Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Masina pojela carapu - kako da je izvadim

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Masina pojela carapu - kako da je izvadim

[ Pregleda: 19500 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kontiki
Biljana T
Beograd

Član broj: 153854
Poruke: 15
91.148.113.*



Profil

icon Masina pojela carapu - kako da je izvadim08.09.2008. u 09:59 - pre 190 meseci
Dakle,

Indesit wil 105, pojela decju carapu.
Gde uopste da ju trazim?
Mislim, nije problem sto nema carape, vec mi je frka da bi se masina mogla pokvariti.

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

egavas
Bojan Stojanović
Novi Sad

Član broj: 182901
Poruke: 135
79.101.178.*



Profil

icon Re: Masina pojela carapu - kako da je izvadim08.09.2008. u 10:40 - pre 190 meseci
Carape i tako neke sitne stvari zavrse prvo u filteru, tako da ih tamo treba prvo potraziti...
Aut viam inveniam aut faciam
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9495
*.lukoil.co.yu.



+10253 Profil

icon Re: Masina pojela carapu - kako da je izvadim08.09.2008. u 10:51 - pre 190 meseci
Brate, meni je više čarapa pojela stara EI Niš mašina ngo što sam ih pocepao noseći. A i ova nova, Candy nije baš gadljiva na omanje čarape.
Čarapa uđe na onom mestu gde se "dodiruju" bubanj, koji se rotira i glavna guma, za vrata. Tu ima oko 5 do 10 mm prostora, i eto beleja.

Meni je glavni alat za vađenje čarapa iz bubnja bila kukica za kukičanje, tj. heklanje onih ženskih vezova. Bez toga ne znam kako bih. Zato, ako toga nema u tvojoj kući, iskreno preporučujem da skokneš do radnje koja drži pozamanteriju i da to potražiš. Ili, napravi sebi sličan alat.

Kao prvo, moraš da utvrdiš dve stvari: da li se bubanj lagano i slobodno okreće (probati rukom) i da li se voda iz mašine lako izbacuje.

Ako se bubanj otežano okreće, najverovatnije je da je čarapa tu, sasvim blizu gume. Nađi neku dobru baterijsku lampu i dobro osmotri prostor između gume i bubnja. Kad je spaziš - onda radi kukica.

Ako se voda lako izbacuje, znači da čarapa nije još stigla do filtera. Ali, Ako se voda teško do nikako ne izbacuje, eto je dakle tu negde kod filtera. Izvadi filter, a ako čarapa nije u njemu, onda probaj da je prstom tj. kukicom dohvatiš u cevi koja dolazi do filtera.

Ima i treća, najgora varijanta koja se meni desila. A to je da je čarapa daleko od gume, dakle otišla je sasvim duboko u bubanj, ali je takođe daleko i od filtera. E, tu sam radio sledeće: uz pomoć pomenute baterijske lampe sam kao prvo našao čarapu. A onda sam uz pomoć kukice vadio malo po malo kroz one rupice na bubnju, i onda ono malo što izvadim - isečem makazama. Onda opet izvučem delić čarape - pa opet rade makaze. I tako dok skroz ne izvučem.

Sećno !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: Masina pojela carapu - kako da je izvadim08.09.2008. u 11:06 - pre 190 meseci
U tom trecem slucaju se vadi grejac ili donja guma(koja spaja kadu sa pumpom) :-)
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9495
*.lukoil.co.yu.



+10253 Profil

icon Re: Masina pojela carapu - kako da je izvadim08.09.2008. u 12:03 - pre 190 meseci
Pa dobro, uvek postoji varijanta skidanja guma, creva, rasklapanja ... Ovo šta sam napisao je URADI SAM varijanta, bez majstorisanja.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: Masina pojela carapu - kako da je izvadim08.09.2008. u 12:10 - pre 190 meseci
Da,jasno i slazem se sa tim.Ubedljivo najgora varijanta je kad se doticni komad vesa namota oko osovine bubnja.E onda ide generalno rastavljanje.
 
Odgovor na temu

Kontiki
Biljana T
Beograd

Član broj: 153854
Poruke: 15
91.148.112.*



Profil

icon Re: Masina pojela carapu - kako da je izvadim08.09.2008. u 12:52 - pre 190 meseci
Hvala svima!!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Masina pojela carapu - kako da je izvadim

[ Pregleda: 19500 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.