Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Operacija pod lokalnom anestezijom...

elitemadzone.org :: MadZone :: Operacija pod lokalnom anestezijom...

[ Pregleda: 5489 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milan M. Radovic
Web Developer
Pančevo

Milan M. Radovic
Član broj: 16959
Poruke: 743
93.86.94.*



+25 Profil

icon Operacija pod lokalnom anestezijom...20.11.2008. u 14:17 - pre 187 meseci
Mozda bih trebao da operisem kataraktu na oku, u sve sam upucen, samo me zanima da li neko moze ko je imao opreraciju, kakav je osecaj pod lokalnom anestezijom, ne mislim na osecaj kao culo dodira vec sta se vidi kroz to oko koje se radi... neki utisci.

Mozda i nije bas ovaj forum za to, al svi forimu sem ES-ovih su mrtvi po netu.... :)
Tnx :D
I don't need a girl for sex , All I Need is Binary and HEX
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Operacija pod lokalnom anestezijom...20.11.2008. u 14:27 - pre 187 meseci
sto nisi pitao doktora ili neku sestru :S. Ja sam isao na septoplastiku nosa, i meni je jedna sestra u detalje opisala operaciju :)
 
Odgovor na temu

Milan M. Radovic
Web Developer
Pančevo

Milan M. Radovic
Član broj: 16959
Poruke: 743
*.vets.edu.yu.



+25 Profil

icon Re: Operacija pod lokalnom anestezijom...20.11.2008. u 15:58 - pre 187 meseci
Citat:
flylord: sto nisi pitao doktora ili neku sestru :S. Ja sam isao na septoplastiku nosa, i meni je jedna sestra u detalje opisala operaciju :)
Ne znam ja sta si ti radio sa sestrom, ako se to kod tebe zove "detaljna anestezija" hehe, pa dobro ... :D... ali bas nisam jos stigao da postavljam ta pitanja tamo, a radoznao sam :)
I don't need a girl for sex , All I Need is Binary and HEX
 
Odgovor na temu

noreniou
žarkovo-ak-žarkovo

noreniou
Član broj: 6411
Poruke: 392
*.static.ikomline.net.



+120 Profil

icon Re: Operacija pod lokalnom anestezijom...20.11.2008. u 16:06 - pre 187 meseci
Moje Iskustvo iz prve ruke (ili prvog oka) :) -malo duže
prvo uvod ----
elem pre 3-4 godine na početku leta, predvece, prilikom voznje bajsa pogodi me nesto u oko i zapade iza kapka
probao sam odmah da izvadim strani objekt (il kako vec da nazovem neku nedefinisanu bubu il zrno prasine il tome slicno) principom potiskivanja al ne uspeh,
sada nekako se doterah kuci gledajuci povremeno samo na jedno oko te tu nastavih sa pokusajima
izbacivanja objekta - pokusao sam sa maramicama, mlazom vode, isparavanjem kamilice, potiskivanjem i drugim kojekakvim nacinima, al sve sto
radih sve je vise potiskivalo\prilepljivalo objekt za kapak i nisam uspeo da se oslobodim/ocistim objekta.
U pokusajima mi prodje vece te nakon odredjenog vremena odoh na spavanje.
Ujutru, budjenje, da otvorim oci, e nece moci, mosha, ovo ispravno/cisto oko normalno se otvara
ovo drugo zalepljeno - puno zutog/providnog sekreta kao reakcija organizma.
U stilu jednookog pirata docepa se chesme te ispra oci i otvori drugo oko, nadjoh zdrastvenu te pravac
dom zdravlja.
Dom zdravlja, normalno, rano jutro puno penzosa i ja, predah knjizicu i chekanje, prodje sat prodje 2, oko oka ponovo poče da mi se javlja pomalo sekret-lepljenje kapka, i dodjoh na red kod teta doktorke, bla bla bla i dade mi uput za veći dom zdravlja jer kao oni nisu specijalizovani za oči te će oni da probaju da mi izvade objekt koji se zabio iza kapka. Sada mrzelo me da odem isti dan u veći dom zdravlja pa da opet čekam par sati,
nego pravac kuća, pa da probam opet sa pokušajima izbacivanja. Kod kuće sam nekako uspeo da potisnem stvar tako da me nije više iritiralo, na kapku sa jedne strane i oku sa druge, i ja sav srećan zaključih da sam se sam odlečio :) -video sam normalno, nema iritacije - uživancija, prođe taj dan, sutra ujutru, buđenje normalno oko normalno, ovo drugo mnogo bolje nego juče ujutru, al opet ima više sekreta nego kod normalnog/nepogođenog oka - moj zaključak -prolazi to za par dana, i stvarno narednih 3 dana je i tako bilo, pojačana sekretacija al nema iritacije, al 4. dan au ujutru, buđenje, i, i, i opet jako zalepljen kapak, pravac česma, pravac veći dom zdravlja, opet penzosi kao većinska grupacija :) i ja, opet sat, dva te ja. Dođeh na red čika doktor bla bla bla pa mi to ne radimo morate da idete u gradsku bolnicu, ajd rekoh nema problema, novi uput te pravac isti dan tamo.
Opet redovi/čekanje te dođoh i ja na pregled, bla bla bla da da da to se zagnojilo na kapku bla bla bla mora malena operacija od 5 min. da se to očisti, termin za nedelju dana
---- a zatim iskustvo
nakon nedelju dana svakojutarnjeg buđenja sa zalepljenim kapkom nađoh se na OP stolu
čika doktor normalno kaže neće ništa da te boli, poklapa mi glavu sa nekim čaršafom koji ima otvor u predelu pogođenog oka kako bi mogao da radi, kaže sad ćemo da damo lokalnu, zatvori oči,
dade pored oka jednu, dade drugu inekciju i kaže otvori oči, otvorih oči sačeka doca još 30ak sekundi i kaže, da deluje anestizija mogu da nastavim, i uze
pa majku mu neku samolepljivu traku , izreze deo te uze štipajku,
sada gledam ga sa onom trakom i još nekako razumem šta će mu, al štipajka.....
ubrzo sam saznao/naučio/video čemu služi. Uze je lepo u jednu ruku, sa drugom rukom dođe do kapka, štipne ga te uzme sa štipaljkom i zavrne kapak (da da zavrne kapak) te ga zalepi štipajkom,
lokalna deluje ništa ne osećam al opet neki čudan trip, ipak sedim na stolu fiksirane glave sa obrnutim kapkom.
Kaže doca, dok se polako okreće ka instrumentima, pa ovo je kod tebe laganica gotovo za pola minuta, okreće se ka meni sa dva lab nožića/skalpera u rukama i kreće ka oku.
Sada ne može se nikako opisati osećaj kad vidiš da ka tvom oku ide skalper, instiktivno pomeraš glavu, al ne možeš pobeći jer ti je glava na stolu, probaš zatvoriti kapak, al moša ne može ni to jer ti je kapak obrnut i zalepljen za čelo/teme, i onda dolazi to cip/slap jedan potez drugi potez pa promena instrumenta pa slap/slap, lokalna deluje nemaš nikakav osećaj da instrument prijanja i prolazi kroz tebe a sve vidiš, pa promena instrumenta i gotovo, smeje se doca, kaže, ovo se malo bilo zagnojilo i zalepilo al sam sad očistio i to je to, kraj posle 2 min posla za njega i mojih 10ak dana čudne agonije.

i zaključak - od tada kad mi nešto zapadne za oko nikako to ne gnječim, nema pojačanog sekreta nema brige - ipak na svojim greškama se čovek najbolje naući.
 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
79.101.78.*



+141 Profil

icon Re: Operacija pod lokalnom anestezijom...20.11.2008. u 22:42 - pre 187 meseci
Ja sam imao operaciju sa lokalnom anestezijom ali ne oka nego masnog tkiva na vratu. Mogu da zamislim u kakvoj si situaciji i sta ti se sve vrti po glavi. I meni su pricali... nemoj to da diras, bolje ti je da to skines, ni pod razno zato sto je na vratu, trpi dok mozes...
Budalastine... i sto je fora, sam sam resio da idem to da skinem.
Odem, zakazem, pa ponovo odem, obuku me, udjem, legnem, doca da anesteziju, pricali u medjuvremenu, ja se preznojio k'o bik posle parenja, ne znam zbog cega dal' zbog anestezije ili straha (ali nisam se uplasio). Sreca moja sto je bilo na zadnjem delu vrata pa nisam nista video
Sve u svemu, osetio sam da me bocnuo anestezijom i posle kada je vadio masno tkivo i kada ga sekao. Usivanje, samo sam osecao kako mi se pomerala koza.

Nista strasno, nista specijalno, operacija trajala mozda 10-ak min. i ja posle ustajem i kazem "zar vec? pa ja kad sam strojio prase trajalo je duze nego ovo"

Pozdrav.
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

Milan M. Radovic
Web Developer
Pančevo

Milan M. Radovic
Član broj: 16959
Poruke: 743
93.86.94.*



+25 Profil

icon Re: Operacija pod lokalnom anestezijom...21.11.2008. u 00:39 - pre 187 meseci
mhm... generalno predpostavljam sta ce biti, samo zenica se siri u fulu i samo mi je bas onako zanimljivo kakva je slika ... garant anestezija blizu oka zahvata i ocni nerv... ne znam kako to ide, jer kad se zenica toliko rasiri sumnjam da se ista moze jasno videti... i generalno ko zna od koliko W sijalica pici... garant nije prijatno,a ne mozes da trepnes. Doduse tesko je naci nekog ko je operisao kataraktu jer su sve to stari ljudi... a oni bas i nemaju net :)
I don't need a girl for sex , All I Need is Binary and HEX
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Operacija pod lokalnom anestezijom...

[ Pregleda: 5489 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.