Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Technotise - Edit i ja", domaći animirani film

elitemadzone.org :: MadZone :: "Technotise - Edit i ja", domaći animirani film

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12715 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tomkeus

Član broj: 40478
Poruke: 503
*.eunet.rs.



+6 Profil

icon "Technotise - Edit i ja", domaći animirani film17.09.2008. u 15:48 - pre 189 meseci
Sinopsis: Beograd 2074. Edit je studentkinja psihologije koja posle nekoliko bezuspešnih izlazaka na ispite odlučuje da implantira memorijski čip, ali posle toga, kreću da joj se dešavaju čudne stvari.

Premijera bi trebalo da bude u oktobru. Film će pratiti artbook, strip i soundtrack (btw. baš mi se sviđa muzika na trejleru; pretpostavljam da je za muziku bio zadužen Prototip)

Evo trejlera na youtube-u

http://www.youtube.com/watch?v=q_okOW-B75Q&feature=related

Imate i zvaničan sajt na kome možete preuzeti trejler u višoj rezoluciji

http://www.technotise.com/
 
Odgovor na temu

pringles80
sysadmin
NBG

Član broj: 67842
Poruke: 124



+5 Profil

icon Re: "Technotise - Edit i ja", domaći animirani film17.09.2008. u 20:14 - pre 189 meseci
Prvi put sam cuo o ovom filmu u najnovijem YellowCab-u gde ima intervju sa rediteljem. Odmah sam znao da se mora gledati, evo sad je i trailer potvrdio, samo da saznam tacan datum kad izlazi na repertoar i tu sam, mnogo mi se svidja kako izgleda.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: "Technotise - Edit i ja", domaći animirani film17.09.2008. u 20:30 - pre 189 meseci
koliko je to sigurno da ce biti u oktobru?
taj trailer je par godina star ...
 
Odgovor na temu

tomkeus

Član broj: 40478
Poruke: 503
*.eunet.rs.



+6 Profil

icon Re: "Technotise - Edit i ja", domaći animirani film17.09.2008. u 21:05 - pre 189 meseci
Citat:
Horvat: koliko je to sigurno da ce biti u oktobru?
taj trailer je par godina star ...


Ups, bio je lapsus, hteo sam da kažem novembar. Evo posta sa foruma Dizajn Zona od 15 Jula.

Citat:
technotise:DRAGI PRIJATELjI, nas site - www.technotise.com - JE... UPDATE-ovan...film je trenutno na montazi, koju radi Marko Glusac, potom ide na finalno snimanje glasova u septembru_2008.godine, i radi se sumovanje [ KOKI ], zavrsava se product placement [ ubacivanje proizvoda ili logotipa sponzora ], i ocekuje se u bioskopima u Srbiji na jesen...najverovatnije u novembru 2008.godine...planirano je da se nakon toga prikaze u celoj Jugoslaviji, kao i u Evropi, a naravno i u Americi [ USA & Kanada ]...
...takodje mozete pogledati i my space profil benda prototip [ http://www.myspace.com/prototipsound ], osnivac benda je Boba Strumberger koji je ujedno i komponovao sa Borisom Furdujem muziku za film...prezentovali smo na Urban Bug stage-u na EXIT-u novi trejler, kao i kadrove iz filma kroz VJ-ing Marka Ristica koji je ujedno radio i kompoziting na filmu...trenutno organizujemo snimanje dva muzicka spota za film, jedan ce biti za pesmu u filmu koju je radio Boba Strumberger zajedno sa Reljom Pajicem, koji je ujedno bio i fazer na filmu, a pevanje je "odragao" MAKIMAN-UMAN [ covek koji je napravio hit iz Munja rizlu imas, licnu kartu nemas, ti ces meni bogami...]...drugi spot je za pesmu minimorisa "Stvar je odluke"[ prepev-remix pesme "red rubber ball"...stanovitog hita grupe "krickles" sa kraja 60-ih...prosloga milenijuma ]...pesme iz filma mozete pocuti u preview opciji od 30sec, na nasem sajtu filma...ako imate neka pitanja vezana za projekat, drage volje cu Vam odgovoriti...ovo su vam informacije iz prve ruke...
MIRKO LUKIC-izvrsni producent studija Alekse Gajica " BLACK, WHITE & GREEN "

PS...nezvanicna informacija je da vec razmisljamo o sledecem filmu, ciji start se planira za oktobar_2008.godine...tako da trebace nam fazeri...pa pripremajte portfolie polagano....


Čini mi se da sam na nekom stranom forumu video i skoriji post Alekse Gajića, ali trenutno ne mogu da se setim tačno gde.

 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: "Technotise - Edit i ja", domaći animirani film01.07.2009. u 14:16 - pre 179 meseci
Jel neko ovo uspeo ovo da odgleda?

Momci su izgelda stvarno odradili film vise nego ok, ali sa stanovista distribucije i promocije ovo je teska zalost. Nit ga ima po bioskopima, nit se zna gde se prikazuje i kad, nit ima da se nadje na nekom mediju (dvd/bluray)...


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Safet Beriša
Malo N. Sad, malo SAD.

Član broj: 17338
Poruke: 929
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: "Technotise - Edit i ja", domaći animirani film01.07.2009. u 18:39 - pre 179 meseci
Ja nisam, ali neko jeste--bio je na festivalu Cinema City i dobio je par priznanja od kojih i nagradu publike (koja ga je ocenila sa 4,53 od 5).
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: "Technotise - Edit i ja", domaći animirani film01.07.2009. u 18:57 - pre 179 meseci
Gledao sam ga na CinemaCity i mogu reci da je film odlichan. Vrlo dobri glasovi.. Seka Sabic je dala glas za medalju. Mogu reci da ovaj film pripada vise sadasnjoj drustvenoj realnosti od kojekakvih napacenih domacih filmova novijeg datuma koji to pokusavaju iako je sama radnja smestena u buducnosti. Crtez je generalno dobar. Pricha je isto ok mada dosta rabljena(zla korporacija, trazenje istine.. ). Mnogo sam vise dobio nego sto sam se nadao gledajuci ovaj film
Definitino vredi odgledati
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: "Technotise - Edit i ja", domaći animirani film01.07.2009. u 20:17 - pre 179 meseci
Jel ima neko pojma gde ce sledece biti?

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Vladokv
Vladimir Knezevic
Svuda po gradu
Sopstvena Gewerbe
Berlin

Vladokv
Član broj: 31521
Poruke: 478
93.86.66.*

Sajt: goo.gl/ZbvDC


+16 Profil

icon Re: "Technotise - Edit i ja", domaći animirani film27.09.2009. u 21:19 - pre 176 meseci
Najzad ide premijera po bioskopima!
 
Odgovor na temu

Bata
Branimir Nikolić
Beograd

Član broj: 7232
Poruke: 202
*.telekom.yu.



+181 Profil

icon Re: "Technotise - Edit i ja", domaći animirani film28.09.2009. u 15:17 - pre 176 meseci
Napomena: moj komentar je zasnovan iskljucivo na traileru sa web-sajta odgledanom pre par trenutaka.

Ovakva lozenja i "digla zaba nogu" pokusaji da se bavi necim cemu se nije doraslo mi idu na zivce.

Podseca me na neku jevtinu mesavinu losih "japanskih" animiranih filmova , i neke flash animacije.


Sad ce neko da kaze: "pa znas li ti koja je produkcija potrebna za kvalitetniju animaciju..."

a ja kazem - Onda neka se ne trpaju u nesto cemu nisu dorasli. Ovo je pateticno.


Ako je ovaj film u smislu animacije i crteza onakav kakav je trailer, onda je to isto sto i (najzad) pokojni Yugo u autoindustriji.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: "Technotise - Edit i ja", domaći animirani film28.09.2009. u 15:26 - pre 176 meseci
Pa dobro, to je tvoj pogled na svet animacije, za tvoj ukus postoji dosta uradjenih animiranih filmova tako da ne vidim da si necime uskracen izlaskom ovog filma. Sa druge strane ima ljudi koji vole anime i mesavine razlicitih tehnika i koji prema bambiju i dizniju gaje slicna osecanja kao ti prema ovome :). Ali reci da je nesto pateticno i da su autori nedorasli samo zato sto finalni rezultat ne prati tvoj ukus je malo neprimereno.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Bata
Branimir Nikolić
Beograd

Član broj: 7232
Poruke: 202
*.telekom.yu.



+181 Profil

icon Re: "Technotise - Edit i ja", domaći animirani film28.09.2009. u 17:46 - pre 176 meseci
Kao sto je neprimereno reci sta su dacia, hyndai i yugo u odnosu na nesto sto se smatra standardom automobilske
industrije u poslednjih 20-tak godina ?

Molim te postedi me ovih zamena teza, ne govorim ja o ukusu nego o kvalitetu.

Volim ja da pogledam animirani film bilo kojeg zanra/stila ali da ima kvalitet.
Kod pomenutih anima bih pomenuo primer Appleseed - fantastican crtez(3D) i animacija.


Kada dete od 3 godine nacrta cica-glisu , to jeste sjajno u smislu da je tako malo dete "pohvatalo konce"
tako rano da bi uspelo da nacrta covecije konture, ali to sigurno nije nesto sa cime se izlaze u umetnickoj galeriji.
Tim cica-glisom ce biti odusevljeni samo detetovi roditelji, svima ostalima ce to biti smaracka tema.

Isto mislim i za ovaj i druge animirane filmove niskog kvaliteta (bez obzira na zemlju produkcije)
-to jeste nesto sto ja nikada ne bih mogao da uradim (zato se time i ne bavim) , i svedoci o talentu autora,
ali definitivno nije nesto sa cime se moze izaci na trziste pred dela kakva gledamo u poslednjih recimo 6 godina,
i ocekivati da trziste kaze nesto vise od "pih, videli smo bolje..."

 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: "Technotise - Edit i ja", domaći animirani film29.09.2009. u 08:56 - pre 176 meseci
Pa neprimereno je u tom smislu sto porediš babe i žabe. Yugo je inženjersko rešenje, anime animirani film je umetnička forma, nisu čak ni u istoj kategoriji; inženjersko rešenje je kvantitativno uporedivo sa sličnim rešenjima pa možes reći da je loše, umetničko delo je kvalitativno uporedivo samo sa drugim delima iz iste forme. Dakle to sto ti porediš je jednako besmisleno kao da si rekao da je neki skupoceni Moneov akvarel njesra jer ne može da se poredi sa Mikelanđelovim freskama i statuama i da je bolje da Mone nikad nije uzeo četkicu u ruke.

Dakle, ma koliko tebi to bilo nezamislivo, ovaj film je urađen tako namerno, zato što je anime film, nije dizni, nije bambi i nije pixar, ne zato što možda ne može da bude već zato što namerno nije jer onda ne bi bio anime. Možda je na odluku autora da film napravi u toj formi uticao finansijski faktor ali to ne umanjuje njegovu vrednost niti mu je ti možeš oduzeti svojim omalovažavajućim stavom. Drugačije nije isto što i lošije.

Tako da nije zamena teza, zaista se radi o ukusu i nemati ukus za anime filmove je sasvim ok, ali pljuvati po istim nije. Ni ja nisam zagriženi ljubitelj anime kao neki moji prijatelji ali mi je eto čisto drago da je neko u ovoj zemlji ustao sa svoje cenjene guzice i napravio nešto i da se o nama priča i u nekim drugim konktekstima sem netolerancije. Čisto za tvoju informaciju, ista ova ekipa je sada napravila nekoliko (za sada sam video dva) short clipova za MTV sa Edit u glavnoj ulozi i oni se sad vrte i na MTV Europe i na MTV Adria, dakle ti netalentovani momci koji su trebali da se pokriju ušima polako dobijaju međunarodno priznanje za svoj rad ali će izgleda u svojoj zemlji biti i ostati luzeri koji ne umeju da naprave crtani film. Tužno


BTW, za ostale, skoro sam pronašao internet izdanje stripa koji je prethodio filmu, ko voli nek pogleda:

Technotize comic
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

NoneVi
Novi Sad

Član broj: 116972
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: "Technotise - Edit i ja", domaći animirani film29.09.2009. u 10:07 - pre 176 meseci
Citat:
Bata: Kao sto je neprimereno reci sta su dacia, hyndai i yugo u odnosu na nesto sto se smatra standardom automobilske
industrije u poslednjih 20-tak godina ?

Molim te postedi me ovih zamena teza, ne govorim ja o ukusu nego o kvalitetu.

Volim ja da pogledam animirani film bilo kojeg zanra/stila ali da ima kvalitet.
Kod pomenutih anima bih pomenuo primer Appleseed - fantastican crtez(3D) i animacija.


Kada dete od 3 godine nacrta cica-glisu , to jeste sjajno u smislu da je tako malo dete "pohvatalo konce"
tako rano da bi uspelo da nacrta covecije konture, ali to sigurno nije nesto sa cime se izlaze u umetnickoj galeriji.
Tim cica-glisom ce biti odusevljeni samo detetovi roditelji, svima ostalima ce to biti smaracka tema.

Isto mislim i za ovaj i druge animirane filmove niskog kvaliteta (bez obzira na zemlju produkcije)
-to jeste nesto sto ja nikada ne bih mogao da uradim (zato se time i ne bavim) , i svedoci o talentu autora,
ali definitivno nije nesto sa cime se moze izaci na trziste pred dela kakva gledamo u poslednjih recimo 6 godina,
i ocekivati da trziste kaze nesto vise od "pih, videli smo bolje..."


Tipični Srbenda. Pogledaj kako izgledaju svetski Anime filmovi, uporedi i onda dođi na i podeli utiske. Ovako lupaš o nečemu o čemu nemaš pojma, pogotovo iz razloga što se neko u ovoj zemlji potrudio da uradi nešto što nije ubistvo, krađa ili genocid, i kao takav, naravno, zaslužuje da bude satrt.

edit: ali naravno svi će te potrčat da klikćete po linkovima, ako treba staviti BG na mapu monopola ili izabrati dva stećka za svetsko čudo prirode. We are the Serbs!
On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: "Technotise - Edit i ja", domaći animirani film29.09.2009. u 10:31 - pre 176 meseci
Citat:

edit: ali naravno svi će te potrčat da klikćete po linkovima, ako treba staviti BG na mapu monopola ili izabrati dva stećka za svetsko čudo prirode. We are the Serbs!

:D :D
upravo

U svakom slucaju odgledajte ljudi pa pricajte... onda je svaki komentar prihvatljiv
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: "Technotise - Edit i ja", domaći animirani film29.09.2009. u 11:14 - pre 176 meseci
Citat:
NoneVi: Tipični Srbenda.


Samo bez prozivki molim, ad hominem napadi nisu odgovor na netoleranciju.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
194.249.198.*

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: "Technotise - Edit i ja", domaći animirani film29.09.2009. u 11:34 - pre 176 meseci
Jel ima nesto novo o ovom filmu? Bila premijera, moze li se gledati na internetu, hoce li biti prikazana i u inostranstvu (Slovenija)?
 
Odgovor na temu

Bata
Branimir Nikolić
Beograd

Član broj: 7232
Poruke: 202
*.telekom.yu.



+181 Profil

icon Re: "Technotise - Edit i ja", domaći animirani film29.09.2009. u 14:55 - pre 176 meseci
kao sto rekoh na pocetku:
Citat:
Bata: Napomena: moj komentar je zasnovan iskljucivo na traileru sa web-sajta ...



- I animacija je itekako inzinjersko delo, ili bar zanatsko. U svakom slucaju tehnicko.
Sa te strane je ja posmatram i procenjujem.
Svi valjda mozete na neki nacin da dodjete do kvalitetnih kopija dobrih animiranih filmova pa da zakljucite o cemu pricam.
Jedno je crtac-autor koji zadaje likovni stil (to je podlozno pitanju ukusa) a drugo je animacija
koju rade animatori, tim animatora koji raznim metodama (crtanje ili 3D) slika sve one medju-faze pokreta likova.
A tu su (nadam se) i reditelj, scenarista i ostali koji osmisljaju kadrove, dijaloge, pricu...i koji crtacu i animatorima
daju uputstva kako ce izgledati kadrovi, i sta ce likovi da rade. Oni su glavni autori, crtac i animator su tehnicko osoblje.
Ja nisam odgledao film, ne znam pricu, mozda je sjajna - ne pricam o tome.
Govorim o tehnickom delu - animaciji. O efektnosti i impresivnosti vidjenog grafickog dela.

Jeftin izgled mnogih anima filmova je rezultat ne stila, nego mas-produkcije namenjene dnevnom ili nedeljnom
prikazivanju. Takve serije se kupuju "na kilo" i prikazuju godinama, a publika kojoj su namenjene ocigledno nije
probirljiva kada je u pitanju graficki kvalitet, vec se vezuje za likove i pricu. Recimo da je to analogno "stilu"
televizijskih sapunica.

U prethodnoj poruci sam naveo Appleseed (2004) kao svetao primer sjajne animacije iz zanra anima.

Od dugometraznog filma se ipak ocekuje nesto vise u tom vizuelnom smislu, nego sto nudi nastancana serija 15-minutnih
epizoda (bez reklama). Kada se necemu prida epitet dugometraznog filma, najavljuje se koliko vec dugo (?), i organizuje se
premijera, onda treba da bude i spremno na uporedjivanje sa drugim delima tog formata.

- MTV mi nije bas neki autoritet za bilo koje pitanje, ni centralna stanica ni njihove lokalne ispostave.

- histericnoj osobi koja me ocenila "tipicnom srbendom" bih rekao da je podaleko od istine, kada bi to imalo smisla.
ovako cu samo uzvratiti svojom ocenom zasnovanom na placljivom komentaru.

- izvinite svi kojima sam povredio emocije, ali ovo je pogresno mesto za ulaganje emocija.

 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: "Technotise - Edit i ja", domaći animirani film29.09.2009. u 15:10 - pre 176 meseci
Citat:
Bata: Kao sto je neprimereno reci sta su dacia, hyndai i yugo u odnosu na nesto sto se smatra standardom automobilske
industrije u poslednjih 20-tak godina ?
...

mali off,
ali ako hyundai smatras zaostalim onda ti svaka cast. Cak ne znam sta dacia radi u ovoj grupaciji sa yugom. Posto se pozivas na inzinjersku stranu onda ocigledno ti nije ni ona bas tako jaka.

Inace, pored diznija i Appleseed-a ako vec hoces i pored final phantasy ima jos gomila drugih animiranih filmova, koji se bave poprilicno raznolikim tehnikama.
Doduse u svoj toj sasrenolikosti treba ti ceestitati jer si ti uveo novu dimenziju - analize animiranih filmova sa inzinjerske tehnike
Pretpostavljam da onda vukoticev Surogat ili la linea (barum barum) takodje predstavljaju dno dna animiranog sveta


"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: "Technotise - Edit i ja", domaći animirani film29.09.2009. u 15:53 - pre 176 meseci
Ja sam kao klinac pored knjiga pisaca Copica, Londona, Hemingveja itd voleo da citam i stripove. Narocito na letnjem raspustu kada se ima vremena pa krenem u razmenu sa drugarima. Marti misterija, Alan Ford, Zagor itd. Lepo je sto je nesto ovako napravljeno pogotovo sto su glasove likovima dali nasi glumci i sto se radnja filma i stripa po kojem je napravljen odvija kod nas.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "Technotise - Edit i ja", domaći animirani film

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12715 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.