Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako zaštititi automobil od krađe

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kako zaštititi automobil od krađe

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 63328 | Odgovora: 157 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Kako zaštititi automobil od krađe17.02.2024. u 20:41 - pre 2 meseca
Pricalo se o tome kod preprodavaca, rasturaca, inspektora, pa i ponekih servisa koji ugradjuju zeder, iglu i sl. jos pre vise od 10 godina... Ortak je imao ideju da letvu sa zederom posalje https://www.youtube.com/@lockpickinglawyer ne znam sto nije
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Kako zaštititi automobil od krađe18.02.2024. u 16:51 - pre 2 meseca
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Za Zeder imaš brdo linkova koji govore da se ne može ukrasti auto sa njim, nađi ih sam za par sekundi, zato sam zamolio za suprotan.

U sta tacno ne verujes da je nemoguce ukrasti auto sa zedorom?

Brava na zederu je smesna,
stvarno ne verujes da moze da se obije?
Deluje kao kvalitetna brava?

Svrati u neku bolju bravarsku radnju i pitaj za misljenje o zeder bravi.

ali kao sto rekoh u danasnje vreme lako dostupnog baterijskog alata nece vise niko obijati ni najprostiju bravu kada je lakse da se sece.


I kako racunas da neko dokumentuje da mu je ukraden auto?
Da objavi na forumu i drustvenim mrezama?

tamo je 90% sadrzaja lazno a ne realno.
kada god vidis da je neko tako napisao da mu je ukraden auto sa zederom odmah ga zatrpaju porukama da to nije originalni zeder, ili da laze i slicno.

Zederu samo skidam kapu za marketing, uspesnost je prodati to gvozdje za lepe pare.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8375
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Kako zaštititi automobil od krađe18.02.2024. u 17:03 - pre 2 meseca
Nemam pojma verujem da si ti više u toku, a i slažem se da im je marketing dobar.

Meni to deluje kao dobra brava, a i ključ nije jednostavan. Nisam čuo da se neko buni, zato sam to rekao.

Šta je onda rešenje?
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Kako zaštititi automobil od krađe18.02.2024. u 18:15 - pre 2 meseca
Resenje je: Kupiti i Montirati ZEDER.

+ ako neko ima volje;

- Ugraditi NAJjednostavniji prekidac na
Lako dostupno & a ipak Skriveno mesto,
i prekidac povezati u kolo pumpe za gorivo,
(na primer).
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Kako zaštititi automobil od krađe18.02.2024. u 18:58 - pre 2 meseca
U Srbiji je broj ukradenih automobila jako mali ! Najverovatnije zbog toga sto vecina ljudi ipak vozi starudije , koje nemaju dovoljnu vrednost za kradju .

Na zapadu je ipak drugacije bitno jer je veliki broj novih automobila koji imaju dobru vrednost .

Koliko vidim po netu po MUP-u 2022. je u Beogradu ukradeno samo 240 vozila ?

Od preko 600.000 registrovanih . Kap u moru .

"Kako su pokazali podaci Ministarstva unutrašnjih poslova, u 2022. u Beogradu izvršeno je 240 krivičnih dela neovlašćeno korišćenje tuđeg vozila, što je za 77 krivičnih dela manje u odnosu na 2021. godinu.

- Od 240 ukradenih vozila, pronađeno je 119 vozila. Od ovih 240 ukradenih vozila, 87 je ukradeno na taj način što su vlasnici ostavili ključeve u kontakt bravi. U januaru i do 21. februara ove godine ukradeno je 21 vozilo, od kojih je pronađeno 19 - pokazali su podaci beogradske policije. "
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Kako zaštititi automobil od krađe18.02.2024. u 19:51 - pre 2 meseca
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Nemam pojma verujem da si ti više u toku, a i slažem se da im je marketing dobar.

Meni to deluje kao dobra brava, a i ključ nije jednostavan. Nisam čuo da se neko buni, zato sam to rekao.

Šta je onda rešenje?

Nema nekog konretnog resenja, ali ne treba verovati 100% ni jednom sistemu zastite.


sto se tice zedera, davno bese ali evo nadjoh na nasem forumu da je ventura pisao da su njemu ukrali golfa sa zederom.

meni je uvek bilo glupo ugraditi bilo kakvu zastitu ako pre toga nisi ugradio alarm, a ljudi upravo tako rade.
izmeste OBD ili kupe zeder a ne stavi alarm...

tako daje mogucnost da lopov unutar auta ima vremena da cacka neometano.

Citat:
ademare:
Koliko vidim po netu po MUP-u 2022. je u Beogradu ukradeno samo 240 vozila ?

Od preko 600.000 registrovanih . Kap u moru .

"Kako su pokazali podaci Ministarstva unutrašnjih poslova, u 2022. u Beogradu izvršeno je 240 krivičnih dela neovlašćeno korišćenje tuđeg vozila, što je za 77 krivičnih dela manje u odnosu na 2021. godinu.

Evo kod mene ispred kuce od firme koja od mene uzima prostor su ukrali novog clia karavan, imao je neku mehanicku zastitu ali ne znam tacno sta, pa necu da tvrdim.
Firma je imala kasko ali opet je trajala mucna peripetija za firmu oko 2 meseca bez auta.

Epilog je da je nadjen posle godinu dana, i to je nadjen samo motor bez karoserije u drugom takvom istom cliu prilikom registracije, posto tupani nisu promenili broj motora.
Sumnjali su na lizing kompaniju, ne znam dalje kako se odvijalo, firma je posle toga uzela skodu.



Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Kako zaštititi automobil od krađe18.02.2024. u 22:33 - pre 2 meseca
Svakako da ima kradja ali su Retke !

Komsiji iz zgrade Penzioneru su pre 4 godine ukrali YUGA ??

Nasla ga policija havarisnog negde kod Vrcina !

Ali to nije prava kradja za prodaju, vec pijani - drogirani idioti malo se vozali, polupali i ostavili. Posle covek dao na reciklazu !

Iz ovih brojki 1 na 2.500 automobila . U Unatrosnjosti su kradje jos redje , jer su automobili manje vrednosti .


Naravno kada kupis novog ili da vredi 15.000 + Eura ces da razmisljas , o zastiti , kasku itd. ali to je mali broj u odnosu na gomilu krseva !


Vremena se menjaju . Nekada su vristali Alarmi po celu noc , naravno Lazne uzbune , sada ne pamtim kada sam cuo Alarm ! NIko to vise ne stavlja !
 
Odgovor na temu

peromalosutra
Ivan Rajkovic
Software engineer
Luxoft
Berlin

Član broj: 54774
Poruke: 878
91.65.205.*



+148 Profil

icon Re: Kako zaštititi automobil od krađe19.02.2024. u 08:28 - pre 2 meseca
Otkako sam zapratio LockPickingLawyer kanal na youtube, ne vjerujem više ni jednoj bravi. Naravno, nema mnogo ljudi sa tim nivoom vještine, ali sa druge strane, alati na baterije su široko dostupni.. Ipak, pogledaću Zeder kad budem bio kući sledeći put, ako ništa sviđa mi se što ne moram da stavljam i skidam kojekakve poluge, samo zaključam i to je to.

Ja sam za prvu ruku uzeo 2 varijante "lavlje kandže", jedna je manje više klasična, a druga se kači na pedalu kvačila. S obzirom na cijenu, ne očekujem mnogo. Glavna odlika im je da su žute i lako vidljive izvana, pa možda pređu na sledeći auto.

Takođe dobih mjesto u podzemnoj garaži, mada mi je to mač sa dvije oštrice. Sa jedne strane, auto je sakriven i lopovi bi morali da prođu još jednu bravu (od samih garažnih vrata), a sa druge, kad uđu u garažu, vjerovatno imaju još i više privatnosti da u miru završe posao.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.sbb.rs.



+269 Profil

icon Re: Kako zaštititi automobil od krađe19.02.2024. u 08:58 - pre 2 meseca
Satelitsko pracenje kretanja automobila - posebno za firme ...
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Kako zaštititi automobil od krađe19.02.2024. u 10:31 - pre 2 meseca
peromalosutra,
Lepa ova slika. Imam razne baterijske sekače koji bi presekli ovaj volan za 3 sekunde tako da skinem ove naprave.
Nema smisla da se seče tvrd metal, kad možeš lepo krug volana da presečeš gde ti volja.

Što se tiče krađe, ako imaš auto koji vredi ukrasti a neko ga hoće, džaba ti sve.

Znam slučaj lika kome su ukrali mercedes od 70.000€ tako što su "slučajno" udarili od nazad kada je trebao da pođe na zeleno na semaforu. Izašao da vidi štetu, a lik sa suvozačevog izvadio pištolj i lepo ušetao u njegov Mercedes i odvezao ga u "nepoznatom pravcu". Pretpostavljam da ima sada nešto kao blokada motora, možda sa mobilnog telefona ili slično, ali sve džaba kad su ometači signala široko rasprostranjeni.

Za nas koji vozimo "narodne automobile", dovoljno je samo da odvratimo one sitne lopove. A ti uglavnom vrebaju priliku i ne pripremaju se samo za tvoj automobil. Samo treba da ne budeš laka meta i to je to.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Kako zaštititi automobil od krađe19.02.2024. u 11:06 - pre 2 meseca
component,

Nacicemo jednu Sipketinu,
precnika kao na slici od @premalosutra

I kazem SAD !
Pa brojim 21, 21, 21 (3 sec)

- Voleo bi da demonstriras taj Rad sa AKU alatom za 3.00 sec.


Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Kako zaštititi automobil od krađe19.02.2024. u 11:32 - pre 2 meseca
Ova tema je bila prije 15 godina a suštinski se vrlo malo stvari promijenilo i sve što je tada rečeno i danas važi...
https://www.elitemadzone.org/t341418-1#2223058
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8375
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Kako zaštititi automobil od krađe19.02.2024. u 11:38 - pre 2 meseca
Hvala Noćni, baš sam se čudio kako ta tema nije bila ranije, spojiću
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Kako zaštititi automobil od krađe19.02.2024. u 12:34 - pre 2 meseca
Living Light,
Kolika "Sipketina" je u volanu (i od kog materijala)?
Seče se ovde:
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

drmilek

Član broj: 22030
Poruke: 36
147.161.234.*



Profil

icon Re: Kako zaštititi automobil od krađe23.02.2024. u 08:27 - pre 2 meseca
Citat:
peromalosutra:
Otkako sam zapratio LockPickingLawyer kanal na youtube, ne vjerujem više ni jednoj bravi. Naravno, nema mnogo ljudi sa tim nivoom vještine, ali sa druge strane, alati na baterije su široko dostupni.. Ipak, pogledaću Zeder kad budem bio kući sledeći put, ako ništa sviđa mi se što ne moram da stavljam i skidam kojekakve poluge, samo zaključam i to je to.

Ja sam za prvu ruku uzeo 2 varijante "lavlje kandže", jedna je manje više klasična, a druga se kači na pedalu kvačila. S obzirom na cijenu, ne očekujem mnogo. Glavna odlika im je da su žute i lako vidljive izvana, pa možda pređu na sledeći auto.

Takođe dobih mjesto u podzemnoj garaži, mada mi je to mač sa dvije oštrice. Sa jedne strane, auto je sakriven i lopovi bi morali da prođu još jednu bravu (od samih garažnih vrata), a sa druge, kad uđu u garažu, vjerovatno imaju još i više privatnosti da u miru završe posao.


Ovako štitiš auto u Berlinu? Ima li potrebe za tim?
Razmišljam ovih dana šta uzeti da čovek mirnije spava kad je na odmoru u Srbiji. Lavlja kandža mi pada na pamet ali sad vidi da u doba akumulatorskih alata nije baš sjajno rešenje. Inače, ne volim to vađenje osovine upravljača zarad ugradnje Zedera, pogotovo kod novih automobila sa upravljačkim asistencijama.
 
Odgovor na temu

peromalosutra
Ivan Rajkovic
Software engineer
Luxoft
Berlin

Član broj: 54774
Poruke: 878
91.65.205.*



+148 Profil

icon Re: Kako zaštititi automobil od krađe23.02.2024. u 12:28 - pre 2 meseca
Citat:
drmilek: Ovako štitiš auto u Berlinu? Ima li potrebe za tim?


Mozda si preskocio moju prvu poruku, gdje sam opisao pokusaj kradje (Nebojsa je spojio temu pa je sada negdje u sredini).

@component
Naravno da volan moze da se presijece, a vjerujem da je jos lakse obiti ove brave. U pitanju je sredstvo odvracanja, rekao sam vec da je glavna odlika zuta boja, pa ako je u blizini auto bez istih komplikacija, mozda predju na njega. U ulici su pored mog auta (Nissan X-Trail), pokusali da obiju stariji mercedes A klase, noviju Mazdu (nisam siguran koji model, vidio sam samo u prolazu), a uspjeli su da ukradu Mitsubishi ASX. Sve to unutar 2 dana. Koja je tu logika, nisam siguran, ali djeluje da nisu zapikirali na konkretan model, vec su probali par pa ide sta ide.

 
Odgovor na temu

drmilek

Član broj: 22030
Poruke: 36
147.161.234.*



Profil

icon Re: Kako zaštititi automobil od krađe23.02.2024. u 14:53 - pre 2 meseca
Definitivno sam propustio, hvala za link. Moram priznati da sam iznenađen, mislio sam da se to ovde u De retko dešava (par godina sam u Bavarskoj, nisam čuo da je neko imao ovih problema). Moraću i ja da razmislim kako dodatno zaštititi auto.
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Kako zaštititi automobil od krađe09.03.2024. u 17:27 - pre 49 dana i 11h
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kako zaštititi automobil od krađe

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 63328 | Odgovora: 157 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.