Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Technotise - Edit i ja", domaći animirani film

elitemadzone.org :: MadZone :: "Technotise - Edit i ja", domaći animirani film

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12917 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: "Technotise - Edit i ja", domaći animirani film04.10.2009. u 18:03 - pre 177 meseci
Bio sinoc da odgledam na Uscu.

Elem, just my 2 cents, trudicu se da ne bude spoiler:

Prica je vise nego odlicna, doduse malo prezvakana ali i dalje prilicno originalna, nije bas klasicna superheroj vs the system prica.

Voice-over glumce su relativno ok izabrali, ali se jedina moja zamerka na film odnosi upravo na zvucnu produkciju i intonaciju glasova. Seka sabljic (keva) i srdjan todorovic (herb) su manje-vise odlicni, petar kralj je bio ok, kao i glas Sande Knežević (btw, ko ja ta devojka?) al mi djuricko i glogovac (tj njihovi glasovi) nikako nisu legli uopste na svoje likove, glogovac ima prilicno monoton glas a njemu je zapala uloga Edi-a i nekoliko geekovsko-filozofskih narativnih sekcija za koje vidim da su smorili i najvece geekove u sali; da ne pominjem neke senzualne scene koje su njihovi monotoni glasovi totalno poremetili. Mozda je tu i neiskustvo glumaca sa ovom vrstom projekta igralo svoju igru ali mislim da je tu bilo malo i loseg castinga da se filmu dodaju zvucnija imena. Muzika je sa druge strane odradjena odlicno, narocito u akcionim scenama, ne znam tacno ko je radio ali ne bih se bunio protiv soundtrack cd-a.

Animacija je sasvim na nivou (nek kaze ko sta hoce), istina ima nekih propusta u animaciji pokreta i 3d projekciji ali je to nekoliko scena naspram sat i po filma. Likovnom aspektu naravno svaka pohvala, mada sumnjam da ce Beorgad ikad izgledati kao na ovom filmu, ali neke stvari su defitivno legle (npr adaptirani pandurski kecevi i zardjale letece trole )

Jedina druga primedba mi je na neke scene koje su potpuno van price i koje em sto ne doprinose nicim vec i prekidaju glavnu pricu (npr scena sa seljakom i romom i poduza scena sa stolicom, slobom i oktobarskom revolucijom koja na kraju ne vodi nigde a kamoli negde blizu glavne price), nekako mi je licilo na neuspesne pokusaje da budu duhoviti i da nekako dodaju vreme u film sto je bespotrebno jer su neke druge scene mogle detaljnije da se odrade. Opet, sa druge strane neke comic relief scene su fenomenalne, npr spanska serija na RTSu i duo editinih robotskih lutki (neuroticni zec sa tikovima i flegma meda koji pusi drinu bez filtera), trebalo je setiti se takvog neceg.

Sve u svemu, nije Appleseed ali definitivno vredi 300din koje sam dao i rado cu kupiti kartu i za nastavak ako rese da ga naprave.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

the_tosic

Član broj: 37314
Poruke: 381
212.178.230.*



+128 Profil

icon Re: "Technotise - Edit i ja", domaći animirani film05.10.2009. u 02:12 - pre 177 meseci
Meni se cini da je kraj malo zbrzan:/ Inace animacija je super odradjena, da glasovi nisu na srpskom rekao bih da je film strani(kvalitet).
 
Odgovor na temu

ZaMpA
Marko Kaćanski
Srbistan

Član broj: 73700
Poruke: 171
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+226 Profil

icon Re: "Technotise - Edit i ja", domaći animirani film05.10.2009. u 23:58 - pre 177 meseci
Ja sam ga gledao i na Cinema City-ju i na Exitu, i moram reci da sam pomalo razocaran.


Slazem se sa mmix-om potpuno sto se tice razvodnjavanja radnje. Glavna tema filma je dovoljno filozofska/apstraktna da su imali o cemu da razglabaju, ali umesto toga su ubacili neke scene koje kao da su s' marsa pale. Prica o Slobinoj stolici, ono sa Romom, onaj "cika Srbin" sto upada u kafic, i sve scene seksa (prilicno loshe uradjene). Totalno nepotrebno. Ono sto me je jako razocaralo je to sto na kraju filma se desi totalni deus ex machina, tj, nekim magicnim cudom bude kao da se nista nikad nije ni dogodilo. Sve je kao po starom tralala, a juce smo se napucavali sa CIA-om. Ma daaaaj...

Animacija nije losa, ali je kad se uporedi sa svetskim ostvarenjima iz klase na koju i "Edit i Ja" pretenduje, losija za par redova velicine. To se najbolje vidi u sceni kad se jure letecim snowboardovima, sve je nekako usporeno i iz jako cudno animirano. Brzina i eksplozivnost, koju takva scena treba da ima, su nestali zbog lose animacije. Posle te scene to je pocelo da mi toliko upada u oci, da sam imao utisak da je svaka malo brza scena nekako pod sedativima.

Sve u svemu, kada se setim "Edit i Ja", prvo pomislim da je to sjajan srpski animirani film...ali upravo je u tome stvar! to je sjajan SRPSKi film, dobar je kad se uporedi sa onim sto se ovde radi, dok ako ga stavimo u ring sa svetskom produkcijom onda je prilicno neugledan , sto mi je jako skenj, jer sam inace veliki fan Alekse Gajica.
'rani bota pa šalji na forum
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "Technotise - Edit i ja", domaći animirani film

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12917 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.