Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Iskustva sa letovanja CG

elitemadzone.org :: MadZone :: Iskustva sa letovanja CG

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 28053 | Odgovora: 82 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ilic Igor
Vlasnik
Vlami d.o.o.
Beograd

Član broj: 14961
Poruke: 756
91.148.92.*

ICQ: 46969546
Sajt: www.gradjevinskinajlon.rs


+5 Profil

icon Iskustva sa letovanja CG17.06.2008. u 09:19 - pre 192 meseci
Prenosim skorasnja iskustva iz CG od jednog naseg coveka sa drugog foruma koje glasi :

"
Do sada u Crnoj gori letovao sam svake godine da uzmemo od neke 1989 godine. Povremeno sa mogućnostima letovao sam i u Grčkoj, Bugarskoj, Turskoj. Ovo šta me je snašlo mene, i još dosta njih u vozilima bilo ih je iz raznih država ( poljake, madjare, Albance) ne daj bože da se nekome dogodi. Kratko ću vam opisati. Ulazak na granični prelaz u crnu goru u 02.00 ujutru čekao sam sat vremena. Na registarskim tablicama kako je svima pozunato a većina ih ima onaj plastični deo postoji oznaka SRB. Carinik iz ne znam kojih razloga bio je izričit da tako ne može, mora stajati na zadnjem staklu. nalepnica. Dalje iz samog razgovora odmah se videlo da ne ulazimo u Ekološku državu već u državu sa drumskim razbojnicima. Na pitanje da li treba neka kazna dok se ne snadjemo za tu famoznu oznaku SRB reče daj nešto za smenu.
''Ja izvadih 500 dinara a on na to nas je dosta. U meni već kipi. i razmišljam koliko vama treba ja toliko sigurno nemam''. Dalje još se naljuti pa onda poče ribanje '' Za decu krštenice'' ja na to odgovori kakve krštenice ( deca spavaju u vozilu na zadnjem sedištu),
''''''Ne znam ' Velju' da ih ti nisi dje ukrao pa trguješ belim robljem'''. Šta da vam kažem, došlo mi na granici da ga udarim pesnicom u meni kipi i suzdržavam se. Onda mu ja odgovori ništa ''hapsite me ovde na licu mesta decu budite ako vam nije žao pa ispitujte ko im je otac a ko majka''' Na to će ti predstavnik Crnogorske države'' Jel ja to tebe nešto ljutim, što se srdiš'''.
Sve ovo što sam na graničnom prelazu podneo to mi se u životu nije dogadjalo, napominjem da sam sve ove godine na njihovom prelazu prolazio uz ''Srećan put'' dovidjenja uz zadržavanje od 5 minuta.
Da Vam svima vama koji ste na forumu dalje prenesem dogadjaje. Pošto više nisam mogao da trpim ja ti onom cariniku'' ili ti mene puštaj ili ja okrećem nazad u Srbiju''
U to supruga izadje iz vozila dada jednu što su je nekad zvali kod nas '' Črvena'' 1000 dinara, a on ti reče '' vidiš kako ti žena zna sa ljudima, počeša se sa njom po čelu kao muzikanti na svadbi i ode'''.Moji prijatelji koji su bili iza mene u druga dva vozila isto ih to snadje.

Nije to sve onako nervozan do Podgorice sami znate oko 150 km treba čovek da vozi.
Krećemo dalje stali svi da se sačekamo i pričamo koliko je ko dao i došli smo do zaključka svi po ''črvenu'' 1000 dinara. Da vas ne buni još nije kod njih stupila ekološka taksa i to nema veze sa taksom.
Pošto smo se ispričali i odmorili krenuli smo dalje.
U kanjonu Platije sledeći dogadjaji ''Radovi na putu'' sa naizmeničnim propuštanjem semaforima. Kolona od 15-20 vozila prolazi na zeleno svetlo ja medju njima i moji prijatelji na začelju iz drugog pravca gde ne možemo da se mimoidjemo idu nam u susret takodje vozači tj.cela kolona. Deru se na nas ''Slepci jedni što ne čekate na zeleno, svadja ispred nas jer ne može da se mimoidju vozila''. Ajde nekako bi i to prošlo ali tek kada sam izašo vidim da iz oba pravca svima sija zeleno svetlo. Po meni neispravni uredjaji tj. semafori.Ali sad sledi šlag na tortu zašto je to tako

Drugui dogadjaj posle 7-8 kilometara opet semafor ali sada crveno svetlo. Svi stojimo i čekamo 5, 10, 15, 20, 25 možda i više minuta ljudi izašli iz vozila. Kažu onaj prethodni je bio nesipravan semafor držao je sa obe strane zeleno neispravan je i ovaj ali sada drži crveno.
Dogovor je pao ajde idemo polako na crveno.Iz drugog pravca nema nikoga.
Ne lezi vraže iza nekih 1,5 kilometara iako nama u susret nije došao niko patrola policije. Policajci zaustavljaju i kupe nam svima dokumenta negde oko 18 vozila i šalju nas na neki mračni parking i čekamo. Dole na mračnom parkingu još desetak vozila i svi čekaju. Od vozila policije ide jedan vozač i reče ja dadoh 50 eura i slobodan sam. Ali čovek sede u vozilo BMW i ode prema Podgorici nismo ni stigli da ga pitamo. kako i zašto.

Onda na parking dodjoše dva policajca ili bolje rečeno Crnogorski Hajduci i poče priča
''Svi ćete ići u Podgoricu koja je još oko 60 kilometara kod sudije po skraćenom postupku jer ste vi ovde stranci' zato što ste prošli na crveno svetlo''' neko iz mraka dobaci, pa čoveče zablokirao vam je semafor kao i onaj drugi nekoliko kilometara odavde onaj vam drži zeleno iz oba pravca.
Drugi reče pa oni to namerno drže da bi imali noću da uzimaju '''''' Harač''''' Svi zaključiše da je ova upadica NN vozača istinita. 'Neko dobaci šta predlažete vi misli na policajca Hajduka. Dodjite ja ću Vas prozivati jedan po jedan do vozila.
Kako je prozivao odmah se videlo šta rade s tim što je imao obzira na Srbe.
Albanci su prošli sa 50 eura bez ikakvih priznanica mislim da toliko su dali i Madjari i Poljaci mi Srbi smo prošli kako je ko bio glup ja i moji prijatelji smo prošli sa po jednom opet ''' Ćrvenom'''

Dalje više nemam živaca da vam pišem šta je se sve dogadjalo na putu, tako da one ležaljke su najmanje bolne što ih iznajmljuju na plažama, ali pitam se da na tom putu da ga nazovemo '''' Put smrti pored toga što je užasan sad su tu i drumski razbojnici'''', koji nisu tu da vode red i mir i bezbednost nas.
Možete samo zamisliti da ti idioti drže upaljena svetla zelena iz oba pravca ( pošto će biti pametnih na ovo moje pa ne regulišu policajci svetla) mislim da dobijeni novac zajedno dele sa putarima tj. licima koji izvode radove na putu .
Na takav način ugrožavaju živote ljudi. Pošto još ekološka taksa nije stupila na snagu mislim da je od sutra možete samo da zamislite šta će da rade.

Ovo je bio moj definitivno zadnji odmor u crnoj gori, kao i mojih prijatelja.
Nemam više živaca da vam pišem druge dogadjaje.
Savet svima koji se ove godine odmaraju u Evropskoj državi Crnoj gori
1.Krstite se svi, a i ponesite krštenice.
2.Kada je zeleno svetlo ne verujte nikome možete izgubiti glavu
3.Takodje kada je crveno čekajte dva sata
4. Za carinsku službu ponesite dovoljno novca (mnogo ih ima u smeni)
5.Oznaka SRB da se zna koga da deru.
6Takodje za ostale drumske razbojnike ponesite dovoljno novca
7.Ako vidite more a usput ste dali 200 eura dobro ste prošli

I na kraju shvatite da mi tamo nismo dobro došli, ja sam shvatio a i dosta njih.

Nadam se da će i ova naša država uvesti na bazi reciprociteta iste mere kao što su oni uveli za nas. i Ostaje mi nada da oni mogu da nas vuku za nos tri meseca a mi ost6alih devet meseci.
Pozzzzz svima
"

Čisto da obratite pažnju koliko još para da ponesete :).


http://www.gradjevinskinajlon.rs/
Gradjevinski najlon i džakovi za šut.
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Iskustva sa letovanja CG17.06.2008. u 10:21 - pre 192 meseci
"Albanci su prošli sa 50 eura bez ikakvih priznanica mislim da toliko su dali i Madjari i Poljaci mi Srbi smo prošli kako je ko bio glup ja i moji prijatelji smo prošli sa po jednom opet ''' Ćrvenom'''"

Pa sta ocete el vidite da vas volimo
 
Odgovor na temu

smfilip
Beograd

Član broj: 12580
Poruke: 1630



+4 Profil

icon Re: Iskustva sa letovanja CG17.06.2008. u 10:35 - pre 192 meseci
hm...ja ovde vidim nekolike nelogicnosti...
1. kakve veze ima carinik sa oznakom SRB? - to je posao policajca(a btw-nalepnica mora postojati na vozilu,a ne na tablicama-slucajno zivim 15km od granice,pa cesto prelazim, i obje policije ne prihvataju na okviru za tablice)
2.Opet- ovo za djecu - kakve veze ima carinik sa djecom(koja btw moraju da imaju neki dokument,pa makar i zdravstvenu knjizicu)?
3.opet greska - zasto si mu dao pare ako si siguran da si u pravu?
4.Semafori su stvarno haos,jos posebno sad kad pocinje turisticka sezona, ALI-prvo i osnovno je da ne prolazis na crveno,pa makar bilo upaljeno i 5 sati...niko nije lud da ne vidi da ne prolaze auta - semafori se regulisu pomocu daljinskog koji stoji kod nadzornika radova(ili policajca)

E,sad,samo da ne bude zabune,ne branim ja nikog, ja prvi mrzim te nadr*ane tipove,ali moraju da postoje neka pravila,inace bi se sve pretvorilo u haos... A cim im se ponude pare,oni racunaju da nesto nije u redu ili sa vozacem,ili sa autom,nekim od putnika ili sl,pa ce onda da traze jos vise i vise,sve dok ne vide da pretjeruju...
 
Odgovor na temu

Vlada1001

Član broj: 57306
Poruke: 78
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Iskustva sa letovanja CG17.06.2008. u 13:58 - pre 192 meseci
Crnogorska policija je negde posle 2000. godine dobila instrukcije da ne uznemirava vozače iz Srbije koje ne prave prekršaje i to se uglavnom poštovalo do sada. Ja ni ove godine (mada pre početka sezone) nisam imao problema sa njihovom policijom.
Od ovog leta, zbog užasnih gužvi tokom sezone, predstavnici crnogorskih vlasti nastoje da reše ovaj problem eliminisanjem ,,siromašnih turista" iz Srbije ili vikendaša, paradajz turista i drugih lepih naziva za Srbe. Prva zvanična mera je uvođenje ekoloških taksi i zabrana unošenja hrane. Njihov funkcioner iz Ministarstva turizma juče otvoreno daje izjavu da onima koje bi ove mere značile nedolazak u Crnu Goru i ne treba da dolaze. Nezvanične mere se sastoje u ponovnom davanju slobode policiji da uznemirava građane Srbije.
Možda većina građana Crne Gore nema ništa protiv "Srbijanaca" (kako nas zovu), ali njihova vlast nam daje do znanja da nismo dobrodošli. Meni je mnogo bliža Grčka nego Crna Gora, tamo ne strahujem od njihove policije i graničnika, niko me nije popreko pogledao zato što dolazim iz Srbije....




 
Odgovor na temu

stsung
NS

Član broj: 12899
Poruke: 432
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: Iskustva sa letovanja CG17.06.2008. u 14:29 - pre 192 meseci
Jaka je to policija kojoj je u opisu radnog mesta da "uznemirava". Ne znam samo zbog chega ne odgovorimo istom merom za CG drzhavljane - pa ako zhele da totalno raskrste sa srbijom i srbima, da razlaz onda bude potpun sa obe strane.
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Iskustva sa letovanja CG17.06.2008. u 14:37 - pre 192 meseci
Citat:
Vlada1001: Nezvanične mere se sastoje u ponovnom davanju slobode policiji da uznemirava građane Srbije.


Da da tako sto Poljacima i Madjarima uzme 50 evra a vama 10 ... valjda bi trebalo da ti bude jasno da ako je ovo istina sto je napisano (a siguran sam da nije) policajci to rade iz licne koristi a boli ih i za gradjane Srbije CG ili Tadzikistana.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.lukoil.co.yu.



+10242 Profil

icon Re: Iskustva sa letovanja CG17.06.2008. u 14:59 - pre 192 meseci
Svako ko svojom slobodnom voljom putuje u Crnu Goru na letovanje i "odmor" zaslužuje sve što mu se desilo !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
93.86.72.*



+130 Profil

icon Re: Iskustva sa letovanja CG17.06.2008. u 15:18 - pre 192 meseci
Eh, samo cekam da nam EU skine vize (jedini razlog zbog kojeg srbi idu u CG)... nece nas CG vise videti.. molice oni nas da se vratimo.
 
Odgovor na temu

smfilip
Beograd

Član broj: 12580
Poruke: 1630



+4 Profil

icon Re: Iskustva sa letovanja CG17.06.2008. u 15:28 - pre 192 meseci
Citat:
Java Beograd: Svako ko svojom slobodnom voljom putuje u Crnu Goru na letovanje i "odmor" zaslužuje sve što mu se desilo !


aj da preformulisemo ovo... svako ko slobodnom voljom putuje bilo gdje,a policiji za prekrsaje nudi mito, zasluzuje sve sto mu se desilo!
@stsung: ja ne bih bas bio siguran da policajci u SRB ne uznemiravaju drzavljane CG... nista bez razloga,ali kad razlog postoji, obicno su mnoooogo ozbiljniji nego kad su u pitanju drzavljani SRB(u ostalom,kao i svaka policija prema strancima) ... i na osnovu toga ja treba da tvrdim da oni mrze gradjane Crne Gore?! pa to moze samo da kaze neko lud,isto kao sto neko lud moze da kaze da policajci u CG 'zlostavljaju' gradjane Srbije... u kom vijeku vi zivite,kakve su ovo generalizacije?

i,da,jos jednom da kazem,ne branim ja ni CG,ni policiju, niti bilo koga, ja prvi kazem da je CG turizam DNO DNA,sve skupo, a uslovi ravni 0,niti tvrdim da ne postoje policajci koji mrze turiste iz Srbije,ali generalizacija - Crnogorci mrze Srbe...zaboravite na to!!!
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
93.86.72.*



+130 Profil

icon Re: Iskustva sa letovanja CG17.06.2008. u 15:46 - pre 192 meseci
Citat:
smfilip: aj da preformulisemo ovo... svako ko slobodnom voljom putuje bilo gdje,a policiji za prekrsaje nudi mito, zasluzuje sve sto mu se desilo!

Ja idem na godisnji odmor. Znaci hocu da se odmorim, provedem, uzivam... Zasto bih ja uopste razmisljao, da li sam ja u pravu ili policija, da li me neko mrzi ili ne.. zasto bih se upustao u raspravu oko toga.. i ko je kriv sto sam uopste dospeo u situaciju da isterivam pravdu.. i ako isteram pravdu, jel treba da budem srecan sto sam se zayebavao i nervirao par sati bez potrebe...
 
Odgovor na temu

smfilip
Beograd

Član broj: 12580
Poruke: 1630



+4 Profil

icon Re: Iskustva sa letovanja CG17.06.2008. u 16:01 - pre 192 meseci
a zasto bi stvarno razmisljao? je li ti se nekad desila takva situacija- da nisi kriv a da te neko d*ka?
 
Odgovor na temu

stsung
NS

Član broj: 12899
Poruke: 432
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: Iskustva sa letovanja CG17.06.2008. u 16:03 - pre 192 meseci
@smfilip, nisam mislio da treba narediti nashoj policiji da "uznemirava". Ovo je samo jedna stvar u moru stvari ... i dok bih ja placao taksu za ulazak u CG, za to vreme iz nasheg budzheta se finansiraju crnogorski studenti. Ne volim da generalizujem stvari niti ljude, ali chinjenica je da je veliki broj "dodjosha" iz CG, bar u NS, izvor vecine problema u gradu - poznati su po svom bahatom ponashanju - valjda su daleko od kuce pa misle da mogu da se ponashaju kako hoce, i nishta im ne bude - a da se ja tako ponasham odma bi me corkirali i to u mom sopstvenom gradu, a mogu zamisliti shta bi bilo da se tako ponasham dole. Neshto definitivno nije u redu sa odnosima na toj relaciji SRB - CG.

Svako dobro.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Iskustva sa letovanja CG17.06.2008. u 16:08 - pre 192 meseci
Citat:
stsung: Ne volim da generalizujem stvari niti ljude, ali chinjenica je da je veliki broj "dodjosha" iz CG, bar u NS, izvor vecine problema u gradu - poznati su po svom bahatom ponashanju - valjda su daleko od kuce pa misle da mogu da se ponashaju kako hoce, i nishta im ne bude -

Ah jadni vi starosedeoci Vojvodine, srce mi puca kad citam kako vam dodjoshi ugrozavaju zivot i narusavaju kulturni imidz grada.
 
Odgovor na temu

smfilip
Beograd

Član broj: 12580
Poruke: 1630



+4 Profil

icon Re: Iskustva sa letovanja CG17.06.2008. u 16:11 - pre 192 meseci
1. taksa je nevjerovatna glupost,tu se slazemo i mi na forumu, i 99% Crne Gore, i 100% Srbije...
2. za finansiranje 'crnogorskih studenata' - s jedne strane ih ne treba finansirati iz budzeta Srbije,ali kad se malo bolje razmisli, vecina studenata iz Crne Gore koja dodje u SRB da studira nije bila za cijepanje Jugoslavije,a kamoli 'Srbije i Crne Gore' - zasto bi oni odgovarali za izborne kradje?
3.za bahato ponasanje - zasto se ne kazne? to je vec problem sa vlastima tamo...mislim da se tu slazemo, da to nema veze sa tim sto su iz CG(nek mi neko da misljenje zasto su oni zasticeni, posto ja ne znam)
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
93.86.72.*



+130 Profil

icon Re: Iskustva sa letovanja CG17.06.2008. u 16:15 - pre 192 meseci
Citat:
smfilip: a zasto bi stvarno razmisljao? je li ti se nekad desila takva situacija- da nisi kriv a da te neko d*ka?

Ako je ona prica u prvom postu jedan od retkih primera, onda se slazem. A sta ako je ta prica pravilo..
 
Odgovor na temu

irule

Član broj: 139819
Poruke: 81
82.117.193.*



+1 Profil

icon Re: Iskustva sa letovanja CG17.06.2008. u 16:18 - pre 192 meseci
Citat:
2. za finansiranje 'crnogorskih studenata' - s jedne strane ih ne treba finansirati iz budzeta Srbije,ali kad se malo bolje razmisli, vecina studenata iz Crne Gore koja dodje u SRB da studira nije bila za cijepanje Jugoslavije,a kamoli 'Srbije i Crne Gore' - zasto bi oni odgovarali za izborne kradje?


Kakve sad pobogu ima veze da li su oni bili za to ili nisu?
Oni su sada strani drzavljani i ne treba ja da ih finansiram kao sto ne finansiram Engleza ili Poljaka.
 
Odgovor na temu

smfilip
Beograd

Član broj: 12580
Poruke: 1630



+4 Profil

icon Re: Iskustva sa letovanja CG17.06.2008. u 16:19 - pre 192 meseci
covek je napravio gomilu prekrsaja,koji se sankcionisu prekrsajnom prijavom(naljepnica sa oznakom drzave,maloljetne osobe bez dokumenata,prolazak na crveno na semaforu),i prekrsaj za koji slijedi krivicna prijava(davanje mita)...moze se reci da je jos dobro prosao... e,sad,policajci,kao policajci,glume velicinu u 99,9% slucajeva prema SVIMA koji pocnu da se prepiru sa njima

@irule: ali finansiras drzavljane 'Republike Srpske' - i oni su strani drzavljani,svidjalo se to nama ili ne??? dvostruki arsini?
 
Odgovor na temu

ajdeBre
Niš

Član broj: 92438
Poruke: 254
91.148.95.*



+9 Profil

icon Re: Iskustva sa letovanja CG17.06.2008. u 16:22 - pre 192 meseci
Citat:
smfilip: ...aj da preformulisemo ovo... svako ko slobodnom voljom putuje bilo gdje,a policiji za prekrsaje nudi mito, zasluzuje sve sto mu se desilo!...

Propustio si da primetis ovo:
Citat:
Ilic Igor: ...Na pitanje da li treba neka kazna dok se ne snadjemo za tu famoznu oznaku SRB reče daj nešto za smenu...

Cika-carinik je trazio mito.
The only place you can find Success before Work is in the dictionary.
-------
If you want to shoot, then - shoot; don't talk!
-------
One shot - one hit...
 
Odgovor na temu

smfilip
Beograd

Član broj: 12580
Poruke: 1630



+4 Profil

icon Re: Iskustva sa letovanja CG17.06.2008. u 16:23 - pre 192 meseci
nisam propustio,namjerno sam preskocio... ako ti ja trazim 5000eur,da ti nikad ne vratim,ti ces mi dati????
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
93.86.80.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Iskustva sa letovanja CG17.06.2008. u 16:23 - pre 192 meseci
I bre ljudi, otvoriste temu vec 17-og juna, unisticete im sezonu ;)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Iskustva sa letovanja CG

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 28053 | Odgovora: 82 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.