Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najbolji i dalje odlaze - Milorad Cavic napusta Srbiju...

elitemadzone.org :: MadZone :: Najbolji i dalje odlaze - Milorad Cavic napusta Srbiju...
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 12425 | Odgovora: 55 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Najbolji i dalje odlaze - Milorad Cavic napusta Srbiju...31.10.2008. u 18:03 - pre 187 meseci
http://www.b92.net/sport/na_vo...10&dd=30&nav_id=326169
Citat:
Naš najbolji plivač svih vremena Milorad Čavić promoran je da iz Srbije ode u Italiju, gde će nastaviti da trenira.

Posle osvajanja srebrne medalje na OI u trci na 100 metara delfin stilom i dočeka pred gradskom skupštinom Čavić je odlučio da ostane u otadžbini i tu nastavi sa treninzima. Međutim, od silnih obećanja političara, da će mu obezebditi najbolje uslove, nije ostalo ništa. Milorad je trenirao na bazenu Tašmajdan, a onda je sve krenulo naopako.


Citat:
„Obećan mi je i stan, a sada čitam da je u izgradnji, a i tada ću ga dobiti samo na korišćenje, bez mogućnosti da ga uredim kako želim. Znam da država ima puno problema, ali je bitno da stojimo iza onoga što obećamo. Iskreno, mislo sam da će se mnogo više ceniti ono što sam uradio za svoju zemlju“.

Vazno da su se slikali sa njim kada je osvojio medalju i obecali kule i gradove. Na kraju smo opet pokazali ono najgore lice Srbije i opet je jedan od najboljih sportista primoran da ode zbog nedostatka elementarnih uslova za treninig.
Dokle vise? Dokle ce ova zemlja i ljudi koji je vode tako bezobzirno da se ponasaju i da sve sto je iole dobro uspjevati da upropaste?
 
0

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Najbolji i dalje odlaze - Milorad Cavic napusta Srbiju...31.10.2008. u 18:31 - pre 187 meseci
titine komunjare vam ostavile los bazen u nasledje.
poc'o da se rusi krov posle samo 50 godina.
a i hiljade stanova namenjenih za takve slucajeve, preostalih iz doba zlog komunjarizma, demokrate i slobodari izdelise medj sobom i svojom rodbinom.

sa'ce trziste to sve da regulise, caskom.
 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Najbolji i dalje odlaze - Milorad Cavic napusta Srbiju...31.10.2008. u 18:35 - pre 187 meseci
nije on jedini dobar sportista, sto znaci da bi trebalo svima podeliti stanove a ne samo njemu.
Uostalom, on je profi sportista i moze da placa sebi kiriju....
 
0

boban779

Član broj: 16815
Poruke: 433
*.adsl-1.sezampro.yu.



+41 Profil

icon Re: Najbolji i dalje odlaze - Milorad Cavic napusta Srbiju...31.10.2008. u 18:47 - pre 187 meseci
Profi sportista u sportu koji nije dovoljno plaćen. Sramota što mu ovo rade ali nije ni prvi ni poslednji put da nešto obećaju a slažu.
Keep clicking.
 
0

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Najbolji i dalje odlaze - Milorad Cavic napusta Srbiju...31.10.2008. u 18:51 - pre 187 meseci
Ma da, decko bi hteo stan u vlasnistvo... Kol'ko vreci ta medalja? 50kvm stana - 100 000 eura...Nije decko mutav.
Jadan on, presla ga drzava... Ma sram ga bilo!
 
0

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Najbolji i dalje odlaze - Milorad Cavic napusta Srbiju...31.10.2008. u 18:59 - pre 187 meseci
Nije ni trebao da se vraca u Srbiju , dobio je samo razocaranje i lazna obecanja .
Iskoristili su ga samo za medijsku promociju domacih politicara , a posle toga ko ga "sisa".
Iskreno, ko osvoji medalju na olimpijadi (a takvih je malo)
i treba zasluzeno da dobije stan od drzave ako je drzavi imalo stalo da ih i dalje osvaja.
A sada nema gde ni da trenira.
Samo od troskova slanja na put olimpijskog tima u Peking
gde je isao i "kurta" i "murta" mogli su od tih para Cavicu da kupe stan u bg.
Da ne pominjemo astronomske plate po upravnim odborima i sportskim drustvima .




Viva lollapalooza
 
0

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..2-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Najbolji i dalje odlaze - Milorad Cavic napusta Srbiju...31.10.2008. u 19:25 - pre 187 meseci
e samo nam je jos to falilo, sad bez Cavica cemo nacisto da propadnemo.
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
79.101.184.*



+6455 Profil

icon Re: Najbolji i dalje odlaze - Milorad Cavic napusta Srbiju...31.10.2008. u 19:34 - pre 187 meseci
A zašto bi država IKOME davala besplatne stanove? Ja mislim da ima pametnijeg načina da se potroši taj novac i da se dugoročno obezbedi mnogo više ljudi nego samo par pojedinaca.

 
0

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Najbolji i dalje odlaze - Milorad Cavic napusta Srbiju...31.10.2008. u 19:44 - pre 187 meseci
A zasto bi se drzava busala u grudi da ima jednog Milorada Čavića? Bolje neka ćute i smrde...dečko neka trenira preko za sebei neka osvaja medalje, a neka se mane ovih ovde...tamo negde preko, vrhunski sportisti imaju sigurno bolje uslove za trening...stan je ovde nesto, po meni, totalno nebitno...on ovde nije imao ni gde da trenira pre svega. Kada je uzeo tu medalju na olimpijadi, svi su poskakali da mu javno čestitaju da se uslikaju sa njim i da se još malo promovišu, a sad kada treba da se pogura da on osvoji još neku medalju..svi ćute i smrde...
 
0

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Najbolji i dalje odlaze - Milorad Cavic napusta Srbiju...31.10.2008. u 20:17 - pre 187 meseci
Citat:
ventura: A zašto bi država IKOME davala besplatne stanove? Ja mislim da ima pametnijeg načina da se potroši taj novac i da se dugoročno obezbedi mnogo više ljudi nego samo par pojedinaca.


i ja mislim da su stanovi bespotrebni.
zato ih ni nema.

.... nego, jel' znas podatak koliko ste sagradili tih sportskih centara sa bazenima k'o sto je npr. tas, sportskih hala i tako toga, otkad ste uveli trzisnu ekonomiju?

jel' ima negde neki dijagram na onim tvojim sajtovima?

ja sam cuo da ste u citavoj zemlji uspeli da napravite cak jednu halu, onu limes.
.... pa ne znam dal' je to trac ili istina.
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
212.200.214.*



+35 Profil

icon Re: Najbolji i dalje odlaze - Milorad Cavic napusta Srbiju...31.10.2008. u 20:39 - pre 187 meseci
Nego, je l' to onaj sto je nosio onu cuvenu majicu?

Jbg, a "Ostajte ovdje"... Nista?
Don't ask what your country can do for you. Ask what you can do for your country, mister Chavich.

Hhahahha, e patriJote moje, prve malko vece nevolje, i odmah bezite napolje, pa odande volite zemlju jos jace&vise...

Koliko je i izdrzao u otadzbini?
 
0

marko37
Nera Networks
Novi Beograd

Član broj: 6545
Poruke: 714
212.200.65.*



+104 Profil

icon Re: Najbolji i dalje odlaze - Milorad Cavic napusta Srbiju...31.10.2008. u 20:43 - pre 187 meseci
Citat:
ventura: A zašto bi država IKOME davala besplatne stanove? Ja mislim da ima pametnijeg načina da se potroši taj novac i da se dugoročno obezbedi mnogo više ljudi nego samo par pojedinaca.


A ja mislim da ne. Evo, ja plaćam porez ovoj državi, i to dosta, i ne bi mi smetalo da jednom dobitniku medalje sa olimpijade pripadne stan finansiran od para koje su mi uzeli. Na kraju krajeva, taj jedan stan otprilike izađe kao tri prosečna dana bahatog ponašanja članova UO javnih preduzeća. I to recimo utorka, srede i četvrtka.


 
0

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Najbolji i dalje odlaze - Milorad Cavic napusta Srbiju...31.10.2008. u 20:46 - pre 187 meseci
Mozda
Citat:
ventura: A zašto bi država IKOME davala besplatne stanove? Ja mislim da ima pametnijeg načina da se potroši taj novac i da se dugoročno obezbedi mnogo više ljudi nego samo par pojedinaca.

OK. mozda si u pravu za stanove , poenta je bila da politicari nisu ispunili ono sto su obecali .
al sto nisu za sve ove godine sagradili jos neki bazen ili sportski centar ,
kao sto su crnogorci poceli sa gradnjom novog bazena posle osvajanja evropskog zlata .
Hrvati su za 10 god. napravili 3 bazena .
Za ovih 10-15 god, osvajanja medalja vaterpolista nije uradjeno nista osim glupavog renoviranja svlacionica na banjici
i krpljenje rupa na krovu tasa .

Viva lollapalooza
 
0

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Najbolji i dalje odlaze - Milorad Cavic napusta Srbiju...31.10.2008. u 20:52 - pre 187 meseci
Ajde mrle ne pricaj svsata. Znas ti vrlo dobro, kao i svi ostali ovde zasto se nisu gradile sportske hale i stanovi, sigurno nije zbog trzisne ekonomije. Vec stotu temu spamujes sa svojim proleterskim stavovima.

Citat:
ventura: A zašto bi država IKOME davala besplatne stanove? Ja mislim da ima pametnijeg načina da se potroši taj novac i da se dugoročno obezbedi mnogo više ljudi nego samo par pojedinaca.


E sad... Ako drzava ne treba da daje stan (cca 100k eura) i uslove za treniranje vrhunskim sportistima koji donose medalju sa olimpijade (nadam se da znate sta je olimpijada i koliko je truda potrebno da bi se osvojila ta ista medalja) ili recimo vrhunskim istrazivacima - kao onom Miodragu Stojkovicu koji je dosao u Srbiju i trazio samo uslove za istrazivanje, da se otvori klinika za lecenje ljudi, tj. ljudima koji bi trebali da su uzor svima, zbog uspjeha koji su postigli (a koji je opet plod dugogodisnjeg rada) - KOME ONDA DRZAVA TREBA DA OBZBEDI OSNOVNE USLOVE ZA RAD I ZIVOT?
Mozda je najbolje da proteramo sve sto imalo vredi negde drugde (kao sto je uradjeno u vise slucajeva - sjetite se onih veslaca sto su uzeli madjarsko drzavljanstvo jer isto nisu imali uslove ovde da treniraju) i da ugasimo svjetlo u Srbiji?
P.S. Miodrag Stojkovic je zamalo otisao nakon sto su ga presli oko izgradnje klinike u Leskovcu i kada je zapretio da ce otici, onda su nasli neke pare u NIP-u i zavrsili zgradu i kupili nestoopreme.

KO treba da bude uzor mladim generacijama? Onaj ministar sto je uzeo sluzbeni stan iako ima i jedan u vlasnistvu i nije hteo da se iseli dok nije izbio skandal nakon promjene vlade?

Citat:
Beltrammi: e samo nam je jos to falilo, sad bez Cavica cemo nacisto da propadnemo.

Stvarno? Da oteramo i Novaka, Jelenu, Anu (da kojim slucajem tenis nije tako profitabilan, ne bi ih trebalo terati), Jasnu, ljude koji su postali uzor mnogima i zbog kojih se mnogi bave sportom umjesto da bleje po kaficima? U cemu je vas problem?

Izgleda da je istina ona da se u Srbiji prasta sve sem uspjeha.
 
0

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Najbolji i dalje odlaze - Milorad Cavic napusta Srbiju...31.10.2008. u 21:08 - pre 187 meseci
Iskreno, ne znam po kom osnovu bi trebao da dobije stan. Mislim, ok, vrhunski sportista, medalja, sve je to lepo, ali da li to zaista treba da bude osnov za dobijanje stana. Koliko u ovoj zemlji ima vrhunskih sportista, ali i programera, web dizajnera, matematičara... koji takođe predstavljaju zemlju u lepom svetlu... zašto njima niko ne dodeli stan ? Takođe, većina tih ljudi plaća porez na ono što radi, a koliko je Čavić platio Srbiji poreza na sve nagrade koje je osvojio ? Ja cenim i poštujem ono što je Čavić postigao, ali zaista mislim da ne treba da dobije stan od para poreskih obaveznika. Nek kupi sebi stan ako hoće da živi ovde, kao i svi ostali.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
0

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Najbolji i dalje odlaze - Milorad Cavic napusta Srbiju...31.10.2008. u 21:14 - pre 187 meseci
Cisto da ne odemo na pogresnu stranu, POENTA nije u dobijanju stana, vec u NEDOSTATKU ELEMENTARNIH USLOVA ZA TRENING, zbog kojih i napusta zemlju. Ne odlazi on zbog stana. Stan je samo jedno od izneverenih obecanja, i to onog sugavog ministra koji je to tako velikodusno obecao i uslikao se za televiziju.
Sve zajedno salje veoma losu sliku o tome koliko se brinemo za talentovane i uspjesne u ovoj zemlji.

 
0

draganchem
Dragan M
Novi Sad

Član broj: 156778
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Najbolji i dalje odlaze - Milorad Cavic napusta Srbiju...31.10.2008. u 21:15 - pre 187 meseci
I treba da ode! Samo da vidimo koliko ce sad ljudi da skoci i da kaze kako on nije patriota i kako je otisao kad je najteze! Covek nas prezentuje u svetu na najbolji moguci nacin a mi ne mozemo da mu obezbedimo normalne(ne vrhunske) uslove za rad!!!! Zato i treba da ode i da se takmici samo za sebe. A ta njegova medalje jeste vredna i stana i para i svega! Covek treba da je uzor svima a ne da neko kaze Milorad Cavic je otisao cim su izbili problemi...on hoce da trenira normalo samo to, samo da ima te uslove a ne da misli o tome da li ce nesto pasti na njega ili ce dok pliva udariti u nekog jer su mu treninzi bili kada je bazen bio otvoren za gradjane!
Dobro pazi sta zelis, mozda ti se zelja i ostvari!
 
0

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Najbolji i dalje odlaze - Milorad Cavic napusta Srbiju...31.10.2008. u 21:17 - pre 187 meseci
A možda još neko hoće da trenira? Uspešni mogu da se brinu i sami o sebi, a šta je sa onima koji nikad ne uspeju da ostvare svoj talenat? Koji procenat srpske školske dece ima uslova da trenira npr. plivanje?
 
0

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Najbolji i dalje odlaze - Milorad Cavic napusta Srbiju...31.10.2008. u 21:18 - pre 187 meseci
Citat:
Laki_Gen: Cisto da ne odemo na pogresnu stranu, POENTA nije u dobijanju stana, vec u NEDOSTATKU ELEMENTARNIH USLOVA ZA TRENING, zbog kojih i napusta zemlju. Ne odlazi on zbog stana. Stan je samo jedno od izneverenih obecanja, i to onog sugavog ministra koji je to tako velikodusno obecao i uslikao se za televiziju.
Sve zajedno salje veoma losu sliku o tome koliko se brinemo za talentovane i uspjesne u ovoj zemlji.

TACNO TO .. uze mi post iz sake :) Ne bi Cavic kukao toliko za stan vec nema gde da TRENIRA .
Banda u upravi TAS-a koja je strpala sebi pare u dzep a renoviranje prepustila nekim osljarima koji su samo zamazali krov .
PA se vi pitajte kome idu pare od poreskih obveznika :)


Viva lollapalooza
 
0

draganchem
Dragan M
Novi Sad

Član broj: 156778
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Najbolji i dalje odlaze - Milorad Cavic napusta Srbiju...31.10.2008. u 21:20 - pre 187 meseci
Naravno da jos neko hoce da trenira! ALI VALJDA JE NORMALO DA NEKO KO JE OSVOJIO MEDALJU NA OLIMPIJADI IMA PREDNOST U ODNOSU NA OSTALE, TO JE VALJDA LOGICNO!
Dobro pazi sta zelis, mozda ti se zelja i ostvari!
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Najbolji i dalje odlaze - Milorad Cavic napusta Srbiju...
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 12425 | Odgovora: 55 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.