Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ima li kraja? Olympus SP-590UZ - 26x wide zum

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Ima li kraja? Olympus SP-590UZ - 26x wide zum

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5705 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.3dnet.co.yu.



+1349 Profil

icon Ima li kraja? Olympus SP-590UZ - 26x wide zum07.01.2009. u 14:25 - pre 186 meseci
http://www.dpreview.com/news/0901/09010705olympussp590uz.asp
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Ima li kraja? Olympus SP-590UZ - 26x wide zum07.01.2009. u 14:30 - pre 186 meseci
Ovo je jos ludje:

Shooting modes

• Auto
• Programme automatic,
• My mode
Beauty
• Aperture priority
• Shutter priority
• 19 Scene Modes
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Ima li kraja? Olympus SP-590UZ - 26x wide zum07.01.2009. u 14:49 - pre 186 meseci
Neki zaista nemaju osećaj koliko mogu da potonu.

Ni prethodni UZ Olympusi me nisu oduševljavali kvalitetom (čak sam imao jednog kao favorita, svojevremeno - koji bi to zayeb bio!), ali ovo zaista prevazilazi granice dobrog ukusa.
Ne znam zašto pokušavaju da "pobede" na terenu na kojem se niko nešto preterano ne angažuje? Koja je svrha tolikog raspona, osim čisto marketinškog?

I zaista - to u određenoj meri deluje na laike.
Baš juče me neki lik, opazivši da nešto fotografišem - pita "kakva mu je optika?". Ja onako neobavezno odgovorih da je optika izmenjiva i da može biti od 1X pa do mnogo X, našta je on postavio dodatno pitanje "a koliki je taj?". Na trenutak mi se učinilo da pita za milimetre, pa odgovorih "ova je 70-300 ("sedamdeset-tristo"), na šta on iskolači oči i ponovi nešto u fazonu "73X!?".

Pomislih - whatever, neka bude 73X, i tako mu milimetri ništa ne znače.

Naravoučenije - laiku možeš prodati bilo šta. Teoretski, kada bi bilo moguće napraviti objektiv 2-100mm, oni bi padali u nesvest od sreće. To su u Olympusu ukapirali i sada na sve načine cede novac od početnika, a za uzvrat ne pružaju gotovo pa ništa. Možda malo preterujem, ali dosad jedino sa UZ Olympusa nisam video fotku koja bi me posebno oduševila, u bilo kom smislu. Imam utisak da ceo sistem podređuju rasponu, što je neviđeno glupo. Al' ajd', dok ima ima onih koji će to da gutaju, dotle će im i ta politika prolaziti.


Ovaj "Beauty" mod je za posebno posmatranje. Nisam baš sasvim siguran čemu služi? Ono - "jel' hoćeš da te slikam da ispadneš lepa? Ček' samo da prebacim na 'beauty'!"
O brother!

Pozdrav
 
Odgovor na temu

stipo130475

Član broj: 130706
Poruke: 115
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Ima li kraja? Olympus SP-590UZ - 26x wide zum14.07.2009. u 11:04 - pre 180 meseci
Uzmi aparat u ruke i isprobaj ga, pa onda diskutiraj! Aparat je sasvim solidan za te pare iklasa iznad canon ixus-a!
A beuty mod je napravljen da ti malo ugladi lice.
Nemoj silom, uzmi veći čekić!
 
Odgovor na temu

radisasvr

Član broj: 75805
Poruke: 228
93.184.94.*



+3 Profil

icon Re: Ima li kraja? Olympus SP-590UZ - 26x wide zum14.07.2009. u 12:57 - pre 180 meseci
^^^

Kave veze ima UZ sa bilo kojim ixusom?


@StORM48
....Imam utisak da ceo sistem podređuju rasponu, što je neviđeno glupo. Al' ajd', dok ima ima onih koji će to da gutaju, dotle će im i ta politika prolaziti. ...


Takvih ce uvek biti.Ipak su uglavnom laici ti koji kupuju takve aparate pa se zato i pale na sto veci zoom i sto vise mpx
a kvalitet slike im je dobar i onaj sa mobilnog jer "sve se vidi"!

 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Ima li kraja? Olympus SP-590UZ - 26x wide zum15.07.2009. u 17:18 - pre 180 meseci
Citat:
stipo130475: Uzmi aparat u ruke i isprobaj ga, pa onda diskutiraj! Aparat je sasvim solidan za te pare iklasa iznad canon ixus-a!
A beuty mod je napravljen da ti malo ugladi lice.

Trebalo Ti je 6 meseci da smisliš odgovor?
Pogledaj šta je radisasvr napisao - nemam šta da dodam.

Nemam potrebe da probam taj aparat, jer svi Olympusi prave vrlo slične (da ne kažem iste) fotke, a nekolicinu sam probao. Između ostalih SP-560 i 570. Ne verujem da se ovaj posebno razlikuje, osim što mu je objektiv (gotovo sigurno) lošiji, zbog još većeg i sumanutijeg raspona.

Jedino si malo permutovao klase. Po količini gumbića je možda klasifikacija takva. Po kvalitetu fotke, još se nije rodio Olympus koji može da priđe jednom Ixusu. Uostalom, neka kažu oni koji su se malo više bavili testiranjem Ixusa, a ovde ih imamo najmanje dvojicu. Fotke govore više od reči.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

ArtCool

Član broj: 227913
Poruke: 639
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Ima li kraja? Olympus SP-590UZ - 26x wide zum15.07.2009. u 23:20 - pre 180 meseci
Dzaba im sve kada im plastika spolja nevalja nista, ostaju beli tragovi od noktiju po povrsini.Uostalom o tome sam pisao u temi Ergonomija ...
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Ima li kraja? Olympus SP-590UZ - 26x wide zum15.07.2009. u 23:29 - pre 180 meseci
Citat:
StORM48: Po kvalitetu fotke, još se nije rodio Olympus koji može da priđe jednom Ixusu. Uostalom, neka kažu oni koji su se malo više bavili testiranjem Ixusa, a ovde ih imamo najmanje dvojicu. Fotke govore više od reči.




Nasmejao si me ovakvom hiperbolom, ali da znas ima tu necega.

Ixus je zaje*an igrac.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Ima li kraja? Olympus SP-590UZ - 26x wide zum25.07.2009. u 03:47 - pre 179 meseci
Beauty mod wtf, jeeeezzzzzzzz...

Mogli su ga nazvati i "Acne booster mode" ili (lokalizovana SRB verzija)

"Poslednji pokusaj senzorice da od guzice napravi lice" LoL...
 
Odgovor na temu

Sarah Key

Član broj: 228796
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ima li kraja? Olympus SP-590UZ - 26x wide zum25.07.2009. u 11:13 - pre 179 meseci
Jel moze neko da mi napise malo pozitivnih stvari o SP-590 uz.......dobila sam ga na poklon,do sada sam koristila iskljucivo Canone, a o ovom ne znam skoro pa nista...vidim da vi i niste bas odusevljeni njime...
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Ima li kraja? Olympus SP-590UZ - 26x wide zum25.07.2009. u 12:02 - pre 179 meseci
Znaš, kako... "nismo oduševljeni" je u ovom slučaju komparativna kategorija - znači, nismo oduševljeni u poređenju sa konkurentskom ponudom, što ne znači da je aparat sam za sebe neupotrebljiv - pogotovo kad ga dobiješ na poklon.

Kada neko dođe i pita: "šta mi možete preporučiti za xxx €", vrlo je mala verovatnoća da će neko preporučiti Olympus, jer taj proizvođač ima šta da ponudi, ali je to "nešto" često slabije od konkurentskog "nečeg"

SP-590 je, kada ga ne izlažemo borbi sa konkurencijom, jedan sasvim pristojan UZ aparat. Još je bolji ako se oko njega malo potrudiš, prostudiraš uputstvo i pročitaš neku knjigu o osnovama fotografije.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Sarah Key

Član broj: 228796
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ima li kraja? Olympus SP-590UZ - 26x wide zum25.07.2009. u 17:08 - pre 179 meseci
Jel on nema snimanje zvuka ili nema reprodukciju zvuka ili ja ne znam to da podesim kako valja?
 
Odgovor na temu

stipo130475

Član broj: 130706
Poruke: 115
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Ima li kraja? Olympus SP-590UZ - 26x wide zum08.08.2009. u 16:59 - pre 179 meseci
Citat:
Sarah Key: Jel on nema snimanje zvuka ili nema reprodukciju zvuka ili ja ne znam to da podesim kako valja?


Ima snimanje zvuka, samo moraš uključiti u meniju.
Aparat je sasvim solidan, no na ovom forumu su ti glavni forumaši zagriženi Canonovci, a naravno svatko svog konja hvali.
Jedino što moraš shvatiti da je to compact uređaj, a ovi svi pričaju o DSLR aparatima koji sa objektivima koštaju kao 4-5x SP-590.
Aparat ima puno mogućnosti, ako ti treba uputstvo za upotrebu na hrvatskom mogu ti poslati na mail.
Nemoj silom, uzmi veći čekić!
 
Odgovor na temu

Ivand
Ivan Dimitrijević
...
yu/pa

Član broj: 17
Poruke: 2161
195.252.79.*

Sajt: www.webmanijak.com


+4 Profil

icon Re: Ima li kraja? Olympus SP-590UZ - 26x wide zum08.08.2009. u 17:40 - pre 179 meseci
Nemoj tako da pricas o "forumasima" nije bas tako...
Nije taj Oly tako los, ali vuce neke mane koje su generalno "krase" sve modele ovog proizvodjaca.
Primetljiv kolorni sum, pri povecanju ISO - svi Oly aparati - posledica velicine senzora - i ne tako razvijenog algoritma ciscenja.
Vise CA - hromatskih aberacija - uglavnom karakterise sve ultrazum aparate, javlja se kao posledica kompromisa pri konstrukciji objektiva velikog raspona.
 
Odgovor na temu

stipo130475

Član broj: 130706
Poruke: 115
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Ima li kraja? Olympus SP-590UZ - 26x wide zum08.08.2009. u 19:15 - pre 179 meseci
Citat:
Ivand: Nemoj tako da pricas o "forumasima" nije bas tako...


Nisam ja mislio ništa loše o forumašima gledao sam njihove fotografije i stvarno su majstori fotografije.

Nemoj silom, uzmi veći čekić!
 
Odgovor na temu

milas

Član broj: 29337
Poruke: 588
93.86.0.*



+3 Profil

icon Re: Ima li kraja? Olympus SP-590UZ - 26x wide zum08.08.2009. u 20:31 - pre 179 meseci
Tacno je ovo sto @stipo130475 kaze...mnogo je ovde okorelih Canon-dzija, neko bi pomislio da rade u Canon-u, ali ja ipak je tu nesto drugo u pitanju. @Ivand: tacno je to za Oly, medjutim i Canon 5D MarkII ima problem sa hromatskim aberacijama, pa sto ne bi i jedan mali Oly ;-).
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Ima li kraja? Olympus SP-590UZ - 26x wide zum08.08.2009. u 22:58 - pre 179 meseci
Ne može telo da ima problem sa hromatskim aberacijama, nego objektivi.

Što se brenda tiče, ako će vam biti lakše, možemo potpuno da izbacimo C iz ove priče. Eto, svaki Nikon je bolji od svakog Oly-ja (u DSLR svetu). Isto se može reći i za današnje Sony DSLR-ove.

Kod kompakta je priča odavno jasna. Ko se pali na "milion_puta_zum", za njega je Oly svakako best-buy. Ko želi kvalitetnu fotku, može da bira: Canon, Panasonic, Fuji, Nikon, Sony... a može se negde naći mesta i za Olyja, ali ipak na začelju ove grupe.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

milas

Član broj: 29337
Poruke: 588
93.86.137.*



+3 Profil

icon Re: Ima li kraja? Olympus SP-590UZ - 26x wide zum09.08.2009. u 01:49 - pre 179 meseci
@StORM48: tacno, tu sam naravno mislio na 24-105mm f4.0 IS, ali telo moze da ih ispravi ;-).

Dakle, pa hajde onda da napokon rangiramo DSLR-ove ovde po kvalitetu fotografije koju proizvode :-)

1. Canon
2. Nikon
3. Sony
4. Olympus
5. Panasonic
6. Pentax

Agree ? Ako neko hoce da izmeni ovu listu, samo napred ;-).


 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Ima li kraja? Olympus SP-590UZ - 26x wide zum09.08.2009. u 01:56 - pre 179 meseci
Takvu listu je nemoguće napraviti.
Sami proizvođači imaju nekoliko klasa aparata. Svaka klasa je projektovana u odnosu na ostale modele iz kuće, a ne u odnosu na konkurenciju.
Onda, imamo pojavu da dva najjača proizvođača očigledno dogovorno ne gađaju iste klase aparata, pa su neka vrsta polu-konkurencije (skoro pa foliranje za zamajavanje javnosti).

U jednoj klasi je bolji jedan, u drugoj drugi, a zajedničko za sve klase je samo činjenica da se smenjuju C i N.

Sony diše za vratom i (vodeći se nekim ličnim impresijama) mogu reći - vrlo uspešno. Treći proizvođač koji bi bio ravnopravan bi pomerio priču s mrtve tačke i verovatno podstakao vodeći dvojac da malo više zasuče rukave, nego što je dosad.

Da, Nikon jeste učinio mnogo u poslednjih godinu dana, ali - to je zato što do tada nije radio ništa, a Canon je u svemu bio bolji. Sada je situacija malo drukčija - Nikon se zahuktao, a Canon i dalje radi na pola gasa. Verovatno će sada oni pritisnuti, dok se malo ne umore, pa onda opet Nikon i tako do beskraja. OSIM ako im Sony ne pomrsi račune, a to bi bilo vrlo, vrlo dobro za sve nas

Fuji je do skoro bio nepobediv u klasi prosumera, a sada se čini da je pomalo izgubio dah, nažalost. "Nažalost", pošto Canon u principu nastupa vrlo slabo u tom segmentu i samo koristi ono za šta drugi očigledno nisu sposobni. Fuji jeste, uostalom - pokazao je to više puta do sada, ali - da li nemaju volje ili finansija za takve poduhvate, sada je nebitno. Bitno je da Canon u kompakt segmentu pruža tačno onoliko koliko je neophodno - "na kašičicu", tek da na distanci drži konkurenciju, a bez prevelikih investicija. Pokvareno, ali može im se. Barem trenutno.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

ArtCool

Član broj: 227913
Poruke: 639
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Ima li kraja? Olympus SP-590UZ - 26x wide zum09.08.2009. u 21:08 - pre 179 meseci
Naj cudnije pitanje koje se moze postavi je ko je bolji?
To nije dilema to je multi-lema.
Canon-Nikon.
Nikon-Canon.
Ostali su buranija.
To sto Sony nesto pokusava nije lose, ali vec 30 godina pravi istu gresku.Sto po svaku cenu zeli da bude drugaciji i tu trosi velika sredstva i energiju ali uzalud.On konkretno sa izmisljanjem svojih audio-video-memo formata otkriva hladnu vodu sto je ipak starije od tople (mada kada uzmemo termalne izvore diskusija je na pragu).
Ultimativan pro svetski kvalitet rade Seitz,Leica S2(mada masi trziste), Haselblade ...tu su hi-tech rezolucije za industriske kvalitete i to je to.
FF senzori pikaju recimo (studiski rad i modeling, stock).
Crop senzori su nesto manje zahtevni angazmani.
Mada kako se ko snadje i koliko ima para.
Ja recimo skupljam para za stock varijantu nekog crop senzora a bas bi mi dobrodosao 5DMkII.Sto?Pa to je najeftiniji FF sa tom rezolucijom, a za stock sto veca Mp veca lova.
Ja recimo genetski volim Nikon, odrastao sam uz tatin FM2.
I meni je prosto taj kvalitet izrade normalna stvar.Mada mi ipak D3 ne uliva tu zversku izdrzljivost.Reko bih da Canoni u najacim modelima imaju bolja tela.
Za hobi zajebanciju ne treba davati velike pare, sem nekoga ko je ekscentrik.Mada nepodnosim klasicne profesionalce koji relativno nehajano izgledaju u nekim kariranim kosuljama bradati sa odvratim ribolovackim prslucima i aparatom od 5000 evra.Moj cale je uvek bio u odelu a u finoj torbi nosio baterije filmove i ostalo.A kada zavrsi slikanje nije bio legitimisan da je visoko naponski tehnicar sa prslukom i rancevima.No dobro takav je bio on ne moraju svi :)
Nego nesto drugo, skoro sam otkrio Seitz koji je najruzniji uredjaj na planeti ali reze fotke rezolucije 21000*9000 piksela i jpg fajl 130Mb.Fotke su ultimativno bolesno dobre, pa ko se pita sta je najbolje eto mu.Mozda ima i jace mada nisam izgooglao.
Moj favorit za lovu koju skupljam Nikon d90 18-105, kasnije bi isao na 5DMkII...To kasnije kada sa d90 zaradim za ovaj drugi :)
Pozz kolegama.
Nego pitanjce za malo strucnije od mene, jel sa FM2 objektivi mogu na d90 (mada sumnjam ovaj drugi je crop, odnosno DX format).Stari je bas mega skupo placao objektive i kaze da su pogubno dobri ali verovatno mogu samo na FF.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Ima li kraja? Olympus SP-590UZ - 26x wide zum

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5705 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.