Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odlazni saobracaj stalno blokiran

[es] :: SOHO Networking :: Odlazni saobracaj stalno blokiran

[ Pregleda: 1778 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

orwikcons
Milan Protic

Član broj: 110922
Poruke: 72
93.86.113.*



+1 Profil

icon Odlazni saobracaj stalno blokiran02.01.2009. u 22:50 - pre 186 meseci
Pozdrav svima!

Imam problem, iskljucio sam Windows Firewall, i Kaspeski Internet Security, od ostalih proglama instaliranih na racunaru imam samo usluzne, koji sigurno nemaju veze sa sigurnoscu i blokiranjem odlaznih portova i saobracaja

Kada odem na sajt www.canyouseeme.org, prikazuje poruku da ne vidi servis na mom portu i mojoj ip adresi

"Error: I could not see your service on 93.86.x.x on port (56xxx)
Reason: Connection timed out"

Prakticno klijenti koje koristim ne mogu preko bilo kog porta koji nasumicno odaberem da komuniciraju sa odgovarajucim serverima.

Sta bi moglo da bude?

Napomenuo bih opet da su mi Windows Firewall i Kaspersky iskljuceni, i da je u njima podeseno da klijenti koje koristim budu izuzeti od blokiranja...

Hvala puno
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Odlazni saobracaj stalno blokiran02.01.2009. u 23:45 - pre 186 meseci
Zaboravio si da imaš i ruter.
 
Odgovor na temu

okno
Beograd

Član broj: 68154
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Odlazni saobracaj stalno blokiran03.01.2009. u 12:26 - pre 186 meseci
Koliko mogu sa svatim, server ili sta vec ne vidi tvoj racunar vec vid iruter. Port forwarding.

http://www.elitesecurity.org/t...-SpeedTouch-kako-otvoriti-port
 
Odgovor na temu

orwikcons
Milan Protic

Član broj: 110922
Poruke: 72
*.junis.ni.ac.rs.



+1 Profil

icon Re: Odlazni saobracaj stalno blokiran04.01.2009. u 16:27 - pre 186 meseci
Pokusao sam da forwardujem, ali mi program za forwardovanje omogucuje da to radim samo sa adresama koje pocinju sa 192.x.x.x, a moja je 93.86.x.x, i uspot sam saznao da za takvu adresu (to je valjda staticka) nije potrebno forwardovanje. Ja mogu da saljem mail, sve normalno, medjutim nisam dostupan za sajtove kojima pristupa klijent koji koristim. Izvinjavam se ako je prethodni odgovor obuhvatao i ovo sto sam sada napisao, ne poznajem bas tu oblast.
 
Odgovor na temu

Iznogood44
4sweb.com

Član broj: 205790
Poruke: 19
*.multacom.com.



Profil

icon Re: Odlazni saobracaj stalno blokiran04.01.2009. u 17:42 - pre 186 meseci
Ako je na tvom računaru podešena IP adresa 93.86.x.x (proveri) onda je gotovo sigurno da tvoj internet provajder blokira port 56xxx.

Ako je na tvom računaru podešena neka druga IP adresa, onda moraš naći ruter koji vrši ovu promenu IP adrese (NAT) i na njemu podesiti da se forwarduje port.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Odlazni saobracaj stalno blokiran05.01.2009. u 08:07 - pre 186 meseci
Ako je u pitanju adresa iz prve poruke, onda koristiš Telekom ADSL i imaš ruter pa neće da bude problema. Kakav program za forvardovanje koristiš? Nema potrebe za tim, to se lako odradi u podešavanjima rutera, samo pogledaj koji si dobio pa potraži temu o tome ili još lakše, idi na http://www.portforward.com/eng...ort_forwarding/routerindex.htm, nađi taj ruter pa pogledaj, sve je detaljno napisano.
Naravno da se forvarduje na privatne adrese, to su one koje ruter daje računarima koji su prikačeni na njega mada ne moraju da budu samo 192.x.x.x ali je to manje bitno.
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Odlazni saobracaj stalno blokiran

[ Pregleda: 1778 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.