Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pitanje u vezi gradnje kuce

elitemadzone.org :: TechZone :: pitanje u vezi gradnje kuce

[ Pregleda: 5922 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+136 Profil

icon pitanje u vezi gradnje kuce10.07.2008. u 18:31 - pre 192 meseci
Imam nekoliko pitanja:

1) za pocetak ako neko ko je skorije gradio, koliko bi para i vremena do pocetka gradnje otislo na dozvolu za gradnju dvospratne kuce?

2) Situacija je sledeca. U dvoristu se nalazi jedna kuca od 80m2, ispred nje "kvadrat zelene povrsine 10x10" od 100m2 do trotoara, situacija nije preterano komplikovana pa misilm da nema potrebe za crtanjem.Mene interesuje da li je moguce na tom kvadratu ne ruseci postojecu kucu od 80m2 dograditi jos jednu kucu koja ce deliti jedan zid sa starom ali koja ce biti i visa od stare.Da li je moguce sagraditi temelj a ne dirati staru. I da li je moguce uzevsi u obzir ove uslove da ta nova kuca dobije i podrum od recimo 60m2? Da li je bitna cinjenica stara kuca nije prizemna vec je izdignuta (kao stare kuce, nadam se da me razumete)

3) Ovu kucu bi napravio radi 2 lokala do ulice i na spratu radi izdavanja soba studentima. Interesuje mi kako zakon regulse ove stvari i kako se placa porez na izdavanje lokala i soba zas studente

4) koliko po misljenju nekog ko je bio u slicnoj situaciji je potrebno kapitala za izgradnju - podruma od 60m2, prizemlja od 100m2 i sprata od 100 m2. Neko mi rece da je cena 200 po m2 neko 400 a neko cak kaze da bez 600 po m2 ne moze da se prodje. Meni je ta informacija bitna jer bi se kapital dobio kreditnim putem.

Hvala puno i pozdrav@
 
Odgovor na temu

Sremac22240
Student
Beograd

Član broj: 159438
Poruke: 46
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.sidprojekt.rs


+1 Profil

icon Re: pitanje u vezi gradnje kuce11.07.2008. u 00:07 - pre 192 meseci
Ti treba da izvadis sledece dokumenta:

• Kopiju plana parcele
• Vlasnicki list
• Izvod iz urbanistickog plana ili Akt o urbanistickim uslovima
• Topografski plan parcele, protokol regulacije i sl. to ces vec videti sa geometrom

Sa tim papirima ides u projektni biro i tamo ce ti reci sta moze a sta ne i kako. Projekat (Idejni i Glavni) kosta u BG oko 10 evra a u provinciji 4-5e po bruto kvadraturi objekta.
Potrebna ti je taksa za komunalno opremanje zemljista ili u BG gradsko građ. zemljište. Provincija oko 30e-50e po kvadratu, BG 100e-170e.
Struja, voda, gas, saglasnosti i takse. To proveri u opstini.
Građevinski radovi - ključ u ruke u BG 350-400 eura, provincija 300-350 eura po bruto kvadraturi.
Nadzor 6-8 eura.
Komisija za Tehnički prijem objekta.
Uknjižba na tvoje ime 2.5% od procenjene cene nekretnine.
Ako se setim jos nečega javim.

Nije problem da temelji objekta budu niži od suseda. Potrebno je da se samo temelji postojeceg objekta spuste/podbetoniraju u kampadama na dubinu buduceg temelja. Dakle, ako se spustas 260 cm na novom objektu toliko moras spustiti temelj stare kuce na delu na kome se granici sa novom.

Predmer i predracun radova dobijas u glavnom projektu. Ako hoces kredit moras odneti projekat izvođaču koji će ti dati ponudu i tek tad ćeš biti siguran u cifru.
U projektu bih deo sa izdavanjem preskočio i dao mu drugo ime.
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+136 Profil

icon Re: pitanje u vezi gradnje kuce14.07.2008. u 10:09 - pre 192 meseci
Citat:
U projektu bih deo sa izdavanjem preskočio i dao mu drugo ime.


Zasto?
Da li je legalno izdavati lokale i sobe za studente - mislim legalno je sigurno ali verovatno da bi bilo legalno mora da se prijavi prihod od samostalne delatnosti ili tako nesto?
Zasto u projektu ne bih na kucu gledao kao na poslovnu investiciju koja ce imati zaradu?
Zar tako ne bih lakse dobio kredit?
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Sremac22240
Student
Beograd

Član broj: 159438
Poruke: 46
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.sidprojekt.rs


+1 Profil

icon Re: pitanje u vezi gradnje kuce14.07.2008. u 14:42 - pre 192 meseci
Kako si zamislio da izdajes te sobe? Kao zasebne jedinice? Sto kvm stane jedno tri garsonjere i dole dva lokala sa po dva sanitarna čvora. Dakle 5 kupatila + ono tvoje u dvorištu. Imaš 6 el. brojila, 6 vodomera tj. poslovno stambeni višeporodični objekat.
Zakon i banku ne interesuje da li ćeš to sve da prodaš ili izdaš u zakup, mislim na kredit.
Porez plaćaš na dohodak građana ako nisi u sistemu PDV-a i kao fizičko lice.
Gde se nalazi regulaciona linija u odnosu građevinsku na parceli, to što si ti vlasnik tih 10m do trotoara ne znači da možeš graditi do trotoara.
Kolika je površina parcele? Dozvoljena zauzetost parcele je 30-50%.
Kako bi se grejali?
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+136 Profil

icon Re: pitanje u vezi gradnje kuce14.07.2008. u 20:36 - pre 192 meseci
ne,ovde u kragujevcu, ljudi prave objekte u kojima imaju 2 kupatila zajednicku kuhinju i 6-10 soba za izdavanje, nikakve garsonjere i posebna elektricna brojila, vec jedno za vodu i jedno za struju i to ne placaju studenti vec oni placaju fiksnu cenu za sobu bez troskova a grejanje,struju i vodu zakupodavac ukalkulise u cenu izdavanja sobe.Grejanje na gas.
Neznam zasto ne bi moglo gradjenje do trotoara kada moj prvi komsija ima kucu do trotoara, a u celom bloku ima ih jos 50%(50% su parcele na kojima je kuca kao u mom slucaju na pola, tako da je do torotoara dvoriste). Nisam ja vlasnik samo tog dela vec i kuce do tog dela, pa sam mislio da se to vodi kao nadogradnja.Povrsina parcele oko 100m2, a sa sve starom kucom oko 2 ara. Imam drugara koji daje u zakup 20 soba! Nesto se ne secam da placa ikakav porez i tako vec godinama.Znaci ja bih to ovako: Podrum - koliko god kvadrata moze i puna visina, prizemlje- 2 lokala,2 mokra cvora,2 odvojena brojila za strju, sprat - jedno kupatilo i kuhinja,6 soba, i jedno brojilo za struju.


Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Sremac22240
Student
Beograd

Član broj: 159438
Poruke: 46
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.sidprojekt.rs


+1 Profil

icon Re: pitanje u vezi gradnje kuce14.07.2008. u 21:07 - pre 192 meseci
Ako su komšije gradile do trotoara, legalno, onda je građevinska linija na granici parcele tako da možeš tu graditi ali opet vidi koliko se možeš približiti bočno tj. da li su to kuće u nizu (dvostrano uzidane), jednostrano ili slobodnostojeći objekti.
Porez ne moraš prijaviti ali to nije legalno.

Imaš li ti neke nedounice, osim temelja, vezane za TechZone jer je ovo sve birokratija.

poz
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
87.116.174.*



+136 Profil

icon Re: pitanje u vezi gradnje kuce02.09.2008. u 09:16 - pre 190 meseci
Raspitivao sam se za dozvole, i ipak za sada nemogu da gradim kucu, jer iako se ne planira prosirejne ulice u nekom planu stoji da se planira pa dok se ne promeni taj plan zakonski je nemoguce itd ( mada mi nije jasno da je toliki stepen birokratije ali nema veze) . Mogu da gradim privremeni objekat, sto mi je dalo novu ideju. Podigao bih lokal od recimo 50-60 m2 , e sad me interesuje posto bi on bio privremeni koje su varijante osim zidanja da se relativno brzo podigne lokal ako uopste postoje varijante a mislim da sam vidjao lokale i garaze koji nisu zidani. Hvala puno.
 
Odgovor na temu

mirela.s
dsggsagsda
sadfafad
beograd

Član broj: 251857
Poruke: 1
92.244.132.*



Profil

icon Re: pitanje u vezi gradnje kuce18.02.2010. u 09:28 - pre 172 meseci
Da li je neko skoro prikupljao dokumentaciju za gradjevisku dozvolu,interesujem me koliko izadju papiri za legalnu gradnju,svi oni slini prikljucci,sklonista i ostalo....
Svaka informacija bi mi dobro dosla posto planiram usko da udjem u celu pricu.
fasf
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: pitanje u vezi gradnje kuce

[ Pregleda: 5922 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.