Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

popravka frižidera

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: popravka frižidera

Strane: 1 2

[ Pregleda: 25468 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dragan965
Dragan J
jat
bg

Član broj: 189625
Poruke: 97
80.93.225.*



+4 Profil

icon Re: popravka frižidera06.08.2008. u 13:09 - pre 191 meseci
Pošteno POZZ
Ako ne znaš a znaš da neznaš "Dobro je"
Ako ne znaš a neznaš da neznaš "Nevalja"

 
Odgovor na temu

amladenbk
Aleksandar Mladenovic

Član broj: 191734
Poruke: 3



Profil

icon Re: popravka frižidera25.08.2008. u 12:03 - pre 190 meseci
Imam kombinovani frizider Bosch kg6e kupljen 1983. 1997 se pokvario ovlasceni serviseri su konstatovali crko isparivac i da motor nije bas ? odneli u servis zamenili isparivac i vratili. radio je sedam 7 dana da bi crkao motor i to su majstori iz servisa zamenili jer garancija vazi za isparivac a ne za motor tako da su mi dva puta naplaili dolazak i tada je kostalo 200 DM + 20 DM. Kada je frizider ukljucen stvarao je buku kao da neko pusta metalne kliker niz oluk da sam ga ugasio i na pozivanje majstora kako urla frizider dobio sam odgovor da je motor malo jaci jer nema origanalni talijanski vec Dunfos ali da je to to . Kada sam spomenuo da se ne moze pricati i ziveti pored njega kad radi kompresor dosli su uz negodovanje nesto merili vadili i nista nisu uradili a kasnije vise nisu ni dolazili na moje pozive tako da smo ziveli sa tom bukom. Kasnie smo renovirali kupili nov frizider koji se necuje a ovaj stavili kao pomocni. Medjutim odjednom se krkljanje kompresora vise necuje i sada je poceo deo za frizider da greje unutra ima + 10 a friz najnormalnije radi. Mislio sam da je zbog letnje vreline jer imao je to obicaj da radi ali se tada palio zvucni i video alarm da je pretoplo to sam resavao uz malu pomoc ventilatora koji sam uperio u isparivac i kompresor i on se vrlo brzo stabilizovao ali tada su obe komponente hladile normalno. I sada sam uperio venilator ali ovog puta nista se nije desilo. Sve namirnice su se pokvarile tako da sam ga ispraznio i sada koristim samo deo za friz. Kada sam nazvao ovlasceni servis trazili su mi tip frizidera i rekli su mi da im to treba jer vrse popravke samo za one tipove za koje imaju rezervne delove nasta sam pitao pa kako znate sta je kvar dok ne dodju majstori dobio sam odgovor da se dolazak naplacuje pa sta mi vrede majstori ovlascenog servisa ako nema delova osim da konstatuju kvar i naplate dolazak. Pa to moze svaki majstor da konstatuje kvar. naravno zvao sam tri majstora i svaki je dao drugaciju dijagnozu 1.motor( nema snagu) 100 Evra 2.Isparivac( Izgubio freon pa kako hladi friz kad nema freona nasta se majstor spakovao uvredjen i otisao) 100 evra 3. Senzor( ne propusta freon u deo za frizider jer ne detektuje da je visoka temperatura ?) 100 evra . I sta sada za te pare mogu da kupim nov mada frizider je fizicki jako dobro ocuvan, vrata dihtuju, ne vise na sarkama, police sve citave i neogrebane. Molim za savet sta moze da bude kvar i pomoc sta uraditi.
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.yu.



+334 Profil

icon Re: popravka frižidera25.08.2008. u 13:28 - pre 190 meseci
http://www.elitemadzone.org/t334476-0#2034595
 
Odgovor na temu

zoki19
Zoran DJordjevic
serviser bele tehnike
Srbija,Zajecar.

Član broj: 182512
Poruke: 127
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: popravka frižidera26.08.2008. u 21:20 - pre 190 meseci
amladenbk dobio si stvarno sasvim potpun odgovor,pa vidi kako cves se snaci....poz....
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: popravka frižidera27.08.2008. u 12:54 - pre 190 meseci
najbolje kupi nov frizider , taj je mator dosta 1983 dosta mu je

pozdrav Marko
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: popravka frižidera

Strane: 1 2

[ Pregleda: 25468 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.