Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

presvlake za sedista

elitemadzone.org :: MadZone :: presvlake za sedista

[ Pregleda: 9857 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milstanyu
Beograd

Član broj: 18565
Poruke: 828
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+74 Profil

icon presvlake za sedista26.07.2008. u 11:32 - pre 191 meseci
Ima li neko uputstvo kako namestiti presvlake za sedista na Fiat Punto 2 (zastava 10). Deljiva zadnja klupa. Problem je sto ne znam kako se skidaju nasloni za glavu.
 
Odgovor na temu

p_dragan

Član broj: 184734
Poruke: 34
77.46.181.*



Profil

icon Re: presvlake za sedista26.07.2008. u 12:12 - pre 191 meseci
Ne znam za punta konkretno, ali u glavnom bi trebao da pritisneš jedan kao osigurač tamo na onom plastičnom
kružiću oko rupe gde ulaze šipke za naslon za glavu, u glavnom samo na jednoj strani, i onda ga držiš pritisnutim i
čupaš napolje naslon.
 
Odgovor na temu

milstanyu
Beograd

Član broj: 18565
Poruke: 828
*.adsl-3.sezampro.yu.



+74 Profil

icon Re: presvlake za sedista26.07.2008. u 23:38 - pre 191 meseci
Prodavac presvlaka mi je rekao da potrazim pomoc majstora. Ipak danas sam uspeo sam da namestim presvlake sam, uz malo muke i rizika da nesto zeznem.

Dakle, kod Punta/Zastave10 sve ide glatko do trenutka kada treba skinuti naslon za glavu na prednjim sedistima. Da to skinete, prvo povucite rajsferslus od prednjeg sedista na gore nekom spajalicom ili iglom. Zatim, odvojite sinu koja drzi vertikalno platno i time ste delimicno otvorili platno sedista. Na mestima gde ulaze drzaci naslona za glavu napipacete (ili videti lampom) da su oni fiksirani elementom od savitljive plastike u obliku trozupca. Sva tri "zuba" tog trozubca treba drzati otvorene prstima i istovremeno vuci naslon za glavu nagore. Naslon ce izaci iz lezista, a ovo ponovite i za drugi drzac. Kad namestite presvlake, drzac za glavu se jednostavno vraca, samo gurnete na mestu gde je bio i trozupci ce ga opet fiksirati.

Nasloni zadnje klupe se vade lako. Samo drzite dugme i vucite nagore.

Uputstvo nisam uspeo da nadjem nigde na netu pa se nadam da ce biti korisno jos nekom. Zasto su iskomplikovali stvar? Pa verovatno zato da ljudi ne bi skidali naslone za glavu jer oni igraju vaznu ulogu u bezbednosti.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: presvlake za sedista

[ Pregleda: 9857 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.