Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fiat Stilo 1.9 jtd.Da li dijagnostika locira meh.kvarove?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Stilo 1.9 jtd.Da li dijagnostika locira meh.kvarove?

[ Pregleda: 7959 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

glackop
Le.

Član broj: 168452
Poruke: 1143
91.148.70.*



+26 Profil

icon Fiat Stilo 1.9 jtd.Da li dijagnostika locira meh.kvarove?02.12.2008. u 16:33 - pre 186 meseci
Pre no sto odem na dijagnostiku/u neovlascenom servisu/ hteo bih da znam da li se time mogu pronaci mehanicka ostecena kao sto su nedovoljna zaptivenost nekog ventila,slabija kompresija na nekom klipu,dizne u kakvom su stanju.Naime moj problem je da od skora primecujem pogotovu na hladnom motoru da mi ne radi jedan klip sa nekih 70% najvise je izrazeno na min.broju obrtaja dok sa preko 2000.obr/min,se ta razlika ne primecuje,kao i kad se zagreje do radne temperature tad proradi taj klip gde mozda samo gubi do 10% svoje radne osobine.
 
Odgovor na temu

vidan kv
Pavlovic Vidosav
Autoservis Srbo,vlasnik
Kraljevo

Član broj: 59792
Poruke: 1632
77.46.201.*



+115 Profil

icon Re: Fiat Stilo 1.9 jtd.Da li dijagnostika locira meh.kvarove?02.12.2008. u 17:51 - pre 186 meseci
Orginalna dijagnostika može mnogo da ne kažem sve......ostale kako koja.Izvini,a kako si ti ustanovio da jedan klip ne radi i to u baš tom procentu?...prvo dijagnostika pa posle sve ostalo tj mehanika.........pozdrav.
....ο τολμών νικα!
 
Odgovor na temu

glackop
Le.

Član broj: 168452
Poruke: 1143
91.148.70.*



+26 Profil

icon Re: Fiat Stilo 1.9 jtd.Da li dijagnostika locira meh.kvarove?02.12.2008. u 21:31 - pre 186 meseci
Izvini,a kako si ti ustanovio da jedan klip ne radi i to u baš tom procentu?...

Tako sto se isto karaktericno ponasa kao kad jedna svecica ne radi benzinskom motoru,pa motor sa laganim dodavanjem gasa blago podrhtava zbog neujednacenosti izmedju taktova sve do nekih 2000,a vec na preko 2500.o/min.se gubi tj tad proradi i tako dok se ne zagreje motor kad se jedva da primetiti i to je ono gde procenjujem da tad radi sa nekim gubitkom od samo desetak posto u odnosu na ostale cilindre,dodao bih jos jedno pod pitanje jer sumnjam na neku od brizgaljki-da li dijagnostika moze da proveri da li brizgaljke rasprasuju ok,ili se one moraju skidati i proveravati kao i mehanicke?
Ps.ne bi ovu temu postavljao da nisam pre neku godinu imao lose iskustvo sa dijagnostikama oko Bmw 525tds,gde je bio kompjuter u pitanju sto se utvrdilo tek nakon kupovine dve bos pumpe i bespotrebne generalke,a dve dijagnostike to nisu otkrile,treci majjstor je rekao 'znas malo je problem pronaci kvar jer ovaj model iz '92 nema komunikaciju sa bos pumpom te se pretpaljenje mora manuelno proveriti...'Ustvari kasnije sam zakljucio da se nisam obracao na pogresne adrese vec su imali neku losu dijagnostiku koja je mogla samo da obavlja neke povrsne stvari.Pozdrav
 
Odgovor na temu

vidan kv
Pavlovic Vidosav
Autoservis Srbo,vlasnik
Kraljevo

Član broj: 59792
Poruke: 1632
77.46.254.*



+115 Profil

icon Re: Fiat Stilo 1.9 jtd.Da li dijagnostika locira meh.kvarove?03.12.2008. u 19:24 - pre 186 meseci
Po opisu izgleda kao da jedna brizgaljka slabije radi............dijagnostika pokriva elektro rad(napajanje,pritisak u rail-u,itd).Opet ponavljam:dijagnostika pa (ako treba) skidanje brizgača i provera.......pozzzz!
....ο τολμών νικα!
 
Odgovor na temu

glackop
Le.

Član broj: 168452
Poruke: 1143
37.220.76.*



+26 Profil

icon Re: Fiat Stilo 1.9 jtd.Da li dijagnostika locira meh.kvarove?17.02.2023. u 03:17 - pre 13 meseci
Nadam se da imam pravo oziveti svoju temu iz davnina,imao sam sa istim stilom problem tako sto je u voznji gubio gas i taman se dovukao do kuce i tu se ugasio i vise ne da upali,javlja se ali nikako da upali,stavim ELM 327/blutut/Neka Supreme u Multiecuscan,ne prijavljuje nikakvu gresku,onda prikacim Delphi sa jednom plocom Ver.-2017R1 ona mi izbaci P0110 i jos jednu zaboravio sam ali je vodila kao na senzor tem.vazduha usisa..Posto me znacenje tih gresaka nije vodilo na pravi put krenem sa zamenom,filter goriva=nista,regulator pritiska goriva isto nista,pumpa u rezervoaru ponovo nece,senzor radilice nije i na kraju kada sam zamenio senzor bregaste upali,e sad je pitanje zasto mi obe bizuterije od dijagnostike nisu ispisale senzor?I koju trecu da kupim za amaterske svrhe ali da uvek iscita tako ocigledan kvar,a da nije preko 100.e,mislim ako uopste i postoji takva.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Fiat Stilo 1.9 jtd.Da li dijagnostika locira meh.kvarove?18.02.2023. u 00:45 - pre 13 meseci
A kad si zamenio senzor bregaste, ovih ostalih grešaka nema?
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

glackop
Le.

Član broj: 168452
Poruke: 1143
37.220.76.*



+26 Profil

icon Re: Fiat Stilo 1.9 jtd.Da li dijagnostika locira meh.kvarove?18.02.2023. u 21:43 - pre 13 meseci
P0101 Senzor protoka mase vazduha (MAF)/Senzor protoka zapremine vazduha (MAF) - problem sa opsegom/radom
P0110 Senzor temperature usisanog vazduha (IAT) - kolo neispravno radi
Te dve greske su bile prisutne od pocetka popravke i kada je stavljen senzor bregaste ostala je na tabli ona crvena za kvar motora ili kako se vec tumaci,kada sam ih izbrisao vise nije bilo nikakvih greski.E sad to je reseno znaci radi i nakon predjenih 100-tinak km bratanac ga vozio kaze mi malocas u voznji mu izgubio gas tj nije hteo da primi vise od 2.000/obr,to trajalo desetak sekundi i proradio normalno.Znaci moracu ovih dana jos malo da se pozabavim njime a prvo ovako napamet pogledacu EGR jer on nikada nije ciscen a ima 340.000km/prave/
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
*.cpe.sn.co.rs.



+10246 Profil

icon Re: Fiat Stilo 1.9 jtd.Da li dijagnostika locira meh.kvarove?19.02.2023. u 08:33 - pre 13 meseci
Ako si kupio Stila JTD na placu - realno, nemaš pojma koliko je prešao. Sve i da si ga sam uvezao - opet ista priča.

EGR se na jtd 1.9 lako i efikasno zatvara parčetom lima. Neki su to radili limom od konzerve sardina.
Bilo bi pravo čudo da je na tvom auto EGR u radnom stanju, a ako jeste, onda opet - nije jer je garant zapušen posle tolike kilometraže.

Ipak P0101 je česta greška na 1.9 jtd koja se javlja upravo kad se zatvori EGR.



Lično mislim da je 1.9 jtd u tvom autu na izdisaju. Možda i grešim.

Način na koji ga popravljaš /ordžavaš:
krenem sa zamenom,filter goriva=nista,regulator pritiska goriva isto nista,pumpa u rezervoaru ponovo nece,senzor radilice nije ...
je po sistemu "pokušaja i popušaja" i još poznatiji sistem "siroma' dvaput plaća".
Tako se ne radi, to je pogrešno. (dobro je da si zamenio filter, ali bolje je da vodiš evidenciju zamene - kad je šta zamenjeno)

Leskovac nije baš mali,a i Niš nije daleko. Sigurno ima neki neovlaščeni, ali specijalizovani Fiat servis, sa Fiat-ovom dijagnostikom.
Raspitaj se pošto je, zakaži, odvezi tamo auto, porazgovaraj sa serviserima. Neka te posavetuju šta ti valja činiti. Na kraju će ispasti jeftinije.

Još nešto:
USIS
Kod izraubovanih dizela EURO 3 (iz 2000-tih) interkuler se napuni gareži kao i ostali delovi usisa. To valja sve povaditi, rasklopiti, očistiti, oprati. Ceo usis. Uključujući i EGR.
Ovo možda možeš sam, ako si malo veštiji u garaži.

TURBINA
Jbg, sam bog zna u kom je stanju, i u kom su stanju creva turbine. (FIAT je ugrađivao "Garrett", to su odlične turbine, ali jbg, sve ima svoj rok trajanja.)
Verovatno je došlo vreme za reparaciju turbine. To ne možeš sam, to rade specijalizovani servisi.

DIZNE
Ili injektori - posebna priča. Tu se nakupilo naslaga oho-ho. Dizne bi trebalo povaditi, servisirati. To ne možeš sam, to rade specijalizovani servisi.



I tako, kad sve ovo uradiš, i eventualno zameniš neki senzor koji loše radi, imaćeš auto koji "prede", vuče ko zmaj i malo troši!
A i dalje ti ostaje Stilo, koji ne možeš da prodaš skuplje nego što si uložio u ove tri stavke.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

glackop
Le.

Član broj: 168452
Poruke: 1143
37.220.76.*



+26 Profil

icon Re: Fiat Stilo 1.9 jtd.Da li dijagnostika locira meh.kvarove?19.02.2023. u 20:49 - pre 13 meseci
Pokusacu malo da pojasnim...Taj stilo je 2004 a kupio sam ga 2007 sa 122.000 na satu a inace je jos tada bio vracen sa orig.192.000km,jer sam tek posle par meseci na fascikli za rezervni kljuc video gde je upisana ta veca km,i sada kada iscitam km preko multecuscan sa ECU on pokazuje tu vecu a ne onu na satu,to je mozda i realno sto su za tri god.u italiji napravili tu km.A ja za 15god sam presao 148.000,Kod mene je sve god.cuvan u garazi tako da kisa i sunce ga hvatalo samo na putu.Pre dve god.ga prodam bratancu da bi njime presao period probne dozvole/59Kw/,istekla mu nedavno probna sad vozi vecinom tatin bmw,a stilo eto tako ostao kao sekundarni auto na milost i nemilost pa se ja hvatam da ga popravljam samo da ga ne gledam neispravnog,
Zato znam od kada je kod mene da EGR nije stopovan a nikad i ne ciscen,jer i sve sto je do sada bilo radjeno to sam licno radio,plivaci mu je jos uvek prvi,odmah nakon kupovine sam menjao set kvacila,i zadnje diskove,prednji su jos uvek prvi,nakon 7-8 god,sam jos jednom promenio samo lamelu,ulje u menjac nikad menjano a ni pogledano da li ga ima to nije za pohvalu ali je tako,prednje plocice pre 5-6 god,jedna dizna me zezala na leru dok je hladan promenio sam je,a posle neko vreme kupim sve 4 pa ih zamenim da budu u paru.Oba donja nosaca na motoru i menjacu zamenjeni,bocni su jos original ali desni bi trebao da se zameni to sam sad video kada sam radio oko zupcastog a inace nije bucan tj da trese tablu kao sto cujem kod drugih,i farove sam mu zamenio novim/Depo/ali su dobri,i jednom zamenjen senzor radilice,i regulator pritiska goriva,senzor je stavljen nov Bosov,a regulator polovan,ali me na putu nikada nije ostavio,a da i odmah nakon kupovine tj na 4-vrtu godinu starosti zamenio sam zadnje selen blokove/karavan je/i jos jednom prosle godine jer kod mene je tih 15.stak god.vozen penzionerski saltanje na 2.000/obr,ali je zato teret prevozio ne znam samo sta nisam bio stavio u njega.Turbina nikada pipnuta,ne trosi ulje...ne znam da li sam nesto nesvesno propustio ali to je otprilike istorija stila.Kako sam njime bio prezadovoljan uzeo sam Lanciu deltu 1.6mjtd,i ona je perfekna/od placa sa 152.000.km/ i jos uvek me ona kopka da li je i koliko vracena,na dijagnostici u ECU sada pise 160.000,a na satu 157.000,ili obrnuto ali bitno za oko 3 hiljade se ne slaze km.I da u vezi vrednosti... ja sam ga prodao za 1.200.e,a nekada ga platio 8 i nesto,i ako rese da ga prodaju a vidim da se planira uzecu ga natrag necu dozvoliti drugi da ga vozi,nekako sam jos uvek emotivno vezan za njega.A to sto ne odem u ovlasceni,nekako volim sam da radim jer sam kao najsigurniji u sebe,a daleko od toga da imam takvu strucnost,i zbog toga cesto placam ono na cupriji umesto na mostu,zadnje je da sam pre neki dan sam ugradio klimu i tako svesno ostao bez garancije.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
*.static.isp.telekom.rs.



+10246 Profil

icon Re: Fiat Stilo 1.9 jtd.Da li dijagnostika locira meh.kvarove?20.02.2023. u 11:21 - pre 13 meseci
Citat:
glackop: ... stilo eto tako ostao kao sekundarni auto na milost i nemilost pa se ja hvatam da ga popravljam samo da ga ne gledam neispravnog ....

Dobro, ovo je već neka druga dimenzija popravljanja i održavanja automobila.

S tim u vezi:
- Savet: očisiti interkuler i kompletan usis. Zatvori EGR nekim limom.

https://www.youtube.com/watch?...CGI&ab_channel=MareTunning


- Garrett turbina, ako je ulje uvek bilo redovno menjano, i ako je sipano propisano ulje, i dalje može biti u dobrom stanju na 340.000 km. Ne diraj.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Fiat Stilo 1.9 jtd.Da li dijagnostika locira meh.kvarove?01.03.2023. u 05:26 - pre 13 meseci
Kod EGR-a ne bude problem klapna i motorčić, već senzor, znam da su kod Opel-a to rešavali softverski tako što se ažuriranjem softvera na noviju verziju jednostavno ignoriše signal senzora sa EGR-a, ali klapna i dalje radi normalno. Mada, to ima smisla kod benzinaca, kod dizela će svakako vremenom da zapuši, a čišćenje pomaže samo kratkoročno. Znam da su ljudi davali i preko 400 evra za zamenu, po preporuci majstora, samo bacali novac, ovo opet pričam za Opel, konkretno od par ljudi kojima sam poručivao ECU iz UK, jer je na kraju izlazilo jeftinije imajući u vidu da firma koja tamo prodaje ECU za razne brendove auta ubacuje najnoviji softver i daje garanciju godinu dana, plus prema broju šasije i motora šalju odgovarajuću verziju ECU sa odgovarajućim softverom, za razliku od naših otpada koji ne znaju šta prodaju, jer na kućištu ECU piše jedno, a unutra je softver za potpuno drugi motor.

Uglavnom, može ECU da se zatvori, ali bi bilo dobro i da se softverski reši tako da ne pokazuje nikakve greške, jer ne znam kakva će biti situacija sa ovim našim tehničkim pregledima, priča se o kačenju neke univerzalne dijagnostike koja navodno ne sme da pokaže da ima bilo kakvih grešaka na motoru, ali opet, znam da ovde ima tehničkih pregleda na kojima svašta prolazi, jer se vlasniku tako može i zaposlenima naredi da "srede" svaki problem, naravno samo kažu vlasniku auta da to sredi kod majstora zbog sebe.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
*.static.isp.telekom.rs.



+10246 Profil

icon Re: Fiat Stilo 1.9 jtd.Da li dijagnostika locira meh.kvarove?01.03.2023. u 07:10 - pre 13 meseci
U zavisnosti od motora, tj. generacije tako je i problematika sa EGR komplikovanija.

1.9 jtd je starija generacija. Mislim, možda čak i najstarija. Fizičkim sprečavanjem povratnog protoka (recirkulacija), prostim limom, EGR "nastavlja da radi", tj. on svoje ventile otvara zatvara ... ali nema izduvnih gasova u usisu.
I to motornom ECU ne smeta! Ne detektuje prevaru, svi srećni i zadovoljni!

Kako su dolazile nove i nove generacije common rail dizela, kako su Euro norme postajale strože, tako je i motorni ECU postajao "pametniji", pa je kontrolisao recirkulacione gasove, fizički, a ne samo da li je EGR otvorio ili nije.
Tako i "prevare" postaju složenije za sprovođenje. Ali i EGR ventili postaju bolji.

Danas, koliko čujem i čitam po forumima, skoro da se ne isplati petljati sa zatvaranjem EGR-a.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

glackop
Le.

Član broj: 168452
Poruke: 1143
80.243.235.*



+26 Profil

icon Re: Fiat Stilo 1.9 jtd.Da li dijagnostika locira meh.kvarove?02.03.2023. u 02:35 - pre 13 meseci
Zatvorio sam egr ali nisam cistio nista jer je bilo kasno uvece a trebao sam do Vranja njime ujutru,polozio test 130 konstantno nista se ne desava radi kao i nekada.I ne prijavljuje gresku.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
*.static.isp.telekom.rs.



+10246 Profil

icon Re: Fiat Stilo 1.9 jtd.Da li dijagnostika locira meh.kvarove?02.03.2023. u 08:44 - pre 13 meseci
Dobro je da si rešio problem. Taj Stilo 1.9 jtd je možda bio jedini preostali primerak na Balkanu kojem EGR nije zatvoren.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

glackop
Le.

Član broj: 168452
Poruke: 1143
80.243.235.*



+26 Profil

icon Re: Fiat Stilo 1.9 jtd.Da li dijagnostika locira meh.kvarove?03.03.2023. u 01:09 - pre 13 meseci
Sve je moguce.Ali nista to nije naspram sto mi davno ispricao jedan serviser...kaze firma firmi proda Doblo 1.3 na 530.000,i kaze heba ga evo ga sad 700 i nesto,nikako da prolupa da im uznem pare vec i dalje samo mu radim redovne servise,sticem utisak da ce ugura u milion sto bi stvarno bilo cudo.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
*.static.isp.telekom.rs.



+10246 Profil

icon Re: Fiat Stilo 1.9 jtd.Da li dijagnostika locira meh.kvarove?03.03.2023. u 08:05 - pre 13 meseci
Ma ne bi bilo čudo. Za savremene dizel motore - milion kilometara nije čudo. Kvalitetno ulje, redovna zamena filtera, pravovremeni servisi - i vozi Miško!

Sambogzna koliko je "milionera" uvezeno i prodato na placu sa "134.000 km"
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Stilo 1.9 jtd.Da li dijagnostika locira meh.kvarove?

[ Pregleda: 7959 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.