Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vecito pitanje: Tabela u dizajnu, da ili ne?

[es] :: Web dizajn i CSS :: Vecito pitanje: Tabela u dizajnu, da ili ne?
(Zaključana tema (lock), by Aleksandar Ružičić)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 28768 | Odgovora: 105 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Vecito pitanje: Tabela u dizajnu, da ili ne?06.11.2008. u 10:29 - pre 188 meseci
Citat:
Predrag Supurovic:
Ogranicenost CSS-a ne pominjem zbog nekompatibilnosti veb citaca (naravno ima i toga u velikoj meri, i to jeste veliki problem, i naravno niej problem samo IE, vec i svi ostali citaci) vec u samoj definiciji CSS-a.

tacno je da je css specifikacija ogranicena (mislim na 2.1, ona je "aktuelna"), ali kada bi svi mainstream browseri podrzavali bar 90% tog standarda (jedino se ceka ie, a iz ms-a nas ubedjuju da ce finalna verzija ie8 u potpunosti podrzavati css 2.1 specifikaciju, testirao sam beta verziju ovog browsera i moram da priznam da sam zaista ubedjen da ce do finalne verzije sve biti kao sto je u ie7 i trealo da bude) zaista ne bi bilo razloga i opravdanja da neko jos uvek koristi tabele. iz prostog razloga sto u css specifikaciji postoji display: table, display: inline-table, display: table-row, display: table-cell i jos mnogi drugi tipovi prikaza. jedini od razloga zasto ovo slabo ko koristi je sto ie ne podrzava ovo.

Citat:
Predrag Supurovic:
Kad god ste u HTML ubacili neki DIV ili SPAN kome je jedina funkcija da omoguci neki graficki efekat, vi ste uradili upravo ono za sta optuzujete tabele, samo na drugi nacin. I tu se zavrsava cela prica o vasoj ideologiji. I sad bih ja mogao da u vasem stilu krenem u tirade o vasem neznanju i ogranicenosti, samo sto to nije nacin da se diskutuje. Ja vas potpuno razumem, kada nemate argumente, onda morate da krenete u licni obracun sa sagovornikom.

opet cu da se ponovim: DIV i SPAN elementi su napravljeni upravo za to, oni ne sadrze sadrzaj vec druge elemente (u kojima se nalazi sadrzaj) i njihova svrha je da grupisu elemente i "graficke efekte".

problem sa zagovornicima table-based dizajna je sto se ne razumeju u semantiku. pitam se samo sta cete raditi kada HTML 5 bude postao mainstream...

Citat:
Predrag Supurovic:
Ima puno razumevanje za to sto vi eto mozda niste napravili nijedan sajt koristeci tabele. To je sasvom ocekivano s obzirom da se vi tim poslom niste ni bavili u vreme kada drugacije nije moglo. Meni je, pak, sasvim normalno da cete u svemu sto sam radio naci razne nacine izrade sajtova, jer ja sam tehnologiju pratio od pocetka i kako se ona menjala menjao se i nacin mog rada. Ne ocekujete valjda da cu da se vratim 15 godina unazad i da sve preradjujem u savremenu tehnologiju? Ako hocete da diskutujemo, bar budite realni.

i opet da se ponovim: i ja sam krenuo od tabela i napravio sam nekoliko sajtova koristeci tu tehniku, ali onda sam naucio sta je to semantika, sta su web standardi i zasto ih se moram pridrzavati (nije da ce me neko sankcionisati ako se ne bude pridrzavao standarda, ali ukoliko pratim trendove siguran sam da cu uvek imati posla. i tu ne pricam o malim sajtovima za komsijinu firmu i sl vec o sajtovima za velike i ozbiljne klijente)

Citat:
Predrag Supurovic:
A ako cete da se pozivate na autoritete, pogledajte sajtove vecih kompanija, narocito IT lidera, koji bi trebalo da predstavljaju uzore, pa cete se zaprepasiti koliko oni odstupaju od standarda na razne nacine pa i koriscenjem tabela.

po cemu bi to IT lideri trebali da budu uzor? evo majkrosoftov sajt je do pre 2-3 godine bio upotrebljiv jedino u internet exploreru, a oni su valjda neki it lider...

Citat:
Predrag Supurovic:
A u cemu je razlika, osim sto tabela, kao stariji element ima nesto drugaciji tretman? Ako hoces da promenis izgled dokumenta, opet moras da prepravljas HTML kod i DIV-ove razmestas drugacije. Gde je tu odvojenost sadrzaja od forme?

mrzi me vise da se ponavljam: semantika ljudi, semantika!

Citat:
Predrag Supurovic:
Sustina principa odvojenosti sadrzaja od forme je u tome da u HTML dokumentu samo navedes objekte koji cine sadrzaj, a da raspored i izgled u potpunosti kontrolises iz CSS-a. To CSS kakav je danas NE MOZE.

i opet: moze! samo treba da shvatite da DIV nije sadrzaj! tabela - JESTE!

Citat:
Predrag Supurovic:
Problem je sto CSS ne nudi neki element koji je pandan tabeli, kada je u pitanju, nego koder mora da zonglira sa div-ovima na neverovatne nacine da bi postigao nesto sto treba da bude jednostavno.

navedoh malo iznad neke od tipova prikazivanja koje css definise...

Citat:
Predrag Supurovic:
Da CSS ima neki objekat koji se zove, na primer, divset a koji bi bio nekakav pandan davno zaboravljenog frameseta samo sto bi umesto frejmova rasporedjivao divove, ili makar kada bi imao objekat divble, koji bi bio pandan tabeli samo sto ne bi bio tabela, prica bi bila sasvim drugacija. Ne bi bilo nikakvog zongliranja, postojao bi nacin da se elementi generalno rasporedjuju na sasvim logican i jednostavan nacin, cak bi se postiglo i ono za sta se CSS predstavlja - a nije: da se u velikoj meri zaista moze odvojiti sadrzaj od forme.

ovo sam mislio da i ne komentarisem... frameset... wtf?
imas iframeove koje mozes da pozicioniras cssom kako hoces, mada su i oni (iframe-ovi) los izbor...



pisao bih jos, ali moram da idem, tako da ce se ova diskusija nastaviti :)
 
0

askaratazor

Član broj: 73681
Poruke: 180
93.86.48.*



Profil

icon Re: Vecito pitanje: Tabela u dizajnu, da ili ne?06.11.2008. u 19:06 - pre 188 meseci
Citat:
Aleksandar Ružičić: ... onda si omasio profesiju, biznis ti ne lezi. ... 


Ovo je cini mi se vec drugi ili treci put kako govoris da sam omasio profesiju/biznis i sl..

Stvarno ne vidim po cemu si ti merodavan da to kazes, kada ne znas koliko sam sajtova uradio, ko su mi klijenti, da li su oni bili zadovoljni, da li im je sajt doneo ono sto su zeleli (povecanje prodaje/poslovne partnere/nove korisnike/...) i da li su mi dali preporuke kod svojih prijatelja i doneli mi jos posla.

Sa druge strane opet pricas o mainstreamu i novim tehnologijama u drzavi koja informaciono kaska 10/20/30 godina za svetom. Ja tebe razumem da radis poslove za inostrane partnere ili domace kompanije koje prate trendove, ali ja to ne radim iz tog istog razloga jer ne znam dosta stvari. Poznajem HTML/CSS, znam da uradim neku osnovnu bazu sa php-om (galerija/primenjivanje nekih scriptova/itd..), ali ne znam da napravim CMS/Portal/Affiliate sajt od nule..

Jednostavno ja radim low budget sajtove (ne mislim na jeftine, nego za male firme kojima nisu potrebna kompleksna resenja vec najobicnijih 5 stranica)..


Citat:
Aleksandar Ružičić:te razlike koje pominjes medju nacijama postaju sve manje i manje, jer mi prijatelju zivimo u vreme globalizacije (svidelo se to nekima ili ne) a jedna od stvari koja je pokrenula tu globalizaciju je internet. koliko si primetio 80% sadrzaja na internetu je na engleskom jeziku i sve manji broj ljudi ima problema da razume text napisan na engleskom jeziku, jer njega cuju svaki dan na televiziji, na internetu, na ulici -- globalizacija.


Kakva crna globalizacija covece. Ja ne znam gde ti zivis i kome radis sajtove. Ljudi ne znaju sta je mail. Ako im ukljucis browser i nema homepage Google ili Yahoo, pola ih misli opet "crko internet".

Ja to znam, jer sam radio kao 'marketing menadzer', tj prodavac. I prodavao sam reklamu na internetu firmama u beogradu.I radio na procenat od prodaje. I imao solidan dzeparac (tada sam imao 21-2 godine) Da li ti znas koliko je tesko ljudima objasniti sta je portal sa prezentacijama firmi. 30% ljudi mi u startu kaze :" Ma imam ja taj mejl, ne treba to meni." . Naravno to su sve direktori/menadzeri/vlasnici firmi u Beogradu. A ja sam ih upoznao bar 1000.. A to su jos oni dobri. Znas sta lupetaju oni koji "poznaju materiju". Auto limar mi kaze: extra to sve, ja to pratim hocu, ali hocu i sajt. Rekoh, dobro sta bi zeleli.... Ocu jednu stranu o meni (znaci o njemu, njegova slika i biografija), kontakt stranu, malu galeriju kola koja ce "on vremenom slikati sta je popravljao" i FORUM. EEEEJ! FORUM, kao "da moze da se dopisuje sa klijentima". I ti bi mu rekao ok, uradio to i trazio 300+ evra ili, ne bitno, koliko god da ti je cena?

I da, zeli striktno da mu naziv sajta bude www @ limarska radnja IME I PREZIME .co yu (35 slova minimum). I hoce on da plati, prezentaciju mi da u kesu, a za sajt da mu dam ponudu, pa mozda u dve rate.

I sad ja posto sam "omasio profesiju" kazem mu da to ne ide tako i da mu ne treba to, da mu je bolje da napravi 4 strane (o radnji/usluge/galerija/kontakt) i da cu to da mu naplatim (posto je uzeo prezentaciju) 30% manje (oko 100-120 evra ne secam se).. I objasnim zasto, sta i kako..

I sta covek uradi. Posle 3 dana me zove i kaze: "Dodji do mene tad i tad, imam 2 drugara hoce oni isto sto i ja".

Tako mogu da ti pricam neograniceno primera, ali to nije tema posta. Samo zelim da kazem da ne mozes da govoris kako ja nisam za ovaj ili onaj posao, na osnovu toga jer ne radim sve po standardu, vec prilagodjavam stvari datoj situaciji (Napomena: i ne ugrozavam nikoga/ne varam nikoga/ne krsim zakone/bilo sta iz tog konteksta...).
 
0

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Vecito pitanje: Tabela u dizajnu, da ili ne?06.11.2008. u 22:16 - pre 188 meseci
Sta mislite o sajtovima kao sto je ovaj moj www.putokaz.net <=(ovo nije reklama sajta) Skroz je radjen sa ozloglasenim tabelama (narocito ih ima na prvoj strani) a tu je i ozloglaseni iframe. Da li biste mi preporucili da to promenim ili ne? Posto je meni ovako bilo ok da uradim jer sajt bi trebalo da koriste i ljudi sa IE 5/6 i drugim potencijalno "problematicnim" browserima.
 
0

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6280

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Vecito pitanje: Tabela u dizajnu, da ili ne?06.11.2008. u 23:24 - pre 188 meseci
Citat:
websurfer: Sta mislite o sajtovima kao sto je ovaj moj *******. Skroz je radjen sa ozloglasenim tabelama (narocito ih ima na prvoj strani) a tu je i ozloglaseni iframe. Da li biste mi preporucili da to promenim ili ne? Posto je meni ovako bilo ok da uradim jer sajt bi trebalo da koriste i ljudi sa IE 5/6 i drugim potencijalno "problematicnim" browserima.


Ako ti je to aktuelan sajt naravno da treba da izmenjas koliko god mozes, a koliko sam mogao na brzinu da vidim potrebno mu je jedno debelo spremanje ispod haube jer skoro sve nije uradjeno kako treba, pocev od description i keyword, frejmova, tabela, pa sve do koriscenja poddomena za sekcije na sajtu i slicno. Zaista treba dobrano da proucis SEO tehnike i potrudis se da ih primenis.


Citat:
Aleksandar Ružičić: iz prostog razloga sto u css specifikaciji postoji display: table, display: inline-table, display: table-row, display: table-cell i jos mnogi drugi tipovi prikaza. jedini od razloga zasto ovo slabo ko koristi je sto ie ne podrzava ovo.


Ima kod nas jedna izreka, al malo bezobrazna pa nije za forum, a radi se o tome kada se radi o istoj stvari samo je drugacieje upakovana pa je prodaju kao nesto sasvim druugo.

Citat:
Aleksandar Ružičić:
Citat:
Predrag Supurovic:
Kad god ste u HTML ubacili neki DIV ili SPAN kome je jedina funkcija da omoguci neki graficki efekat, vi ste uradili upravo ono za sta optuzujete tabele, samo na drugi nacin. I tu se zavrsava cela prica o vasoj ideologiji. I sad bih ja mogao da u vasem stilu krenem u tirade o vasem neznanju i ogranicenosti, samo sto to nije nacin da se diskutuje. Ja vas potpuno razumem, kada nemate argumente, onda morate da krenete u licni obracun sa sagovornikom.


opet cu da se ponovim: DIV i SPAN elementi su napravljeni upravo za to, oni ne sadrze sadrzaj vec druge elemente (u kojima se nalazi sadrzaj) i njihova svrha je da grupisu elemente i "graficke efekte".


To je potpuno nebitno, jer njihovo uvodjenje nije nista promenilo u tome da se primeni princip odvajanja sadrzaja od forme. Taj princip i dalje nije ispostovan. Sve dok budemo morali da umecemo div i span da bismo postigli izgled dokumenta, taj princip nece biti ispostovan i potpuno je svejedno da li cemo korsititi gomile nepreglednih divova da postignemo nesto sto se tabelo uradi vrlo lako i jednotavno (i pregledno), ili cemo zaista to da uradimo tabelom. Potpuno je nebitno da li postujemo semantiku ili ne, ako sama sustina nacina rada ostaje ista. Semantika ima smisla samo ako sustinski donosi pozitivnu promenu, a u ovom slucaju to je izostalo, tako da je i semantika potpuno nebitna.

Standard nema smisla ako postoji samo radi toga da postoji standard, a u stvari komplikuje stvari. Standard mora da sustinski unapredjuje stvar kojom se bavi, a ovde nema napretka, par na ovom primeru kojim se mi bavimo.

Citat:

problem sa zagovornicima table-based dizajna je sto se ne razumeju u semantiku. pitam se samo sta cete raditi kada HTML 5 bude postao mainstream...


Hajde da se dogovorimo da mene ne trpas u te zagovornike table-based dizajna sa kojima non stop polemises obracajuci se meni. Ja ne zagovaram table-based dizajn. Na stranu to sto ponovo koristis malicioznosti i napadas licno jer nemas druge argumente, osim sto kao najjaci argument imas to sto si moderator pa ti se moze. Drugi bi bili vrlo brzo sankcionisani da se tako ponasaju.

Probloem je sto ti nikako ne kapiras da ti to stritno drzanje novog pojma koji si naucio nista ne pomaze, jer sustinski nist aniej promenjeno, samo se sad drugacije zove, a podjednako je lose.

Citat:

... ali onda sam naucio sta je to semantika ...


Citat:

mrzi me vise da se ponavljam: semantika ljudi, semantika!


Dobro de, svi znamo da si naucio novu rec, ne moras vise ponavljati.


Citat:

po cemu bi to IT lideri trebali da budu uzor? evo majkrosoftov sajt je do pre 2-3 godine bio upotrebljiv jedino u internet exploreru, a oni su valjda neki it lider...


Ti si taj koji je pomenuo velike i ozbiljne klijente, kao argument za izbegavanje tabela po svaku cenu, ja sam to samo komentarisao. Na tebi je da se odlucis da li mislis ovako ili onako, posto sad ispade da u stvari u diskusiji menjas iskaz zavisno kako duva, samo da bi polemisao a ne da bi zaista zastupao neko misljenje.


Citat:

i opet: moze! samo treba da shvatite da DIV nije sadrzaj! tabela - JESTE!


Stvar je u tome sto ja vrlo dobro znam sta je sta, ali ti ne razumes. Tebi je vaznije ispunavanje forme po svaku cenu nego realni efekti svega toga. Ti su u stvari jedan od pomodara, vaznije ti je da koristis CSS zato sto je to sad aktuelno, cak i po cenu da se mnogo toga zbog postovanja forme mora komplikovati, nego bilo sta drugo.

Citat:

Citat:
Predrag Supurovic:
Da CSS ima neki objekat koji se zove, na primer, divset a koji bi bio nekakav pandan davno zaboravljenog frameseta samo sto bi umesto frejmova rasporedjivao divove, ili makar kada bi imao objekat divble, koji bi bio pandan tabeli samo sto ne bi bio tabela, prica bi bila sasvim drugacija. Ne bi bilo nikakvog zongliranja, postojao bi nacin da se elementi generalno rasporedjuju na sasvim logican i jednostavan nacin, cak bi se postiglo i ono za sta se CSS predstavlja - a nije: da se u velikoj meri zaista moze odvojiti sadrzaj od forme.


ovo sam mislio da i ne komentarisem... frameset... wtf?
imas iframeove koje mozes da pozicioniras cssom kako hoces, mada su i oni (iframe-ovi) los izbor...


Ovim si stavio jagodu na vrh torte. Sad mi je potpuno jasno da si ti u stvari izuzetno povrsan, da se uopste i ne trudis da razumes o cemu se prica vec da samo teras kontru jer verovatno tako ubijas dosadu. Ti cak nisi ni procitao ono sto sam napisao a dozvolio si sebi da komentarises, opt maliciozno. Moram priznati da sam to pomalo i ocekivao ali ne bas ovako otvoreno i bezobrazno.

Mislim, kada ti kao zamenu za tabele nudis iframe, to samo pokazuje koliko u stvari ne znas. Ti cak nisi ni ukapirao sta sam je rekao onim divset i divble... moraces da poradis malo vise na svom znanju, vreme je da odmaknes od pojma semantika.


Citat:

Da li ti znas koliko je tesko ljudima objasniti sta je portal sa prezentacijama firmi. 30% ljudi mi u startu kaze :" Ma imam ja taj mejl, ne treba to meni." . Naravno to su sve direktori/menadzeri/vlasnici firmi u Beogradu. A ja sam ih upoznao bar 1000.. A to su jos oni dobri. Znas sta lupetaju oni koji "poznaju materiju". Auto limar mi kaze: extra to sve, ja to pratim hocu, ali hocu i sajt. Rekoh, dobro sta bi zeleli.... Ocu jednu stranu o meni (znaci o njemu, njegova slika i biografija), kontakt stranu, malu galeriju kola koja ce "on vremenom slikati sta je popravljao" i FORUM. EEEEJ! FORUM, kao "da moze da se dopisuje sa klijentima". I ti bi mu rekao ok, uradio to i trazio 300+ evra ili, ne bitno, koliko god da ti je cena?


Ako hoces da se bavis ovim poslom, onda moras da smatras kao obavezu da klijnetu objasnis dovoljno da razume sta kupuje. Ako trazi nesto sto nije dobro, onda moras da mu objasnis zasto to nije dobro pa da i sam odustane od svoje ideje. Pogresno je obavezno povladjivati klijentima.

Treba, naravno, nastojati da se ispostuju zahtevi klijenta, ali treba znati gde je granica i koji su zahtevi klijenta nerealni. To je tvoja obaveza ne samo prema klientu, nego i prema tebi samom i narocito prema profesiji. Ako ne umes klijentu da objasnis zasto to sto je on zamislio nije dobro, da ce mu napaviti stetu ili da ce platiti vise nego sto ce imati efekta (ili da mozda uopste nece imati efekta), onda ne treba da prihvatis da radis taj konkretan posao.

Moras uvek smatrati da je tvoj posao da klijentu stvari objasnis dovoljno da on razume sta kupuje da bi mogao da donese ispravnu odluku. Klijent je taj koji odlucuje, ali on se ne razume u internet, web, html, css, seo, internet promociju i sve sto sledi da bi se dobio kvalitetan sajt.

Ako vidis da klijent ne moze da razume stvai ovoljno da donese dobru odluku i i dalej insistira na tvarim akoje nisu dobre, onda nemoj raditi taj posao. Ako uradis naopako, kad tad, taj klijent uvideti da je promasio, a onda ces mu ti biti kriv jer si dozvolio da se to desi, a ti si taj koji se u to razume a ne on i oji nije smeo da dozvolio da se napravi pogresna odluka. Bolje je da pustis da neki komsijin mali Perica uradi to kako je klijent naumio, a kada se ovaj dozove pameti, onda ce te opet zvati da to uradis kako valja, a videces, tada ce te poslusati u svemu sto mu budes savetovao.

 
0

askaratazor

Član broj: 73681
Poruke: 180
93.86.48.*



Profil

icon Re: Vecito pitanje: Tabela u dizajnu, da ili ne?06.11.2008. u 23:27 - pre 188 meseci
Da naravno, promeni, jer koliko vidim ti si to sve radio u html-u?

Sta ces uraditi ako hoces da promenis nesto (dodas novu oblast/podoblast). Ne mislis valjda da radis sve stranice ispocetka. Tvoj tip sajta definitvno mora da se radi u PHP/MySQL varijanti. I definitivno moras da predjes na div-ove i css.

On topic: Ovo je upravo primer onoga protiv cega se ja mislim svi u ovoj temi zalazemo. (nista licno prema autoru, niti ima veze sa dizajnom/izgledom to je druga prica, ovde samo caskamo o onome sta je "ispod haube")

Btw, neces mi verovati ali pogledaj poruke na tvom mailu. Poslao sam ti nesto danas.
 
0

askaratazor

Član broj: 73681
Poruke: 180
93.86.48.*



Profil

icon Re: Vecito pitanje: Tabela u dizajnu, da ili ne?06.11.2008. u 23:42 - pre 188 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Ako hoces da se bavis ovim poslom, ........... a videces, tada ce te poslusati u svemu sto mu budes savetovao.


Zadnji pasus..

Nisam shvatio, posto si mene citirao, da li je to objasnjenje o poslu bilo meni ili Aleksandru Ruzicicu namenjeno. Posto sam i ja to isto rekao, tj naveo taj primer i objasnio coveku sta mu treba i sta je najbolje za njega, naplatio mu to i kao vrhunac od njega dobio dva nova klijenta.

A sam primer je dat da bi Aleksandar Ruzicic shvatio koji je prosecan nivo znanja vlasnika firme u Beogradu i da ja nikako nisam zeleo da mu uradim ono sto je on negde nacuo da je dobro pa je hteo za sebe, nego coveku objasnio (na primeru prodaje kola u Bubanj potoku, koji nisam hteo da iznosim jer nepotrebno produzava post) i ubedio ga da je za njegovu limarsku radnju dovoljan takoreci samo neki cenovnik usluga i kontakt kako bi mogao da uputi postojece klijente i dobije odredjeni broj novih putem istog. A ja smtram da je to maximum koji jedna zanatska radnja treba da ocekuje od sajta. Naravno da sam ja njega mogao da ubedim da je forum super, da napricam kako tu dodje 200 k ljudi i kako treba da ubaci i video filmove, Flash verziju i bogte pita sta i trazim mu 5-10 puta vise para. Ali to je po meni ciganisanje i na duze staze nikako ne ide u korist reputaciji i kvalitetnim odnosima sa sadasnjim i potencijalnim klijentima.

Ubacio bih ovde i jedan citat od ne znam koga tacno: "Ako posao uradite dobro za to ce cuti najmanje troje ljudi, a ako ga uradite lose, taj broj ce biti najmanje 9"
 
0

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.62.47.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Vecito pitanje: Tabela u dizajnu, da ili ne?07.11.2008. u 00:27 - pre 188 meseci
Mrzi me da ispratim sta se sve napisalo u toku zadnjeg dana na ovu temu :)
Prosto ne mogu da verujem da postoji rasprava tako duga na jednostavan odgovor.

table design - lame lame lame
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
0

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6280

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Vecito pitanje: Tabela u dizajnu, da ili ne?07.11.2008. u 00:55 - pre 188 meseci
Ha ha, kako klinci vole da pljuju druge, to je nevidjeno, narocito da pljuju ono sto nisu ni procitali jer ih mrzi... :)
Je l' tako sebi delujes bitniji?

Dovoljno je videti tvoj profil i odmah je jasno o kakvoj se osobi radi... i jos se hvalis time :)

 
0

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Vecito pitanje: Tabela u dizajnu, da ili ne?07.11.2008. u 01:03 - pre 188 meseci
uh bre ljudi al ste se raspisali, previse sam umoran da bih sada odgovarao (odgovoricu ujutru kad ustanem) posto sam jos uvek na poslu (prekovremeni, nocni rad :p).

imam ideju, hajde da uzmemo neki dizajn (koji je aktuelni, "u trendu" ili "web 2.0" kako ga zovu, ali da ne bude previse jednostavan) i da ga uradimo u dve verzije, neko od vas pomocu tabela a ja cu bez i jedne jedine tabele (osim ako bude bilo tabelarnih podataka), pa cemo onda da uporedimo oba resenja, koje ce brze da se ucitava, koje ce da bude bolje za stampanje i kako ce koje resenje da bude procitano pomocu naratora...
 
0

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.62.47.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Vecito pitanje: Tabela u dizajnu, da ili ne?07.11.2008. u 01:06 - pre 188 meseci
Supurovicu,
dovoljno sam ti rekao sta sam imao u svojim postovima na prethodnoj strani za koje
ti je trebalo koliko meseci da odgovoris?
O cemu pricamo mi?

Citao sam ja dobro sta ti imas da kazes
zato i nemam neku nameru da ulazim sa tobom u neku dublju diskusiju.
Znamo se mi sa datavoyage sajta kada smo se malo sprdali sa tobom :)

To sto si ti mator ne znaci da je neko klinac. Bolje se posveti bitnijim stvarima
u zivotu jer ti web dev ocito ne ide od ruke cim odbijas da shvatis osnovne stvari.

Kapiram ja da ti prodajes muda za bubrege kao i mnogi (nekad i ja) klijentima.
Postoji gomila radova kojima s ene ponosim jel zbog mass productiona jednostavno
ne stizem da obratim na sva pravila kojih bi trebalo da se pridrzavam. Ali pare stignu
sajtic se zavrsi i cao djaci. A druga stvar je da uzmem i kenjam kako je table design prava
stvar i ostali crap koji ti ovde ispustas.

A jos nisam video negde da se hvalim necim.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
0

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6280

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Vecito pitanje: Tabela u dizajnu, da ili ne?07.11.2008. u 02:02 - pre 188 meseci
Citat:
Mitrović Srđan:
Citao sam ja dobro sta ti imas da kazes


Kako sad citao? Pa malopre si napisao da nisi. Jel moze neko od vas da bar u dve susedne poruke bude dosledan onome sto prica?

Citat:
Mitrović Srđan:
Znamo se mi sa datavoyage sajta kada smo se malo sprdali sa tobom :)


Ne znam kako si mogao da se sprdas sa mnom na mom sajtu? :)
Uostalom, to sto si napisao vrlo dobro govori ko si i sta si :)

Citat:

To sto si ti mator ne znaci da je neko klinac.


Godine uopste ne pokazuju to ko je klinac a ko ne. To odredjuje nacin razmisljanja i ponasanja, pa i odgoj.

Citat:

Kapiram ja da ti prodajes muda za bubrege kao i mnogi (nekad i ja) klijentima.


Verujem da ti to radis, posto tvoje ponasanje pokazuje da je to tvoj stil. Ja, hvala boigu NIKADA nisam klijentima prodavao nista sto bi moglo da se svrsta u tu tvoju kategoriju.

Citat:

A druga stvar je da uzmem i kenjam kako je table design prava
stvar i ostali crap koji ti ovde ispustas.


Problem je upravo u tome sto ti i tvoj kolega meni sve vreme stavljate u usta da ja tvrdim kako je table design prava stvar, iako ja to nijednom jedinom recju nisam rekao. Ja sam se samo usudio da kritikujem tableless kao nedoradjenu i manjkavu tehnologiju, a vi reagujete kao da sam vam zabio prst u oko. Neko vam je dirnuo u nedodirljivo, u svetinju, sve samo da vam se u CSS ne dira. Povrh toga, vam pokazujem da vasi argumenti ne stoje i da to sto vi pricate postoji samo u teoriji, a prakticno je neprimenjivo. To se zaista granici sa fanatizmom koji se sve ociglednije prepoznaje.

Nadam se da ce moderatori najzad poceti da vas ovde malo pretresaju zbog sad vec otvoreno prostackog recnika koji koristite. Razumljivo je da, kada ostanete bez argumenata, onda morate da pojacate utisak jakim i prostim recima, ali valjda se neki red ipak mora znati? Ok, Ruzicic je moderator, pa je njemu sve dozvoljeno, ali tebi ne bi smeli da progledaju kroz prste. Ti si toliko nevaspitan da ne mozes da diskutujes a da ne vredjas i omalovazavas sagovonika sa cijim se misljenjem ne slazes. Ne sta bi licilo kada bi svi na ES poceli da se ponasaju kao ti? Ako vec nemas sta da kazes konstruktivno, onda cuti, ovako samo sebi stetis, kada umesto diskusije koristis vredjanje, omalovazavanje i prostacki recnik.


Citat:
Aleksandar Ružičić: uh bre ljudi al ste se raspisali, previse sam umoran da bih sada odgovarao (odgovoricu ujutru kad ustanem) posto sam jos uvek na poslu (prekovremeni, nocni rad :p).


Ako ti je za utehu, nisi jedini :)

Citat:

imam ideju, hajde da uzmemo neki dizajn (koji je aktuelni, "u trendu" ili "web 2.0" kako ga zovu, ali da ne bude previse jednostavan) i da ga uradimo u dve verzije, neko od vas pomocu tabela a ja cu bez i jedne jedine tabele (osim ako bude bilo tabelarnih podataka), pa cemo onda da uporedimo oba resenja, koje ce brze da se ucitava, koje ce da bude bolje za stampanje i kako ce koje resenje da bude procitano pomocu naratora...


Nema to svrhe raditi. Prvo, nije nikome cilj dapokaze da nesto moze da se radi ovako ili onako. Valjda se svi slazemo da treba raditi tableless, pa sumnjam da ce sad neko da nudi bilo koje resenje koje nije tableless, da bi nesto dokazivao. Kamen spoticanja je CSS, i njegova nedoradjenost i ogranicenost.

Ako bas hoces da pravis neke primere, mozemo da smislimo neke koji ce da pokazu da je nemoguce da se napravi iole komplikovanija strana ciji izgled moze da se potpuno i drasticno izmeni, a da se menja samo CSS, a ne i HTML.
 
0

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Vecito pitanje: Tabela u dizajnu, da ili ne?07.11.2008. u 14:28 - pre 188 meseci
Citat:
Predrag Supurovic:
Ima kod nas jedna izreka, al malo bezobrazna pa nije za forum, a radi se o tome kada se radi o istoj stvari samo je drugacieje upakovana pa je prodaju kao nesto sasvim druugo.

Predraze, ja ne znam da li ti ne citas sta ja pisem, ili citas ali se pravis da ne razumes, nekoliko puta sam napisao da: TABLE element je tretiran kao sadrzaj a DIV (i SPAN) NE, znaci ti kad dodajes divove i spanove ti ne dodajes sadrzaj, vec grupises elemente na strani kako tebi odgovara.

Citat:
Predrag Supurovic: Nema to svrhe raditi. Prvo, nije nikome cilj dapokaze da nesto moze da se radi ovako ili onako. Valjda se svi slazemo da treba raditi tableless, pa sumnjam da ce sad neko da nudi bilo koje resenje koje nije tableless, da bi nesto dokazivao. Kamen spoticanja je CSS, i njegova nedoradjenost i ogranicenost.

Ako bas hoces da pravis neke primere, mozemo da smislimo neke koji ce da pokazu da je nemoguce da se napravi iole komplikovanija strana ciji izgled moze da se potpuno i drasticno izmeni, a da se menja samo CSS, a ne i HTML.

u redu, kazes da nema svrhe to raditi (a isti poziv si odbio i na drugom domacem it forumu), ja sam samo hteo da ti dokazem da je moguce bolje resenje (tableless) napraviti u mnogo kracem roku nego u slucaju da se radi sa tabelama (cak ti je bilo ponudjeno da dodjes u moju firmu i da se ceo event snima, ali dobro. neces, nije bitno)

a sto se tice tvoje konstatacije da je nemoguce da se napravi iole komplikovanija strana ciji izgled moze potpuno i drasticno da se izmeni samo izmenom css-a, potrudicu se da te do kraja nedelje demantujem (imam previse posla inace bih to za dan-dva najvise uradio).



odgovorio bih ja ovde na jos dosta izrecenih neistina, prozivki i zamenjenih teza ali necu, ovde se iskljucujem iz diskusije sve dok ne budem okacio ovde primere razdvajanja sadrzaja i prikaza.

ova tema je i tekako zrela za dobru moderaciju (sto mojih postova sto postova drugih ucesnika) ali ja je necu moderisati da ne bih bio prozivan kako "zloupotrebljavam polozaj", tako da molim druge kolege moderatore/supermoderatore da srede malo temu.


over and out.
 
0

Miroslav Ćurčić
ex mVeliki
Novi Sad

Član broj: 19034
Poruke: 1118
*.adsl.beotel.net.



+19 Profil

icon Re: Vecito pitanje: Tabela u dizajnu, da ili ne?07.11.2008. u 14:35 - pre 188 meseci
A jel mogu ja jedno laičko pitanje,
a ko to tretira TABLE kao sadrzaj a DIV i SPAN ne ?

Logički gledano, sadržaj je sve što nije unutar nekog taga. Ovakvo tretiranje tagova mi ne izgleda logično, mora da je microsoftovo :)

Čijoj to raspodeli treba da priklonimo i naše rezonovanje?

"The quieter you become, the more you are able to hear."
Blog | PowerCMS
 
0

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Vecito pitanje: Tabela u dizajnu, da ili ne?07.11.2008. u 14:44 - pre 188 meseci
ovim likovima: http://www.w3.org/

ovim odgovorom sam prekrsio "obecanje" od malopre, ali evo posle ovoga se ne javljam dok ne uradim pomenuti primer...
 
0

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6280

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Vecito pitanje: Tabela u dizajnu, da ili ne?07.11.2008. u 15:50 - pre 188 meseci
Citat:
Aleksandar Ružičić:
Citat:
Predrag Supurovic:
Ima kod nas jedna izreka, al malo bezobrazna pa nije za forum, a radi se o tome kada se radi o istoj stvari samo je drugacieje upakovana pa je prodaju kao nesto sasvim druugo.


Predraze, ja ne znam da li ti ne citas sta ja pisem, ili citas ali se pravis da ne razumes, nekoliko puta sam napisao da: TABLE element je tretiran kao sadrzaj a DIV (i SPAN) NE, znaci ti kad dodajes divove i spanove ti ne dodajes sadrzaj, vec grupises elemente na strani kako tebi odgovara.

[/quote]

O tome ja i govorim. Ti elementi su samo zamena za elemente tabele, imaju potpuno istu funkciju s tom razlikom sto tabela zaista moze da ima i ulogu konkretnog sadrzaja i sto za razliku od elemenata tabele, neki speech servis div preskace.

Upravo u tome i jeste sustinski promasaj CSS-a, on ne omogucava da se zaista razdvoji sadrzaj od forme, jer forma mora da se i dalje defnise kroz sadrzaj.

Sve dok u sam sarzaj moras da upises i jedan jedini kod koji sluzi samo za to da se postigne odredjeni nacin prikaza tog sadrzaja, ne postujes prinicip razdvajanja sadrzaja od forme. Grupisanje ima smisla sve dok se to radi da se definise logika sadrzaja, ali onog momenta kada se to radi da bi se definisao izgled, svi principi CSS-a padaju u vodu.

CSS, kakav je sada je u stvari jedna velika krpotina koja je neki mutant izmedju onoga sto CSS ne treba i onoga sto CSS stvarno treba da bude.

Citat:

u redu, kazes da nema svrhe to raditi (a isti poziv si odbio i na drugom domacem it forumu), ja sam samo hteo da ti dokazem da je moguce bolje resenje (tableless) napraviti u mnogo kracem roku nego u slucaju da se radi sa tabelama (cak ti je bilo ponudjeno da dodjes u moju firmu i da se ceo event snima, ali dobro. neces, nije bitno)


Naravno da necu. Nemam ja vremena za tu vrstu zamajavanja niti mi to treba. Ako zelis da se dokazujes kako ti nesto umes, nemam nista protiv, samo to dokazuj nekom drugom, jer meni to ne treba da dokazujes, niti ja imam potrebu da se ja tebi dokazujem. Uostalom, razlika izmedju nas nije u tome ko zastupa table ili tableless dizajn, jer oba zastupamo tableless, nego u tome sto si ti CSS fanatik, a fanatiku nesto dokazivati potpuno je bespredmetan poduhvat.

Citat:

a sto se tice tvoje konstatacije da je nemoguce da se napravi iole komplikovanija strana ciji izgled moze potpuno i drasticno da se izmeni samo izmenom css-a, potrudicu se da te do kraja nedelje demantujem (imam previse posla inace bih to za dan-dva najvise uradio).


Uopste ne mora da bude nesto komplikovanije nego sto je klasican kostur za web stranu: zaglavlje gore, tri kolone u sredini i podnozje dole. To je nesto sto se u CSS postize uz nepotrebno komplikovanje i blago receno akrobacije sa kodom. Logika nalaze da to ne mora da bude komplikovano, ali je internet prepun stotina manje ili vise uspesnih raznih pokusaja da se taj problem resi, a retko koje resenje sadrzi samo pet DIV-ova koliko je logicno da je sasvim dovoljno da se postigne raspored elemenata kakav se zeli, a skoro svako podrazumeva da ko se zeli imalo odstupiti od postignutog izgleda, layout mora da se draticno promeni.


[Ovu poruku je menjao Predrag Supurovic dana 07.11.2008. u 17:06 GMT+1]
 
0

Miroslav Ćurčić
ex mVeliki
Novi Sad

Član broj: 19034
Poruke: 1118
*.adsl.beotel.net.



+19 Profil

icon Re: Vecito pitanje: Tabela u dizajnu, da ili ne?07.11.2008. u 16:16 - pre 188 meseci
Citat:
zaglavlje gore, tri kolone u sredini i podnozje dole

Upravo o tom problemu kolega Babić govori na:
http://dnevnikeklektika.com/en...olumns-and-a-lot-less-problems

Taj tekst je dokaz kako slepo pridržavanje tableless doktrini može doneti glavobolju.

Dobro, mi sad možemo preuzeti od njega rešenje ali zašto je trebalo pomučiti se oko toga?
Recimo ja to nikad nisam uspeo da sklopim a da budem zadovoljan.
"The quieter you become, the more you are able to hear."
Blog | PowerCMS
 
0

askaratazor

Član broj: 73681
Poruke: 180
93.86.98.*



Profil

icon Re: Vecito pitanje: Tabela u dizajnu, da ili ne?07.11.2008. u 16:18 - pre 188 meseci
E kad wec pominjes w3.org.

Da krenemo:

Postavicu par delova texta sa odredjenih stranica, a ko zeli vise informacija, ostavicu mu i linkove

Na stranici : http://www.w3.org/TR/1998/REC-...24/struct/tables.html#h-11.2.1

Citat:
11.3 Table formatting by visual user agents

Note. The following sections describe the HTML table attributes that concern visual formatting. Although style sheets will offer better control of visual table formatting, at the writing of this specification, [CSS] did not offer mechanisms to control all aspects of visual table formatting.

HTML 4.0 includes mechanisms to control:

* border styles
* horizontal and vertical alignment of cell contents
* and cell margins
.....

11.4 Table rendering by non-visual user agents
11.4.1 Associating header information with data cells

Non-visual user agents such as speech synthesizers and Braille-based devices may use the following TD and TH element attributes to render table cells more intuitively:

* For a given data cell, the headers attribute lists which cells provide pertinent header information. For this purpose, each header cell must be named using the id attribute. Note that its not always possible to make a clean division of cells into headers or data. You should use the TD element for such cells together with the id or scope attributes as appropriate.
* For a given header cell, the scope attribute tells the user agent the data cells for which this header provides information. Authors may choose to use this attribute instead of headers according to which is more convenient; the two attributes fulfill the same function. The headers attribute is generally needed when headers are placed in irregular positions with respect to the data they apply to.
* The abbr attribute specifies an abbreviated header for header cells so that user agents may render header information more rapidly.

In the following example, we assign header information to cells by setting the headers attribute. Each cell in the same column refers to the same header cell (via the id attribute).


Dakle iako w3.org preporucuje koriscenje css-a u izradi layouta, nigde ne zabranjuje koriscenje tabela u tome, a u nastavku tog istog texta, moze se primenom odredjenog formatiranja podesiti da i lica sa posebnim potrebama koja koriste citace stranica, dobiju prave informacije (bez table1, tr, td.. itd).


Zatim jedan deo o CSS-u

Stranica: http://www.w3.org/Style/CSS/

Citat:
Cascading Style Sheets
home page


Cascading Style Sheets (CSS) is a simple mechanism for adding style (e.g. fonts, colors, spacing) to Web documents. Tutorials, books, mailing lists for users, etc. can be found on the “learning CSS” page. For background information on style sheets, see the Web style sheets page. Discussions about CSS are carried out on the (archived) [email protected] mailing list (and sometimes on the CSS blog) and on comp.infosystems.www.authoring.stylesheets.

,,,,,



Zatim tu imamo jos 2 linka i tako dalje:

http://www.w3.org/TR/2008/REC-CSS2-20080411/tables.html
http://www.w3.org/TR/2008/REC-CSS2-20080411/

Citat:
Abstract

This specification defines Cascading Style Sheets, level 2 (CSS2). CSS2 is a style sheet language that allows authors and users to attach style (e.g., fonts, spacing, and aural cues) to structured documents (e.g., HTML documents and XML applications). By separating the presentation style of documents from the content of documents, CSS2 simplifies Web authoring and site maintenance.

CSS2 builds on CSS1 (see [CSS1]) and, with very few exceptions, all valid CSS1 style sheets are valid CSS2 style sheets. CSS2 supports media-specific style sheets so that authors may tailor the presentation of their documents to visual browsers, aural devices, printers, braille devices, handheld devices, etc. This specification also supports content positioning, downloadable fonts, table layout, features for internationalization, automatic counters and numbering, and some properties related to user interface.


Dakle ko malo bolje prelista w3.org , dobice jasnu ideju da oni daju preporuke da se CSS koristi u layoutu sajta, ali takodje govore da je to jezik stilova koji samo olaksava odrzavanje sajta. Takodje nigde, ali nigde se striktno ne govori o zabrani table-a u leyoutu sajta, cak stavise daju se i primeri kako da se takav leyout prilagodi i citacima browsera itd..

Ja mislim da posle ovoga niko ne moze da kaze da w3.org zabranjuje koriscenje tabele sem za tabelarni prikaz, a posto je to do sada bio jedan od najjacih argumenata pobornika tableless dizajna, smatram kao odgovor na ovo pitanje

I da i ne, treba koristiti leyout koji u datom trenutku najbolje moze da posluzi svrsi. Naravno treba teziti tableless dizajnu i primenjivati ga sto je vise moguce, ali zbog trenutnih nedostataka CSS-a (koji se resavaju) nije zlo upotrebiti i neku tabelu u rasporedu elemenata.

Naravno sa druge strane, nedopustivo je raditi dizajn samo koriscnejem html-a, tabela i sl, bez koriscenja CSS-a (bilo internog ili externog).
 
0

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.62.47.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Vecito pitanje: Tabela u dizajnu, da ili ne?07.11.2008. u 16:34 - pre 188 meseci
Na prethodne odgovore nema potrebe da odgovaram doticnom gospodinu jer ocito
ne zna ni sa kim je komunicirao na prethodnim stranama niti je ispratio izjavu sta nisam citao a sta jesam, ali postoji nesto sto mi upada u oci.

Citat:

Upravo u tome i jeste sustinski promasaj CSS-a, on ne omogucava da se zaista razdvoji sadrzaj od forme, jer forma mora da se i dalje defnise kroz sadrzaj.


Da li si razmisljao da napises neku knjigu poput Zeldmana npr . Toliki uceni ljudi strucnjaci u ovim
poljima su rekli svoje ali ne ti imas svoju viziju semantike/web pravila/dizajna i svega ostalog.
Mozda steknes neke pobornike tako da zagovaraju istu filozofiju.
Video sam i na MC forumu neke tvoje radove i to su (bez uvrede) sve zastareli sajtovi kao i tvoj nacin razmisljanja.
U vecini se ne trudis ni da promenis default boju linkova. Razumem ja stara skola i radi ti posao i ti si time
zadovoljan jos ako dobijas kintu za to ajoj omastis brke.

Citat:

Sve dok u sam sarzaj moras da upises i jedan jedini kod koji sluzi samo za to da se postigne odredjeni nacin prikaza tog sadrzaja, ne postujes prinicip razdvajanja sadrzaja od forme. Grupisanje ima smisla sve dok se to radi da se definise logika sadrzaja, ali onog momenta kada se to radi da bi se definisao izgled, svi principi CSS-a padaju u vodu.

Izvini a kako ti zamisljas onda da postignes zeljeni efekat/cilj bez upisivanja ijednog jedinog koda u sadrzaj?
HTML je markup jezik i sluzi za definisanje strukture dokumenta , CSS je tu kao drugi layer da definise izgled
tih elemenata ne vidim sta tu nije jasno.

Citat:

CSS, kakav je sada je u stvari jedna velika krpotina koja je neki mutant izmedju onoga sto CSS ne treba i onoga sto CSS stvarno treba da bude.

Ako bi ikada prelistao bazu CSS pravila/atributa itd uvideo bi da su vecina pravila podrzana od strane svih modernih browsera (opera,safari,chrome,ie,ff) pa cak i IE6 koji je obsolete. Kao sto na vedoh radim mass production sajtova u nizem cenovnom rangu sajtova (mali home projekti i male firmice) nista preterano za strano trziste i jos nisam sreo
problem sa CSS koji nisam mogao da resim i to ne nekakvim super-duper budzenjem jer koristim pravila
za koje znam da su podrzana od strane svih browsera posto je logicno da svi klijenti traze crossbrowser podrsku.

@askaratazor
Pa ko ti zabranuje da izradjuejs layout sa tabelama pobogu. Mozes ih praviti i preko listi i cega zelis
ako si u stanju. Bitno je sta je semanticki/logicki a ne sta se moze i sta nije zabranjeno.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
0

askaratazor

Član broj: 73681
Poruke: 180
93.86.98.*



Profil

icon Re: Vecito pitanje: Tabela u dizajnu, da ili ne?07.11.2008. u 16:39 - pre 188 meseci
@Mitrovic Srdjan:

He he, pa Aleksandar Ruzicic, on uporno tvrdi da ne smem da pravim table layout.

Sto volim diskusije, kad svi pricaju isto, ali uporno se svadjaju
 
0

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.62.47.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Vecito pitanje: Tabela u dizajnu, da ili ne?07.11.2008. u 17:55 - pre 188 meseci
Da ne smes? Pa ko ti moze zabraniti da nesto radis ako ti hoces :)
(makar to bilo i pogresno)
http://www.sitepoint.com/examples/cssvtables/tables4.html

Moram opet da se podsetim one izjave doticnog gospodina da nisu browseri krivi
sto pogresno rendaju CSS nego je sam CSS kriv :)))))))))))))

Bilo je tu jos dosta bisera ali ko ce sad sve navoditi.

Opet ponavljam voleo bih da neko ode na neki freelance sajt i da nadje neki bid gde
neko trazi table dizajn ili port CSS-P u table (lol).

[Ovu poruku je menjao Mitrović Srđan dana 07.11.2008. u 19:17 GMT+1]
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
0

[es] :: Web dizajn i CSS :: Vecito pitanje: Tabela u dizajnu, da ili ne?
(Zaključana tema (lock), by Aleksandar Ružičić)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 28768 | Odgovora: 105 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.