Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

KOji software za capturing ...

[es] :: Video softver :: KOji software za capturing ...

[ Pregleda: 1853 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mestar

Član broj: 4791
Poruke: 102
*.wireless.GLOBAL.net.ba.



Profil

icon KOji software za capturing ...04.08.2008. u 07:11 - pre 191 meseci
Poštovanje, evo kako i u naslovu stoji, molim za pomoć oko izbora softwarea za capturing. Naime o čemu se radi, kada radim capture recimo sa Vegasom ili Premierom u AVI formatu, jedan sat kasete sirovog materijala iznosi mi cca 13GB odnosno, jedna minuta istog tog materijala je cca 200MB ili malo više. Pošto ja radim svadbe, i imam cca nekih 5 sati materijala to mi iznosi preko 60GB sirovog materijala, plus miks, plus export za DVD +++ i toga se nabere na oko 100GB.

Mene sada zanima, kojim bi programom radio capture a da mi znatno smanji veličinu filea, odnosno da mu ja manualno mogu mijenjati postavke. Probao sam raditi capture sa Movie Makerom i sa DVD creatorom, ali pošto je u mene kamera wide format (Sony HVR HD1000P) i tako je i snimano, ova dva programa mi "sprče" sliku na 4:3 i sve mi se deformiše, dok Vegas i premiere to urade kako i treba, ali sa ogromnim fileovima u čistom DV formatu. Da li se može u Vegasu negdje naštimati da radi capture u nižij kvaliteti, ili u MPEG formatu ili bilo što samo da mi ne zauzima toliko prostora. To pitam najviše radi arhiviranja sirovog materijala i mixa za "nedaj bože". Kada sve završim ja snimi DVD gotovog urađenog materijala za arhive, ali eto volio bi i sirovinu sačuvati ako to može.

Pošto naknadno radim i DVD menu u Arhitectu, ako mi je u vegasu izmontirano preko 1,5 sata materijala u toj visokoj kvaliteti, onda ne može da mi stane na 1 DVD jer mi .m2v izađe oko 5GB i nemože stati na DVD.

Htio sam biti kratak i jasan, ali evo opet se ja napisa svega. Da rezimiramo, treba mi softvare za capture 16:9 formata u mpeg ili neki drugi da zauzima manje prostora na disku (nešto kao DVD Creator, ali on ne podržava 16:9 foramt nego ga "sprči" na 4:3 i razvuče sliku).

Lijep pozdrav i biti ću zahvalan na svakome odgovoru.
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
77.237.109.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: KOji software za capturing ...06.08.2008. u 12:10 - pre 191 meseci
Citat:
egas i premiere to urade kako i treba, ali sa ogromnim fileovima u čistom DV formatu.

pretpostavljam da prebacujes digitalni video pomocu firewire kabla. To je zapravo prosto kopiranje fajla sa kasete na hard disk.
to je u stvari dobro jer nema nikakvog gubitka kvaliteta.

Citat:
To pitam najviše radi arhiviranja sirovog materijala i mixa za "nedaj bože". Kada sve završim ja snimi DVD gotovog urađenog materijala za arhive, ali eto volio bi i sirovinu sačuvati ako to može.

najbolje resenje je da nakon capturinga taj materijal kompresujes u neki stedljiviji format. Da sam ja na tvom mestu ja bi za konvertovanje koristio MediaCoder i konvertovao u AVI fajl, XviD codec, rezolucija 720x576, aspect ratio 16:9, video bitrate 3500kbps. Video trajanja 5 sati bi zauzeo oko 8 gigabajta i bio bi DVD rezolucije i odlicne kvalitete slike.

posto taj kompresovani snimak nece biti nimalo slabijeg kvaliteta od DVD-a bice idealan kao kopija za arhiviranje.

Citat:
Pošto naknadno radim i DVD menu u Arhitectu, ako mi je u vegasu izmontirano preko 1,5 sata materijala u toj visokoj kvaliteti, onda ne može da mi stane na 1 DVD jer mi .m2v izađe oko 5GB i nemože stati na DVD.

pa negde mora da ima opcija gde biras bitrate ili velicinu fajla. na primer ako bitrate smanjis za 20% i fajl ce se smanjiti za 20%.
 
Odgovor na temu

bytefx192
Freelancer, ByteFX,

Član broj: 130651
Poruke: 1117
*.neobee.net.



+8 Profil

icon Re: KOji software za capturing ...07.08.2008. u 11:34 - pre 191 meseci
Kada ides Make DVD (ili tako nesto) ides prepare recimo, i ides next, dalje imas Customize ja mislim, ili imas nesto za podesavanja pre rezanja. Klikni tu i imas Fit to Disc.... To je to !
Poz
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: KOji software za capturing ...07.08.2008. u 21:47 - pre 191 meseci
Moras da podesis projekat da ti bude pal DV wide ili koji vec . Na slici ti je primer a ti treba da podesis u kom formati snimas . Posle kada renderujes napravi svoje podesenje tako da ti 1.5 stane na 1 DVD . U Arhitektu kada radis DVD kada ides na prepare imas optimize i tu podesi bitrate kao sto ti je renderovan projekat .Znaci menjas Template za render stavi 4200 bit . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Video softver :: KOji software za capturing ...

[ Pregleda: 1853 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.