Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PVC stolarija-popravka

elitemadzone.org :: TechZone :: PVC stolarija-popravka

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17

[ Pregleda: 194513 | Odgovora: 325 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lazar markovic
self-employed
Beograd

Član broj: 67836
Poruke: 223
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka29.01.2017. u 09:38 - pre 88 meseci
Citat:
veljkoE:

jedva cekam da jednom ugradis prozor koji nikako da kupis, pa da ti kazem gde su te zeznuli, tvojom greskom i pogresnim stavom.
i kostace te sigurno 100-200 evra da ti to odrade po pravilu struke , al jbg. ti "znas" sta ti treba, i greska ce biti samo tvoja :D


Gde to u Srbiji ugradnja jednog prozora po normalnom EU ili novom RAL standardu kosta 100-200e?.

Ne rece mi ni za cenu Inoutic prozora u Nemackoj i ovde.

freedom is not free
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka29.01.2017. u 12:11 - pre 88 meseci
ti ne znas ni sta je ral (standard), a pominjes ga. ne znas ni "kako to izgleda", ni sta podrazumeva, ni kako se radi. nista.
ni ti ne rece koliko zaradjujes, pa nikom nista


koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

lazar markovic
self-employed
Beograd

Član broj: 67836
Poruke: 223
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka29.01.2017. u 13:30 - pre 88 meseci
Znam sta je RAL standard, dao sam bar dva puta link. Nego, pre ce biti da ti ne znas da ga primenis.
Doduse, pre par dana nisam znaoza RAL. Ali zato sam ovde, da nesto naucim.
Moja zarada je offtopic, tema je PVC stolarija.
A pitanja koje sam ti postavio su na tu temu - ne pitam te nista licno sto zadire u privatnost.
freedom is not free
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka29.01.2017. u 13:50 - pre 88 meseci
Nece nista da fali prozoru da stoji samo na pur peni, cak sta vise siguran sam da je to najbolji nacin.

Ovi video klipovi pravilnih montaza su cisto proceravanje, u praksi to sve izgleda drugacije i zavisi od situacije na terenu i nacina na koji majstor radi, a tesko ces naci dobrog majstora kome ces ti govoriti kako ce da radi.

Montaza prozora se svodi na cistu fizikaliju, i libelu.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

lazar markovic
self-employed
Beograd

Član broj: 67836
Poruke: 223
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka29.01.2017. u 13:59 - pre 88 meseci
Necu nista da mu govorim, samo da ga nadjem...
Majstora koji ima iskustva sa RAL montazom.
freedom is not free
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka29.01.2017. u 14:21 - pre 88 meseci
Trebace ti puno srece da nadjes takvog
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

lazar markovic
self-employed
Beograd

Član broj: 67836
Poruke: 223
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka29.01.2017. u 14:46 - pre 88 meseci
u pravu si, za solo majstore, oni to ne rade jer klijenti i ne traze ( oni ne znaju da to postoji, ili im je preskupa takva montaza).

ali ja trazim firmu, od pocetka sam samo firmama i slao zahteve za ponude, i odabracu proverenu da mi ugradi prozore.

a vidim da nekoliko njih navode RAL na sajtu, a da li zaista i ugradjuju rutinski, to ne znam.

Jer RAL resava problem budji, a to je jako vazno.

Montaza samo na pur peni je najbolja, ali za majstore, ne za nas, jer im je tako najbrze, najjeftinije i najlakse.

Ali onda imas budj...
freedom is not free
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka29.01.2017. u 16:06 - pre 88 meseci
Citat:
lazar markovic
Ali onda imas budj...

odakle budj?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka29.01.2017. u 20:21 - pre 88 meseci
zacarani krug

"ral" ne resava problem budji

obavezno zahtevaj montazu BEZ pur pene. majstori oce da te prevare, njima je najlakse sa pur penom.
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

lazar markovic
self-employed
Beograd

Član broj: 67836
Poruke: 223
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka29.01.2017. u 21:46 - pre 88 meseci
Citat:
bakara:
Citat:
lazar markovic
Ali onda imas budj...

odakle budj?

Kondenzacija.
Imas ovde opisano:
http://alupress.rs/istrazujemo...a-ili-strucna-ugradnja-prozora
freedom is not free
 
Odgovor na temu

lazar markovic
self-employed
Beograd

Član broj: 67836
Poruke: 223
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka29.01.2017. u 21:50 - pre 88 meseci
Citat:
veljkoE:
zacarani krug :D

"ral" ne resava problem budji :D

obavezno zahtevaj montazu BEZ pur pene. majstori oce da te prevare, njima je najlakse sa pur penom.


RAL podrazumeva i pur penu.

Majstori rade kako je najlakse, i onako kao znaju. A ne znaju RAL.

Jesi ikad ugradio prozor po RAL-u?

A sta po tebi resava budj?
freedom is not free
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka29.01.2017. u 22:15 - pre 88 meseci
znam dosta stvari, na nasem trzistu imam sasvim solidno znanje o poslu. znam sta resava budj, al ti meni objasni sta TI podrazumevas pod "ral metodom ugradnje" i sta dobijas sa time. jer, siguran sam da nemas pojma o tome.
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

lazar markovic
self-employed
Beograd

Član broj: 67836
Poruke: 223
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka29.01.2017. u 23:04 - pre 88 meseci
imam pojma onoliko koliko sam procitao sa linkova koje sam ostavio ovde. Sustina je da se koriste folije ili specijalna traka , pa pur pena bude u 'sendvicu', radi paronepropusnosti. Time se navodno eliminisu konsekvence kondenzacije, na primer opasnost od budji na spoju profila i zida.
freedom is not free
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka30.01.2017. u 00:30 - pre 88 meseci
Citat:
imam pojma onoliko koliko sam procitao sa linkova koje sam ostavio ovde. Sustina je da se koriste folije ili specijalna traka , pa pur pena bude u 'sendvicu', radi paronepropusnosti. Time se navodno eliminisu konsekvence kondenzacije, na primer opasnost od budji na spoju profila i zida.

Kazem ja da ne kapiras ono sta pises.
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

tenzorSSM
Tenzorisanje
Tenzorisanje

Član broj: 335440
Poruke: 210
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka30.01.2017. u 00:36 - pre 88 meseci
Ral montaža je izmišljanje "tople vode " i ništa se neće dobiti upotrebom tih folija , može samo da bude gore . Kako su se pojavili "novi " materijali tako se pojavila i problematika sa budjanjem ivica oko rama prozora , naječešće su gradjevinski propusti , a vrlo često i prevelika RRV u samom životnom prostoru . Sama ideja o takvoj montaži je nastala zbog problema koji su uzrokovani problamtičnim okvirima i nepoštovanju načina ugradnje prozora . Kondezacija je povezana sa temperaturom vazduha , RVV i "tačkom rošenja " . Tačka rošenja je temperatura na kojoj počinje kondezacija . Ukoliko zid i špaletna , ili ram prozora imaju nižu temperaturu od tačke rošenja , doći će do kondezacije , a vremenom će se u toj vodi/vlagi pojaviti budj .Ukoliko se tu još nalazi parozaptivna traka , eto belaja i to golemog ...
 
Odgovor na temu

ivan.985
Petrovic Ivan
Izradjivac PVC I AL Stolarije
Kolubara Gradjevinar D.O.O
Lajkovac

Član broj: 149219
Poruke: 199
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka30.01.2017. u 08:19 - pre 88 meseci
Juce sam ceo dan bio pijan pa nisam mogao da odgovorim. A danas mi nije dobro pa ne mogu da gledam ono sto si mi poslao. Iskreno samo sam jednom koristio onu traku, Jer objekat koji smo radili je morao da prodje protiv pozarne zahtev ili tako nesto, pa nam nisu dali da koristio pur penu, vec samo onu foliju, ugradjivalo se na celicne ramove i mera je bila tacna u milimetar da bi bilo sto pasentnije. Prozori su posle usrafljeni ukroz stokove u celik. Ja privatno nikad nisam koristio nikakve te savremene metode. Ja korstim ankere (limove) i kroz njih srafim u zid. Rekao sam ti ne volim busenje stokova. I samo pur pena. Ja to tako, i ne znam da se ikome ista desilo. Mi zivimo u delu srbije gde nemas da kupis takve materijale, u gradu imamo samo dve gvozdjare gde mozes da kupis samo najosnovnije materijale.
 
Odgovor na temu

lazar markovic
self-employed
Beograd

Član broj: 67836
Poruke: 223
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka30.01.2017. u 10:36 - pre 88 meseci
Hvala ti Ivane. Da li znas da li taj RAL nacin ugradnje, sa trakama smanjuje rizik od pojave budji? Ocigedno se RAL cak i kod nas vec zahteva radi sertifikacije / energestkog pasosa objekta.
freedom is not free
 
Odgovor na temu

lazar markovic
self-employed
Beograd

Član broj: 67836
Poruke: 223
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka30.01.2017. u 10:52 - pre 88 meseci
Citat:
tenzorSSM:
Sama ideja o takvoj montaži je nastala zbog problema koji su uzrokovani problamtičnim okvirima i nepoštovanju načina ugradnje prozora . Kondezacija je povezana sa temperaturom vazduha , RVV i "tačkom rošenja " . Tačka rošenja je temperatura na kojoj počinje kondezacija.


Tenzore, hvala na vasim uvek znalackim postovima. Zanima me, da li je to nepostovanje nacina ugradnje, kod nas u praksi veoma cesto? I na koji nacin ugradnje mislite? Jer dobar deo poznanika i komsija koji su stavi PVC prozore pa nisu zadovoljni fuserskom i amaterskom ugradnjom, jer duva, iam kondenzacije, i raznih drugih problema. Zato pokusavam da to izbegnem izborom boljeg nacina ugradnje.

(Neki majstori jedno znaju da se dobro ugrade u cenu :)

Citat:
tenzorSSM:
Ukoliko zid i špaletna , ili ram prozora imaju nižu temperaturu od tačke rošenja , doći će do kondezacije , a vremenom će se u toj vodi/vlagi pojaviti budj .Ukoliko se tu još nalazi parozaptivna traka , eto belaja i to golemog ...


Ako dobro razumem, vi kazete je raniji nacin ugradnje , ili ono sto ovdasnji majstori standardno rade - bolje od RAL-a?
Posto vlaga moze da izadje napolje kroz pur penu ako nije u sendvicu sa parozaptivnim trakama.

freedom is not free
 
Odgovor na temu

lazar markovic
self-employed
Beograd

Član broj: 67836
Poruke: 223
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka30.01.2017. u 11:15 - pre 88 meseci
Citat:
veljkoE:
Citat:
imam pojma onoliko koliko sam procitao sa linkova koje sam ostavio ovde. Sustina je da se koriste folije ili specijalna traka , pa pur pena bude u 'sendvicu', radi paronepropusnosti. Time se navodno eliminisu konsekvence kondenzacije, na primer opasnost od budji na spoju profila i zida.

Kazem ja da ne kapiras ono sta pises.

Gresis, u pravu sam za budj - vidi citat dole.

Inace, zato sam ovde, da naucim nesto, ali koliko vidim od tebe nemam sta, posto ne znas nista o RAL-u, (ili cuvas to tajno znanje od nas neiniciranih?

Osim toga, ja kao narucilac PVC prozora, treba samo da znam sta hocu, a ne da znam sve o metodama ugradnje.
Ja hocu da nema budji.
RAL to obecava, bar u teoriji.
( Da ovdasnji majstori zasluzuju poverenje, ne bih morao ni ovoliko da proucavam).

Tenzor, koji mnogo vise zna od tebe, te najbolje demantuje u vezi budji:
Citat:
tenzorSSM:
Sama ideja o takvoj montaži je nastala zbog problema koji su uzrokovani problamtičnim okvirima i nepoštovanju načina ugradnje prozora . Kondezacija je povezana sa temperaturom vazduha , RVV i "tačkom rošenja " . Tačka rošenja je temperatura na kojoj počinje kondezacija . Ukoliko zid i špaletna , ili ram prozora imaju nižu temperaturu od tačke rošenja , doći će do kondezacije , a vremenom će se u toj vodi/vlagi pojaviti budj .Ukoliko se tu još nalazi parozaptivna traka , eto belaja i to golemog ...


freedom is not free
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.mts.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka30.01.2017. u 11:59 - pre 88 meseci
Nisi u pravu. Proucavaj jos malo sta resava "ral"
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: PVC stolarija-popravka

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17

[ Pregleda: 194513 | Odgovora: 325 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.