Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ima li vesti o ukudanju broja motora???

elitemadzone.org :: AutoZone :: Ima li vesti o ukudanju broja motora???

[ Pregleda: 4368 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rajo88
Bojan Atanaskovic
Vrnjacka Banja

Član broj: 87219
Poruke: 264
*.arhisoft.net.

Jabber: rajo88@hotmail.com
Sajt: www.vrnjackabanjacaffe.co..


+1 Profil

icon Ima li vesti o ukudanju broja motora???29.12.2008. u 10:00 - pre 186 meseci
Verujem da mnoge interesuje ova tema, da li ce, i kada bi trebalo da stupe na snagu ova uredba??? Da li ce to moci da se menja bez mnogih komplikacija, koliko bi to kostalo... Posto vec sada imam motor, razmisljam se da ga ugradim, ali prilikom sledece registracije ( koja je u avgustu ) da li cu morati da vracam stari motor. Da li znate nesto o ovome???
#include <music.h>
#include <beer.h>
#include <girls.h>
main(){ run(partytime);}

www.vrnjackabanjacaffe.com
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
212.200.25.*



+768 Profil

icon Re: Ima li vesti o ukudanju broja motora???29.12.2008. u 15:17 - pre 186 meseci
Nigde ali ni u jednom iole zvanicnom dokumentu nisam procitao ovo sem po kuloarskim pricama, forumima itd. Osim broja motora ja ne vidim drugi nacin kako bi se utvrdila zapremina i snaga motora koji se nalazi u automobilu, a ta dva pokazatelja su osnova za odredjivanje registracije, poreza, osiguranja, taksi...
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
77.46.188.*

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Ima li vesti o ukudanju broja motora???29.12.2008. u 15:28 - pre 186 meseci
Koliko znam u predlogu izgleda nove saobracajne dozvole ne postoji uopste mesto za br motora, postoje podatci o zapremini, snazi itd.
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Ima li vesti o ukudanju broja motora???29.12.2008. u 19:51 - pre 186 meseci
Ako je to istina, ne verujem da je "nadleznima" problem da na osnovu broja motora saznaju sve njegove generalije sa Neta ili odakle vec i iste upisu u saobracajnu a onda "ispuste" sam broj.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
212.200.65.*



+768 Profil

icon Re: Ima li vesti o ukudanju broja motora???29.12.2008. u 21:12 - pre 186 meseci
Citat:
Koliko znam u predlogu izgleda nove saobracajne dozvole ne postoji uopste mesto za br motora, postoje podatci o zapremini, snazi itd.


Ako pretpostavimo da ce biti ovako, mene interesuje kako ce se onda regulisati promena motora. Sta ce me sprecavati da ako mi je auto registrovan na recimo 2000 cc i 90 Ks, ubacim "na oko" isti motor koji ima 2500 cc i 120 Ks?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
93.86.155.*



+10255 Profil

icon Re: Ima li vesti o ukudanju broja motora???29.12.2008. u 21:44 - pre 186 meseci
Kao prvo, najveća su glupost takse koje se određuju na osnovu snage motora. Jer, šta kao onaj ko ima jači motor treba da plati više za (ne)održavanje puteva ?! Stoga, sva ta njesra bi trebalo izbaciti.

Kao drugo, ako i ostane nešto od toga, na tehničkom pregledu koji se obavlja svaka godine, lako se može utvrditi koji je motor u automobilu i da li odgovara podacima u saobraćajnoj.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

rajo88
Bojan Atanaskovic
Vrnjacka Banja

Član broj: 87219
Poruke: 264
*.arhisoft.net.

Jabber: rajo88@hotmail.com
Sajt: www.vrnjackabanjacaffe.co..


+1 Profil

icon Re: Ima li vesti o ukudanju broja motora???29.12.2008. u 21:45 - pre 186 meseci
Ako te ne mrzi da svake godine menjas motor, mozes dobro da prodjes... To mozes da radis i sada, ali sta ako te posalju na vanredni tehnicki... Isto vazi i bez broja... Uvek moze da te posalje na tehnicki i da ustanovi da to nije motor koji je bio prilikom registracije... Inace, ne verujem da ce bas da skidaju podatke sa neta, postoji mnogo programa sa bazom karakteristika automobila... Svaki malo opremljeniji servis ima Autodatu, a po njoj sve mozes da ocitas, a kamoli AMS da nema softver za to... To koliko sam citao po casopisima, startuje sada sa novim tablicama, od nove godine, posto je trebalo od juna, ali nisu bili ispunjeni svi tehnicki zahtevi. Izrada novih tablica je pocela, tako da sada po novoj godini ko bude registrovao vozilo, trebalo bi da ima nove tablice i novu saobracajnu kao kreditnu karticu... :)
#include <music.h>
#include <beer.h>
#include <girls.h>
main(){ run(partytime);}

www.vrnjackabanjacaffe.com
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
212.200.65.*



+768 Profil

icon Re: Ima li vesti o ukudanju broja motora???29.12.2008. u 22:33 - pre 186 meseci
Postoje motori koji su golim okom potpuno isti a razlikuju se po snazi i zapremini tako da je na tehnickom pregledu nemoguce ustanoviti koji je koji motor osim ako neko nema zelju da skida glavu i da meri precnik klipa. Spolja se mogu razlikovati samo po broju motora. Ukoliko se broj motora vishe ne vodi u evidenciji ne znam sta me sprecava da ga obrusim. Nakon toga niko zivi nece moci da ustanovi sta imam ispod haube.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Ima li vesti o ukudanju broja motora???

[ Pregleda: 4368 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.