Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jedno pravno pitanje u vezi prezimena

elitemadzone.org :: MadZone :: Jedno pravno pitanje u vezi prezimena

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12403 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Jedno pravno pitanje u vezi prezimena06.11.2008. u 10:55 - pre 188 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Mastiljare. Pu. Ima li uopste goreg i glupljeg soja na ovoj planeti od mastiljara.

To isto su govorili ljudi u Krajini kad je Austrougarska vrsila popis stanovnistva. Tada su ljudi podsmehujuci se tom "besmislu" nadevali sebi najsmesnija prezimena kojih su mogli da se sete, misleci da su tako zeznuli mrske im mastiljare. Medjutim, vreme prolazi, a ostaju Sagovnovic, Guzonja, Smrdibabic, Guzibabic, Kursula, Kuric, Kuranda, Drkenda, Prcac, Droca, Derikonja, Konjokrad, Nepergaca, Sarengaca, Gacesa, Belguzar, Tresiglavic, Karan, Bodiroga, Mucibabic, Budalic, Debelonogic, Kenjalo, Vestica, Palikuca, Trtica...
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Jedno pravno pitanje u vezi prezimena06.11.2008. u 13:29 - pre 188 meseci
E pa nisu isto nemacke mastiljare i srpske. Nemacka medecina je die beste, a sto se srpske tice, kao moje misljenje o njoj ja samo mogu da pustim jedan vetar. Propisi su propisi, reko Paja Vujisic u Ko to tamo peva.

Uz to, tad Srbi nisu ni imali prezimena. Isto ka i pripadnici bilo kog drugog čopora. Nema to veze, ali mastiljare su najvece zlo na planeti. To je aksiom koga je znao cak i Sekspir, pa je u Henriju sestom napisao "prvo sto treba da uradimo je da pobijemo sve mastiljare". Uostalom, da nije bilo tih mastiljara i njihove pameti ne bi cak ni ovo blagostanje sad uzivali, a i ako bi ga uzivali uzivali bi ga jos tamo krajem osamdesetih i pocetkom devedesetih. Ua mastiljare.

Uz to, sto su to smesnija prezimena od Stjuart, Tejlor, Smit ili bilo sta slicno? Sto se ti podsmevas ljudima zato sto se prezivaju Trtica? Ako hoce covek da se preziva Trtica neka se preziva, sta sad, to je njegovo pravo. Koga je briga. Osim budalstih mastiljara koje misle da su ucinile ne znam kako veliko delo za planetu drljajuci budalastine na neke artije.
Citat:
Java Beograd: Alo bre Lesli, pa nije ovo tema o kreditima, kapitaliznu i komunizmu.

Kakve veze sad imaju kapitalizam i komunizam i ko ih je uopste pominjao? Mastiljare su svuda iste. Mislis da mastiljare u razvijenom kapitalizmu pisu manje glupe tzv zakone? Aha.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Jedno pravno pitanje u vezi prezimena07.11.2008. u 23:18 - pre 188 meseci
Razgledah malo forum, pa posto se nista ne desava, vikend verovatno, ja bih da malo bacim kamen u zabokrecinu, mislim mastiljarsku, onako anarhisticko - pankerski, iz ciste dosade. I to cak nije ni moj kamen, nego tudj. Neko moze da kaze da ovo nema veze sa temom, neko da ima, ali nije ni vazno, cim je potegnuto "po shvatanju okoline" sve ima veze sa temom. Pa evo nesto iz razvijenog kapitalizma, bilo kog vremena, o mastiljarama i okolini.

Citat:
-Mali moj prijatelju, Vi ste izrekli najlepsu pohvalu vasoj otadzbini. Jasno ste dokazali da su neznanje, lenost i porok danas najkorisnije osobine jednog zakonodavca; da zakone najbolje razjasnjavaju, tumace i u praksi primenjuju bas oni koji najvise imaju racuna i koji su najsposobniji da ih izopacuju, mrse i izigravaju. Mora se priznati da u vasim obicajima i zakonima ima ponesto manje-vise pametno i celishodno. Ali sve je to docnijim odvratnim tumacenjima i izmisljotinama toliko izopaceno i oskrnavljeno da od svega nije ostalo ni traga. Iz svega ovoga sto ste rekli ne vidi se da je kod vas coveku potrebna ijedna vrlina da bi dosao na visok polozaj; jos manje se vidi da visoke polozaje ljudi dobijaju prema svojim sposobnostima i vrlinama, da se svestenstvo unapredjuje zbog svoje poboznosti ili ucenosti, vojnici zbog svoje hrabrosti i plemenitog postupanja, sudije zbog svoje nepodmitljivosti, senatori zbog ljubavi prema otadzbini a drzavni savetnici zbog svoje mudrosti. Sto se Vas licno tice, -nastavio je kralj,- Vi ste veci deo svog zivota proveli na putovanjima. Cini mi se da Vam je do sad poslo za rukom da se sacuvate od mnogih poroka koji vladaju u vasoj zemlji. Ali cinjenice koje sam u vasem pricanju zapazio, a isto tako i odgovori koje sam sa velikom mukom izvukao od Vas, moraju me dovesti do zakljucka da vecina vasih zemljaka pripada vrsti sitnih odvratnih gmizavaca, najstetnijih od sviju koji su ikada gmizali po zemlji.
Dzonatan Svift, Drugi deo "Guliverovih putovanja", 1726


[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 08.11.2008. u 00:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Jedno pravno pitanje u vezi prezimena08.11.2008. u 15:39 - pre 188 meseci
Cuj zabranili mu da se zove Zdravko Colic, svasta...
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Jedno pravno pitanje u vezi prezimena08.11.2008. u 16:54 - pre 188 meseci
Znam za lika koji se zove Bedžis, jer mu je ćale u mladosti jako voleo Bee Gees :)
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Jedno pravno pitanje u vezi prezimena

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12403 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.