Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izdajem stan u BG i imam muke sa stanarima, upomoć!

elitemadzone.org :: MadZone :: Izdajem stan u BG i imam muke sa stanarima, upomoć!

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 29701 | Odgovora: 77 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Izdajem stan u BG i imam muke sa stanarima, upomoć!07.12.2008. u 11:55 - pre 187 meseci
Kod nas jos ne postoji zakon o izdavanju / zakupu stanova ili lokala, ali onaj ugovor je sa sajta projuris.com , pa malo prepravljan uz konsultaciju zakona o tome koje imaju susedne drzave, tako da je sve sto treba u njemu, osim onih stvari oko prestanka vazenja ako se ne plati kirija iili racuni, ali to sam dopisao posle.
Citat:
barons:znaci registrovao je firmu za rentiranje ili bar uredno placa drzavi porez na prihod ? Nesto ne verujem

Tja, kiselo grozdje, koga stoli bojko, pricaj sta hoces, ama kiriju da platis moras i to je to. Eto, na primer ne placa porez. A zasto da placa? Da neki Kreso ili kakav je vec sam sebi razrezuje platu od milion dinara? Evo mu... domaca zivotinja sa krilima a nije kokoska. Uz to:
Citat:
Hattalasat: Ne placas na dobit ako ne predje 1 Milion dinara godisnje...cini mi se ?
Odnosno kako se vec to zove, porez na prihod ili .... znaci ne mora on explicitno da placa porez od dobiti na tom stanu, vec ako na godisnjem nivou na svom kontu ima vise nego sto je propisano da se neoporezuje ,etc etc .

Tacno, a i da nije, koga je briga.
Citat:
plavi9: Nisi spomenuo da ne placas porez ali cim nisi pravio ugovore overene u sudu, verovatno da ne placas.

Ugovori o zakupu nekretnina ne moraju da se overavaju kod suda, a ako je u pitanju lokal, porez na kiriju placa zakupac to jest firma, tako je regulisano zakonom, jer znaju da nema tog zakupodavca koji ce da im dobrovoljno plati porez sto izdaje lokal, pa prebacili to na firme. Za stanove ne mogu da urade nista, osim pretpostavljam ako je u pitanju zgrada pravljena za izdavanje, ali to je vec drugo.
Citat:
Hattalasat: Sta ste napali coveka da plati porez pa da plati porez . Pitao je za konkretan problem a vi osuli paljbu o porezu.

Pa kazem zasto, kiselo im grozdje. Ma neka ih, ima da plate. Da plaču i da plaćaju. To je zdravo. Ili to ili eno im drugovi iz banaka, pa neka kupe stan. Nije im valjao socijalizam, e sad neka plate, šta tu.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Izdajem stan u BG i imam muke sa stanarima, upomoć!07.12.2008. u 14:00 - pre 187 meseci
Cekaj, pa Ivan rece da postoji zakon koji to regulise kako sad ne postoji .
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Izdajem stan u BG i imam muke sa stanarima, upomoć!07.12.2008. u 17:10 - pre 187 meseci
Time se bavi zakon o porezu na dohodak gradjana, a kao poseban zakon ne postoji. U Hrvatskoj postoji za lokale, pa ce verovatno i ovde, a za stanove mislim da nema ni tamo, a mozda i ima, koga zanima neka gugla pa neka cita te njihove zakone. Sto se tice onih koji od tog izdavanja zive, dok im tako dobijena sredstva ne prelaze odredjenu sumu, samo mogu da im pljunu pod prozor i to je to.

Ima i ovo http://sr.wikipedia.org/wiki/Ugovor_o_zakupu

http://www.mfin.sr.gov.yu/down...adjana,_26.11.2002._godine.pdf

Po logici ovih sto im je kiselo grozdje verovatno i ovima sto zaradjuju preko interneta treba nesto raditi jer bato moj, nisu platili porez! Od cega ce gospoda iz parlamenta sebi isplacivati milionske putne troskove na postenu rec, od cega ce drugovi generalni direktori trositi milione na reprezentaciju, onako kao Šojić u Tesnoj kozi, da jeste da muckaju, al' muckaju u skladu sa propisima i sta tu, kao sto svakog dana vidimo u medijima, ako ovi opaki anarhisti ne obave svoju gradjansku duznost i ne uplate Nj.K.V. porez? Mora da ce ta nasa elita da jede gloginje ako Pera ne plati porez sto je izdavao garsonjeru za 100 evra a Mika zato sto je nekom Dzou pravio sajt a to nije prijavio. Teski kriminalci. Podrivaju sistem.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Izdajem stan u BG i imam muke sa stanarima, upomoć!07.12.2008. u 17:29 - pre 187 meseci
Lesli, postoje i oni koji kupuju stanove da bi ih izdavali i to one elitne za ne male svote novca. Oni su takodje u toj grupi , jednom recju biznis. E sad od tog poreza se takodje isplacuju i penzije i deciji dodaci a takodje i na zalost enormno velike plate pojedinih direktora, kao sto kazes. Tako da stvari nisu bas tako jednostavne. Samo u Beogradu postoji armija podstanara koje ovo itekako zanima a najbolje je kada se unapred znaju pravila igre za sve i za vlasnike stanova koji se izdaju i za podstanare.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Izdajem stan u BG i imam muke sa stanarima, upomoć!07.12.2008. u 18:08 - pre 187 meseci
To pa o pravilima igre mi je posebno smesno. Pa ne mogu da budu ista pravila ige za te sto kupuju te tzv elitne stanove za velike pare i za Jocu sto izdaje garsonjeru ili jednosoban stan. To da treba da budu ista pravila je izum ovog elitnog da bi lakse krao i da bi njemu ostalo vise. U stvarnosti je obrnuto, Joca koji izdaje garsonjeru ni sad ne mora da placa porez dok mu prihodi ne predju odredjenu sumu i to je to. A treba da bude jos obrnutije, pa Joca i dalje da ne placa nista za porez, elitni da placa milion dinara. Dnevno. I onaj ko uzima stan kod elitnog isto. Zato sto su obojica ludi, i nije im dosta sto nisu zatvoreni u ludnicu, nego jos imaju zelju da i normalnima silom namecu svoja ludacka pravila. Ali to nema veze.

Kako god, srce mi se cepa zbog armije jadnih podstanara, isto kao i zbog armije stanodavaca. Ako im se ne svidja tamo neka se vrate u zavicaje, sta sad. Srpska posla. Ako ti treba stan, uzmi ga pod kiriju, ako ti se taj ne svidja idi pa trazi gde ima bolji, ili kupi svoj, to je cela prica. Sve ostalo je samo kiselo grozdje, a to je vec neko pomenuo jos na prvoj strani. Jel se brines tako da li neki Mika vrsi utaju poreza kad kupujes od njega pivo? Mislis da bas svi u svim kaficima otkucaju bas svako pice? Kako da ne. Pa sto se onda brines za ovo. Ima ko je placen za to. Ko je podstanar samo neka brine da uredno i na vreme placaa kiriju i racune i da ne lomi i unistava po stanu, a ko je stanodavac neka se brine da sve u stanu bude ispravno i sredjeno kad ga izdaje, i to je to, a oni koji se ne brinu o tim stvarima pa lome tudje ili izdaju svinjce neka rade sta znaju, njihova stvar.

Citat:
plavi9: Korektna cena stana vecinom privuce i korektnije stanare a ovi sto skuplje placaju se ponasaju u stilu: "za te pare, radicu sta ja hocu"

Tacno, ko trazi vece izgubi iz vrece. Ne mora da znaci ako "svi" u tom kraju izdaju za toliko i toliko da je to korektna cena, pa zato ovi neki i lome. Izdaj im po normalnoj ceni pa nece da lome.

Citat:
vilil1: Bez ugovora, overenog u sudu, sto povlaci i placanje poreza :), stanari mogu da rade sta zele...Ne moze im niko nista, cak ne mogu ni da se "izbace" iz stana. Jednostavno nece nista da placaju, niti stanodavcu, niti rezijske troskove...i sta im ko moze...ti dodjes na vrata, oni nece da ti otvore, ako si uporan, oni zovu policiju...niko im nista ne moze, jedino mozes da ih tuzis, a to traje, i traje, a za sve to vreme oni mufte zive u tvom stanu...
Zaboravi na rambo price, u stilu ja cu ovo, ili ono...ukoliko im pretis, ili probas nesto jace...oni tebe tuze...
Zato pamet u glavu, prijavi stanare, plati porez i miran si. Ovako, pokusas nesto da izvrdas, da ustedis, a izadje te dosta skuplje...

Nema veze, rekao sam da ugovori o zakupu stanova i poslovnih prostorija ne moraju da se ovaravaju u sudu, niti pa samo overavanje nekog ugovora o bilo cemu automatski povlaci placanje poreza, nego samo ako se podnese poreska prijava upravi prihoda. Tako da je i ovo jos kiselog grozdja, a i isto te rambo price, "ja cu sad da uzmem stan pa necu da placam kiriju ako niej overen ugovor, a dok me od utuzi imacu dzabe stan i racune". Tek za takve price neko moze da dobije razbijen... zenski polni organ, pa neka onda on tuzi ovoga sto ga je razbio. Sreca pa se normalni ljudi ne bave tim smesnim stvarima, nego samo ludaci, i to oni koji se lako prepoznaju da su ludaci.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Izdajem stan u BG i imam muke sa stanarima, upomoć!07.12.2008. u 18:27 - pre 187 meseci
Lesli, tu pricu koju ti sad pricas sam slusao devedesetih. "Ja cu da vas pustim da muljate na malo da bi ja mogao da muljam na veliko". I tako onaj na ulici svercne malu torbu necega i sav srecan al' kako da bilo sta prigovori onome sto je svercnuo sleper. O tome se ovde radi. Kako ti mozes da prigovoris onome za megagiga platu koji je ostetio budzet kad i ti to svesno radis. Status kvo logika nas je dovela do onakvog stanja u kojem smo bili pre desetak godina.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Izdajem stan u BG i imam muke sa stanarima, upomoć!07.12.2008. u 19:18 - pre 187 meseci
Sad smo u jos gorem stanju, i nista ja ne radim, samo podrzavam da treba da postoji odredjena granica do koje neko moze da ima prihode od bilo cega sto nije kriminal, a da ne mora da placa porez niti da prijavljuje te prihode. To je normalno u svim slobodnim zemljama, pa valjda i u ovoj, i ne vidim u cemu je problem. Izdavanje stana nije kriminal, a sad to za njihove artije i sta oni pisu po njima me bas briga, moze ovima ovde da padne na pamet da napisu i da jeste, od njih sve moze da se ocekuje, samo ako je u pitanju kradja, a samo ne mozes da ocekujes nesto sto je normalno. Sta znam, da zabrane plasticne kese, da ne smaraju pretplatom za rts, da ljudima koji su dvojnici (telefonski) vrate brojeve koje su im ukrali, dok je Telekom jos drzavna firma, da ociste ulice, da grade nove elektrane ili jos nesto. I zasto bi onda neko ko izdaje stan bio u obavezi da prijavljuje bilo kome tod njih e prihode od stana i da na njih placa bilo sta? Ako im treba nek zarade sami. Znam i ja da saram po papirima, ama od toga nema leba, ako nisi izdrzavano lice i mastiljara kao oni sto su. Ako izdrzavana lica iz tzv drzave koja ne sluzi nicemu osim da sede tamo i primaju enormne plate ni za sta izmisle da treba da se placaju dazbine na to nesto sto niej normalno da se placa, tim pre ne treba niko da placa nista. Mozda je sve to sa drzavom na drugim mestima drugacije, ovde je ispalo da je samo farsa, i koga je onda za sve to briga. Pazi molim te pre neki dan, kao Šojića da gledam, zato sam se i setio gore, neko od ovih bilmeza kaze u nekim novinama, jes' kaze da je on sebi razrezao platu toliko i toliko, ali to je sve po zakonu. Znaci mućkao covek u skladu sa propisima. I za takve ja da placam porez. Evo trcim. Mogu samo da mi otmu nesto kroz cene robe siroke potrosnje, a i to cu da vratim kako znam i umem pa kad tad, ovako ne dam nista.

Pusti ti te teorije, kako ovde i kako onde. Ovde nije tamo. Posebno ne treba za sve to da bude briga ove koji traze stanove. U stvari, ja more na njihovom mestu ne bih ni uzeo stan tamo gde ne prijavljuju, u znak protesta. I gotovo. Cim ti on ne trazi licnu kartu ili nesto sta vec treba da te prijavi tamo gde se vec to radi da stanujes kod njega i da zbog toga placa porez, mora da je opak zlotvor i bezi od njega, nemoj da te prikolje na spavanju. Odakle ti znas kakav je psihopata u pitanju, cak i ako zamenis bravu dok si podstanar u njegovom stanu, mozda ima skrivenih kamera, mozda je on nesto nabio u slavinu za vodu da te postepeno truje... Cim on nece da te prijavi ko zna sta je tu u pitanju, bestraga mu glava, bezi od njega sto dalje. Ade bre.

Ja mislim da su ovi sto se bune samo malo vise zbunjeni. Verovatno 9 od 10 njih nema nista protiv Miskovica i slicnih, naprotiv, oci im same lutaju i zasijaju od divljenja kad neko od ovih delija prodje pored njih u posteno zaradjenim skupocenim automobilima, verovatno su im takvi primer sta bi oni voleli da budu kad porastu i kako bi voleli da zive, ali im zato smeta neki deka Bane koji im izdaje stan za 100 ili 200 evra, zavisi od velicine, pa od toga kupuje 'leb. Brinem se za njih.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Izdajem stan u BG i imam muke sa stanarima, upomoć!07.12.2008. u 19:29 - pre 187 meseci
Evo, mrzi me sad da trazim, ovo mi izaslo prvo, a koga zanima neka dalje trazi sam.

Citat:
Aktuelna mišljenja Ministarstva finansija Republike Srbije...

Godišnji porez na dohodak građana plaćaju fizička lica koja su u kalendarskoj godini za koju se utvrđuje godišnji porez ostvarili dohodak veći od zakonom propisanog neoporezivog iznosa iz st. 1. i 2. člana 87. Zakona. Predmet oporezivanja ovim dodatnim porezom je godišnji zbir oporezivih prihoda iz stava 4. tog člana Zakona. U osnovicu godišnjeg poreza na dohodak građana ulazi ukupan prihod fizičkog lica ostvaren tj. isplaćen, po nekom od osnova iz stava 4. člana 87. Zakona, u kalendarskoj godini za koju se utvrđuje godišnji porez, umanjen za plaćeni porez i doprinose za obavezno socijalno osiguranje i neoporezivi iznos dohotka za tu kalendarsku godinu za koju se utvrđuje godišnji porez.

Bla bla bla

Imajući u vidu navode iz vašeg dopisa prema kojima je fizičko lice – zaposleni, u 2007. godini ostvario prihod po osnovu otpremnine u slučaju sporazumnog prestanka radnog odnosa, na koji je obračunat i plaćen porez i doprinosi za obavezno socijalno osiguranje na zaradu, mišljenja smo da taj prihod (umanjen za plaćene poreze i doprinose za obavezno socijalno osiguranje), ako zajedno sa prihodima po drugim osnovima (umanjenim za plaćene poreze i doprinose za obavezno socijalno osiguranje) koji su predmet oporezivanja godišnjim porezom prelaze propisani neoporezivi iznos (za fizičko lice – rezidenta u 20. godini neoporezivi iznos od 1.394.784 dinara) podleže plaćanju i godišnjeg poreza na dohodak građana (na deo iznad neoporezivog iznosa).

(Mišljenje Ministarstva finansija br. 414‑00‑39/2008‑04, od 29. aprila 2008. godine)
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Izdajem stan u BG i imam muke sa stanarima, upomoć!07.12.2008. u 19:38 - pre 187 meseci
Doduse, ima i ovo

Kako se plaća godišnji porez?

Citat:
Prema zakonskim izmenama, od sredine prošle godine, porez na dohodak građana plaćaju sva fizička lica koja tokom kalendarske godine ostvare dohodak veći od trostrukog iznosa prosečne zarade po zaposlenom u Srbiji. U Poreskoj upravi podsećaju da se moraju prijaviti zarade stečene po svim osnovama. Dohotkom se smatra godišnji zbir zarada, oporezivi prihod od samostalne delatnosti, autorskih, srodnih i prava industrijske svojine, prihod od nepokretnosti, davanja u zakup pokretnih stvari, od osiguranja lica, oporeziv prihod sportista i sportskih stručnjaka, kao i drugi prihodi oporezivi u inostranstvu. U dohodak stranca – rezidenta ulaze samo zarade, ne računajući i dodatna primanja.

Računanje osnovice

Da bi barem orijentaciono znali koliko će na kraju godine morati da plate porez na dohodak, poreski obveznici moraju da izračunaju svoju poresku osnovicu koja predstavlja razliku između ostvarenog dohotka i ličnih odbitaka.

Svaki poreski obveznik ima pravo na lični odbitak u iznosu od 40 odsto od prosečne godišnje zarade, što za prošlu godinu iznosi oko 152.000 dinara. Povlastice postoje i za svako izdržavano lice, pa zakon i tu propisuje odbitke u iznosu od 15 odsto prosečne zarade za 2006. godinu, a to kada se preračuna iznosi oko 57.000 dinara.

Prema tome, doduse eto, trebalo bi da se prijavi, ali kako taj prihod zavisi od velicine stana, znaci, ako je rec o manjim stanovima ili garsonjerama i tako to, ko ne prijavljuje taj prihod u stvari stedi pare poreskih obaveznika, jer ne moraju da se onda tamo ovi smaraju njihovim predmetima kad ce i tako biti oslobodjeni poreza i da tako gube vreme, nego mogu odmah odmorni i puni elana da predju na predmete ovih velikih bizmismene i tako zarade platu koju primaju, i za sebe a i za drzavu, koja onda moze tim parama da radi ono sto treba da radi, recimo da zabrani plasticne kese. Je li tako, jeste. Znaci, sve je u redu, i ostavite coveka na miru da izdaje svoj stan kako on hoce, a kad nabavi 100 stanova za izdavanje, tad ga smarajte tim mastiljarskim budalastinama, ako ih do tad ne ukinu.

Je ne znam ni sto se on pravdao ovde, kao da je nesto uradio.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Izdajem stan u BG i imam muke sa stanarima, upomoć!07.12.2008. u 19:56 - pre 187 meseci
Vidis, za proslu godinu, ako neko izdaje stan za 250 evra recimo, i od toga zive na primer samo on i dete, ili baba i deda, ili bracni par bez dece, ili sta znam, dvoje ljudi, ispada da on treba da ako to prijavi bude oslobodjen od poreza u iznosu od 209000 dinara sto je bilo oko 2700 evra, a on od kirije uzeo 3000. Eto, tu bi trebalo da platu porez na tih 300 evra, sto bi bilo jedno 4600 dinara. A sta ako ima i treci clan? Onda bi bili oslobodjeni poreza u iznosu od 266000 dinara, sto opet znaci da je drzava njima trebalo da vrati oko 500 evra te godine na ime toga! I to ovo sve za proslu godinu, a sad su plate porasle pa i ovi iznosi, jel tako? Eto, znaci da je dobro po budzet sto se takvi prihodi ne prijavljuju. Ćuti nemoj da cuju ovi kriminalci za ovo pa da krenu masovno da prijavljuju porez, ima da budemo u jos vecoj buli nego sad sto smo ;)
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Izdajem stan u BG i imam muke sa stanarima, upomoć!07.12.2008. u 23:02 - pre 187 meseci
Taj ugovor se ne overava u sudu već su za to ovlašćene agencije za nekretnine. Mi smo isto izdavali stan i najviše problema smo imali sa jednim policajcem, inspektorom, koji je ostao dužan oko €1000 za rentu i neplaćene račune nakon što je napustio stan (trebao nam je pa smo ga zamolili 2 meseca unapred itd.). Naravno dug nikad nije vratio, a bio je i u fazonu "imate sreće što ste mi simpatični pa sam napustio stan, inače ne bih ni izlazio".

Posle par godina smo izdali preko agencije, nekoj studentariji, na ugovor uz depozit itd. i bili su super, sve plaćali na vreme, nisu ništa radikalno upropastili (potrošni materijal). Naravno nakon "iskustva sa srpskom policijom", prebacili smo da nam računi za taj stan stižu na adresu gde živimo, tako da smo uvek u toku šta je plaćeno i koliko treba da se plati, a ne da podstanar odlučuje da li će tog meseca da plati struju ili ga baš mrzi. I tako..

E da, i niko nije spominjao porez na dobit, ali mi i tako plaćamo veći porez na taj stan, jer niko nije prijavljen na toj adresi, pa se u tom slučaju plaća najveći porez.

Uglavnom moj savet bi bio preko agencije i na ugovor, i sve što uz to ide. Mada uvek na kraju zavisi od čoveka koga primaš.

I da, reče da si primio te ljude po preporuci. Pa ko ti ih preporuči crni sinko? :)
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.3dnet.co.yu.



+1349 Profil

icon Re: Izdajem stan u BG i imam muke sa stanarima, upomoć!07.12.2008. u 23:04 - pre 187 meseci
Agencija apsolutno ništa ne garantuje. Niti može, niti hoće, niti ume.

 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Izdajem stan u BG i imam muke sa stanarima, upomoć!07.12.2008. u 23:10 - pre 187 meseci
Ne garantuje agencija, već ugovor. Agencija samo služi kao ovlašćeni posrednik, kako ja to shvatam. Nisam nešto posebno proučavao taj ugovor (nemam ga sad ovde), ali bar imaš crno na belo kome si i pod kojim uslovima izdao stan, pa ako dođe do parnice imaš dokaz da su ti ljudi uopšte tu stanovali.

Ovako ako ideš na usmeni dogovor, ti nemaš nikakav dokaz da su oni tu uopšte živeli, osim da pozivaš svedoke tipa komšiluk blabla, što je cimanje i nepouzdano je kao dokaz.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

plavi9

Član broj: 202841
Poruke: 55
77.46.192.*



+1 Profil

icon Re: Izdajem stan u BG i imam muke sa stanarima, upomoć!07.12.2008. u 23:29 - pre 187 meseci
Izdajem dva stana u centru Bg. i jedan u N.S.
Cena: 300 evrica (svaki)
Navali narode, ne placam nikom nista (sve po zakonu)
Ipak je ovo Srbija
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Izdajem stan u BG i imam muke sa stanarima, upomoć!08.12.2008. u 18:43 - pre 187 meseci
E sad si gotov, ostetio si budzet pa ovakvi nece moci da po zakonu prime krvavo zaradjenu platu:

Citat:
...Direktorka Centralnog registra za hartije od vrednosti Vida Uzelac prošlog meseca je primila 1.200.000 dinara, ili skoro 14.000 evra...


Napredak je to, pa se ne zna koga bi bio veci uzitak, da li ovakve, ili majmune koji u komentarima pisu o nekakvim zakonima i opravdavaju ove prve. Ja preferiram ove druge. Njih bi sa posebnim uzivanjem. Ovi prvi bi bili samo posao. Pravo da vam kazem, oni sto prave liste za odstrel na nacistickim sajtovima su ponekad i u pravu, samo pogresne stavljaju na liste. I treba da se prave liste ovakvih sa sve slikama.
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
79.101.218.*



+4 Profil

icon Re: Izdajem stan u BG i imam muke sa stanarima, upomoć!08.12.2008. u 19:03 - pre 187 meseci
re:Jedino što ne želim su porodice, posebno sa decom. Može da se desi da ostanu bez primanja, a nemoguće ih je iseliti. Sa studentima je daleko lakše.

i zbog toga bi ti uvalio studente koje nikada ne bi izbacio pa ni tad.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Izdajem stan u BG i imam muke sa stanarima, upomoć!08.12.2008. u 21:45 - pre 187 meseci
Ja bih molio moderatore da rade svoj posao i odreaguju na vredjanja clanova foruma koji imaju razlicito misljenje . Iz tog istog budzeta se dobijaju i penzije i ostala socijalna davanja. Ja nisam za enormno velike plate pojedinaca. Nemoj da mi pripisujes nesto sto nikada nisam rekao. Svojim bezobrazlukom nemozes promeniti cinjenice .
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Izdajem stan u BG i imam muke sa stanarima, upomoć!08.12.2008. u 21:57 - pre 187 meseci
Jel' ja? Nisam ja tebe nista vredjao niti sam ti pa sta rekao, nego sam mislio na komentare na tu vest u novinama, kako i pise. Ovde niko valjda nije van pameti pa da tvrdi da je ovako nesto u redu ako nije prekrsen nikakav zakon. Ali ako neko misli da sam nekoga odavde vredjao neka brise i sankcionise, sta sad da radimo.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Izdajem stan u BG i imam muke sa stanarima, upomoć!08.12.2008. u 22:28 - pre 187 meseci
Takodje mislim da tih koji to pisu o zakonima, kao komentare na ovu vest na sajtovima dnevnih listova, pa opravdavaju te pljacke i mućkanja u skladu sa propisima, ima tri vrste. Prva vrsta su bolesni ljudi, druga vrsta lopovi kao i ovi sto su, a treca vrsta su oni koji su placeni od ovih bitangi da to pisu.
 
Odgovor na temu

caplja caplja

Član broj: 1637
Poruke: 87
93.86.121.*



Profil

icon Re: Izdajem stan u BG i imam muke sa stanarima, upomoć!08.12.2008. u 23:36 - pre 187 meseci
Citat:
bttp: Ne garantuje agencija, već ugovor. Agencija samo služi kao ovlašćeni posrednik, kako ja to shvatam. Nisam nešto posebno proučavao taj ugovor (nemam ga sad ovde), ali bar imaš crno na belo kome si i pod kojim uslovima izdao stan, pa ako dođe do parnice imaš dokaz da su ti ljudi uopšte tu stanovali.

Ovako ako ideš na usmeni dogovor, ti nemaš nikakav dokaz da su oni tu uopšte živeli, osim da pozivaš svedoke tipa komšiluk blabla, što je cimanje i nepouzdano je kao dokaz.


Ih, svedoci nepouzdani kao dokaz. Nece da bude.

Ugovor o izdavanju stana ne mora da bude overen u sudu mada ga mnogi bespotrebno overavaju (za razliku recimo od ugovora o kupoprodaji nekretnine koji MORA da bude overen u sudu). Kada u sudu ipak overe takav ugovor tamo imaju zakonsku obavezu da ga proslede poreskoj upravi da bi se naplatio porez od te dobiti (u praksi ovo uglavnom nije slucaj, tj. takve ugovore im je mrsko da dalje prosledjuju ali desava se i to, negde redje negde cesce)

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Izdajem stan u BG i imam muke sa stanarima, upomoć!

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 29701 | Odgovora: 77 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.