Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Consumer elektronika u Amsterdamu ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Consumer elektronika u Amsterdamu ?

[ Pregleda: 3490 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
195.178.50.*



+110 Profil

icon Consumer elektronika u Amsterdamu ?18.09.2008. u 07:27 - pre 189 meseci
Treba da sluzbeno otputujem u Amsterdam na nekoliko dana. Posto nisam ranije bio u Holandiji ne znam kakva je situacija sa cenama.

Hteo sam da kupim digitalac (Canon SX100 IS), mozda i neki mp3 player. Pitanje je da li se isplati to uzimati u Amsterdamu ili je jednostavnije uzeti u BG-u ?

Koje trgovinske kuce vredi posetiti po tom pitanju tamo ?


...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.cable.casema.nl.



+41 Profil

icon Re: Consumer elektronika u Amsterdamu ?18.09.2008. u 11:20 - pre 189 meseci
Evo ti sajtovi nekih radnji u holandiji:
www.mediamarkt.nl
www.dixons.nl
www.bcc.nl
www.itsonline.nl
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
195.178.50.*



+110 Profil

icon Re: Consumer elektronika u Amsterdamu ?18.09.2008. u 12:55 - pre 189 meseci
Hvala Skandy!

Koliko sam gledao na brzaka nisu nesto povoljniji, videcu da to detaljno pretresem...


...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Consumer elektronika u Amsterdamu ?18.09.2008. u 14:44 - pre 189 meseci
Tesko da ces imati neke vece ustede ako kupujes tako, kod retailera tipa MediaMarkt ili Dixons - osim ako nije neka rasprodaja. Svi ti prodavci koji imaju prodavnice po gradu se masno ugradjuju, i jedino vreme kada robu prodaju jeftino je za vreme rasprodaja.

Bolji nacin, ali zahteva malo vise vremena od par dana (zbog shippinga) je da pregledas neke "price search engine" sajtove, koji pretrazuju online prodavce. Online retaileri su cesto znacajno jeftiniji, jer imaju mnogo manje troskove poslovanja a i konkurencija je mnogo veca.

Mozda Skandy moze da pomogne, posto ja poznajem samo USA i DE price-search sajtove, a siguran sam da Holandija ima iste takve (nesto tipa BizRate / idealo / Google Product Search, itd.. .

Primera radi, u Nemackoj - sat. risiver od 450 EUR (Saturn i MediaMarkt) moze da se nadje za 317 EUR online (+ 7-8 EUR shipping) - usteda koju mozes napraviti je ogromna, nekad i 30% i posebno vazi za foto aparate, racunarsku opremu i sl...

Problem je sto onda to moras da narucis online, i da to stigne na vreme na tvoju privremenu adresu u NL.. Ali ako kupujes nesto skuplje, znaci >500 EUR - mislim da mozes da ustedis vrlo veliku kolicinu love.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.cable.casema.nl.



+41 Profil

icon Re: Consumer elektronika u Amsterdamu ?18.09.2008. u 15:47 - pre 189 meseci
Pogledaj ovde:
www.kelkoo.nl
www.ciao-shopping.nl
www.beslist.nl
Svakako preporucujem da posetis licno radnje koje sam ti dao u predhodnoj poruci. Ne moras nista kupovati, ako je skupo, ali zato sve mozes uzeti u ruku, pogledati, isprobati, pa se odluciti sta naruciti. A i za nas muskarce je praznik obilazak radnji sa elektronikom.
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
195.178.50.*



+110 Profil

icon Re: Consumer elektronika u Amsterdamu ?19.09.2008. u 10:22 - pre 188 meseci
www.kelkoo.nl
www.ciao-shopping.nl
www.beslist.nl

E, ovde vec ima zanimljivih cena... jedino sto je zeznuto sto treba cekati da roba stigne...kao sto je Dimkovic rekao, ovako moze jeftinije ali treba vise vremena da se provede tamo.

Svakako cu obici prodavnice, to necu propustiti.

Momci, hvala na pomoci.


...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Mister Big Time
Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Consumer elektronika u Amsterdamu ?23.09.2008. u 19:07 - pre 188 meseci
Ja sam uzeo Canon digitalac prosle godine u Mediamarkt u Den Haag-u, i bio je 20-ak evra skuplji u tom momentu u odnosu na ove sajtve sto se na ES-u reklamiraju a prodaju dig. aparate i opremu.
Tako da slabo ces se tu ovajditi idi na te online shoptove, ja ti mogu baciti jos par nekih linkova pa pogledaj:

http://www.grijo.nl
http://www.modern.nl


Ovakve online radnje su obicnu u nekim teskim zabitima pa je neizvesno kada ces primiti posiljku, a za jeftine proizvode (oko 20e) se ovo ne isplati jer ti postarina dodje jos 10-15e Za skuplje se ispati itekako.


Medjutim ako su aparati skuplji, ono sto je u shop-ovima tipa Mediamarkt sigurno jeftinije nego u Srbiji jesu mobilni telefoni.
Npr. trenutno Samsung SGH-U600 se prodaje kod T-mobile za 140e, a kod nas u Beogradu ga valjaju po 250 minimum.
I dobijas jos 15e kredita za dz
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Consumer elektronika u Amsterdamu ?

[ Pregleda: 3490 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.