Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

shop.nadlanu.com - Online kupovina filmova!

elitemadzone.org :: MadZone :: shop.nadlanu.com - Online kupovina filmova!

[ Pregleda: 12846 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

night-shift
Vukašin Sadžak
• Student FTN, • Software developer
• Futog/Novi Sad

night-shift
Član broj: 17930
Poruke: 1213
77.46.228.*

Sajt: www.netolerancija.com


+8 Profil

icon shop.nadlanu.com - Online kupovina filmova!08.07.2008. u 02:28 - pre 191 meseci
Preko portala www.nadlanu.com je konačno dostupna online kupovina filmova!

Sve što treba da uradite je da se ulogujete na https://shop.nadlanu.com sa vašom nadlanu e-adresom i šifrom i da prilikom kupovine ukucate PIN kod.
Pin kod bi trebalo da stigne na kućnu adresu korisnicima.

Prilikom kupovine filma će vam biti poslat aktivacioni ključ.
Filmovi su u wmv formatu i zaštićeni Microsoft-ovom DRM tehnologijom.

Načini plaćanja: https://shop.nadlanu.com/help/shop_payment_options.html

Npr. domaći film "Čovek sa četiri noge" košta 69 dinara.
La parole est d'argent, mais le silence est d'or.
www.netolerancija.com
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: shop.nadlanu.com - Online kupovina filmova!08.07.2008. u 06:40 - pre 191 meseci
Radi li to i na Linuxu ili samo na Windowsu? Sto god sam pogledao tamo na sajtu uglavnom se odnosi na Windows. A i brzina veze koja se trazi je 1 MB/sec ili brza.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.yunix.co.yu.



+257 Profil

icon Re: shop.nadlanu.com - Online kupovina filmova!08.07.2008. u 09:42 - pre 191 meseci
tdjokic, player DRM-ovanih fajlova na linuxu bas i ne postoji (tacnije kad sam poslednji put gledao, bila je neka procedura oko mplayera ali nisam testirao), tako da ti u stvari treba windows media player (ne znam da li moze sa nekim drugim...) da bi pokupio prava. Generalno postoji mnogo tih razbijaca DRM-a, pa da pustas posle normalno film/muziku, ali je to naravno nelegalno, a i pitanje je da li je u ovom slucaju moguce (posto ne znam da li se film downloaduje pa ode po prava da bi se pokrenuo ili sta vec...).
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: shop.nadlanu.com - Online kupovina filmova!08.07.2008. u 10:36 - pre 191 meseci
Citat:
Jbyn4e:Generalno postoji mnogo tih razbijaca DRM-a, pa da pustas posle normalno film/muziku, ali je to naravno nelegalno, a i pitanje je da li je u ovom slucaju moguce (posto ne znam da li se film downloaduje pa ode po prava da bi se pokrenuo ili sta vec...).

Ovo je zanimljivo. Po kom je zakonu, u Republici Srbiji, zabranjeno da ja sa fajlom koji sam kupio (platio koriscenje za licnu upotrebu nosiocu autorskih prava) radis sve sto ja hocu unutar svoje licne upotrebe? Kopiram, bekapujem, razbijam, konvertujem, ili bilo sta slicno....
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Slobodan Milivojevic
Član broj: 7062
Poruke: 6383
79.101.78.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: shop.nadlanu.com - Online kupovina filmova!08.07.2008. u 12:26 - pre 191 meseci
Da, recimo kupim film i ocu da ga gledam na DVD playeru? To je nelegalno?

A i dal funkcionise kao streaming ili se downloaduje fajl... Posto ako je kao stream ne znam bas kakav kvalitet moze da se ocekuje od 800kbps za video+audio?
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
89.216.97.*

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: shop.nadlanu.com - Online kupovina filmova!08.07.2008. u 14:34 - pre 191 meseci
dl-je se
pise tamo na sajtu pod Pomoc

glupost...

p.s. tema veze nema sa adsl-om osim u brzini pristupa Internetu :D
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

Dishko
David Isaak
Network/System Administration, Direct
Group d.o.o.
Karaburma, Beograd

Dishko
Član broj: 90554
Poruke: 174
*.dirtrade.com.



+3 Profil

icon Re: shop.nadlanu.com - Online kupovina filmova!08.07.2008. u 14:37 - pre 191 meseci

Šta plaćanje za korisnike telekoma srbija? Lepo, a šta ako nisam korisnik (administrativno nisam)!
Šta korisnici na dlanu mogu da plate ?
A gde je online plaćanje ?

Kako to jedan hebeni telekom ne može da ima online plaćanje, a Telenor, Sezam i EuNet imaju ?

Bezveze!



[Ovu poruku je menjao djricky dana 08.07.2008. u 17:56 GMT+1]
No price is too high to pay for the privilege of owning yourself.
(Friedrich Nietzshe)
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.yunix.co.yu.



+257 Profil

icon Re: shop.nadlanu.com - Online kupovina filmova!08.07.2008. u 14:43 - pre 191 meseci
Citat:
nkrgovic: Ovo je zanimljivo. Po kom je zakonu, u Republici Srbiji, zabranjeno da ja sa fajlom koji sam kupio (platio koriscenje za licnu upotrebu nosiocu autorskih prava) radis sve sto ja hocu unutar svoje licne upotrebe? Kopiram, bekapujem, razbijam, konvertujem, ili bilo sta slicno....


Nemam pojma pod koje bi to zakone nase ili mozda medjudrzavne stalivec moglo da spada. Verovatno ima nekakav zakon o autorskim praivma gde je nesto definisano - sad da li to vazi za ove DRM-ove (to je ionako cini mi se microsoft smislio u saradnji sa izdavackim kucama), nemam pojma. Imas nekakav zakon iz 2004-te ovde sr.wikisource.org (ako ga ne pojede konveerzija cirilice na ES-u)

DRM -za neupucene skracenica od Digital Rights Management ako se dobro secam, vise ima na
http://en.wikipedia.org/wiki/Digital_rights_management

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Slobodan Milivojevic
Član broj: 7062
Poruke: 6383
79.101.78.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: shop.nadlanu.com - Online kupovina filmova!08.07.2008. u 15:12 - pre 191 meseci
Obzirom da ne zelim da platim m$ windows i da mi iz vise razloga ne odgovara kao os na kompu, lepo cu zaobici ovu uslugu Telekoma.

OFF&OUT.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

packypfc
packypfc

Član broj: 117404
Poruke: 403
79.101.183.*



+7 Profil

icon Re: shop.nadlanu.com - Online kupovina filmova!08.07.2008. u 16:25 - pre 191 meseci
Citat:
Jbyn4e: Nemam pojma pod koje bi to zakone nase ili mozda medjudrzavne stalivec moglo da spada. Verovatno ima nekakav zakon o autorskim praivma gde je nesto definisano - sad da li to vazi za ove DRM-ove (to je ionako cini mi se microsoft smislio u saradnji sa izdavackim kucama), nemam pojma. Imas nekakav zakon iz 2004-te ovde sr.wikisource.org (ako ga ne pojede konveerzija cirilice na ES-u)

DRM -za neupucene skracenica od Digital Rights Management ako se dobro secam, vise ima na
http://en.wikipedia.org/wiki/Digital_rights_management


Nista lakse od crackovanja DRM-a za koji imas dozvolu da ga gledas, jedino je nemoguce crackovati DRM za koji nemas dozvolu, ko to uspe dobice "NoBlesovu" nagradu :)
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: shop.nadlanu.com - Online kupovina filmova!08.07.2008. u 16:25 - pre 191 meseci
Citat:
Jbyn4e: Nemam pojma pod koje bi to zakone nase ili mozda medjudrzavne stalivec moglo da spada. Verovatno ima nekakav zakon o autorskim praivma gde je nesto definisano - sad da li to vazi za ove DRM-ove (to je ionako cini mi se microsoft smislio u saradnji sa izdavackim kucama), nemam pojma. Imas nekakav zakon iz 2004-te ovde.

Zato sam i pitao :D. U zakonu koji si ti pomenuo nema nicega sto bi meni zabranilo da jednom kupljen video ili muziku slusam, u svojoj kuci, na koliko god i kakvim god uredjajima hocu. Ima li neki pravnik koji moze ovo da ospori, ili je ovde DRM cisto u f-ji smaranja.... ? Ne interesuju me US, M$ ili slicni zakoni, ja sam drzavljanin Srbije i duzan sam da postujem samo njene zakone.

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 08.07.2008. u 21:02 GMT+1]
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: shop.nadlanu.com - Online kupovina filmova!08.07.2008. u 16:57 - pre 191 meseci
A jel moze ovo da se gleda iz cp6Linuxa - on je bar drzavni! :-)
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

night-shift
Vukašin Sadžak
• Student FTN, • Software developer
• Futog/Novi Sad

night-shift
Član broj: 17930
Poruke: 1213
79.101.143.*

Sajt: www.netolerancija.com


+8 Profil

icon Re: shop.nadlanu.com - Online kupovina filmova!08.07.2008. u 23:39 - pre 191 meseci
Koliko vidim na sajtu biće omogućena i kupovina karticama.

A temu sam otvorio u ADSL podforumu, jer mi je obaveštenje stiglo uz telefonski (ADSL) račun.
Omogućena je Telekomovim ADSL korisnicima!

Takođe stoji na istom listu i obaveštenje vezano za www.b92.fm sajt.
La parole est d'argent, mais le silence est d'or.
www.netolerancija.com
 
Odgovor na temu

mr.proper

Član broj: 187685
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: shop.nadlanu.com - Online kupovina filmova!12.07.2008. u 23:21 - pre 191 meseci
... ako si na telekomovom adslu, imas 2 besplatna filma ... ne moze da skodi

kolko sam video, svi mogu da citaju novine za dz. jes da sve osim "danas" i nisu neke ...
 
Odgovor na temu

dr.NPN

Član broj: 55785
Poruke: 908
212.200.221.*



+9 Profil

icon Re: shop.nadlanu.com - Online kupovina filmova!13.07.2008. u 01:54 - pre 191 meseci
A ko je jos lud da pored toliko opcija za skidanje filmova placa telekomu?
Zanimljivi i korisne spravice za vas dom! Posetite www.sniff.rs
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: shop.nadlanu.com - Online kupovina filmova!

[ Pregleda: 12846 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.