Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kupovina opreme za kucnu mrezu

[es] :: Wireless :: Wireless oprema :: kupovina opreme za kucnu mrezu

[ Pregleda: 3147 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SteleStudent

Član broj: 119868
Poruke: 50
89.216.103.*



Profil

icon kupovina opreme za kucnu mrezu13.08.2008. u 11:14 - pre 191 meseci
Dakle, imam dva stona racunara i jedan laptop. Internet imam kablovski preko sbb-a. Interesuje me sta mi sve treba od opreme da bih napravio kucnu mrezu tako da podelim pristup internetu sva tri racunara i da imam i lokalnu mrezu.
Trenutno sam povezao ova dva stona racunara na net koriscenjem internet connection sharing-a, pa moram stalno oba da palim da bi imali net :(

Da li ako kupim ruter, mogu internet da imam sve vreme a da nemam neki od racunara da rade kao server, nego da su svi racunari nezavisni i mogu samostalno preko rutera da pristupaju netu. Ne razumem se mnogo u mreze :( ( prepisivao sam na ispitu :D )
Interesuje me i gde u Beogradu mogu da nadjem najpovoljnije svu opremu koja mi treba i za koliko para?
I da. Nigde nisam uspeo da nadjem obican ruter, samo bezicne prodaju po radnjama a vidim da su bezicni dosta skupi (barem za mene :D)

Hvala unapred :D
 
Odgovor na temu

C.R.E.A.M.
Valjevo

Član broj: 179656
Poruke: 297
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: kupovina opreme za kucnu mrezu16.08.2008. u 15:27 - pre 191 meseci
Takodje imam SBB internet. Tenutno imam dva rachunara u mrezi, koja dele internet UTP kablom. Jedan radi kao Server i mora biti upaljen da bi drugi rachunar imao internet. Za to shto hocesh, da rachunari rade nezavisno a imaju internet, potreban je router. U tvom sluchaju svakako bih kupio wireless router, pretpostavljam da laptop ima integrisanu mreznu kartu, pa ga mozesh povezati bezichno i shetati po stanu ili gde vec planirash napraviti mrezu. A mozesh i ostala dva bezichno, s tim da za njih kupish PCI wireless karticu(adapter). Sa wireless router-om mozesh kombinovati, dok sa obichnim sva tri morash povezati UTP kablom.
Ovde mozesh pronaci router-e, imash cene i po neki komentar
http://www.itsvet.com/proizvod...jum/comp_comp_router/top50/asc
Ovde su mrezni adapteri, ako se odluchish za wireless
http://www.itsvet.com/proizvod..._comp_networkadapter/top50/asc
Ja sam odluchio da kupim wireless router i povezem jedan rachunar bezichno(laptop) a drugi(desktop) kablom, da ne moraju oba biti upaljena da bi delili internet.
Ima li neko preporuku za jeftin wireless router? Kakav je TP-link?

Cash Rules Everything Around Me.
 
Odgovor na temu

SteleStudent

Član broj: 119868
Poruke: 50
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: kupovina opreme za kucnu mrezu23.08.2008. u 11:07 - pre 190 meseci
Ja sam u medjuvremenu kupio ruter WRT54GC koji podrzava u 802.11b i 802.11g standard, i sve mi ekstra radi. Oba stona sam povezao preko UTP-a i laptop radi preko wireless-a ko bombona. E sad uz ovaj ruter sam dobio i wireless USB adapter koji nazalost tripuje u windows xp , valjda zbog drivera. Inace ruter me je kostao 4250,00 din sto i nije mnogo.
Pozz
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Wireless oprema :: kupovina opreme za kucnu mrezu

[ Pregleda: 3147 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.