Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Promena mesta prebivalista i vozacka dozvola

elitemadzone.org :: MadZone :: Promena mesta prebivalista i vozacka dozvola

[ Pregleda: 20634 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
212.200.31.*



+17 Profil

icon Promena mesta prebivalista i vozacka dozvola29.07.2008. u 08:02 - pre 190 meseci
Promenio sam mesto prebivalista (licna karta mi je odradjena za sada). U bivsem mestu gde sam bio prijavljen u mup-u su mi rekli da kazem tamo gde se budem prijavio da mi pokupe dokumenta jer sam vozac - kao oni ce sve srediti. Medjutim mene ovde niko nista nije pitao u novom mestu gde sam prijavljen. Sada mi je auto regisrovan na staru adresu, vozacka takodje a licna na novu. Cuo sam da ovo moze da pravi problem, pogotovo ako je auto registrovan na jednu adresu a vozacka na drugu adresu. Gde da idem sta da radim i sta je najbezbolnije? Ovde kada odem na salter dok ne dodjem na red treba mi 4 sata a i radim svaki dan prepodne.. Razmisljam da auto preregistrujem na burazovo ime, da se ne bi zezao oko menjanja tablica i ostalo - neka ostane u staroj opsini. Prosli put kada sam preregistrovao auto od vlasnika morao sam da placam razne poreze, dazbine i gluposti u opstini u kojoj je auto bio registrovan. Da ne bi sada isto to radio mozda je najbolje da registrujem na bratovo ime a sve ostane isto, tablica itd..
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+90 Profil

icon Re: Promena mesta prebivalista i vozacka dozvola29.07.2008. u 08:10 - pre 190 meseci
To ti ne bi bio pametan potez, jer bi morao da se akas sa ovlascenjem za upravljanje tudjim vozilom. Odes u neku agenciju, platis i oni se cimaju po policiji umesto tebe. Pre neki dan sam registrovao auto, dao agenciji somica i za 3 sata su me zvali da dodjem po saobracajnu. Imaju foru i idu preko reda. Plati i ne razmisljaj o cekanju u muriji.
Ne zaboravi da ce lokalni saobracajci manje da te drndaju ako imas lokalne tablice.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.lukoil.co.yu.



+10242 Profil

icon Re: Promena mesta prebivalista i vozacka dozvola29.07.2008. u 08:19 - pre 190 meseci
1. Auto ne možeš tek tako da regisruješ na bratovo ime. Mora da se radi kupoprodaja ili ugovor o poklonu, ali se svejedno plaća porez državi.
2. Vozačka nema ama baš nikakve veze sa saobraćajnom
3. Kad ti dođe sledeća registracija - promenićeš podatke u saobraćajnoj, za sada kuliraj.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
212.200.31.*



+17 Profil

icon Re: Promena mesta prebivalista i vozacka dozvola29.07.2008. u 08:24 - pre 190 meseci
Cekaj da li moze agencija da mi sredi i saobracajnu i vozacku?
Ne bi bilo lose.. Jel ja samo odjavim auto u opstini gde sam ziveo, vratim tablice a oni mi ovo ostalo sve srede?
Da li moze da bude problem to sto onda recimo auto bude registrovan na novu opstinu a vozacka na staroj?
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.adsl-3.sezampro.yu.



+90 Profil

icon Re: Promena mesta prebivalista i vozacka dozvola29.07.2008. u 08:44 - pre 190 meseci
Agencija ti sve sredjuje.
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.adsl-3.sezampro.yu.



+90 Profil

icon Re: Promena mesta prebivalista i vozacka dozvola29.07.2008. u 08:48 - pre 190 meseci
Citat:
Java Beograd: 1. Auto ne možeš tek tako da regisruješ na bratovo ime. Mora da se radi kupoprodaja ili ugovor o poklonu, ali se svejedno plaća porez državi.
2. Vozačka nema ama baš nikakve veze sa saobraćajnom
3. Kad ti dođe sledeća registracija - promenićeš podatke u saobraćajnoj, za sada kuliraj.


1. Slazem se.
2. Ali ima sa prebivalistem u licnoj karti.
3. Slazem se.
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
89.110.203.*



+8 Profil

icon Re: Promena mesta prebivalista i vozacka dozvola29.07.2008. u 08:56 - pre 190 meseci
Citat:
bobiska: ....... Pre neki dan sam registrovao auto, dao agenciji somica i za 3 sata su me zvali da dodjem po saobracajnu......


kod ovih mojih, gde radim tehnicki pregled, je 600 kinti ...... bilo pre mesec ipo dana.
donesu mi i saobracajnu na gajbu, ali to nije praksa nego jedan, igrom slucaja, zivi u mom komsiluku.
 
Odgovor na temu

skohajm
Novi Sad

skohajm
Član broj: 177306
Poruke: 12
85.89.230.*



Profil

icon Re: Promena mesta prebivalista i vozacka dozvola29.07.2008. u 12:12 - pre 190 meseci
prebivaliste u vozackoj dozvoli obavezno promeni. procedura je prilicno brza(<30min) i nije skupa (cca500 din). policiji u ns-u su to najmiliji prekrsaji.... zakonski rok za promenu prebivalista u vozackoj dozvoli je 30 dana od promene u licnoj karti. za 4 dana cekanja u novosadskom supu (citaj paklu), niko mi na to nije skrenuo paznju tako da sam platio kaznu dva meseca kasnije.... (kazna za ovaj prekrsaj je od 4000din pa navise). olaksavajuca okolnost mi je bila sto sam 15min nakon sto su mi napisali kaznu otisao u sup i promenio adresu, tako da je kazna bila 2000din.
inace u ns-u kod spensa (maksima gorkog) cesto stoji patrola koja uglavnom pise tu vrstu kazni (izvesni Zeljkovic).
obzirom na nacin na koji se ljudi upoznaju sa ovom obavezom, mislim da se radi o teskom vacarenju, a sve u svrhu punjenja budzeta i izbegavanja saobracajne policije da se suoci sa pravim problemima...
 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
212.200.31.*



+17 Profil

icon Re: Promena mesta prebivalista i vozacka dozvola29.07.2008. u 12:23 - pre 190 meseci
ja sam bio u glavnom sup-u u NS i kazu da tamo ne rade vozacke dozvole. Gde mogu da sredim vozacku dozvolu u novom sadu? U kojoj stanici? i da li mi je jos nesto potrebno od dokumentacije ili samo licna karta i vozacka dozvola?
 
Odgovor na temu

skohajm
Novi Sad

skohajm
Član broj: 177306
Poruke: 12
85.89.230.*



Profil

icon Re: Promena mesta prebivalista i vozacka dozvola29.07.2008. u 15:04 - pre 190 meseci
prebivaliste u vozackoj se menja u saobracajnom supu (Salajka) Shajkashka ulica.
cini mi se da rade od 8.30h. poneses lk i vozacku, a tamo kupis formular i platis taksu....
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.cable.casema.nl.



+41 Profil

icon Re: Promena mesta prebivalista i vozacka dozvola30.07.2008. u 13:57 - pre 190 meseci
Sada pogledah svoju vozacku i u njoj nije upisana adresa, pogledah zeninu, ni kod nje. Svi ostali licni podaci osim adrese su tu. U saobracajnoj stoji adresa.
 
Odgovor na temu

sonus70
Novi Sad

Član broj: 120808
Poruke: 176
*.adsl.beotel.net.



+266 Profil

icon Re: Promena mesta prebivalista i vozacka dozvola30.07.2008. u 20:56 - pre 190 meseci
Citat:
skohajm: prebivaliste u vozackoj se menja u saobracajnom supu (Salajka) Shajkashka ulica.
cini mi se da rade od 8.30h. poneses lk i vozacku, a tamo kupis formular i platis taksu....


Obavezno ovo uradi. Ja sam 31.12. fasovao kaznu na Paragovu zbog te gluposti. Vraćam se sa službenog sastanka iz Šapca, 5 sati poslepodne, službeni auto ŠA table, vozačka RU , lična NS. Majstor me zaustavio onako iz dosade,besan verovatno što mora da radi za Novu godinu. Dam saobraćajnu i vozačku, i on onako bezveze pita
"A živite u Rumi?"
ja bolid :"Ne , u Novom Sadu"
pandur: Dajte molim vas LK
ja: Na
pandur: Gospodine, kazna je 4000,00 , niste se kao vozač prijavili u Novom Sadu

U trenutku mi je pritisak skočio u nebesa. `99 sam produžio zadnji put vozačku, pojma nisam imao da sam 2001. kad sam se prijavio u NS i sređivao ličnu kartu treba i to da uradim. Sve u svemu navalio on "da li imam da platim na licu mesta ili da piše prijavu". Naravno da imam , Nova godina je ali neću. Na kraju smo se dogovorili da mi piše, kad je već zapeo , da se nisam vezao (a jesam). Prošao sam sa 1000din i gorkim ukusom u ustima. Prvog radnog dana posle Nove sam otišao i sredio promenu u Šajkaškoj, cirka 20 minuta. Ako se već tako prave pametni trebalo bi da daju neka uputstva pa da kad nešto menjaš u nekom dokumentu neka kažu " A sad treba da uradite i to, to i to". Ko da se jedanput nedeljno selim pa treba da znam sve kerefeke. Ili treba da uzimamo advokata za svaku sitnicu?
 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
79.101.142.*



+17 Profil

icon Re: Promena mesta prebivalista i vozacka dozvola30.07.2008. u 21:20 - pre 190 meseci
Tako sam i mislio.. Mada meni niko nije rekao o tome nista konkretno sta treba da uradim. Kao sredice to sup iz NS-a.. Malo sutra.. Ok hvala, sada bar znam sta mi je ciniti.. Pozdrav
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Promena mesta prebivalista i vozacka dozvola

[ Pregleda: 20634 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.