Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prekinuta isporuka gasa Srbiji - stanje alarmantno

elitemadzone.org :: MadZone :: Prekinuta isporuka gasa Srbiji - stanje alarmantno

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 170651 | Odgovora: 797 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

plavi9

Član broj: 202841
Poruke: 55
79.101.185.*



+1 Profil

icon Re: Prekinuta isporuka gasa Srbiji - stanje alarmantno07.01.2009. u 19:35 - pre 186 meseci
Na kratko, ali cesto.
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
91.150.70.*



+11 Profil

icon Re: Prekinuta isporuka gasa Srbiji - stanje alarmantno07.01.2009. u 19:38 - pre 186 meseci
Citat:
waikiki: Ukrajina nepouzdana.. juzni tok dobija na znacaju.. bar neka korist

Nabucco dobija na znacaju, a ovaj juzni tok, pa videcemo kad se jedne godine izradi studija. Ako alternativni cevovod bude izgradjen a hoce jer se na ove nije moguce osloniti zakljucak moze biti samo da se juzni tok ne isplati. I sada ne postoji potreba za prosirivanjem kapaciteta nego se banana republike i banana imperije zajebavaju ucenjujuci one koje mogu.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
93.86.4.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Prekinuta isporuka gasa Srbiji - stanje alarmantno07.01.2009. u 19:38 - pre 186 meseci
Menjala bi ona gas 24/7. Nemoj da je podcenjujes, ima tu mnogo giga-dzula energije ;)
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Prekinuta isporuka gasa Srbiji - stanje alarmantno07.01.2009. u 19:46 - pre 186 meseci
i,koji sve gradovi nemaju gasa?
 
Odgovor na temu

mstevan
Srem

Član broj: 46442
Poruke: 33
217.169.223.*



Profil

icon Re: Prekinuta isporuka gasa Srbiji - stanje alarmantno07.01.2009. u 19:46 - pre 186 meseci
Dakle povodom (ne)milih nam događaja, da li neko zna koja je mogućnost i da li se isplati na kraći vremenski period, tj. dok se one degurde u Rusiji i Ukrajini ne dogovore, spojiti gasne peći (mađarice) na plinske boce (oko 600 din. je ona standardna)?
M. Stevan
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Prekinuta isporuka gasa Srbiji - stanje alarmantno07.01.2009. u 19:50 - pre 186 meseci
ako mozes,spajaj,verujem da ti nece propasti ta flasa i ako je ne iskoristis ;)
 
Odgovor na temu

plavi9

Član broj: 202841
Poruke: 55
79.101.185.*



+1 Profil

icon Re: Prekinuta isporuka gasa Srbiji - stanje alarmantno07.01.2009. u 19:55 - pre 186 meseci
Citat:
Kernel-1: Menjala bi ona gas 24/7. Nemoj da je podcenjujes, ima tu mnogo giga-dzula energije ;)


Mislim da je to mnogo skuplje od gasa.
 
Odgovor na temu

casper.link
Sarajevo

Član broj: 157398
Poruke: 375
*.teol.net.

Sajt: eestec-es.rs.ba


+8 Profil

icon Re: Prekinuta isporuka gasa Srbiji - stanje alarmantno07.01.2009. u 19:57 - pre 186 meseci
Pa ljudi prosli smo mi i gore. Kod nas u Bosni takodje nema gasa (skoro pa nema), a temperature u nekim djelovima su i do 29 stepeni ispod nule. Sjetite se 1991-1995 i kasnijeg bombardovanja Srbije. Nije bilo kako treba ni struje ni vode ni drva za ogrev pa smo opet zivi. Izdrzljiv smo narod mi Balkanci.
Neznanje je osnov svih naših sumnji...
 
Odgovor na temu

plavi9

Član broj: 202841
Poruke: 55
79.101.185.*



+1 Profil

icon Re: Prekinuta isporuka gasa Srbiji - stanje alarmantno07.01.2009. u 19:57 - pre 186 meseci
Shiri centar grada, josh imam gasa.
Dokle cemo vishe isprobavati tu nashu izdrzljivost?
Proci ce nam zivot...
 
Odgovor na temu

mstevan
Srem

Član broj: 46442
Poruke: 33
217.169.223.*



Profil

icon Re: Prekinuta isporuka gasa Srbiji - stanje alarmantno07.01.2009. u 19:58 - pre 186 meseci
Izdržljiv, nego šta, i konj je izdržljiv al jednog dana od silnog tovara i njemu pukne kičma, a onda ....
M. Stevan
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Prekinuta isporuka gasa Srbiji - stanje alarmantno07.01.2009. u 20:03 - pre 186 meseci
Citat:

Jasno je iz aviona, a to tvrdi i Brisel da je Ukrajina glavni krivac za nastalu krizu. Medjutim, zapitajte se zar su Rusi uopste u obavezi da bilo kome prodaju svoj gas ?


LOL

Rusku ekonomiju je prosle godine SPASIO fakat da imaju sta da prodaju, inace nema te zemlje koja bi uspela da se opasulji sa takvim gubitcima koje je Rusija imala u ekonomskom sektoru prosle godine. Da nisu imali naftu i gas, pukli bi ko krajem 90-tih kada im je devalvirala valuta i prso ceo ekonomski sistem - sva sreca pa je dobar deo prosle godine ostao zapamcen po preskupoj ceni nafte, sto je Rusiji i te kako pomoglo da prebrodi krizu u svemu ostalom.

Naravno da Rusi moraju da prodaju svoj gas, jer im trebaju pare. Vrlo prosto, inace mogu taj gas da ubace tamo gde sunce nikad ne sija, posto se gas ne jede i bez prodaje istog obicno ne moze ni za sta drugo da se iskoristi (posto ga imaju mnogo vise nego sto ga trose) :)

Ukrajina jeste najveci krivac za ovo (oni pokusavaju da ucene Rusiju zato sto imaju de-facto monopol kao transporter gasa do EU), ali daleko od toga da je iskljucivi. Gasprom u svim banana zemljama posluje preko svojih gangsterskih "posrednika" (svi obicno imaju Gasprom u imenu) koji su u stvari kvazi-kompanije koje sluze iskljucivo za isisavanje para iz Gasproma (koji je javna firma na berzi) u dzepove pojedinaca bliskih vlasti u Rusiji, i njenih "partnera" u tim banana drzavama. Secate se Bogoljuba Karica i sisanja para iz Mobtela preko fantomskih firmi i suludih, precenjenih, ugovora? E to je isti sistem, nije ni cudo sto je BK zavrsio u Rusiji, to je njihova skola.

Bas zbog toga sto tu nisu cista posla i sto ti gangsterski dilovi generalno prolaze kao i sva gangsterska posla (zavrse se sa obracunom izmedju "batica"), EU ima visestruke gasovode sa visestrukim partnerima + svaka ozbiljna zemlja u EU ima solidne rezerve za periode kriza - i to bih isto najtoplije preporucio i Srbiji. NE TREBA VEROVATI NIKOM i treba se obezbediti za bilo kakvu mogucnost - hebes EU i hebes Ruse, treba raditi sa svima i obezbediti se i za mogucnost da i jedni i drugi zavrnu ventil.

To sto Srbija ima gasa za par dana samo govori o tome koliko vlast u Srbiji veze sa zivotom nema i koliki su diletanti. Da stvar bude tuznija, nema nikakvih izgleda da postoji neko ozbiljan na toj politickoj sceni :(


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.koelnet.com.



+105 Profil

icon Re: Prekinuta isporuka gasa Srbiji - stanje alarmantno07.01.2009. u 20:10 - pre 186 meseci
Ovde isto nema gasa :)
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Prekinuta isporuka gasa Srbiji - stanje alarmantno07.01.2009. u 20:14 - pre 186 meseci
^^a to je?
 
Odgovor na temu

plavi9

Član broj: 202841
Poruke: 55
79.101.185.*



+1 Profil

icon Re: Prekinuta isporuka gasa Srbiji - stanje alarmantno07.01.2009. u 20:17 - pre 186 meseci
...u EU?
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Prekinuta isporuka gasa Srbiji - stanje alarmantno07.01.2009. u 20:17 - pre 186 meseci
to puno znaci ;)
 
Odgovor na temu

dmauka
univerzum, vaseljena...

Član broj: 4309
Poruke: 149
*.adsl.verat.net.



+2 Profil

icon Re: Prekinuta isporuka gasa Srbiji - stanje alarmantno07.01.2009. u 20:22 - pre 186 meseci
Interesantno je da kada Rusija trazi ono sto im pripada (novac za gas!) onda je to ucena i pljacka a kada zapad trazi i ono sto nije njihovo, onda se to zove poslovna politika...dobar taj trening zapadni.
Samo onaj polupijani cacanin ih je procitao odavno...ispod slema mozga nema.
Je l na zapadu vazi "plati pa klati" ? E pa doslo vreme da se plati ... ako hoce da se klati. Sve sto sada rade, Rusi naucili od zapada.
Cujem da EU ima nameru da plati ukrajinski dug...lepo. Koliko ce lepo biti ukrajincima kada stignu do duznickog ropstva, o tome cemo jednom drugom prilikom.
Secate se kategorije "duznicko ropstvo"?
Ne mesam se nikome u privatan zivot jer mi je receno da se drzim podalje i od svog sopstvenog.
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
85.222.178.*



+7 Profil

icon Re: Prekinuta isporuka gasa Srbiji - stanje alarmantno07.01.2009. u 20:22 - pre 186 meseci
Jeste, krivi su kriminalci. E, stvarno...
Sem ako Putina und Co ne smatrate krimosima i gangsterima...
Jeste, sada se Rusi sjetili da naplate dug i to po cjeni koju su sami odredili (nije dogovorena od 225$, vec po 450$).
U sred zime, kad nikome nece mnogo naskoditi? Toboze, istekao ugovor sa Ukrajincima i sada se sjetili da ga traze? Da, naravno, nema tu politike ni malo.
Ucjena? Pokazivanje misica? Ma jok...

U BG-u griju samo tako. Vec 10-ak dana, dan i noc. Zebole me za gas, dok je struje za pumpe u podstanicama...

P.S. Eno ga onaj suntavi Bajatovic, vratio se iz Madjarske - mrka kapa. Ne daju Madjari gas. Vazno da se on slikao u Pesti kako nesto toboze radi.
Komunisticki sitem brale, u punom svjetlu. Svi nesto trckaju dok se narod davi u gov....
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Mister Big Time
Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Prekinuta isporuka gasa Srbiji - stanje alarmantno07.01.2009. u 20:40 - pre 186 meseci
Citat:
Laki_Gen
U BG-u griju samo tako. Vec 10-ak dana, dan i noc. Zebole me za gas, dok je struje za pumpe u podstanicama...


Hm, krajnje sebican stav - Srbija ima jos dosta gradova i mesta koji nazalost ne mogu da predju na mazut.... kako ce biti tim ljudima, gradjanima ove zemlje? Stav 'bas me briga ja ne zivim tamo' je krajnje los ali sve je stvar licnih osobina i kucnog vaspitanja I guess...

Uglavnom bice veselo kada u Kikindi, delu Novog Sada, Nisa, Jagodini itd nestane gasa, svi ce upaliti grejna tela na struju i ops ode labavi sistem EPS-a.
A u visokim zgradama i voda zavisi od struje, kad nje nema pumpa ne pumpa ni pijacu vodu ni u radijatore!
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Prekinuta isporuka gasa Srbiji - stanje alarmantno07.01.2009. u 20:43 - pre 186 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: LOL
EU ima visestruke gasovode sa visestrukim partnerima + svaka ozbiljna zemlja u EU ima solidne rezerve za periode kriza - i to bih isto najtoplije preporucio i Srbiji. NE TREBA VEROVATI NIKOM i treba se obezbediti za bilo kakvu mogucnost - hebes EU i hebes Ruse, treba raditi sa svima i obezbediti se i za mogucnost da i jedni i drugi zavrnu ventil.

To sto Srbija ima gasa za par dana samo govori o tome koliko vlast u Srbiji veze sa zivotom nema i koliki su diletanti. Da stvar bude tuznija, nema nikakvih izgleda da postoji neko ozbiljan na toj politickoj sceni :(


Nema rezervi jer i da hoce da kupe nemaju tankove za gas tj. gde da ih skladiste za vise od 10 dana,
a sad i madjari ne daju (mozda nemaju ni oni dovoljno za izvoz) a i ovako su vise puta zavrtali slavinu za naftu.
Rece @stil tj, bivsi ministar sa kojim je pricao da su te tankove u srbiji izraubovali i unistili oni slobini ministri i energeticari..
pa majka mu stara prodje skoro 10 god. od njih, a da jos nisu resilii to pitanje i da nemaju plan ni strategiju .
Koja smo mi banana drzava , samo da se pojavi jedan veliki majmun i da nas pojede ..



Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
85.222.178.*



+7 Profil

icon Re: Prekinuta isporuka gasa Srbiji - stanje alarmantno07.01.2009. u 20:52 - pre 186 meseci
Citat:
Mister Big Time: Hm, krajnje sebican stav - Srbija ima jos dosta gradova i mesta koji nazalost ne mogu da predju na mazut.... kako ce biti tim ljudima, gradjanima ove zemlje? Stav 'bas me briga ja ne zivim tamo' je krajnje los ali sve je stvar licnih osobina i kucnog vaspitanja I guess...

Yep, sebicno. So what? Jel' mogu nekako da pomognem oko problema sa gasom? Jok.
Jel' treba da kukam i zapomazem, pa ce ovima sto nemaju gasa biti toplije? Niti hocu, niti bi im to pomoglo.
Sta je lose u tom stavu? Nevaspitanje je sto ga iznosim javno? Mozda i jeste, a mozda je i samo nelicemjerstvo, koje mnogi pokazuju...

Ako neko ima problema sa gasom i neefikasnom drzavom i vlascu, neka se jave za mapu puta do BG-a. Ja sam 2000-e dosao i pokazao sta mislim o tadasnjoj vlasti.
Eto, da ne ispadnem sebican, pridruzicu se i ja protestu (bilocemu), jer mi je prekipelo da ponovo gledam one dileje koje smo 2000-e motkama najurili kako opet grade (neuspjesno) i obrazuju i nabavljaju (nesupjesno) gas Srbiji....
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Prekinuta isporuka gasa Srbiji - stanje alarmantno

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 170651 | Odgovora: 797 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.