Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem s kućištem

[es] :: Ostali hardver :: Problem s kućištem

[ Pregleda: 1924 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dexim2008

Član broj: 205570
Poruke: 11
*.isp.krstarica.net.



Profil

icon Problem s kućištem20.12.2008. u 08:44 - pre 187 meseci
Kupio sam kućište Frontier LU09A-BK i mogu reći da je dosta dobro za te pare, ali imam jedan problem s njim.

Kada umetnem PCI kompomente (TV karticu, modem i sl) u PCI slotove - ne znam kako da ih učvrstim jer na onom limu ne postoje rupice u koje bi se ušrafili šrafovi kojima se PCI komponente pričvršćuju za kućište. Tako da ja sad mogu da ih stavim u slot, ali ako se malo gurnu sa zadnje strane, npr. pri umetanju kablova u njih, one ispadnu iz PCI slota.

Kako da rešim taj problem? Kako su oni uopšte zamislili da PCI komponente stoje čvrsto u svojim slotovima kad nema gde da se pričvrste?



Molim vas, ako neko ima iskustva s tim da mi objasni.
Hvala unapored!

mod edit: promenjen link jer je vodio do domaceg online shop-a.

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 24.12.2008. u 17:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MMaarrCCoo
Kragujevac

Član broj: 199638
Poruke: 237
77.46.199.*



+1 Profil

icon Re: Problem s kućištem20.12.2008. u 11:42 - pre 187 meseci
Ja imam najjeftinije Frontier kućište MON09A,koje je na samom dnu njihove ponude,pa ima uredno ubušene sve rupe.Ne vidim da je kod tebe išta drugo nego greška proizvođača.Imaš dve opcije:bušilicu u ruke ili kućište u ruke,pa u servis da ti to oni odrade.Nije to nekakav posao,ali zašto bi se cimao bez veze.Moj savet:servis,pa neka se oni j******u sa njim.pozz

[Ovu poruku je menjao MMaarrCCoo dana 20.12.2008. u 13:04 GMT+1]
Kad' nepravda postane zakon,otpor je tvoja dužnost!
 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Član broj: 54113
Poruke: 2303
93.86.155.*

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: Problem s kućištem20.12.2008. u 14:47 - pre 187 meseci
obično ako nema rupa za šrafove znači da nisu ni potrebni, već da je tool-less kućište u pitanju... verovatno postoji neki sistem za učvršćivanje kartica... npr chieftec ima foru da se preko svih kartica zategne jedna opruga koja ima ispupčenja na mestu gde bi trebalo da su šrafovi
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

MMaarrCCoo
Kragujevac

Član broj: 199638
Poruke: 237
79.101.205.*



+1 Profil

icon Re: Problem s kućištem21.12.2008. u 01:02 - pre 187 meseci
Inače,na sajtu Frontiera se na slici pomenutog modela kućišta jasno vide rupe koje su fabrički izbušene.
Kad' nepravda postane zakon,otpor je tvoja dužnost!
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Problem s kućištem21.12.2008. u 04:05 - pre 186 meseci
Zaboravila masina da izbusi rupe, druga da napravi navoj. Sta se moze, i masine su ljudi, pogrese ponekad. )
Moj predlog je da na "gornjoj" strani, onoj na koji naleze lim od kartice koji treba da se srafi, na dva mesta izbusis samo dve rupe i to na krajevima i da usrafis parce lima ili parce aluminijuma, plastike ili bila sta slicno u obliku trake tako da predje preko nosaca svih kartica istovremeno. Jos jedna varijanta da isto tako usrafis sa zadnje strane, otprilike u visini nitni komad "L" profila i na taj nacin ostvaris slican nacin fiksiranja. Naravno, za sada vodi racuna da ne kacis nesto dok komp radi, jer se moze desiti da ti nesto rikne. Moj kolega je davno, davno imao obicaj da vadi kartice na zivo, dok mu nije riknula video karta.



 
Odgovor na temu

Dexim2008

Član broj: 205570
Poruke: 11
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Problem s kućištem23.12.2008. u 21:45 - pre 186 meseci
Hvala svima na odgovorima

Na kraju sam ipak shvatio kako se to radi - prvo se odšrafi i skine jedan lim koji se nalazi iznad otvora za PCI kartice, onda se umetnu kartice i onda se taj lim vrati nazad, tj. njime se pritisnu L držači PCI kartica. Lim se zašrafi na dva mesta i to bi kao trebalo da drži kartice pričvršćene za kućište.... Ali to baš i nije najbolje rešenje, jer neke kartice ipak malo "šetaju" gore-dole (levo-desno)... Po meni, bolje da su stavili rupice pa da se svaka kartica pričvrsti šrafom, kao što je to nekad bilo, kod starijih modela kućišta.


Još jednom, hvala svima koji su pokušali da pomognu, a posebno SASI M. čija me je ideja i dovela do rešenja.
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Problem s kućištem24.12.2008. u 03:01 - pre 186 meseci
Joooj, obicno je taj lim kao neka izbocina sa spoljne strane, kao neki lift. Na slici proizvodjaca se ne vidi, da si slikao, znali bi odmah. Ne sekiraj se ako se malo mrdaju, vazno da ne izlaze iz lezista.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Problem s kućištem

[ Pregleda: 1924 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.