Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BOSCH klima - svetli crvena lampica (upozorenja?)

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: BOSCH klima - svetli crvena lampica (upozorenja?)

[ Pregleda: 8812 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
213.244.235.*



+3 Profil

icon BOSCH klima - svetli crvena lampica (upozorenja?)18.08.2008. u 17:02 - pre 190 meseci

Kod poznanika svetli crvena lampica na BOSCH klimi koja ima simbol koji lici na filter (onaj sto se povremeno cisti mlazom vode u kadi ili sl.).

E sada, on je ocistio te filtere, osusio, vratio ih na mesto - ali i dalje svetli?

Stan iznajmljuje, plasi se da se klima ne pokvari, a naravno da nikakvo upustvo za nju nije dobio... :(
Ako je neophodno - pitacu ga i koji je tacno model.

Zna li neko sto bi mogao da bude uzrok ovome?
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
195.252.78.*



+86 Profil

icon Re: BOSCH klima - svetli crvena lampica (upozorenja?)18.08.2008. u 18:22 - pre 190 meseci
moze da bude prljav ventilator unutrasnje jedinice sto uzrokuje nedovoljnu cirkulaciju vazduha kroz isparivac
ja juce ocistio moj da ne poverujes koliko se nahvatalo.
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.yu.



+334 Profil

icon Re: BOSCH klima - svetli crvena lampica (upozorenja?)18.08.2008. u 18:39 - pre 190 meseci
Istu opciju ima Hitachi.Fora je da klima nema nikakav senzor koji bi "primecivao" prljave filtere vec se se ta lampica pali nakon odredjenog broja radnih sati uredjaja i obavestava korisnika da je "krajnje vreme" za pranje filtera.Kod Hitachija se ova lampica gasi(resetuje) tako sto se stisne taster za pomeranje krilca(klapne) na daljincu,ali dok je uredjaj u standby modu.Verovatno je neka slicna fora i kod Bosch-a...
 
Odgovor na temu

ficanidza
Vladimir

Član broj: 180881
Poruke: 20
*.smin-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: BOSCH klima - svetli crvena lampica (upozorenja?)18.08.2008. u 23:44 - pre 190 meseci
genije a kako u domacoj radinosti ocistiti taj ventilator tj. turbinu ili je ipak potrebno zvati servisere?
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
195.252.78.*



+86 Profil

icon Re: BOSCH klima - svetli crvena lampica (upozorenja?)19.08.2008. u 06:33 - pre 190 meseci
Citat:
ficanidza: genije a kako u domacoj radinosti ocistiti taj ventilator tj. turbinu ili je ipak potrebno zvati servisere?

pa sad ne znam koliko si imao dodira sa ovom stvarima. u principu potrebno je potpuno rasturiti unutrasnju jedinicu
na sastavne delove (sem isparivaca) da bi se ocistila kako treba. tako da ako nemas nikakvo iskustvo u ovim stvarima
ne bih ti preporucio da radis sam.
moja klima je stara 4god. i u proseku radi 14-15h. dnevno. uredno cisceni filteri i sve sto treba ali kad sam skinuo
katastrofa koliko se nahvatalo. sad mi krivo sto nisam slikao postupak ciscenja pa da okacim ovde mozda bi nekom
i pomogao.
pozdrav
 
Odgovor na temu

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
212.200.218.*



+3 Profil

icon Re: BOSCH klima - svetli crvena lampica (upozorenja?)21.08.2008. u 06:44 - pre 189 meseci

Problem resen: naime Bosch klima ima mali mikrotaster s desne strane (a ispod plasticnog poklopca koji se dize kad se ciste oni lako dostupni filteri), koji
treba da se drzi jedno 2 sekunde pritisnutim i tada se ta crvena lampica upozorenja ugasi. Verovatno nema nikakav senzor vec naprosto upali tu lampicu nakon odredjenog broja sati rada ili sl.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: BOSCH klima - svetli crvena lampica (upozorenja?)

[ Pregleda: 8812 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.