Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Video Capture (MediaPlayer - Panel)

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Video Capture (MediaPlayer - Panel)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4461 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

blackholemix
Svuda po malo..

Član broj: 199918
Poruke: 60
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Video Capture (MediaPlayer - Panel)10.11.2008. u 01:31 - pre 188 meseci
Ovako, dodao sam MediaPlayer, i povezao da video prikazuje na Panelu-u, i to sve radi, e sada mi treba shot tog panela, znaci npr da isece ovaj deo

x1 Panel1.Left
y1 Panel1.Top


x2 Panel1.Left+Panel1.With
y2 Panel1.Top+panel1.Height

i to da sacuva kao Jpg, jpeg, bmp...bilo kako..

Hvala vam

Zapravo uradio sam, kao kada se hvata ceo ekran, ali problem, je sto sada koordinate se racunaju iz coska ekrana a ne forme, tj za y mora da se uzme u obzir i debljina one gore plave linije, Title , kako se vec zove..a ako je ona razlicita pri razlicim rezolucijama, onda ce nastati problem...

[Ovu poruku je menjao blackholemix dana 10.11.2008. u 04:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Video Capture (MediaPlayer - Panel)10.11.2008. u 10:09 - pre 188 meseci
Ako sam te dobro shvatio, za konverziju iz klijentskih u ekranske koordinate možeš koristiti ClientToScreen.
 
Odgovor na temu

blackholemix
Svuda po malo..

Član broj: 199918
Poruke: 60
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Video Capture (MediaPlayer - Panel)10.11.2008. u 11:02 - pre 188 meseci
Bravo, sve 4 koordinate konvertujem, i onda bilo maximizirano, ili bilo koja velicina, i rezolucija..radi uvek..Hvala ti !

Imam jos neka pitanja!

1. Da li moze nekako da se namesti da se pusti bilo koji video, tj da se nekako 'procitaju' kodeci koji su instalirani, ili mogu samo formati za koje win ima vec kodeke...npr jedan avi video radi, dok drugi ili ne otvori lepo, ili bude sve onako ubrzano...

2. Kada se crta nesto po Canvasu, ako se minimizira prozor, i maximizira posle, nacrtanog vise nema, kako to da namestim da uvek bude?

[Ovu poruku je menjao blackholemix dana 10.11.2008. u 13:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Milan Milosevic

Član broj: 67
Poruke: 932
93.86.54.*



+31 Profil

icon Re: Video Capture (MediaPlayer - Panel)10.11.2008. u 13:43 - pre 188 meseci
O tome je vec pisano na forumu.
Pretrazi malo forum.
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Video Capture (MediaPlayer - Panel)10.11.2008. u 14:20 - pre 188 meseci
> 2. Kada se crta nesto po Canvasu, ako se minimizira prozor, i maximizira posle, nacrtanog vise nema, kako to da namestim da uvek bude?

Canvas ne pamti sadržaj, on predstavlja platno prozora po kome se crta kada prozor treba da prikaže svoj sadržaj. Sadržaj prozora se može i repejntovati i više hiljada puta u sekundi, a ne mora ni jednom, o tome brine Windows. Ako želiš stalan sadržaj moraš ga iscrtavati svaki put kada windows to zatraži (pogledaj OnPaint događaj forme) ili možeš crtati po nekom objektu koji pamti (na primer TImage).
 
Odgovor na temu

blackholemix
Svuda po malo..

Član broj: 199918
Poruke: 60
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Video Capture (MediaPlayer - Panel)13.11.2008. u 13:26 - pre 188 meseci
Kada povezem MediaPlayer sa Panelom, mogu li nekako da pristupim pixelu sa panela, tj da procitam boju..?
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Video Capture (MediaPlayer - Panel)13.11.2008. u 13:53 - pre 188 meseci
Možeš ali mislim da MP ne koristi Panelov context već ima svoj, tako da ti treba njegov context (ako koristi klasični HDC). Možeš koristiti GetPixel API funkciju ako imaš HDC, a ako ne, onda iskoristi capturovanu sliku i pročitaj iz nje.
 
Odgovor na temu

blackholemix
Svuda po malo..

Član broj: 199918
Poruke: 60
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Video Capture (MediaPlayer - Panel)13.11.2008. u 23:55 - pre 188 meseci
Pravim program za vadjenje titlova iz tv ripa, tj da uzme vremena i uradi capture, ali naisao sam na jedan meni :) zeznutiji problem. Uradio sam sledece:

Pomocu Timera provera stalno sledece prodje kroz linije koje su prikazane na slici, i proveri da li je pixel 'bele' boje, ako jeste broji koliko je tako narednih, i ako je npr manje od 5 onda to zapamti, jer svako slovo nije deblje od 5 pixela, ovo sam ovako uradio, jer moze da se dogodi, da ima dosta bele boje, pa morao sam to nekako da odbacim, sa ovim uslovom da to mora biti 'usko' gledano vertikalno..kada se pojavi titl on bez problema detektuje, jer nadje tih 40-80 belih delica, a kada nema titla ima ih 0-3,4 ..E sada da predjem sta je prob, posto na TVu titlovi traju dugu, onda se dogodi da npr jedan titl se zavrsava na odredjenom frejmu a na sledecem odmah pocinje drugi titl !!! Znaci NEMA izmedju praznine, i program ne moze da skapira da se titl zavrsio a drugi poceo..

Onda mi je palo na pamet da mogu da pratim kolika je razlika tih belih delica, pa ako tipa odjednom se 'smanji ili doda' 10-ak tih delica to znaci da se titl promenio, ali problem je kada su i stari i novi titl priblizne duzine, imaju skoro isti broj slova i onda npr jedan ima 55 a drugi 54 ta bela delica...

Kako taj deo da resim, kada dodje odmah na sledecem frejmu novi titl, skoro iste duzine???

Ne morate nikakav kod da pisete, dovoljno je da mi idejno pomognete, s tim da uzmete u obzir brzinu!!! Tj da ne bude previse komplikovano, jer frejm kratko traje i mora dosta cesto da proverava! Imam ja ideje kako to da resim, ali to ce jos dosta sve da uspori, pa ne moze tako..

Hvala Vam





[Ovu poruku je menjao blackholemix dana 14.11.2008. u 01:15 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Video Capture (MediaPlayer - Panel)14.11.2008. u 12:16 - pre 188 meseci
Pokusaj da uporedis slike dva capturovana dela ekrana sa titlovima, ako je različit titl onda će se i slike razlikovati.
 
Odgovor na temu

blackholemix
Svuda po malo..

Član broj: 199918
Poruke: 60
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Video Capture (MediaPlayer - Panel)14.11.2008. u 16:19 - pre 188 meseci
Hvala, ali ipak za toliko sam inteligentan : )) Razmisljao sam o tome, to bi radilo, kada bi sve bilo nekako u nizu..tj kada bi se svaki frejm filma 'malko menjao' ali ovako, kao sto se titl pojavi odmah na sledecem frejmu, tako se odmah i nesto drugo pojavi na sledecem frejmu, i ako koristim taj kriterijum onda ce on tu da napravi titl, a titl nije promenjen nego se pozadina promenila..tako da ipak ne moze to!!!

Jedino, da nekako, vidi gde su ti 'beli delovi' pa da onda uporedi njihov polozaj..ja mislim da jedino tako moze...npr da uzme 10 pixela na raznim mestima, i onda od svakog pixela ide npr na desnu stranu i broji koliko treba pixela do 'belog dela' tj slova i onda uporedi ta rastojanja, s tim sto moze da se se dogodi da opet MOZDA pozadina u nekom slucaju koji se dogodi 1/100000 :) zezne, e zato bih to uradio ovako, za 10 pixela da npr 7-8 mora da bude indenticno, ako je toliko, onda je titl isti, ako je manje od 2-3 onda se titl promenio..

Aj razmisli o ovome, trebalo bi da radi...ako imas malko bolji nacin, reci mi, jer su ovde i nijanse bitne :) poz
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Video Capture (MediaPlayer - Panel)14.11.2008. u 17:53 - pre 188 meseci
Ako je boja titla uvek bela a okvir crni, filtiraj capturovane slike tako da ostane samo bela i crna i onda uporedi. Dozvoli neko odstupanje zbog mogućnosti da delovi pozadine budu beli. Da li ti radiš OCR slike titla? Ako da onda jednostavn pusti OCR engine pa uporedi vraćene rezultate.
 
Odgovor na temu

blackholemix
Svuda po malo..

Član broj: 199918
Poruke: 60
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Video Capture (MediaPlayer - Panel)14.11.2008. u 19:16 - pre 188 meseci
Pa nije bela bas, otprilike je ovako, debljina je oko 3-4pixela, onaj sredisnji on je beo cak mislim da je bas 255,255,255, a ovi krajnji oni nisu nacisto..oni su tipa 231,235,230...naravno mislim na RGB. Ja sam to probao, tj hteo sam da mi uradi samo capture titla, a onda da to procitam sa abbyy 9.0 posto je prejak, jos npr ako mu podesis malo neke stvari, i uradim contrast povecam nekoliko puta, i osvetljenje smanjim, onda se dobije onako beo titl, tj vise uradi na pozadini da bude crna! To bi moglo u nekom programu i sa avi fajlom, da ne komplikujem to po delphi-ju a i ne znam kako da napravim! a sto se tice OCRa nisam neki expert oko toga, a voleo bih kada bih znao vise, i ako moze to nekako da se radi u delphiju..ali ipak mislim da kako god dobro to napravio ja ili neko, da je ipak abbyy nezmenljiv, jer ima oooogromnu OCR bazu, cita latinicu cirilicu..sve zivo..

Sad bas pogledas sta ima na forumu oko OCRa i uporedjivanja slika, nista posebno novo da saznam, naucim, sve poznato i sve sto ne koristi puno ovde..:)

[Ovu poruku je menjao blackholemix dana 14.11.2008. u 20:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Video Capture (MediaPlayer - Panel)15.11.2008. u 00:15 - pre 188 meseci
> Pa nije bela bas, otprilike je ovako, debljina je oko 3-4pixela, onaj sredisnji on je beo cak mislim da je bas 255,255,255, a ovi krajnji
> oni nisu nacisto..oni su tipa 231,235,230...naravno mislim na RGB

Onda je još lakše, znači tražiš oblasti bele uokvirene sa RGB oblastima 231,235,230, dodatno olakšanje je i ako su dimenzije titla (veličina fonta) uvek iste. Znači možeš te oblasti prepoznati, ostale pretvoriti u crno i onda uporediti dve slike da vidiš ima li promena u titlu i posle pustiit kroz OCR. Ili još bolje verovatno je iz takve slike moguće izdvojiti pojedina slova, i onda ih uporediti sa napravljenom listom svih mogućih slova dok se ne nađe poklapanje, tada ti i ne treba klasični OCR.

Ovo poslednje nisam razumeo, da li si već rešio prepoznavanje teksta iz frejma ili za sada samo snimaš capturovane slike koje ćeš kasnije propustiti kroz Abbyy engine? Naravno Abbyy je van svake konkurencije, pretpostavljam da oni nude engine u obliku activeX kontrole ili dlla, ali sigurno i adekvatno košta. Koliko znam postoje pristojna OCR rešenja za Delphi ili C++ (koja se mogu koristiti iz Delphia) za razumne iznose, ali doista je pitanje kako se snalaze sa prepoznavanjem dijakritika i ćirilice.
 
Odgovor na temu

blackholemix
Svuda po malo..

Član broj: 199918
Poruke: 60
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Video Capture (MediaPlayer - Panel)15.11.2008. u 01:06 - pre 188 meseci
Mislim da si me razumeo, ali ne bas totalno! Taj RGB sto sam naveo, nije on bas fixan, to sam izvadio, nekoliko tacaka, pa video da se otprilike tu negde vrti.. jer text je uokviren onim transparentnim crnim pravougaonikom, tako da to zavisi malo i od pozadine, a i bice neki rip gde nema tog okvira..

E sada to za oblasti, ne znam kako si to mislio 'trazis oblasti' da li da se napravi neka funkcija ili tako nesto ili imaju vec neke? Ako mozes pojasni mi ukratko to..I kako mislis da te oblasti prepoznam, da se prodje svaki pixel ili? I kako ostatak da pretvoris u crno?

Font je isti, mislim ima razlicitih, ali uvek je za jednu seriju, cak skoro i teleiziju isti font, ali dobro to moze da se steluje, tj da se da programu kolika je visina slova i debljina...ako na to mislis..

Ovo sto si rekao da ne treba OCR, to ti nije losa ideja, mogao bi za jedan font da se izvuce lista, i da uporedjuje, ali to necu sada da pravim, sada mi je najbitnije to za uporedjivanje titla...A kasnije mozda budem pravio neki svoj 'OCR'

Sto se tice abbyy, nisam napravio prepoznavanje, super mi je da samo uradi capture, to mi je i vise nego dovoljno, i onda ce to abbyy da prepozna, i on slozi taj text bas kako mi odgovara, i onda lako tu posle ubacujem vremena u tako nesto. To sam sredio...

E sad samo jos jedna napomena! posto se broj frejmova krece 20-30, mislim to je uobicajeno..ima i 15 a i 60, ali nema tih fajlova..sto znaci da trajanjee 1 frejma iznosi 0.050-0.033sec tako da ako ako se npr titl zavrsava na 123 frejmu, 124 je prazan, a 125 pocinje novi, ja moram 124 da 'detektujem' tj Interval na Tajmeru mora biti manji od 32, dovoljno je 30! Ovo pricam jer mislim da to nije zanemarljivo toliko, tj procesor ce imati dobrog posla! jer vidim da kod mene koristi 50%, a brz je procesor..on svake sekunde mora da uradi tih 30 provera, tako da ako si mislio to oko prebacivanja u crno, detektovanja povrsi i sl...uzmi u obzir da ne sme to da zahteva puno operacija!! A i po meni dovoljno je da se u gornjem redu provere, 2 slova a donjem npr 4..znaci ne mora ceo red, nema potrebe..
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Video Capture (MediaPlayer - Panel)15.11.2008. u 15:53 - pre 188 meseci
> E sada to za oblasti, ne znam kako si to mislio 'trazis oblasti' da li da se napravi neka funkcija ili tako nesto ili imaju vec neke? Ako mozes pojasni
> mi ukratko to..I kako mislis da te oblasti prepoznam, da se prodje svaki pixel ili? I kako ostatak da pretvoris u crno?

Što se tiče gotovih funkcija/algoritama postoje, to je oblast OCR, ja ih nisam koristio pa smišljam algoritam u hodu, ti svakako prouči po netu šta se može naći.
Ja bih počeo tako što bih odredio oblast ekrana na kome se nalazi titl (verovatno u donjem delu) tako da se kasnija detekcija fokusira na taj deo, čime se sve ubrzava. Kada dobiješ sliku sve tretiraš sa belim filterom (samo bela boja ostaje, sve ostalo postoje crno), ako se dobro sećam za to se može koristiti BitBlt (a svakako pogledaj i Graphic32, možda i tu ima gotovih rešenja). Ako tebi samo treba prepoznavanje promene titla, onda ne moraš detaljno analizirati sliku tražeći slovne oblike. Recimo uporediš trenutnu sliku sa slikom prethodnog titla ako postoje odstupanja možeš pretpostaviti da je slika promenjena (po potrebi možeš ući u dublju analizu).

> Font je isti, mislim ima razlicitih, ali uvek je za jednu seriju, cak skoro i teleiziju isti font, ali dobro to moze da se steluje, tj da se
> da programu kolika je visina slova i debljina...ako na to mislis..
> Ovo sto si rekao da ne treba OCR, to ti nije losa ideja, mogao bi za jedan font da se izvuce lista, i da uporedjuje, ali to necu sada da pravim,
> sada mi je najbitnije to za uporedjivanje titla...A kasnije mozda budem pravio neki svoj 'OCR'

Ako unapred znaš tačan font koji se koristi onda recimo možeš napraviti pathove (pogledaj u MSDNu, BeginPath, EndPath i primere) svih slovnih oblika, detektovati na slici gde počinje prvi veći beli deo, primeniti sliku na prvi sačuvani path pa ako je čitav path popunjen, imaš prepoznato slovo.

> Ovo pricam jer mislim da to nije zanemarljivo toliko, tj procesor ce imati dobrog posla! jer vidim da kod mene koristi 50%, a brz
> je procesor..on svake sekunde mora da uradi tih 30 provera, tako da ako si mislio to oko prebacivanja u crno,

Samo treba da nađeš dobar algoritam za prepoznavanje i da se ograničiš na što manju oblast, CPU opterećenje ne bi trebalo da prelazi 1%.
 
Odgovor na temu

blackholemix
Svuda po malo..

Član broj: 199918
Poruke: 60
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Video Capture (MediaPlayer - Panel)16.11.2008. u 02:09 - pre 188 meseci
Odgovoricu ti opsirnije na ovo...ali sada samo kratko..

Naravno da sam uzimao deo samo, GetDC(0) to sam koristio i posle Rect podesim da uzme samo deo taj...nego kada ucitam wmv fajl nece da uradi capture, tj bude nacisto sve crno, znas li zasto?
 
Odgovor na temu

Milan Milosevic

Član broj: 67
Poruke: 932
77.46.210.*



+31 Profil

icon Re: Video Capture (MediaPlayer - Panel)16.11.2008. u 06:07 - pre 188 meseci
Imas mnogo bolje komponente za pustanje video fajlova koje bez probema reprodukuju i video sa datim kodecima, a vracaju Frejm po izboru bez problema.
Recimo DSPAck.

[Ovu poruku je menjao Milan Milosevic dana 16.11.2008. u 11:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

blackholemix
Svuda po malo..

Član broj: 199918
Poruke: 60
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Video Capture (MediaPlayer - Panel)16.11.2008. u 09:57 - pre 188 meseci
E pa bas si mi puno pomogao :) ja sam vec skinuo DSPack 2.34, ali sta sve da radim sa onim fajlovima, i kako to da podesim? ubacim te komponente?

AKo mozes objasni to malo...
 
Odgovor na temu

Milan Milosevic

Član broj: 67
Poruke: 932
79.101.139.*



+31 Profil

icon Re: Video Capture (MediaPlayer - Panel)16.11.2008. u 10:43 - pre 188 meseci
Instaliraj komponente i imas primere odakle ces sve da vidis, nije tesko.
 
Odgovor na temu

blackholemix
Svuda po malo..

Član broj: 199918
Poruke: 60
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Video Capture (MediaPlayer - Panel)16.11.2008. u 11:57 - pre 188 meseci
OK, vidim ima Demos, ali kada otvaram kaze da nije pronadjena klasa tj komponenta..znaci to moram prvo da ubacim imam onaj folder

packages i src, mislim da bih odatle to trebao da uradim? sta treba prvo package? ili src? package kaze da nije dobra extenzija, tj kada idem na install packages pa add trazi nesto drugo, a instal component to moze tamo iz src otvorim one pas...ali tu isto za neke prijavi greske, kojim redom treba da idem?
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Video Capture (MediaPlayer - Panel)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4461 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.