Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

čudni problemi sa dial-up modemima

[es] :: Ostali hardver :: čudni problemi sa dial-up modemima

[ Pregleda: 1648 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kime1
Srbija

Član broj: 13275
Poruke: 939
*.beobug.com.



+2 Profil

icon čudni problemi sa dial-up modemima01.08.2008. u 21:19 - pre 191 meseci
Brat je imao problema sa modemom, javljao mu je grešku No answer (mislim 678 greška, mada bilo je i drugih), iako na query modem reaguje normalno, win ga prepoznaje normalno, čuje se biranje broja (mada sporije nego bi trebalo), ali nema dakle onoga - provera user i pass-a i povezivanje...
ništa ja mu zamenim modem (mada nije hteo računar da prepozna neki novi modem, koji je isprobano ispravan, nego je neki stari Motorola modem radio normalno, pa je on i ostao)...

međutim danas me zove i kaže da komšinica mu ima isti problem, modem prijavljuje istu grešku pri pozivanju, a računar je nov, i neko kratko vreme je radio normalno?

nije stvar u zauzetim linijama, jer je probao više provajdera.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
212.200.215.*



+21 Profil

icon Re: čudni problemi sa dial-up modemima02.08.2008. u 02:22 - pre 191 meseci
^ Tržište nam je preplavljeno ultra jeftinim modemima, ali im je nažalost i kvalitet takav... problemi su brojni i razni, od onih očiglednih (nemogućnost uspostavljanja veze) do podmuklih, prikrivenih (BSOD prilikom gašenja / restarta računara)...
Modemi se uglavnom isporučuju sa pratećim CD-om na kome je hrpa neupotrebljivih, generičkih drajvera za ogromnu količinu raznih no-name modema... ako Windows sam odmah ne prepozna modem i ne instalira sertifikovan drajver, onda obično počinje "igranka bez prestanka" sa širokom lepezom svih mogućih (i nemogućih) problema.
Ne pomaže ni kačenje na intenet (probano preko ADSL-a) i traženje odgovarajućih drajvera, pošto takvi prosto ne postoje

 
Odgovor na temu

kime1
Srbija

Član broj: 13275
Poruke: 939
*.beobug.com.



+2 Profil

icon Re: čudni problemi sa dial-up modemima02.08.2008. u 09:33 - pre 191 meseci
pa ok, mada ja sam na dial-upu godinama, pa nekako šljaka, bilo je tu raznih modema... jednom je udario grom i posle računar nije hteo da prepozna modem, to je najgore što se desilo :)... ovde su modemi radili normalno i više ne rade, a win ih prepoznaje i daju rezultate na upit modemu...

mada slažem se, treba zameniti, pa ako radi neki drugi, ne pitati se zašto ovaj prethodni nije radio...
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: čudni problemi sa dial-up modemima02.08.2008. u 18:04 - pre 191 meseci
Kratko i jasno. Trenutno se ovde uvozi krsh. Naravoucenije: Promenite nacin povezivanja na internet ili budite spremni na mogucnost da menjate POTS modeme k'o carape.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: čudni problemi sa dial-up modemima02.08.2008. u 18:47 - pre 191 meseci
Greška 678 (ako je ona u pitanju) znači da se modemi nisu dogovorili posle vremena koje je određeno za to a može da se javi iz više razloga.

Ako modem odpišti biranje pa posle toga počne da se dogovara sa provajderovim modemom (čuje se ono zavijanje) onda je u pitanju ili loša tlf linija sa mnogo šuma pa modemi ne mogu da se dogovore ili se jednostavno modem i ta linija ne slažu. Rešenje je da se proba još neki modem.

Ako se posle biranja ne čuje krčanje i zavijanje, onda je najčešće u pitanju loše povezan kabl. Ili je uboden u pogrešnu rupu (često ih guraju u Phone a u poslednje vreme u integrisanu mrežnu pošto im je prvo pred očima a konektor lepo legne) ili je kabl u prekidu tj uopšte i nema signala na ulazu u modem. Ovo se lako proverava. Problem mogu da budu i drajveri za modem pošto se uglavnom koriste Winmodemi a tu drajver mora da bude apsolutno tačan, često ne prolaze drajveri za skoro isti modem samo iz druge serije. Windows vrlo retko ima drajvere pa ostaju oni koji su došli na CD-u pod uslovom da prodavac nije uvalio neki generički CD sa milion raznih gde najčešće i ne postoji onaj pravi. Ovo nije osobina nekih novih i jeftinih modema, to se dešavalo oduvek na našim centralama. Uglavnom je lutrija da li će linija i modem da se slažu pa sam uvek preporučivao da se uzme nekoliko raznih pa izabere onaj koji će da se složi.
Ako je to radilo, onda je verovatno problem sa kablom tj ili se otkačio ili su ga loše povezali. Ako nije, onda je moguće i da su drajveri pogrešni.

Ja sam imao sreću da sam nabavio jedan od prvih Lucent modema, samo ga ubodem, uključim komp i on je instaliran i spreman za rad, čak se ni ne pojavi bilo kakva informacija o tome. Nije bilo kompa i linije na kojima nije radio savršeno ... jedino što ga ne koristim godinama pošto sam iskoristio prvu moguću priliku i prešao na ISDN.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
77.46.227.*



+21 Profil

icon Re: čudni problemi sa dial-up modemima03.08.2008. u 03:15 - pre 191 meseci
Citat:
kime1: jednom je udario grom i posle računar nije hteo da prepozna modem...

^ Od ovoga riknjavaju k'o kokice!
Pre neku godinu, za vreme strašne oluje udario je grom u neku višespratnicu i ceo kvart (kilometar u krug) je ostao bez modema (uključiv i moj eksterni, tada prilično skup "U.S. Robotics Message Modem").
Posle ovoga sam odmah nabavio surge protector, kroz koji mi sada prolazi i ovaj kabl za ADSL...

Iskustvo od pre neki dan, sa instalacijom Viste na jedan novi računar:
Morao sam da izmenjam nekoliko modema (svi su bili sa "Ambient" chipom) i svaki je redom, nakon instalacije drajvera izazivao BSOD prilikom restarta računara... tek je napokon jedan sa "Lucent" chipom, kojeg je Vista automatski prepoznala kao "Win Modem", proradio kako treba.

 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: čudni problemi sa dial-up modemima

[ Pregleda: 1648 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.