Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PVC stolarija-popravka

elitemadzone.org :: TechZone :: PVC stolarija-popravka

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 192628 | Odgovora: 325 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lazar markovic
self-employed
Beograd

Član broj: 67836
Poruke: 223
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka21.01.2017. u 21:43 - pre 87 meseci
Citat:
ivan.985:
Samo nemoj da pristajes na AL kutiju, obavezno PVC kutija i ako moze, original inautik.
Ako nije tajna koliko ti je trazio majstor za iznosenje suta i ciscenje? Jesi li pogodio jos dodatnih radova. Mada ja mislim da je bolje da trazis drugog majstora za obradu!

Bice inouticova PVC kutija. Trazi 530e za 6-komorni profil sa 4 godisnja doba staklima (doplaticu za trostruka), siegenia okovi, PVC kutija inoutic sa alu zastorom Viomal i alu vodjicama Aluminco, sa rolo komarnikom na jednom krilu ( ne znam ciji) uz ukljucenu demontazu i odnosenje na deponiju. Bez okapnica za koje trazi 3000rsd. Bez obrade spaletni (to ce valjda neki njegov moler, verovatno 7e/metar.) Covek ima firmu koja radi vec 20 godina pa za sada ima prednost u odnosu na drugog. 4 velike firme sam precrtao, jer traze 100-150evra vise za istu konfiguraciju.

freedom is not free
 
Odgovor na temu

lazar markovic
self-employed
Beograd

Član broj: 67836
Poruke: 223
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka21.01.2017. u 21:49 - pre 87 meseci
Citat:
veljkoE:
inoutic ima odlicnu kutiju, ali "ima problem" sto nije moguce ugraditi alu rolokomarnik u njega, vec postoji originalni rolokomarnik u samoj kutiji i u vodjicama. tako da ces imati originalni rolokomarnik. nije mi jasno za vodjice, ali alu zastor ulazi u kutiju, a izmeniom vodjica nije mi jasno kako resava rolokomarnik. kutija je dosta specificna za rad... to ce biti jedan jako tezak prozor.
[Ovu poruku je menjao veljkoE dana 21.01.2017. u 11:26 GMT+1]


tezak zato sto ovde uvoznik ne nudi inouticove alu zastore, kaze da su mnogo skuplji od grckih, pa onda mora da se budzi...

freedom is not free
 
Odgovor na temu

lazar markovic
self-employed
Beograd

Član broj: 67836
Poruke: 223
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka21.01.2017. u 21:54 - pre 87 meseci
Citat:
veljkoE:
okov: svejedno.


da li i siegenia i roto NT imaju opciju mikroprovetravanja istog kvaliteta?

Jer majstor pise za siegeniu:

"Sto se tice mikroprovetravanja to ne radimo u varijanti sa rosterom nego jedino da stavimo specijalne rucice sa vise tacaka zatvaranja kojim reguliste kip na otvaranje male sirine koja je prikladna za provetravanje."

Sta je roster?

(Inace, ovde sam bio otvorio temu o tome, ali nasao samo jednog sagovornika:

http://www.elitemadzone.org/t491719-0



freedom is not free
 
Odgovor na temu

lazar markovic
self-employed
Beograd

Član broj: 67836
Poruke: 223
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka21.01.2017. u 22:01 - pre 87 meseci
Citat:
ivan.985:
Naravno da ne moze al komarnik. ali ne vidim zasto bi se nesto budzilo kad moze da se stavi original. Jesu duple vodjice ali sirina je ista kao i one zamenske roletne, Cak su i uze originalne duple vodjice. I inautic komarnik se kaci sa strane i lakse ga je otkociti od alu komarnika.


Znaci ti Ivane predlazes da ostanu original vodilice i komarnik a da se samo ubaci alu zastor druge firme?

Jer ako su vodjice PVC, onda ih moze ostetiti alu zastor? Te vodjice su predvidjene za PVC zastor.

Verovatno zato prvi majstor ugradjuje alu vodjice Aluminco.

A drugi majstor kaze ovo:

" Postovani,
Cena sa komarnikom samo na manjem krilu bi
bila manja za 45,64evra+pdv sto je cena
veceg komarnika.
Inoutic proizvodi samo PVC tako da ne moze njihove originalne vodjice i zastor od aluminijuma, ali mi ugradjujemo komb sa njihovom kutijom za roletnu i alum vodjice i
zastor jer su cvrsce."


[Ovu poruku je menjao lazar markovic dana 21.01.2017. u 23:15 GMT+1]
freedom is not free
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka22.01.2017. u 09:16 - pre 87 meseci
mislim da si mnogo zakomplikovao. a razumem i one sto traze 100-150 evra vise
tako ti je to
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

lazar markovic
self-employed
Beograd

Član broj: 67836
Poruke: 223
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka22.01.2017. u 09:50 - pre 87 meseci
Pa da, vama majstorima je svaki zahtev investitora komplikovan.

Ja samo zelim dobar prozor za svoje tesko zaradjene pare, 550-600e za samo jedan prozor su dve-tri plate.

Vi ste kao Dalmatinci koji kazu: "Neka gosti samo posalju pare, pa ne moraju ni dolaziti!".

Samo da vi imate sto manje, posla, a sto vecu zaradu.

Zato razumes i one koji traze 100-150e vise za istu stvar.

Uvek ce postojati taj konflikt narucilac vs majstor.

freedom is not free
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka22.01.2017. u 11:54 - pre 87 meseci
Naravno. Kao sto ti zelis za svoje pare da dobijes tacno ono sto zahtevas, tako i mi majstori imamo pravo da naplatimo svoj rad. Zasto te cudi razlika u ceni. To su samo jos 3 radnika za taj dan koji ce da odnesu smece na deponiju.

koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

lazar markovic
self-employed
Beograd

Član broj: 67836
Poruke: 223
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka22.01.2017. u 12:52 - pre 87 meseci
100-150e su pola meseca sljakanja u zemlji srbiji, gde je prosecna plata realno 200e ( ajde 300 nek bude za BG,NS...)

znaci kupac prozora mora da radi 15 dana odnosno 120 sati, za 1 sat vremena koliko naplacujete odnosenje na deponiju...

znaci vas rad vredi 120 puta vise?

to treba da kazete klijentu, ali pre nego sto ugovorite posao.


freedom is not free
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka22.01.2017. u 13:34 - pre 87 meseci
Citat:
lazar markovic

znaci kupac prozora mora da radi 15 dana odnosno 120 sati, za 1 sat vremena koliko naplacujete odnosenje na deponiju...

znaci vas rad vredi 120 puta vise?

Ne, to znaci da ti za jedan sat mozes da ustedis 100-150eur tako sto ces sam da odneses to na deponiju.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

lazar markovic
self-employed
Beograd

Član broj: 67836
Poruke: 223
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka22.01.2017. u 13:52 - pre 87 meseci
Angazovacu majstora koji ne trazi 100-150e za odnosenje na deponiju. Ima i takvih.
freedom is not free
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 785
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka22.01.2017. u 15:10 - pre 87 meseci
Nesto me podseti . . .

Prilikom dogovora oko izarade nove (PVC) i zamene stare stolarije ( kod roditelja ) majstor im je trazio + 10eu ( po otvoru )za skidanje starih

prozora + odvozenje na otpad iste i kada sam ja dosao i rekao mu da onda posao otpada ipak je uz malo neckanja pristao i to da odradi bez

naplate .

Naravno on i momci su na kraju posla od mene dobili chast a od majke rucak i veceru .

Znaci sve je stvar dogovora i dobre volje.

jbga , kad su vec dosli kamionom zasto ne bi u isti potovarili staru stolariju i oterali je negde gde inace uvek i bacaju . pa nije im prvi posao i

put da tako nesto rade i verovatno imaju uhodan sistem a ne sad svako od nas pojedinacno da se snalazi ?

iskreno mislim da niko nikoga u toj prici nije zaj@bao , cak sta vise , redovno srecem istog choveka , posedimo , popijemo i ispricamo se .

pozZz . . .
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka22.01.2017. u 16:04 - pre 87 meseci
Citat:
lazar markovic:
Angazovacu majstora koji ne trazi 100-150e za odnosenje na deponiju. Ima i takvih.

Pa vidis da umes da nadjes resenje :)


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka22.01.2017. u 20:17 - pre 87 meseci
i tu je cela sustina... ocemo nemacki standard i sistem rada ( da se sve lepo ocisti i okreci), al da moze dzabe ... ne moze jbg. al uz malo ljudskosti, sve se moze jbg. i ajd realno, ako treba nekom da se odradi recimo 5-6 prozora. to ugraditi i nije neka kolicina posla. ali ako moras i vaditi i ugradjivati, i jos ti kazu da izvadis celu stolariju... jbg, to je vec ozbiljan posao, ubijes se od stemanja. pogotovo ako je neki 12 sprat, pa ti preCednik kucnog saveta zakljuca lift, a ispod je parking. ljudi, zaboga, pa to mora neko platiti.

Citat:
bakara:
Citat:
lazar markovic

znaci kupac prozora mora da radi 15 dana odnosno 120 sati, za 1 sat vremena koliko naplacujete odnosenje na deponiju...

znaci vas rad vredi 120 puta vise?

Ne, to znaci da ti za jedan sat mozes da ustedis 100-150eur tako sto ces sam da odneses to na deponiju.

ili cak mozes i sam da izvadis stolariju. to ti je jos veca usteda.


koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

lazar markovic
self-employed
Beograd

Član broj: 67836
Poruke: 223
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka22.01.2017. u 20:41 - pre 87 meseci
naravno da nije problem da se plati rad.
problem je sto mnogi majstori poput tebe, precenjuju svoj rad kao da su hirurzi, pa svojim znanjem spasavaju zivote.

kao da ne znas kolike su plate u srbistanu.

(tacnije, hirurg cak manje zaradi za sat vremena operacije nego ti!).

problem je tvoj izjava apropo:

Citat:
lazar markovic:
4 velike firme sam precrtao, jer traze 100-150evra vise za istu konfiguraciju.


Citat:
veljkoE:
Zasto te cudi razlika u ceni. To su samo jos 3 radnika za taj dan koji ce da odnesu smece na deponiju.



tri radnika po 50 evra za odnosenje?? to nije smesno. naprotiv, te firme su isle na sistem APP - ako prodje prodje. to je cist lopovluk.

a ovo je jos veci problem, nego ne mogu da postignem na sve da repliciram:

Citat:
veljkoE:
realno, koliko platis, uglavnom tako i bude. sto vise trazis, to se uglavnom i ispostuje, sto se vise cenkas, e tu je vec mac sa dve ostrice. jbg, plati pa se nadaj da ce sve biti u redu. nema mnogo pameti.


znaci, investitor nema nikakvu zastitu, treba da se nada, da ide u crkvu da se moli da se majstor smiluje i uradi korektno, bez uvaljivanja skarta, umesto da ima ugovor i pisanu garanciju.

ja dajem prave pare, pitanje je da li cu dobiti pravi prozor.

ljudi se zale da im podvale prozore sa ojacanjem koje ne ide celom duzinom krila!
a neki cak dobili prozore bez ikakvog ojacanja.


freedom is not free
 
Odgovor na temu

ivan.985
Petrovic Ivan
Izradjivac PVC I AL Stolarije
Kolubara Gradjevinar D.O.O
Lajkovac

Član broj: 149219
Poruke: 199
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka23.01.2017. u 11:57 - pre 87 meseci
Da ti odgovorim na neke stvari. Ja razumem i Veljka i tebe. Situacija u Bg je mnogo losija po vas koji zivite u Bg. Ja i moje kolege smo dosta radile u Bg i nikad nismo naisli na neki problem. Ali mi smo iz unutrasnjosti, gde je standard dosta nizi. U nasu cenu prozora ide demontaza i odnosenje starih prozora, cak smo izuzetno sretni kad ne moramo da cuvamo stari prozor, ali i to radimo bez posebne naknade. Mi se siti ogrejemo o tu vasu staru stolariju pa ne znam zasto bi nesto vise naplacivali. Kad kamion vec dolazi mi potovarimo stare prozore stakla bacamo a stolariju struzemo i koristimo za ogrev po kucama. Sto se tice rucka, po meni ili nama koji zivimo u unutrasnjosti se smatra obaveznim, bar smo tako naucili. Jer ovde se smatra da je izuzetno ne kulturno da ti neko radi na kuci ili stanu a da mu ne das da jede, zamisli u kuci ima svega a mi treba da jedemo burek i da sedimo na nasim kistrama.
E sad beograd je previse brzo postao Evropski grad, koji pokusava uvesti neki standard gde se gubi sve ljudsko, i ja mislim da se tu mnogo gresi, ipak smo mi Srbi, treba da se drzimo i da cuvamo malo tog mentaliteta gde se cuva porodica, ljudskost i nesebicluk.

Ali razumem i Veljka. On covek pokusava da unovci svaki potez rukom ili stopalom. To je ono sto ova drzava pokusava da uvede Evropu kod nas ali da ostane standard srpski. Sto isto nije dobro.

Sto se tice prozora. Mislim da nece al zastor ostetiti pvc roletnu, ali nisam siguran nikad nisam budzio to. Prvo nisam pristalica AL zastora, ali ako ne mozes da obezbedis original inautic pvc zastor mozda je i bolje staviti AL. Ja sam uvek pristalica Da prozor ostane u originalu proizvodjaca, ako me razumes sta sam hteo da kazem. Znaci profil i svi dodatni profili da budu od jednog proizvodjaca, jer tako se sve najbolje JASE. Ja sam 100% za originalan komarnik koji je u kutiji od roletne, inautik je to odlicno resio pokrivnim limom da unutra slucajno nesto ne bi pocepalo komarnik, drugo sto zabravljuje sa strane a cetkica donja dihtuje na stok a ne na okapnicu i zbog toga je komarnik vislji i lakse ga je podici.

Sto se tice provetravanja. Ja koliko znam sigenia ima taj stistem, i po meni jedna veoma vazna stavka, je da mu trazis FALCNU DONJU SARKU. a ne sraku u peru, mnogo je jaca flacna nego pero sarka, ali kako hoces!
 
Odgovor na temu

lazar markovic
self-employed
Beograd

Član broj: 67836
Poruke: 223
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka23.01.2017. u 13:32 - pre 87 meseci
Hvala ti Ivane na ovome!

Mada idemo u offtopic - ali u manjim sredinama Srbije je bolje. jer se svi znaju, pa je ljude sramota da prevare.
Ovde mogu slobodno da lazu, kradu i varaju jer je ogroman grad i moze to da se radi bez straha da ce ljudi upirati prstom u njih, prosto ljudi se ne znaju.
Ja bih najradije angazovao majstora izvan Beograda, ali koliko mu se isplati, zbog transporta.

Ovde su 'majstori' uglavnom takvi pravaranti, da ne mozes nista da im verujes, vec eto i ja moram da se obrazujem na forumu, i da znam dovoljno i o PVC stolariji, kako me ne bi prevarili i uradili onako kako je njima najlakse i najjeftinije.

Super ovo sto si mi rekao za falcnu donju sarku, umesto pero sarke.

Trazicu obavezno, kao i da staklo postavi kasnije.

U Nemackoj nema letnjih vrucina kao ovde, dva meseca przenja na 35-40C, pa tamo moze i PVC zastor da prodje.
Za tu klimu je OK.. ( Mada tamo nude i ALU , ali, kako kaze nas uvoznik, ovde ga nema jer bi bio dosta skup, a Grci prodaju svoje alu zastore mnogo jeftinije).

Meni treba ALU, jer prozor gleda na jug i sunce przi samo tako...Uz to, kosava razbija, pa bi PVC zastor tandrkao ( a mozda i ALU, ako nema alu vodjice.)

Ima cak i tema o tome : http://www.elitemadzone.org/t462827-tandrkave-alu-roletne

Ni ja ne bih da budzim, slazem se u potpunosti, ali izgleda mi da je ipak bolje tako...

Jedina alternativa bi bila da batalim inoutic i uzmem neki profil koji ima i original roletne sa alu zastorom, a za slicne pare.

Znas li neki? VEKA je preskup. A za KBE kazu da je reciklat.



freedom is not free
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 785
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka23.01.2017. u 14:16 - pre 87 meseci
Konkurencija je chudo .

Sticajem nesretnih okolnosti u Kraljevu je dosta izbeglica , dobar deo njih je od Danskog saveta , Norveske vlade ili tako neke organizacije dobio

pomoc u obliku obuke i novcanih sredstava koje su namenski mogli da trose za alat kako bi zapoceli neki biznis .

Veliki deo se odlucio za izradu AL i PVC stolarije ( sto je i logicno jer je proces izrade mnogo brzi , laksi i jednostavniji od recimo drvene stolarije )

Mozda zbog toga prihvataju i ove dopunske poslove ( skidanje i odvozenje ) a da ne traze posebnu naknadu .

U Beogradu je verovatno druga prica i majstori vise drze do sebe ( sto im ne treba zameriti )

pozZz . . .

p.s naravno da se pice i klopa podrazumeva i o tome se uopste ne pregovara s tim da se i od majstora ocekuje pedantnost , preciznost i

postovanje dogovorenih rokova

zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka23.01.2017. u 14:25 - pre 87 meseci
Citat:
lazar markovic:
naravno da nije problem da se plati rad.
problem je sto mnogi majstori poput tebe, precenjuju svoj rad kao da su hirurzi, pa svojim znanjem spasavaju zivote.

kao da ne znas kolike su plate u srbistanu.

(tacnije, hirurg cak manje zaradi za sat vremena operacije nego ti!).

Podji od sebe...
Ko odredjuje koliko ti zaradjujes?
kolika je tvoja plata, da li je prosecna ili nadprosecna?

Zasto hirurge uzimas za reper, kad oni nisu hirurzi?
Ako ti je skupo koliko su ti rekli cenu ti to resi na drugi nacin, angazujuci neku drugu ekipu.
(ekipa lokalnih cigana koji ciste podrume bi ti rado ispraznila stan)

ne mozes ti odredjivati neciju cenu, mozes jedino da ne pristanes.
nece ni oni tebi zameriti ako ne pristanes na tu cenu.

I na kraju ti nisi investitor!

Ti si samo platio da ti se ugrade prozori, investitor je covek koji ljudima obezbedjuje redovan posao.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

lazar markovic
self-employed
Beograd

Član broj: 67836
Poruke: 223
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka23.01.2017. u 21:55 - pre 87 meseci
Citat:
eeestablishment:

Mozda zbog toga prihvataju i ove dopunske poslove ( skidanje i odvozenje ) a da ne traze posebnu naknadu .

U Beogradu je verovatno druga prica i majstori vise drze do sebe ( sto im ne treba zameriti )

pozZz . . .

p.s naravno da se pice i klopa podrazumeva i o tome se uopste ne pregovara s tim da se i od majstora ocekuje pedantnost , preciznost i

postovanje dogovorenih rokova


Naravno, treba da se plati odnosenje, ali realno, ne 100-150e.

Pravo da ti kazem, je ne stizem ni za sebe da spremam klopu , a ne za majstora, jedem usput. To je lep obicaj, ali ovde u Beogradu ne vidim da se postuje. Ljudi zive brzo, stalna jurnjava, nema domacice koja sedi po ceo dan u kuci besposlena da sprema, kao nekada, od kada i potice taj lepi obicaj.
freedom is not free
 
Odgovor na temu

lazar markovic
self-employed
Beograd

Član broj: 67836
Poruke: 223
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: PVC stolarija-popravka23.01.2017. u 22:14 - pre 87 meseci
Citat:
bakara:

Podji od sebe...
Ko odredjuje koliko ti zaradjujes?
kolika je tvoja plata, da li je prosecna ili nadprosecna?

Zasto hirurge uzimas za reper, kad oni nisu hirurzi?
Ako ti je skupo koliko su ti rekli cenu ti to resi na drugi nacin, angazujuci neku drugu ekipu.
(ekipa lokalnih cigana koji ciste podrume bi ti rado ispraznila stan)

ne mozes ti odredjivati neciju cenu, mozes jedino da ne pristanes.
nece ni oni tebi zameriti ako ne pristanes na tu cenu.

Ma niko mi nije ni trazio 100-150e za odnosenje, pogledaj gore, to je Veljko pomenuo, valjda hteo da bude duhovit...To je trebalo ignorisati, ali sam isprovociran reagovao.

Inace, apsolutno se slazem, nije meni cilj da spustam bilo kome cenu za njegov rad.
Ali problem je sto, kada odbijes ponudu, onda majstor uglavnom ponudi nizu, ali ti uvali losije materijale (to Veljko naziva 'macem sa dve ostrice').
To je problem poslovnog morala, ili ljudskosti, kako rece Ivan. Svi se bore za puko prezivljavanje, pa je izgleda sve dozvoljeno.

Ja nemam platu, radim freelance, moj honorar je podlozan dogovoru, ali ako pristanem na nizi od zahtevanog, to nikad ne utice na kvalitet posla koji odradim. Nazalost, sa majstorima nije tako. Zato sam i pokusao ovde da dobijem savet, kako da odaberem i osiguram optimalnu konfguraciju prozora za pare koje imam.

Primer sa hirurgom je tu da ilustruje koliko je u nasem drustvu poremecen sistem vrednosti - hirurzi zaradjuju manje od montera PVC prozora, univerzitetski profesori manje od Bgd taksisita. To vodi u sunovrat.

Citat:
bakara:

I na kraju ti nisi investitor!

Ti si samo platio da ti se ugrade prozori, investitor je covek koji ljudima obezbedjuje redovan posao.


Ma ne treba meni titula investitora :)

Tako mi se obracaju u ponudama, a oni koji obezbedjuju redovan posao se zovu poslodavci. U poslu sa PVC stolarijom nema investitora koji moze da obezbedi stalan/redovan posao.

Investitor je svako ko investira svoja sredstva , pa makar i 100e za kupatilski prozor.
freedom is not free
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: PVC stolarija-popravka

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 192628 | Odgovora: 325 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.