Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

uzana masina za pranje i susenje

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: uzana masina za pranje i susenje

[ Pregleda: 19560 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bojan dj.
Bojan Djuric
Beograd

Član broj: 86483
Poruke: 15
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon uzana masina za pranje i susenje04.12.2008. u 07:29 - pre 186 meseci
da li igde u ovoj drzavi ima da se kupi kombinovana (pranje+susenje) masina koja je uzana? Dakle, kao one masine koje samo peru ves sa punjenjem odozgo.
Ne pitam za cenu :)
 
Odgovor na temu

Tanjabg
Tanja Blagojevic
Beograd

Član broj: 68657
Poruke: 51
*.beogrid.net.



Profil

icon Re: uzana masina za pranje i susenje04.12.2008. u 20:26 - pre 186 meseci
Ja koliko znam nema,t.j. bar nisam nigde videla,imas jedino varijantu koja je plitka.Candy CSW 105.Sirina je 60 cm ali je dubina 44 cm. 5kg pere i 2.5 susi.
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
212.200.65.*



+310 Profil

icon Re: uzana masina za pranje i susenje05.12.2008. u 00:56 - pre 186 meseci
Kod nas ima samo Zanussi. Onaj model sto uduvava vreo vazduh kroz osovinu. Raspitaj se u Bgd-u ulica Zagrebacka, iza ekonomskog na zel. i autob. stanici.
 
Odgovor na temu

Milos_bgdd
Beograd srbija

Član broj: 192762
Poruke: 46
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: uzana masina za pranje i susenje07.12.2008. u 13:55 - pre 186 meseci
Ja kod nas to nisam video mada ima kod Nemaca
Ako ti se ne zuri sa kupovinom sacekaj da se otvore robne kuce Beograd
Jer su najavili da ce biti nekih novih marki koje ce uvoziti a vezano za belu tehniku .

PRIVILEG Waschtrockner 52630

Schleuderdrehzahl 1300 - 100 U/min
Füllmenge (Waschen) 6 Kg
Füllmenge (Trocknen) 3 Kg
Wolle - Schon - und Energiesparprogramme
Unwuchtkontrolle
Laugenabkühlung
Schaumerkennung
Turbo - Trocknung mit Zeitsteuerung bis 140 Minuten
Knitterschutz
Abkühlphase
Wasserschutzsystem
Funktionstasten:
Bügelfix, Intensiv, Vorwäsche, Spar - E, Extra Spülen, Schleuderreduzierung, Zeitvorwahl bis 19 Std
Gehäuse verzinkt
Auf Rollen fahrbar
Trommel und Bottich " Edelstahl rostfrei "
Höhe 85 cm
Breite 46 cm
Tiefe 60 cm
Leistungsdaten:
Waschwirkung A
Energieeffizienzklasse B
Energieverbrauch 4,86 kWh (Waschen und Trocknen)
Energieverbrauch (nur Waschen) 1,14 kWh
Restfeuchte nach dem Schleudern 52 %
Wasserverbrauch 54 Liter (nur Waschen)
Wasserverbrauch (Waschen und Trocknen) 99 Liter
Geschätzter Jahresverbrauch eines 4 - Personen - Haushalts, der diesen Wasch - Trockenautomaten immer verwendet (zum Waschen und Trocknen) 972/19,8 kWh/m³ Strom
Geschätzter Jahresverbrauch eines 4 - Personen - Haushalts, der diesen Wasch - Trockenautomaten immer verwendet (nur zum Waschen) 228/10,8 kWh/m³ Strom


[Ovu poruku je menjao Milos_bgdd dana 07.12.2008. u 17:38 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: uzana masina za pranje i susenje07.12.2008. u 15:54 - pre 186 meseci
Znam sta je mali stan i kako funkcionise. Imao sam ga, stanovao i u njemu i u drugim malim stanovima kao podstanar. Takodje znam i sta je masina za pranje i susenje, imao sam i to, Candy, velika, Alissa(? poodavno) i kako ona funkcionise.

Ipak, od sveg srca preporucujem najjeftiniji, najekoloskiji "aparat za susenje" - one nogare. Ves ionako moras iz masina da vadis jednom. Kod masine za susenje moras ga vaditi 2x - prvo da smanjis kolicinu vesa u masini na 50%, zatim vadis taj osuseni, pa vracas onaj vlazni nazad itd. Osim toga, prisutna je buka, potrosnja struje, nakon nekog vremena se u masini skupe vlakna iz vesa, mozda cak moze i da se zapusi, masina je ekstremno komplikovana i natrpana delovima, blagi uzas (provereno - licno sam je demontirao na prafaktore i bacio). Masine za ves su ionako komplikovane, ali ove sa susenjem su jezive, jer ima gomila ekstra delova, koji sluze samo za susenje i to je to.

Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

baraka

Član broj: 139367
Poruke: 140
*.yubc.net.



+3 Profil

icon Re: uzana masina za pranje i susenje07.12.2008. u 16:05 - pre 186 meseci
Koliko ja znam, takve masine pravi jos i francuski Brandt, iz grupe Fagor Brandt ali to niko u Srbiji ne uvozi.

Sto se Robnih Kuca Beograd tice, i mogucnosti da neko tamo to uveze, sanse su bliske nuli. Naime, u RK Beograd ulazi Eltim sa svojim poznatim asortimanom (Beko, Beko, Beko, pa ona pomalo Candyja, Indesita/Aristona, jos manje Bosch-a..i to je to). Prva radnja ce biti u Zemunu, u Glavnoj, za par nedelja - pa mozemo da proverimo.

Sto se masina za pranje i susenje tice, one jesu malo komplikovanije i svakako ce vam ves biti bolje osusen u posebnoj masini za susenje. Al' to je kombinacija (posebno masina za pranjem, posebno za susenje) koja vise kosta i zausima vise mesta. Retka kombinacija za srpske uslove.

Uzgred, to vadjenje vesa posle pranja, nije bas obavezno, ima masina koje u jednom cugu mogu da operu 5 kg vesa (Candy ima jedan takav model), a vidim i da Ariston ima masinu koja pere 8, a susi 6 (vrlo verovatno postoji opcija da se opere i osusi 6 u jednom cugu).
 
Odgovor na temu

Milos_bgdd
Beograd srbija

Član broj: 192762
Poruke: 46
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: uzana masina za pranje i susenje07.12.2008. u 16:13 - pre 186 meseci
Ako ti se ne zuri sacekaj posle Nove Godine bice nize cene za belu tehnku
Da Candy ima model Alice 5+5 kg pa ako imas prostora mozes nju da kupis
Mozda nas sledece godine neki proizvodjac iznenadi modelom iz svoje hiper produkcije
Ali svakako ti je kvalitetnije ako su to zasebni uredjaji u svakom slucaju na tebi je da odlucisu zavisnosti koliko mesta imas kao i koliku svotu novca si spreman da izdvojis
 
Odgovor na temu

bojan dj.
Bojan Djuric
Beograd

Član broj: 86483
Poruke: 15
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: uzana masina za pranje i susenje07.12.2008. u 16:39 - pre 186 meseci
hvala svima na odgovoru. Najgore od svega, ja imam prilicno veliki stan (95kvm) sa kupatilom od 10kvm i kada sam pre 6 god pravio raspored (stan je nov) predvideo sam prostor za masinu za pranje vesa izmedju zida i stuba. Tada mi je to izgledalo sjajno (izgleda mi i danas ali....). Masina je zauzela malo mesta, tako da sam ostatak kupatila napravio prilicno hedonosticki....ogromna kada...ogledala...cudesa.. Tada sam u njemu ziveo sa devojkom...koja mi je malo kasnije postala zena...pa je onda pre 11 meseci dosao i jedan zahtevni coveculjak koji me zove tata. E zbog njega mi to treba. Sada nam masina radi non stop i malo je komplikovano da razapinjemo ves okolo. Imamo cak i dosta veliku terasu ali ako nesto mrzim to je razvucen ves na terasi koja gleda ka ulici.

Jos jednom, hvala svima. Oticicu da vidim taj Zanussi i ako je sirok manje od 57cm - moj je.
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
212.200.65.*



+310 Profil

icon Re: uzana masina za pranje i susenje07.12.2008. u 20:39 - pre 186 meseci
Preporuka svetske zdravstvene asocijacije je da se ves nikako ne susi napolju, preporuka je generalna. Bolest 21 veka je alergija, procena je da se susenjem vesa napolju izlazemo riziku da postanemo alergicni preko naslaga na vesu koja se nakupila tokom susenja napolju.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: uzana masina za pranje i susenje08.12.2008. u 00:27 - pre 186 meseci
Mozes kupiti i posebnu masinu za susenje. Koliko je meni poznato, postoje 2 sistema - kondenzacioni i ventilacioni. Prvi na neki nacin kondenzuje vlagu iz vesa, na neku hladnu povrsinu i iz masine ta vlaga izlazi pomocu pumpe. Kod moje masine za pranje i susenje to se dogadjalo pomocu hladne vode, pa je tako funkcija susenja zahtevala iste prikljucke kao i funkcija pranja - voda, struja, odvod. Te masine su skoro duplo skuplje od:

- ventilacionih, koje su u sustini velika kanta sa vrucim ventilatorom. Takvoj masini za susenje treba prikljucak na struju i neki "dimnjak" / rupa u zidu / odskrinut prozor i to je to. Takvu mozes da stavis skoro bilo gde. I susi mnogo vise vesa odjednom nego one kombinovane, koje i peru i suse.

I imas dve jednostavne masine u kuci, umesto jedne komplikovane i problematicne za odrzavanje i rad (jednog dana ti nece smetati sto pola mokrog vesa moras da vadis, pa ponovo vracas nazad, ali nakon 67 dana ce ti se smuciti).
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: uzana masina za pranje i susenje

[ Pregleda: 19560 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.