Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Frizider se gasi ispod 15 stepeni...

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Frizider se gasi ispod 15 stepeni...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 28079 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rajo88
Bojan Atanaskovic
Vrnjacka Banja

Član broj: 87219
Poruke: 264
*.arhisoft.net.

Jabber: rajo88@hotmail.com
Sajt: www.vrnjackabanjacaffe.co..


+1 Profil

icon Frizider se gasi ispod 15 stepeni...22.01.2009. u 23:55 - pre 184 meseci
Elem, imam je mali problem koji se pretvorio u veliki. U avgustu sam kupio frizider ( kombinovani, sa zamrzivacem ) marke Favorit i dobro, sve je lepo radio.... dok nije dosla zima i mrazevi. Frizider mi stoji u prostoriji gde se ne greje, i samo se odjednom ugasio. Mislili smo da je crkao, medjutim iz servisa nam kazu da taj samootapajuci frizider radi u "evropskim" uslovima gde temperatura u prostoriji je iznad 15 stepeni.

Sad mene interesuje, posto je danas dolazio serviser( njihov, u garanciji ) i ustanovio da frizider ispravan i trazio mi da platim dolazak, posle odbijanja da platim, "poslace me na sud", ali to sad nije vazno, sredio sam, medjutim, da li su mi uvalili taj krs od frizidera, ili...??? Da li je moguce da se ti frizideri gase na ispod 15 stepeni ???????????? Imao sam samootapajuci frizider 20 godina je radio u toj prostoriji, pod istim uslovima i nikad nije pravio problem..... Cemu onda zamrzivac na njemu, ako ispod 15 stepeni se gasi????

U svakom slucaju, u uputstvu nigde ne pise za taj podatak, tako da je kupac ( odnosno ja :) ) doveden u zabludu i nadam se da imam pravo da prijavim inspekciji i da trazim povracaj novca/...

Na sta da obratim paznju pri kupovini drugog??????? I koji mi preporucujete??? Ovaj je kostao 19.500 dinara...
#include <music.h>
#include <beer.h>
#include <girls.h>
main(){ run(partytime);}

www.vrnjackabanjacaffe.com
 
Odgovor na temu

starkg
Kragujevac

Član broj: 51088
Poruke: 711
79.101.136.*



+89 Profil

icon Re: Frizider se gasi ispod 15 stepeni...23.01.2009. u 07:07 - pre 184 meseci
Malo si omasio forum!!!Pozdrav
YU1OTW
 
Odgovor na temu

yu1ny
Beograd KN04ET

Član broj: 85832
Poruke: 1793
*.ptt.rs.



+13 Profil

icon Re: Frizider se gasi ispod 15 stepeni...23.01.2009. u 08:46 - pre 184 meseci
Premestiti u http://www.elitemadzone.org/f239-Klimatizacija-bela-tehnika
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.sbb.rs.



+2282 Profil

icon Re: Frizider se gasi ispod 15 stepeni...23.01.2009. u 10:17 - pre 184 meseci
To o cemu pricas je prilicno normalno i ocekivano. Verovatno si cuo za klima uredjaje da se kaze kako mogu da rade do -5 ili do -15 stepeni spoljne temperature. Frizider radi na slicom principu. Kad je temperatura niza, on obicno pobrka sta treba da radi, pa pocne da greje :-) Ovaj njihov je projektovan da se iskljuci, kako se to ne bi desilo.
Meni samo nije jasno - ako je tebi temperatura u prostoriji -15 stepeni, zasto ti uopste treba frizider?
Ako bas moras da ga koristis, probaj zimu da ga podesis na jedinicu, a na prolece opet vrati na koliko hoces, mislim da ce tako funkcionisati bez problema.

Ako imas priliku da zamenis, gledaj da uzmes uredjaj sa dva motora (jedan za frizider, drugi za zamrzivac). Ove sa jednim motorom toliko ne volim, da bi ih zakonom zabranio. Ljudi ih masovno kupuju zbog znatno nize cene, to radi 2-3 godine a onda pocne da zeza - cest problem je sto se termostat nikako ne moze podesiti, ako podesis frizider da ne ledi onda ti se sve otopi u zamrzivacu, a ako podesis zamrzivac kako treba onda se i u frizideru sve zaledi.
 
Odgovor na temu

rajo88
Bojan Atanaskovic
Vrnjacka Banja

Član broj: 87219
Poruke: 264
*.arhisoft.net.

Jabber: rajo88@hotmail.com
Sajt: www.vrnjackabanjacaffe.co..


+1 Profil

icon Re: Frizider se gasi ispod 15 stepeni...23.01.2009. u 10:32 - pre 184 meseci
Citat:
Darko Nedeljković
Meni samo nije jasno - ako je tebi temperatura u prostoriji -15 stepeni, zasto ti uopste treba frizider?


Ma da se on gasi na ispod -15 stepeni, to bih i razumeo, nego on se gasi kad temperatura padne ispod +15 stepeni!!! A drugo, tu gde mi boravi mi je letnji boravak, znaci tu sam leti, a zimi u drugoj kuci. Tako da u tom letnjem boravku mi je jos jedan frizider, i on radi super, a ovaj nista. Sve sto je bilo u njemu se ukvarilo, zamrzivac u njemu se otkravio i vise se nije palio... Da sam hteo da stavljam na stolove, ne bih kupovao frizider, logicno je...

Problem je sto to ja nisam znao, sto se malo i razumem u tu belu tehniku, a kamoli moj otac, a prodavac niti je naglasio, niti ima u uputstvu... Znaci, BRUKA....
#include <music.h>
#include <beer.h>
#include <girls.h>
main(){ run(partytime);}

www.vrnjackabanjacaffe.com
 
Odgovor na temu

frigo servis bata
vrsac

Član broj: 57285
Poruke: 429
*.static.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Frizider se gasi ispod 15 stepeni...23.01.2009. u 10:39 - pre 184 meseci
Normalno je da kombinovani frizideri tako rade,termostat koji iskljucuje taj uredjaj se nalazi u frizideru,i zbog toga i ne radi kad je temperatura prostorije niska.Moze da radi do nekih pet stepeni ali lose, ispod toga ne,zato sto termostat oseca temperaturu koja je u prostoriji kad se otvore vrata,te ako je ispod 5 stepeni on nece da radi.taj zamrzivac koji je u sklopu sa njim nije predvidjen da se koristi za duboko zamrzavanje,jer u njemu temperatura varira,te se ne moze ograniciti na koliko ce da radi.Nije preporucljivo ni samostalni uredjaji tipa zamrzivaci da stoje u hladnim prostorijama,ali oni ce da rade jer njihovi termostati rade na mnogo nizim temperaturama.Kombinovani frizideri sa dva motora rade nezavisno jedan od drugog i sa njim nece da bude problema(mislim na deo sa zamrzivacem)ali friziderski deo isto nece da radi kad je ta temperatura u prostoriji.Konstruktori koji rade te uredjaje ne predpostavljaju da ce neko da drzi takav uredjaj pod nekom supom ili letnjom kuhinjom,vec da ce se on nalaziti u prostoriji tipa kuhinje i slicno,a tamo se sigurno zagreva prostorija.
 
Odgovor na temu

rajo88
Bojan Atanaskovic
Vrnjacka Banja

Član broj: 87219
Poruke: 264
*.arhisoft.net.

Jabber: rajo88@hotmail.com
Sajt: www.vrnjackabanjacaffe.co..


+1 Profil

icon Re: Frizider se gasi ispod 15 stepeni...23.01.2009. u 10:51 - pre 184 meseci
Znaci, koliko ja vidim, moracu starom da kupim motor i da vratim stari u funkciju... Ja imam frizider Rade Koncar, samootapajuci sa zamrzivacem i jednim motorom, star je preko 15 godina... Onda u njega motor moram da ubacim, ja ne znam sta da radim drugo... Da ga stavljam u kuhinju nemam mesta. Da li se to svi frizideri tako ponasaju??? Ili ima i nekih koji mogu da rade na svakoj temperaturi, kazu da ima neke grejace??? DA li je ovo trebalo da bude naglaseno, jer ja cu da ih prijavim inspekciji...
#include <music.h>
#include <beer.h>
#include <girls.h>
main(){ run(partytime);}

www.vrnjackabanjacaffe.com
 
Odgovor na temu

baraka

Član broj: 139367
Poruke: 140
*.yubc.net.



+3 Profil

icon Re: Frizider se gasi ispod 15 stepeni...23.01.2009. u 10:53 - pre 184 meseci
Niko te nije prevario, to je potpuno uobicajena stvar.

Radi se o klimatskoj klasi / razredu.

Klimatski razred SN - za prostorije u kojima temperature varira izmedju 10 C i 32 C.
Klimatski razred N - za prostorije u kojima temperature varira izmedju 16 C i 32 C.
Klimatski razred ST - za prostorije u kojima temperature varira izmedju 18 C i 38 C.
Klimatski razred T - za prostorije u kojima temperature varira izmedju 16 C i 43 C


Ovo treba da stoji negde u uputstvu.
 
Odgovor na temu

rajo88
Bojan Atanaskovic
Vrnjacka Banja

Član broj: 87219
Poruke: 264
*.arhisoft.net.

Jabber: rajo88@hotmail.com
Sajt: www.vrnjackabanjacaffe.co..


+1 Profil

icon Re: Frizider se gasi ispod 15 stepeni...23.01.2009. u 11:09 - pre 184 meseci
Ma nema nigde u uputstvu da pise.... Svadjao sam se sa covekom iz servisa i ubedjivao me je da mora da pise. Dao sam mu uputstvo ( nema ni 20 strana i to na dva jezika ) i rekao sam mu da mu poklanjam ceo frizider ako nadje. Trazio je, trazio i nije nasao..... Ljudi, to nije mala stvar.... pa i u kuhinji da mi stoji, sta da idem na odmor zimi, nema nigo da greje, znaci sve treba da mi se ukvari.... Jel postoji mogucnost da se nadju novi frizideri kao sto su se pre pravili, da rade do -5 stepeni????
#include <music.h>
#include <beer.h>
#include <girls.h>
main(){ run(partytime);}

www.vrnjackabanjacaffe.com
 
Odgovor na temu

frigo-sani
lenas suljic
serviser rashladne tehnike,Frigo-Sani
B i H

Član broj: 153709
Poruke: 141
92.36.246.*

Sajt: https://frigo-sani.ba


+4 Profil

icon Re: Frizider se gasi ispod 15 stepeni...23.01.2009. u 15:00 - pre 184 meseci
Stari dvokomorni frizideri su na isparivacu imali grijac koji je termostat palio
kad ugasi kompresor tako da je uspijevao otopiti isparivac i ponovo
upaliti kompresor bez obzira sto je temperatura u prostoriji niska.
Mislim da je taj tvoj koncarov jedan od tih.
Od novih pogledaj neki NO FROST.
On za razliku od samootapajucih ima termostat u minusnom dijelu.
Taj termostat komanduje paljenje i gasenje kompresora dok drugi termostat u plusnom
dijelu otvara i zatvara klapnu koja upusta hladni zrak iz minusnog
u plusni dio frizidera.
 
Odgovor na temu

ivan_sim
ivan savic
frigomehanicar,serviser bele tehnike
krusevac

ivan_sim
Član broj: 204327
Poruke: 641
*.donet.co.yu.



+32 Profil

icon Re: Frizider se gasi ispod 15 stepeni...24.01.2009. u 00:10 - pre 184 meseci
Na "etiketi" uredjaja ti pise koje je klase, a tvoj je najverovatnije N klase.
Ponuda klima uredjaja na:
http://www.facebook.com/sim.sbt
SERVIS BELE TEHNIKE "SIM"
 
Odgovor na temu

krnjad
malo privatno

Član broj: 184426
Poruke: 35
*.team.ba.



Profil

icon Re: Frizider se gasi ispod 15 stepeni...24.01.2009. u 12:14 - pre 184 meseci
Tvoj dvokomorac je ispravan i on treba da radi bas na temperaturama visim od 15c tacnije gdje se grije.Da tebi nebi roba propadala i da se ne ganjas sa serviserima(dali bi ti isao nekome djaba sa autom .... ) kada dodje zima svoj uredjaj prebaci u prostoriju u kojoj je temperatura veca od 15c i neces imati problema.Frigo servis bata ti je objasnio zasto se to desava i to je tako sa vecinom dvokomoraca.
 
Odgovor na temu

rajo88
Bojan Atanaskovic
Vrnjacka Banja

Član broj: 87219
Poruke: 264
*.arhisoft.net.

Jabber: rajo88@hotmail.com
Sajt: www.vrnjackabanjacaffe.co..


+1 Profil

icon Re: Frizider se gasi ispod 15 stepeni...24.01.2009. u 12:25 - pre 184 meseci
U redu, razumem sve to, ali me samo jedno sad interesuje: ZNACI U NEKOJ PROSECNOJ PRODAVNICI, DA LI SE PRODAJE SAMO TA VRSTA FRIZIDERA, ILI IMA I OVIH NO FROST? Ili su sad ti frizideri standard, pa nema tako lako da se nadju ovi NO FROST???
#include <music.h>
#include <beer.h>
#include <girls.h>
main(){ run(partytime);}

www.vrnjackabanjacaffe.com
 
Odgovor na temu

Pajapatak
Srbija,Bgd

Član broj: 26601
Poruke: 789
93.86.178.*

Sajt: www.frigoservis.rs


+10 Profil

icon Re: Frizider se gasi ispod 15 stepeni...24.01.2009. u 16:14 - pre 184 meseci
Ima no frost svuda i nije skup.

A dolazak servisa moras da platis jer si pozvao ljude da dodju. Frizider ti je ispravan i ne moze da radi u hladnoj prostoriji.


Serviser rashladne tehnike
 
Odgovor na temu

drdraxy
Beograd

Član broj: 224710
Poruke: 5
82.117.203.*



Profil

icon Re: Frizider se gasi ispod 15 stepeni...02.01.2015. u 17:47 - pre 112 meseci
Vidim da ovde dugo niko nije pisao ali se iskreno nadam da ce neko videti...
Naime, imamo samootapajuci frizider Gorenje koji stoji u kuhinji ali je tamo temperatura 0 ili malo iznad. I prestao je da radi... Da li ce proraditi ako ga premestimo u toplo? Da li je imao neko takvo iskustvo?
 
Odgovor na temu

Srečko
Slovenija

Član broj: 307137
Poruke: 99



+10 Profil

icon Re: Frizider se gasi ispod 15 stepeni...02.01.2015. u 19:27 - pre 112 meseci
Naj verovatnije, če da proradi. Pogledaj u uputsto koja mora biti temperatura, da normalno hladi.

LP Srečko
Samouk
 
Odgovor na temu

drdraxy
Beograd

Član broj: 224710
Poruke: 5
82.117.203.*



Profil

icon Re: Frizider se gasi ispod 15 stepeni...02.01.2015. u 19:37 - pre 112 meseci
Trazila sam u uputstvu ali ne mogu da nadjem. Pretpostavljam da je taj od +15. Samo da proradi!
I dalje je u garanciji, kupljen pre godinu i po ali bi mi bilo draze da proradi... Hvala Srecko! :)
Lep pozdrav
 
Odgovor na temu

Pajapatak
Srbija,Bgd

Član broj: 26601
Poruke: 789
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.frigoservis.rs


+10 Profil

icon Re: Frizider se gasi ispod 15 stepeni...03.01.2015. u 00:02 - pre 112 meseci
Prebacite ga u prostoriju gde ima grejanja i proradiće.
Serviser rashladne tehnike
 
Odgovor na temu

drdraxy
Beograd

Član broj: 224710
Poruke: 5
82.117.203.*



Profil

icon Re: Frizider se gasi ispod 15 stepeni...03.01.2015. u 15:53 - pre 112 meseci
Proradio! :))))) Hvala!
 
Odgovor na temu

Heinz
Voždovac

Član broj: 293309
Poruke: 276
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Frizider se gasi ispod 15 stepeni...05.01.2015. u 09:37 - pre 112 meseci
Gorenje no-frost je iste klimatske klase kao i samootapajući. To je neki njihov no-frost koji nema veze sa onim na LG npr.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Frizider se gasi ispod 15 stepeni...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 28079 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.