Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cudno zujanjewe posle promene kucista ??

[es] :: Ostali hardver :: Cudno zujanjewe posle promene kucista ??

[ Pregleda: 2108 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Iggy-ar
Gorg Arandjelovac
AR - Shumadija

Član broj: 39596
Poruke: 665
79.101.234.*

Sajt: www.dmgstudio.ag.rs


+1 Profil

icon Cudno zujanjewe posle promene kucista ??08.08.2008. u 00:09 - pre 191 meseci
Stvari stoje ovako :
Promenio sam kuciste i sada u zvucnicima imam nekakvo zujanje koje ,ne znam sa cime bih uporedio , ali se desava i ovo : kada sam uhvatio kuciste da ga izvucem iz stola misleci da nisam mozda dobro ubacio kabal od zvucnika , i stegao ga , ZUJANJE JE PRESTALO , KADA PUSTIM , opet zuji ???????
Ima li iko ideju sta da radim ,ovo se pretvara u pravi horor , sad ga ima ,sad ga nema ??!!!??
Na svasta sam pomisljao ,od uzemljenja , do kabla od zvucnika ,ali sve je perfektno radilo do pre par sati ,tako da stvarno imam rebus ?

Cekam hardverase da brzo odgovore !!!
POZ.
 
Odgovor na temu

Iggy-ar
Gorg Arandjelovac
AR - Shumadija

Član broj: 39596
Poruke: 665
79.101.134.*

Sajt: www.dmgstudio.ag.rs


+1 Profil

icon Re: Cudno zujanjewe posle promene kucista ??08.08.2008. u 20:36 - pre 191 meseci
Posto vidim da nema odgovora ,da dopunim , u kucistu se cuje cudan yvuk i neke vibracije koje se bas osecaju , a nemam ideju odakle ?


Poz.
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
*.kladovonet.com.



+5 Profil

icon Re: Cudno zujanjewe posle promene kucista ??08.08.2008. u 21:28 - pre 191 meseci
Skini stranice kucista i proveri posle toga. I neki CD/DVD uredjaji hoce sa diskom u uredjaju da prave slicne probleme.
 
Odgovor na temu

Iggy-ar
Gorg Arandjelovac
AR - Shumadija

Član broj: 39596
Poruke: 665
79.101.134.*

Sajt: www.dmgstudio.ag.rs


+1 Profil

icon Re: Cudno zujanjewe posle promene kucista ??09.08.2008. u 00:22 - pre 191 meseci
Ma nisam ni prikacio DVD rom uopste , a na zvucnike mi prenosi caki kada pokrecem neki program pa kad hard odradjuje ???
Ajde probacu da skinem bocnu stranu sutra , pa da vidim , ali ...???
Sve komponente su radile savrseno u "starom" kucistu i nista nije menjano osim sto su premestene u "novo " ???

Poz. Javljam ujutru sta se desava !!!
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Cudno zujanjewe posle promene kucista ??10.08.2008. u 01:41 - pre 191 meseci
Teoretski, to je problem do uzemljenja. Kako to zavisi od kucista do kucista, ne znam...
Da li te pecne napon kada dotaknes prstom metalnu povrsinu kucista, npr. napajanje pozadi?
Takodje proveri i kabl koji ti ide od struje do napajanja, mozda nije lepo legao i pravi problem...
 
Odgovor na temu

Iggy-ar
Gorg Arandjelovac
AR - Shumadija

Član broj: 39596
Poruke: 665
93.86.71.*

Sajt: www.dmgstudio.ag.rs


+1 Profil

icon Re: Cudno zujanjewe posle promene kucista ??11.08.2008. u 17:20 - pre 191 meseci
Ne , nista od ovoga , kablal stoji OK, ali sam primetio da kada rukom ,cak i prodjem , pored onif front-prikljucaka za USB i mic. tada se zujanje na zvucniku pojaca !!!
Ovo ce me izludeti vise !!
Inace , kuciste je MS-ovo i uzeo sam ga bez napajanja ,namerno , da ne dupliram ,ako to ista znaci i pomaze da resim ovo prokleto zujanje !?

POZ
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Cudno zujanjewe posle promene kucista ??12.08.2008. u 02:03 - pre 191 meseci
Bas zuje zvucnici ? Ajd odi u win volume mixer i sve izlaze i ulaze koje ne koristis (narocito mikrofonski) - osim wave i master stavi na mute, ako vec nisi.

 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Cudno zujanjewe posle promene kucista ??12.08.2008. u 04:50 - pre 191 meseci
Citat:
Iggy-ar: Ne , nista od ovoga , kablal stoji OK, ali sam primetio da kada rukom ,cak i prodjem , pored onif front-prikljucaka za USB i mic. tada se zujanje na zvucniku pojaca !!!
Ovo ce me izludeti vise !!
Inace , kuciste je MS-ovo i uzeo sam ga bez napajanja ,namerno , da ne dupliram ,ako to ista znaci i pomaze da resim ovo prokleto zujanje !?

POZ


U tom grmu cuci zec. Tipujem na nekvalitetno kuciste. Sta je MS - Microsoft, MS Industrial, MicroStar MSI?
Imas neko emitovanje u blizini racunara sto skuplja taj ulaz za mic i USB front. Napravi mesta, skloni sve sto je potencijalna smetnja, svu elektronsku opremu, digitalni budilnik, adaptere... sta znam svasta moze da pravi smetnje.

Ja sam imao slican problem ali sa Trust 2.1 zvucnicima koje koristim za DVD stand alone player. Isto zujanje kada se upale... resio sam tako sto sam izvadio adapter iz struje na sat vremena i vratio ga, i 'razmagnetisao' konektor koji ide od DVD-a do zvucnika, izgleda je tu bilo nekog naelektrisanja i bilo mu je potrebno uzemljenje da eliminise taj loop naelektrisanja.
E sada ovo je sve parafraziranje... neka objasni neko ko se bavi elektrotehnikom zbog kojih procesa i sila se ovo desava...

Probaj i ovo sto kaze JOJO847.

 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Cudno zujanjewe posle promene kucista ??

[ Pregleda: 2108 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.