašto ne zadržati i .yu domen ako postoji mogućnost? To bar nikome ne škodi, a sve što ne škodi znači da koristi (da parafraziram jednog našeg glumca/zabavljača)

Mislim ono, ako ćemo već na taj po meni površan način da pristupamo tom pitanju, zašto onda ne srušimo muzej istorije Jugoslavije, kuću cveća i sve živo što podseća na Jugoslaviju, jer eto, nje više nema.

Ponavljam, nije uopšte stvar veze sa Jugoslavijom. Ali čak i ta veza bi u suštini mogla biti korisna.

[Ovu poruku je menjao bttp dana 15.06.2008. u 02:00 GMT+1]
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Spašavanje yu domena15.06.2008. u 00:57 - pre 192 meseci
Citat:
SmilieBG
Ali ajde iskreno - zasto se drzati domena drzave koja vise ne postoji?


Dovoljan je samao jedan razlog za cuvanej .yu domena: dvadestak hiljada domena i preko deset godina ulozenih u te domene. Njihovim brisanjem se cini ogromna steta koja je nemerljiva u novcu, ne moze se spreci ili umanjiti i nenadoknadiva je.

.yu domen treba da bude zakljucan, da se ne koristi aktivno ali da postojeci domeni pod odredjenim uslovima i dalje funkcionisu.

.yu domen ne bi bio obrisan da je samo Slobo Markovic (kao funkcioner ICANN-a) rekao da ga ne treba gasiti (pitali su ga). Medjutim, covek iz svojih politickih ubedjenja i licnih finansijskih interesa upravo zeli i cini sve da .yu domen bude sto pre uklonjen sa lica Zemlje. RNIDS takodje nece nista preduzeti da se yu domen ostavi u zivotu, jer RNIDS-om upravljaju ljudi koji zastupaju poslovne interese firmi ciji su vlasnici ili za koje rade. Njima nikako nije interes da .yu domen ostane funkcionalan, bas naprotiv, veoma im je vazno da se .yu domen sto pre ugasi, jer im to povecava zaradu.




 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.infodata.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Spašavanje yu domena15.06.2008. u 00:58 - pre 192 meseci
Neka im ga taj rs, bas te briga. Mene taj njihov rs asocira na "mrš" , tako da se bas uklapa sa onim sta ja mislim o njihovoj tzv drzavi. Mogu rodoljupci da brisu domene koliko hoce, ama "bog moze da unisti Rim, ali ni bog ne moze da izvede kao da Rim nikad nije postojao" , rek'o Spinoza. Ako ima neka peticija ili nesto, ja sam zainteresovan da ucestvujem. Ako je stvar u zemljama, za ove legaliste, ne postoji ni Palestina pa postoji domen ps. Znaci, kako na popisima stanovnistva sirom ex SFRJ jos ima ohoho onih koji se izjasnjavaju kao Jugosloveni, to ima da bude njihov domen i sta tu. Moze i ovako da se organizuje akcija. Ako li se kojem legalisti rodoljupcu ovo ne svidja, neka se zali nadleznim organima, a daj da se organizuje akciju. Hajde neka se javi neko ko se razuime u te stvari da kaze kome treba to da se obrati sa ovim obrazlozenjem i analogijom Palestina - Jugoslavija, a oko potpisa na toj peticiji mislim da nece biti problema. Ne mislim na ove budale odavde. To su sve dzukele i dziberi koji hoce pare na mufte. Zar oni carine uvedose zbog jednog bednog Nekermana, te nece sad pokusati da oderu ljude za preregistraciju sajtova. Znaci, balkanski primitivci me uopste ne interesuju, posebno rodoljubnog karaktera, nego ko je nadlezan za to na svetskom nivou, eto, ko je Palestini dao domen ps i kako to uopste ide?
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Spašavanje yu domena15.06.2008. u 01:07 - pre 192 meseci
Slažem se. Nasilno gašenje .yu domena je u suštini destruktivno. Treba biti konstruktivan.

Ne znam kako da se organizujemo ali ovo je mesto gde bismo mogli da razmenimo ideje. Možda da pokrenemo pitanje u nekom mediju ili nešto slično. Znam da je long-shot ali šta sad. Trebalo bi naći nekog "autoriteta" koji bi bio voljan da kaže da je to glupost, a ja bih našao ko bi te reči preneo novinskoj agenciji. A ono, za peticije valjda postoje nekakvi sajtovi pa se mogu i na taj način organizovati.

Pa da pišemo i Narodnoj kancelariji ako treba :)
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Spašavanje yu domena

[ Pregleda: 5368 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.