Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Poludecu brujanje tudje klime

elitemadzone.org :: TechZone :: Poludecu brujanje tudje klime

[ Pregleda: 7063 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Snoop`

Član broj: 80212
Poruke: 67
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Poludecu brujanje tudje klime30.11.2008. u 22:30 - pre 187 meseci
Lokal koji ima nekih 20 metara ima 2 klime jedna je napred a druga nazad, lokal je skoro sazidan i spojena sa mojom kucom. Ta druga klima je stavljena ispod krova iznad drugog dela lokala, problem je u tome sto druga klima toliko bruji da mi vibrira radijator u sobi, ustvari cuje se u celoj kuci. Kakva su moja prava da li mogu da tuzim osobu ciji je lokal i da trazim da se ta druga klima skine odatle jer ne zelim da slusam brujanje po ceo dan? Da li ima nekog ko zivi u zgradi da ima slican problem i kako ga je resio?
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Poludecu brujanje tudje klime01.12.2008. u 05:03 - pre 187 meseci
Postoji neka inspekcija koja dodje na poziv i izmeri buku. Mislim da je tzv. komunalna. Medjutim, iz slucajeva koje znam, uglavnom ono sto nama smeta ne mora da bude previse glasno. najdrasticniji primer neke zene kojoj uredjaji od nekog restorana rade skoro iznad glave i zalila se sto puta, ali po nivou buke je sve u dozvoljenim granicama.

Ono sto mozes da uradis je da razgovaras sa vlasnikom da izoluje spoljnu jedinicu da se vibracije ne prenose na zgradu. Najcesce je dovoljno staviti gumene izolatore, kao npr. ovde na forumu u temi o klimama opisane `selen` blokove (silent block). cena jednog je 100-150din. Ovo je relativno lak zahvat i lako se moze izvesti bez velikog rada.
 
Odgovor na temu

IvoD
Ivo Dimitrijević
Beograd

Član broj: 123450
Poruke: 182
194.106.163.*

Sajt: yt1r.weebly.com


+4 Profil

icon Re: Poludecu brujanje tudje klime02.12.2008. u 16:58 - pre 187 meseci
Zovi komunalnu inspekciju za početak.
Skreni im pažnju na ''Službeni glasnik RS'', br. 54/92 - Pravilnik o dozvoljenom nivou buke u životnoj sredini (mislim da nema ništa novije).
Dozvoljen nivo buke iz zgrade (pri zatvorenom prozoru): danju 35dB a noću 30dB. Buka koja dolazi van zgrade za po 5 više.
U koliko je u tvom kraju, do pojave novog izvora buke, bilo npr. 25dB, novi ''bukotvorac'' može podići nivo buke do navedenog ali u koracima od 5dB godišnje.
Inače izmeriti nivo buke nije baš tako jednostavno a da bude tačno. Postoji metodologija merenja od strane verifikovane ustanove i to traje od jednog do nekoliko dana.
 
Odgovor na temu

Snoop`

Član broj: 80212
Poruke: 67
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Poludecu brujanje tudje klime04.12.2008. u 18:24 - pre 187 meseci
Klima nema neki jak zvuk, nego problem je u tome sto su zidovi spojeni blok do bloka i onda se cuje onako duboko vibriranje, tako da ne verujem da prelazi tih 35 decibela jer vibriranje nema jacinu vec samo moze da vas nervira
 
Odgovor na temu

IvoD
Ivo Dimitrijević
Beograd

Član broj: 123450
Poruke: 182
194.106.163.*

Sajt: yt1r.weebly.com


+4 Profil

icon Re: Poludecu brujanje tudje klime04.12.2008. u 21:36 - pre 187 meseci
Citat:
Snoop`: Klima nema neki jak zvuk, ...vec samo moze da vas nervira

Potpuno te razumem. Imao sam priliku da radim po 12h uz konstantan šum kulera na napajanju i procesoru i uspeo sam da izdržim 8 meseci. E sad, u zavisnosti od toga kakve odnose želiš sa komšijom, zavise i tvoje aktivnosti (osim ako ne želiš da menjaš lokaciju kao što sam ja izabrao da ostanem bez posla).
Skoro sam pročitao o nekim sluškama koje emituju zvuk suprotan onome koji dolazi iz okruženja a na sličan način je i BMW u nekom svom dizel automobilu potpuno neutralisao zvuk motora u kabini.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Poludecu brujanje tudje klime

[ Pregleda: 7063 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.