Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kazna za parkiranje-CG table

elitemadzone.org :: MadZone :: Kazna za parkiranje-CG table

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 27962 | Odgovora: 85 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje-CG table01.04.2014. u 15:07 - pre 122 meseci
Citat:
To pozivanje na pravo zadrzavanja je smesno, pravno govoreci to vozilo nije u rukama grada.

E sad posto si smeo u izjavi,ti nam objasni gde je razlika od odnosenja paukom?Mozes usetati i uzeti vozilo?
Bar sam na svom primeru davno zakljucio da je bolje postovati pravila i kuckati poruke nego se smarati.
U Nemackoj,Madjarskoj isto parkiras gde hoces i ne platis?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje-CG table01.04.2014. u 15:30 - pre 122 meseci
Pauk je regulisan ZOBSom, ne ZOO. Zato ti niko ne odnosi paukom auto sa parking mesta, nisi prekrsio ZOBS.

Da se razumemo, ja nemam nista protiv lisica. Ali za SVE! I da bude zakonski regulisano, kao sto je odnosenje paukom regulisano ZOBSom. Ne ove amaterske "cilj opravdava sredstvo", polu ili kompletno ilegalne metode svojstvenezemljama treceg sveta.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje-CG table01.04.2014. u 15:46 - pre 122 meseci
Citat:
mmix:Btw, ako cemo tom ludom intepretacijom da je vec sve sto je na javnim povrsinama u rukama onog koji ga drzi, jel to znaci da strendzer moze da izbrusi lisicu i skine je sa tocka i ponese je u gepeku? Nasao covek na svom autu, njegovo je...

Ne razumem, kako bi ti resio problem ako ne klampovanjem i paukom? Sta treba da radi grad da natera ljude da placaju parking?

Meni je klampovanje najbolji nacin iskreno da bi se uveo neki red, naterace nekoga da stvarno plati kaznu, ovako ljudi samo prikupljaju kazne i bacaju ih u smece.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje-CG table01.04.2014. u 15:53 - pre 122 meseci
MMIX..mi smo zauvek treci svet i tu nema popravke.I to te razumem,ali ovi iz civilizovanog se
ponasaju ko zveri kada dodju kod nas.
Citat:
Po broju naloga u poslednje tri godine, 31.541 nalog imaju vozači sa crnogorskim tablicama, 27.473 sa BiH tablicama, 21.336 sa italijanskim, 18.891 sa nemačkim, 14.615 sa francuskim, 10.985 sa slovenačkim, 5.571 sa hrvatskim i 2.731 sa makedonskim.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje-CG table01.04.2014. u 15:53 - pre 122 meseci
Astral placas parking 25 evra u Veneciji zato sto hoces da udjes u istorijski grad sa kolima. Ostavi sledeci put auto na kopnu u Mestreu za dz i prosvercuj se nekim autobusom ili vozom do Venecije. Parking u centru Milana max 2 evra po satu i to najstroziji centar.

Naravno nikad ne placam parking jer smatram da drzava treba da mi obezbedi mesto jer sam u poslednjih 10 godina investirao u Srbiju vise nego sto prosecan zaposleni plati poreza i doprinosa i bio koristan. Da je Srbija CH sa postenim politicarima, placao bih i duplo, a ovako me bas zabole da finansiram politicare i njihove dilove.

Pronecemo glas po dijaspori kako nas opet gulite, pa cete dobiti parking sa lisicama i kojih 100 miliona godisnje umesto par milijardi.

Evevamga ! :-)
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje-CG table01.04.2014. u 15:59 - pre 122 meseci
Ma ko vas sisa.Zato ce te sipak dobijati ajvar,rakiju i ostala zadovoljstva otadzbine.
Citat:
Evevamga ! :-)
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje-CG table01.04.2014. u 16:30 - pre 122 meseci
@Lavlja_Jazbina i @DaliborP

Ma ovo je izdr*avanje one stvari i titranje nalozenoj masi. Pominju se neke cifre, a gde su cifre neplacenih domacih doplatnih karata? Toliko o jednakosti pred zakonom.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje-CG table01.04.2014. u 16:44 - pre 122 meseci
Titranje ili ne, klampovanje je jako efikasan nacin da ljudi pocnu da placaju parking i kazne. Ali slazem se, treba da bude primenjeno za sve. O neplacenim kaznama ne znam nista, ali ne vidim kako bi to trebalo da utice da se ovakva mera ne uvede.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje-CG table01.04.2014. u 18:32 - pre 122 meseci
Da se razumemo.Ja sam svoje dve platio,i nije da se pravdam ali oba puta me je zeznuo parking manijak..
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje-CG table01.04.2014. u 20:48 - pre 122 meseci
Citat:
mmix:
Btw, ako cemo tom ludom intepretacijom da je vec sve sto je na javnim povrsinama u rukama onog koji ga drzi, jel to znaci da strendzer moze da izbrusi lisicu i skine je sa tocka i ponese je u gepeku? Nasao covek na svom autu, njegovo je...

Isekao lisice brusilicom

Dobro bre mmix sto dajes ljudima ovakve ideje. Posebno kad se zna da je brusilica deo obavezne opreme u vozilu
 
Odgovor na temu

nemanjac
webdev

Član broj: 317245
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: dogusivfcenter.wordpress...


+252 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje-CG table01.04.2014. u 23:45 - pre 122 meseci
Citat:
bakara:
Privremeni organ Beograda je danas dopustio "Parking servisu" da "lisicama" blokiraju vozila

Beogradjene boli stalni organ zbog odluka privremenog organa.

Salu na stranu sta je "privremeni organ" i ko je smislio taj naziv ? Kakve su njihove zakonodavne i izvrsne nadleznosti ?
Sta znaci stavljace lisice samo velikim duznicima, ko su to veliki duznici ?

Zabranice napustanje zemlje strancima bez sudske odluke zbog neplacene parking karte ? Moze ali ako taj organ ima ovlascenja u rangu Kim Dzong Una ili nekog kalifa iz s. arabije...


 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje-CG table02.04.2014. u 00:26 - pre 122 meseci
To i ja kazem, ali u ovom naletu ksenofobije i napusavanja crnogoraca i bosanaca pucina smatra da je sasvim ok da cilj opravdava sredstvo.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

nemanjac
webdev

Član broj: 317245
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: dogusivfcenter.wordpress...


+252 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje-CG table02.04.2014. u 01:31 - pre 122 meseci
Ocigledno da vladajuca garnitura odlicno zna da iskoriscava niske strasti. Ko klepi crnogorce u beogradu, taj ce biti zasut zlatnim glasackim listicima, tako kaze legenda :). Hebes zakon ako imas toljagu.

Beogradska vlast je odavno pokazala da ne hebe 5% zakone ove zemlje, pa ni ustavni sud. Hint-Djilas i protivustavna prohibicija, hint-Djilas i protivustavne kazne parking servisa. To su gradske uredbe koje je suspendovao ustavni sud, a jos uvek se sprovode. Toliko o institucijama dzave.
Ovi danasnji samo nastavljaju gde je prethodni stao. Malo medijske ksenofobije protiv bosanaca, crnogoraca i gastosa je samo bonus glasacki listic.


 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje-CG table02.04.2014. u 01:36 - pre 122 meseci
Ja nista lose ne vidim u tome da crnogorci,bosanci... i svi ostali placaju parking. Ako ja i drugi mogu da placaju,nek placaju i oni.
A na koji ce nacin drzava,tj parking servis izvuci pare koje im oni duguju nas ne treba da interesuje.

Zar nije pravilo u Eu,da ako se neka kazna ne plati nije moguc izlazak iz zemlje,ili ulazak sledeci put-ili tako nesto?
Sta je problem da to i ovi nasi uvedu?
 
Odgovor na temu

nemanjac
webdev

Član broj: 317245
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: dogusivfcenter.wordpress...


+252 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje-CG table02.04.2014. u 01:56 - pre 122 meseci
Citat:
KrkaCiC
A na koji ce nacin drzava,tj parking servis izvuci pare koje im oni duguju nas ne treba da interesuje.

Meni je bitno na koji ce naci dzava izvuci pare. Jer ako to radi protivzakonito, to se meni ne svidja. Vec postoji obrazac po kojem gradska vlast redovno krsi zakone nase zemlje kako im se svidi. To je veci problem od neplacene parking karte. Ako to ne vidis, kratkovid si.

Ako se selektivno budu kaznjavali samo stranci, onda ocekuj isto na svojoj kozi kada odes u Hrvatsku, Crnu goru, Bosnu, ali samo jos gore.

Sta je problem da se ova oblast zakonski uredi kako treba ? Umesto zakona imamo hajduciju, neke divlje kazne parking servisa, u nekim gradovima parking servis glumi policiju i sud.
Sada imaju vlast na republici i lokalu i to apsolutisticku, pa lepo zakonski uredi problematiku, a ne da ga duvas na ustavnom sudu zbog ilegalnih gradskih uredbi, a onda ne postujes presudu ustavnog suda pokazujuci kakva smo bananetina.

Nigde u EU nece ti zabraniti da napustis zemlju zbog ne placene parking karte, kafanske price. Da bi ti u normalnoj zemlji zabranili kretanje ili te uhapsili mora da postoji odluka suda, nalog tuzioca policiji. Ne nalog nekog "privremenog organa", pa kada dodje sledeci organ onda ce on po svome. Svi po organu, niko po zakonu.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje-CG table02.04.2014. u 04:57 - pre 122 meseci
Nije sve stvar i u parama,ima nesto i u bahatosti.



Mozda je umislio da je dominion.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje-CG table02.04.2014. u 07:29 - pre 122 meseci
@mmx
Još pre nekoliko postova te je neko pitao: kako bi ti regulisao da obavežeš vlasnike vozila sa stranim tablicama plaćaju parking.
Baš me interesuje tvoj odgovor.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje-CG table02.04.2014. u 07:31 - pre 122 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina: Nije sve stvar i u parama,ima nesto i u bahatosti.



Mozda je umislio da je dominion.:)
Baš bi voleo da vidim da li bi se usudio da u Nemačkoj ili Austriji uradi ovako nešto.

Znači ono: krajnja stipsa za 50 din, a voljan da uništi tuđe - onako olako. I još misli da kao strani državljanin može da se bahati sa policijom.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje-CG table02.04.2014. u 07:38 - pre 122 meseci
bitno da ja treperim po bosni i crnoj gori, da ne naletim na nekom korumpiranog saobracajca.
A prosle godine sam naleteo i na jedne i druge...
I imao sam osecaj da mogu da mi rade sta zele...
Kod nas je izgleda malo drugacija situacija prema strancima iz te dve zemlje...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje-CG table02.04.2014. u 07:44 - pre 122 meseci
Mislim, ko je došao izdaleka a "nema" 50 din za parking neka dođe pešice u centar grada, a ne kolima.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kazna za parkiranje-CG table

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 27962 | Odgovora: 85 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.