Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C segment - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 289 290 291 292 293 294

[ Pregleda: 1602692 | Odgovora: 5865 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

AstralPro
NS

Član broj: 73891
*.cpe.sn.co.rs.

+287 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina02.01.2024. u 21:47 - pre 54 dana i 3h
Pozdrav svima,

da li neko od forumasa ima iskustvo sa Ford Fokusom 1,5 dizel sa manuelnim menjacem? (od 2017 god)

Drugi potencijalni izbor je Hyundai Kona 1.0 t-gdi 120 ks takodje manuelni menjac,

Ako moze koristan savet u vezi ovih vozila a najvise po pitanju izbora motora

Hvala

Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
..0:6:e500:dd99:f828:faf6:a89e

+10231 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina03.01.2024. u 13:10 - pre 53 dana i 11h
Motor 1.5 dizel u Fordu Focusu je poslednji u nizu malolitražni dizel iz izuzetno uspešne porodice HDI motora.
HDI = TDCI su motori koje su zajedno razvijali PSA grupacija (Pežo/Citroen) i Ford.
Legenda iz tog serijala je 1.6 HDI (ili TDCI) koji se ugrađivao i ugrađuje u veliki broj automobila (stvarno veliki broj)
Tu je, naravno i odlični 2.0 Hdi, tu je i 1.4 HDI a ima ih još.

Poslednji u nizu je 1.5 HDI (TDCI) koji je naslednik 1.6 HDI.

Mnogo je, zaista mnogo toga afirmativnog snimljeno i napisano na internetu u vezi 1.6 HDI, i sve šta nađeš za 1.6 HDI, smatraj da važi i za pomenuti 1.5 HDI tj. 1.5 TDCI Duratorq koji je ugrađen u taj Focus.
Dakle, sa 1.5 Duratorq - pun pogodak! Bingo! Pouzdan, izdržljiv, dugotrajan, ekonomičan za održavanje, štedljiv u eksploataciji.

Ne-najbolja osobenost tog motora je da da nije baš elastičan, tj. da dobro vuče u jednom relativno malom opsegu obrataja, pa "traži" promenu stepena prenosa iznad i ispod pomenutog opsega.

O motoru Hyundai 1.0 t-gdi ne znam ništa.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji

Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
*.dynamic.sbb.rs.

+1331 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina03.01.2024. u 13:35 - pre 53 dana i 11h
Citat:
Java Beograd
Ne-najbolja osobenost tog motora je da da nije baš elastičan, tj. da dobro vuče u jednom relativno malom opsegu obrataja, pa "traži" promenu stepena prenosa iznad i ispod pomenutog opsega.

Nije to ništa specijalno, to je klasična osobina svih dizel motora manje zapremine.

Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
*.cpe.sn.co.rs.

+287 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina03.01.2024. u 16:01 - pre 53 dana i 8h
Citat:
Java Beograd:
Motor 1.5 dizel u Fordu Focusu je poslednji u nizu malolitražni dizel iz izuzetno uspešne porodice HDI motora.
HDI = TDCI su motori koje su zajedno razvijali PSA grupacija (Pežo/Citroen) i Ford.
Legenda iz tog serijala je 1.6 HDI (ili TDCI) koji se ugrađivao i ugrađuje u veliki broj automobila (stvarno veliki broj)
Tu je, naravno i odlični 2.0 Hdi, tu je i 1.4 HDI a ima ih još.

Poslednji u nizu je 1.5 HDI (TDCI) koji je naslednik 1.6 HDI.

Mnogo je, zaista mnogo toga afirmativnog snimljeno i napisano na internetu u vezi 1.6 HDI, i sve šta nađeš za 1.6 HDI, smatraj da važi i za pomenuti 1.5 HDI tj. 1.5 TDCI Duratorq koji je ugrađen u taj Focus.
Dakle, sa 1.5 Duratorq - pun pogodak! Bingo! Pouzdan, izdržljiv, dugotrajan, ekonomičan za održavanje, štedljiv u eksploataciji.

O motoru Hyundai 1.0 t-gdi ne znam ništa.

Jedini HDI s kojim imam iskustva je 2.0 od 100 kw u citroenu, presao sam s njim vise od 200.000 km i prezadovoljan sam izdržljiv je za nase uslove.
Auto ima pravih oko 600-700.000 km i dalje ima snagu ne trosi znacajno ulje jedini pravi problem je dpf koji je morao da bude zamenjen pa eliminisan.
Ako postoji novije vozilo s tim motorom - može.

Fokus mi je dopada jer ima sve sto treba a ne izgleda jadno tj realan je odnos cena-dobijeno i uklapa mi se u kolicinu para koje cu da bacim za auto ove godine.

Ova informacija za 1.5 dizel mi je bitna jer znam za 1.6 da su se jako dobro pokazali s tim da su bile neke problematicne serije sa problemima sa diznama i ad blue sistemom. Nebi mi smetalo za novog fokusa ako trazi ceste promene prenosa tj gadjanje obrtnog momenta ionako sve manje vozim auto a sve vise motor..

Generalno zanima me auto C segmenta ukljucujuci SUV te velicine, 5 vrata, do 15 hiljada, do 5,6 godina starosti i da ne pripada brendovima vw/audi/skoda,bmw,dacija,reno,nissan i opel - sve drugo mi je ok.

Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
*.dynamic.sbb.rs.

+1331 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina03.01.2024. u 22:26 - pre 53 dana i 2h
@Java

Apropo rekoh pozorišne predstave Rašića i njegovog majstora, evo nečega šta su oni verovatno hteli da kopiraju, ali džabe kada pojma nemaju

Ovaj motor je bez ikakve konkurencije.

Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539

+690 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina09.01.2024. u 13:12 - pre 47 dana i 11h
Borko nahvali Alfa 3.2 Busso zbog elastičnosti: https://youtu.be/FhzgsbjzQbg?t=1171
Kad tamo u nekom od sledećih klipova "da li se isplati popravljati" :)))))))))
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.

Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 289 290 291 292 293 294

[ Pregleda: 1602692 | Odgovora: 5865 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.