Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Backup sa starog na novi server??

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: Backup sa starog na novi server??

[ Pregleda: 1645 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mswe

Član broj: 202434
Poruke: 6
*.3.cust.bredband2.com.



Profil

icon Backup sa starog na novi server??10.12.2008. u 14:48 - pre 187 meseci
Cao!
Vidim pise se nesto ovde na tu temu ali ja nisam bas sve naso sto me interesuje.
Radi se o sledecem imam Lenovo server sa Ubuntu 8.10 server edition a sada sam kupio jednu savremeniju masinu iste marke pa bih da sve sto je na starom serveru da prebacim na novi ali nisam siguran kako sta trebam tacno uraditi naravno zelim nastaviti sa Ubuntu 8.10 server edition trenutno je u novoj masini vista koju cu naravno skinuti. Neki kolega mi rece da je dovoljno uraditi samo backup i prebaciti ga na novi server ali ja se pitam dali server mora da ima identicne podatke i imena kao i stari i dali to isto ulazi u backup i na kraju dali cu raditi backup samo apche ili svega sto je na serveru?
Pozdrav
 
Odgovor na temu

igor.vitorac

Član broj: 144858
Poruke: 483



+13 Profil

icon Re: Backup sa starog na novi server??15.12.2008. u 21:56 - pre 187 meseci
Sa time sto si opisao, malo je teze reci kako da izvedes backup. Cini mi se da ni ti sam neznas sta je na tom serveru.
U takvoj situaciji je najbolje uraditi "dd"-om sa jednog diska (prvi server) na drugi (disk od drugog servera) i probati da li moze mashina da se podigne. Ako se Ubuntu podigne i proveris da li su sve particije mount-ovane kako treba, ostalo ce raditi skoro sigurno (99%).
Ako nisi radio sa dd-om, DOBRO prouci primere i manual pages!
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: Backup sa starog na novi server??

[ Pregleda: 1645 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.